Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mislim da je ovaj akcioni žanr otimačine aviona jedan od retkih od kojih ništa ne očekuješ, ništa ne dobiješ a ne žališ što si pogledao.
Ova serija u principu podseća koliko je taj podžanr bio redovan u kinematografiji, aktivira nostalgiju sve do 90-tih i Putnika 57 sa Vesli Snajpsom.
Nema šta posebno ovde da se izdvoji kao utisak izvan toga da se neko setio da ne bi bilo loše kroz seriju malo osvežiti taj evergreen trilera. Neće serija nikome izazvati euforiju, ali će zaokupiti pažnju bez problema, neće otkriti sve karte s početka, neće olako otkriti motive i zaplete, taman će od epizode do epizode dozirati intenzitet situacije. I to je urađeno sasvim pristojno, da ne kažem školski.
 
"proceduralni" fazon serija sa uvek istim šablonom nikad nisam voleo.
A podtip koji uz to stalno isto ima šatro kao neku priču koja se provlači kroz sezone je ono najpodmukliji tip serije... gde po pravilu od 24 episode u sezoni max 4 pomeraju tu "glavnu priču" mic po mic.
 
Serija jeste nešto već viđeno ranije i epizode jesu manje više na isti kalup ali glavni lik u izvedbi Simona Bakera (koga sam mislim samo tu i gledao) za razliku od dosta takvih u sličnim serijama ima neku harizmu čime bar malo tu seriju izdvaja od ostalih ako izuzmemo i malo psihološkog natkurivanja sa drugom stranom umesto pukog rešavanja (zlo)dela kako je to kod drugih serija.
 
Ma gledao sam The Mentalist bre. Stao sam na S06E19 i nikad dalje nisam nastavio :D Tad sam očekivao da će da ide u beskonačno kao Supernatural ili The Blacklist.
 
Pretpostavio sam da si gledao, samo kažem da eto nečega po čemu se kod mene izdvojila u moru generičkih Fox Crime serija.
 
"proceduralni" fazon serija sa uvek istim šablonom nikad nisam voleo.
A podtip koji uz to stalno isto ima šatro kao neku priču koja se provlači kroz sezone je ono najpodmukliji tip serije... gde po pravilu od 24 episode u sezoni max 4 pomeraju tu "glavnu priču" mic po mic.
Ma ima toga i u drugim zanrovima i ne bi bio toliki problem sto glavnu pricu pomeraju mic po mic kad bi ona na kraju bila fino zakruzena i imala smisla. Medjutim, to cesto nije slucaj nego je smisljaju dok serija ide(sto je gospon Heler i sam priznao) i na kraju ispadne neka sklepana papazjanija sa gomilom nelogicnosti i rupa.
Jedan od najvecih krivaca po ovom pitanju je X-files, koji ima neke odlicne pojedinacne epizode, a glavna prica je totalna nebuloza. Nisam gleadao Lost, ali sam nacuo da pati od istog problema.
Serija jeste nešto već viđeno ranije i epizode jesu manje više na isti kalup ali glavni lik u izvedbi Simona Bakera (koga sam mislim samo tu i gledao) za razliku od dosta takvih u sličnim serijama ima neku harizmu čime bar malo tu seriju izdvaja od ostalih ako izuzmemo i malo psihološkog natkurivanja sa drugom stranom umesto pukog rešavanja (zlo)dela kako je to kod drugih serija.
Meni su simpaticni i drugi likovi, posebno Cho, a i Amanda Righetti kao eye candy 😍.

 
Postavljen prevod i za sedmu epizodu treće sezone,
tako da čekamo sredu da izađe osma.🙂
IMG_3748.jpeg
 

Dugooo mi je bila na listi, i evo došla na red jer sam "inspirisan" nemilim aktuelnostima.

Kažu da se ova serija snimala 10 godina i da je jedan od najskupljih projekata u istoriji izraelskog tv programa i vidi se to, vidi se taj obim angažovanosti i produkcije uložen u interpretaciju samog početka Jomkipurskog rata.
Rekao bih da serija vrlo dobro interpretira dešavanja, odnosno taj šok i haos iz izraelske perspektive koje je doneo napad arapske koalicije. Očekivao sam jak propagandni momenat, najviše zbog toga nisam je ranije ni puštao, ali u suštini serija se bavi autentičnim efektom rata, stanjem uma, neiskustva, straha i borbe koje je običan izraelski vojnik mogao iskusiti tada.
Fino podeljena serija između više likova koji pokazuju angažovanje različitih rodova, a svakako je kruna serije prepuštena tenkistima i jednoj od najvećih tenkovskih bitaka koja se zbila na Golanskoj visoravni između Izraela i Sirije.
Baš dobra serija sve u svemu, kvalitetna, prilično vojno potkovana i autentična atmosferom.
 
Gledao sam seriju kad je izašla, i po mom tadašnjem utisku to je najlošija izraelska serija sa temom bilo kojeg rata. Bio sam potpuno razočaran.
Moguće je da ne bih imao takvo mišljenje da je prvi put gledam sada, u ovom haosu koji se dešava trenutno.
 
na FOX/Star običnom i Crime se daju reprize nekih serija pa gledam uglavnom epizode koje su ocenjene sa 8+ na IMDb

Criminal Minds
12. sezona: kako se lik poput Spensera, a kome je smešteno, snalazi u zatvoru
13. sezona: uglavnom sa pratio epizode kada su rasformirani i kako se bore protiv birokratije i pojedinaca u velikoj organizaciji kakva je FBI. ima pomalo i psihologije u organizaciji. Kim Rhodes me je oduševila kako je iznela ulogu neprijatelja u organizaciji
inače, na Star Crime-u se premijerno prikazuje 16. epizoda. opet se provlači priča o borbi protiv pojedinaca u organizaciji, smorili su više sa time

The Mentalist
na FOX/Star Crime-u su reprizirali samo 1., 2. i 4. sezonu. solidna serija, i dan danas

Bones
svaka čast kako su izvukli 12 sezona. tu i tamo ima preterane patetike i nekih nerealnih situacija (nerealno je da na sahrani nekog iz glavne ekipe budu samo ostali članovi, kao da nije imao nikog drugog u životu)

Hawai Five-0
ova serija je prava razbibriga

FBI
nije ovo loše u kasnijim sezonama. u početku, kad sam samo nabacao na poneku epizodu, su ubijali sa patriotskom patetikom

Blindspot
neke zavere i kontra-zavere, tu i tamo neki slučaj za rešavanje. čudi me da su izvukli čak 5 sezona

Leverage: Redemption
nastavak dobre, stare serije

gledam i ovogodišnju seriju koja se premijerno prikazuje na Star Crime
Will Trent
nakon prve 3 epizode mogu reći da nije loša. mada, mislim da neće potrajati duže od 2 sezone

------

na Skyshowtime odgledah jednu rumunsko-nemačku seriju
Hackerville
hakeri, međunarodni kriminalci, tu i tamo provlačenje priče o Rumuniji u veme Čaušeskua. može i da se propusti
 
...Jedina koja joj može parirati je Child Murder Robin Hood Hills, mislm, fascinantne su obe.
...
Još jednom hvala na preporuci.
Odgledao sam sva tri dela Paradise lost.
I bukvalno me je serija oduvala, znatno mi je bolja nego MaM, HBO je nekad stvarno znao da pravi serije...
Baš su lepo dozirali, iako su neke stvari tj. izjave imali snimljene od samog starta, tipa izjavu majke malog Brenča o nasilnom karakteru Hobsa njegovog očuha i sumnjivosti njegovog alibija Mislim da su neke stvari režiseri jednostavno ispustili iz montaže 1996. godine, verovatno ih ocenivši nebitnim, što je možda i produžilo agoniju... Naravno tek kasnije (2007) sa pojavom i unapređenjem tehnologije su se stekli uslovi da se uradi DNK analiza svih fizičkih dokaza koja je bila ključna za oslobađanje osuđenih. Moram da primetim da su, osim porodice malog Mura, druge dve porodice žrtava bile totalno disfunkcionalne (nasilje , droga, uzimanje detetovog antidepresiva za drogiranje, razvodi, preljube, život u nehumanim uslovima, kamp kućicama i sl), pa nije ni čudo što su oba očuha dugo vremena, u očima dela javnosti koji su verovali da je trojka nevina, bili moguće ubice... Iskreno i ne znam ko bi mogao biti ubica, možda Hobs, a možda i onaj crnac skitnica, kojeg uopšte nisu ni procesuirali, iako je na dan ubistva ušao u MekDonalds prekriven krvlju. Doduše, jug je to, nekako zvuči previše prikladno da je zli crnja ubio nedužne bele dečake, pa nisam siguran koliko se u taj iskaz uopšte može poverovati, iako taj menadžer restorana, osim ograničene medijske pažnje, stvarno nije imao nikakav benefit, ukoliko je to uopšte bio benefit, pre cimanje...
Uglavnom, 10/10.
 
Dobro Mare, zar nismo već odavno apsolvirali da je batler uvek ubica!

Disclaimer - nisam gledao seriju...
 
Interesuje me zbog gledanja, ako njih oslobode i posle se ne zna ko je to uradio necu da gledam. Pa iz tog razloga pitam. Nisam kliknuo na spoiler u slucaju da si napisao ko je ubica. Inace o tom slucaju ne znam nista osim osnovnih cinjenica, tipa slike "ubica" i zrtava.
 
Interesuje me zbog gledanja, ako njih oslobode i posle se ne zna ko je to uradio necu da gledam. Pa iz tog razloga pitam. Nisam kliknuo na spoiler u slucaju da si napisao ko je ubica. Inace o tom slucaju ne znam nista osim osnovnih cinjenica, tipa slike "ubica" i zrtava.
Ja sam u spojleru napisao, šta mislim...

Imaš i dokumentarni film West of Memphis (2012), jedan od producenata je i Piter Džekson (lotr), i tu je više obrađen ovaj slučaj sa aspekta utvrđivanja ko je ubica, praktično je dokazano ono što sam napisao u spojleru... Slobodno otvori ovaj spojler.

Gledaj ga nakon sva tri Paradise lost filma, tu je po kvalitetu...
 
The Fall of the House of Usher, odlicna.
 
Tony Soprano VS Vic Mackey ...The Shield VS The Sopranos ? koji lik vam je bolji , koja serija omiljenija? U obe imamo isti tip lika bad guy kod ljudi vole i navijaju za njega ali koji je bolji? Obe serije sam odgledao 5,6 puta....na pocetku Tony je bio lik kog sam vise voleo ali sa svakim novim gledanjem Mackey je preuzimao i ubrzo postao pobednik ovog duela bar kod mene...Sto se tice serija kao celine tu def ne mogu da odlucim jer su mi obe omiljene.
1697993770838.png
 
Sopranosi su naravno bolja serija, ali i Shield je vrh. Likovi su dobro razradjeni. ali u moralnom smislu Toni nema sta da trazi jer je potpuna moralna nakaza. Vik ipak brine o soptvenoj porodici i kompanjonima dok je Toni olicenje pokvarenosti koja kulminira fizickom prijetnjom sopstvenoj djeci, Vik to nikada ne bi uradio. Sam glumac kaze da je dosta pokupio od Gandolfinija i da je naravno jedan segment omaz Toniju. Ima dosta dobrih intervjua sa samim glumcima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno