Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slough House series - Mick Herron...
Ako nekog interesuje
 
The Night Agent, video ovde da se pominje i rekoh ajd da odgledam, koja greska.
Muski sam izdrzao do kraja. Pored toga sto je lose uradjena i prica naivna, gluma je katastrofa.
Ne mogu da verujem da svi glumci u seriji toliko losi, njihova gluma se svodi samo na dva izraza na licu.
Uverljivije i izrazajnije glume one zivotinje u Transformers 3.
 
Krenula ZADUZBINA druga serija...

Ima obrise price iz knjige ALI me i dalje nervira zamena likova/polova zato sto mi to lici na igru pokvarenih telefona.
 

Reprizirah je nakon dovoljno vremena da mi bude kao da je gledam nanovo.
Sećam se da mi je ovo tada bila jedna od najboljih serija i utisak mi je i dalje da je ovo jedna od serija koja bi se našla na top listi zapostavljenih.

Vrlo redak žanr, mix noir drame postavljene u 70-te, sa prevashodno odlično dočaranom atmosferom okruženja i raspoloženja koje vladaju u svetu organizovanog kriminala post Vijetnamske Amerike.
U suštini vrlo prosta priča postavljena iza jednog satanizovanog veterana kojeg priča prati u hronologiji njegovog snalaženja u životu koje ga iz epizode u epizodu sve dublje odvlači u ralje mutnih dešavanja i likova. Logan Maršal Grin je fenomenalno odradio ulogu.
I još jednom, veliki plus za scenografiju i noir prezentaciju. Serija u tom smislu jako podseća na atmosfersu True Detective.

Serija jeste otkazana, sećam se zbog gluposti jer je vest bila da se prelazi na visoko adrenalinske akcije, ali sa druge strane funkcioniše odlično kao mini serija s obzirom da je čin prve sezone kvalitetno zatvoren jednim od boljih finala.
 
Time serija u BBC produkciji je dostupna na HBO.

Odlična odlična serija.

Tačno se tokom gledanja podsetiš one krilatice "da je majstor biti lako, majstor bi bio svako"...

A ovi koji su ovo stvorili su majstori, od produkcije, režisera, scenariste, glumaca...
 

Reprizirah je nakon dovoljno vremena da mi bude kao da je gledam nanovo.
Sećam se da mi je ovo tada bila jedna od najboljih serija i utisak mi je i dalje da je ovo jedna od serija koja bi se našla na top listi zapostavljenih.

Vrlo redak žanr, mix noir drame postavljene u 70-te, sa prevashodno odlično dočaranom atmosferom okruženja i raspoloženja koje vladaju u svetu organizovanog kriminala post Vijetnamske Amerike.
U suštini vrlo prosta priča postavljena iza jednog satanizovanog veterana kojeg priča prati u hronologiji njegovog snalaženja u životu koje ga iz epizode u epizodu sve dublje odvlači u ralje mutnih dešavanja i likova. Logan Maršal Grin je fenomenalno odradio ulogu.
I još jednom, veliki plus za scenografiju i noir prezentaciju. Serija u tom smislu jako podseća na atmosfersu True Detective.

Serija jeste otkazana, sećam se zbog gluposti jer je vest bila da se prelazi na visoko adrenalinske akcije, ali sa druge strane funkcioniše odlično kao mini serija s obzirom da je čin prve sezone kvalitetno zatvoren jednim od boljih finala.
Uh odlicna serija, ja sam posle par epizoda stao jer je bilo u planu da je odgledam u cugu kada se zavrsi sezona.
Ovde je mahom ispod radara prosla.

Takodje i preporuka za The Deuce, koja je takodje malo preporucena/diskutovana na forumu.

 
Koru sam gledao kad je originalno emitovana i mnogo mi je lošija & previše je ciljna grupa tinejdžeri.

Gledao sam i ovaj The Dragon Prince (to nema veze sa Avatar svetom samo deli deo ekipe koja je radila produkciju Avatar-a) a to mi je već teško overrated đubre i batalio sam prošle sezone gledanje.
 
Na neciju preporuku ovde poceh da gledam Alice in Borderland, jer eto bilo je poredjenje sa Squid Games i kako je ovo jos bolje.

Odgledah cetiri epizode i ono po meni nikako ne moze u isti kos sa Squid Games.
Gluma nije na istom nivou, sama napetost i tenzija meni skoro i da ne postoji u ovoj seriji.

Odgledace se do kraja u nadi da ce se nesto razotkriti, zasto i zbog cega se te igre desavaju... ali zaista slabo.
Sacekacu kraj prve sezone da dam konacnu ocenu.
Da se nadovežem… ostala je još poslednja epizoda, ali ovo ne da nije blizu Squid Games… ovo je svetlosnim godinama udaljeno!

Neće mi poslednja epizoda promeniti utisak, šta god da bude ali odgledace se kada sam se već patio sa 7 epizoda.

Nažalost, serija je ozbiljno gubljenje vremena. Sve je užas u ovoj seriji, pored svega uspeli su da uvuku i danasnje trendove u ovu seriju… tako da zaobici u širokom luku.

Ne znam kako ovako nešto ima 7icu na IMDb… ali to zapravo pokazuje danasnje stanje u filmskoj industriji i generalno društvu.

Ako dajem ocenu, 1/10… čisto jedan jer eto snimljeno je.
 
Талични Хенк са Бобом Оденкирком. Серија од (ваљда) 8 епизода, има је на HBO MAX.
Шта знам... `нако... може да се погледа а и не мора. Оцена је 6,5/10 (оцена је на пола јер нити бих јој дао 6, а нити 7).
 

Kad je ova serija najavljena i kada sam video koja je priča iz Marvela uzeta za mini format, ko će biti glumci, kakav će biti budžet, bio sam siguran da će Watchman iz konkurentskog DC Comics tabora kao jedan odličan primer mini serije tog žanra dobiti svog pandana.

Ni blizu.
Pišu 212 miliona uloženo u ovo... Jedino ako nije uloženo u džep Semjuel L. Džeksona jer u efekte, scenografiju, produkciju ne deluje baš... Ajde što serija ne obiluje nekim impozantnim momentima, nego što je ravna linija na polju narativa špijunskog trilera na kojem bi trebalo da se nadograđuje. Praktično je izostala bilo kakva dinamika i izgradnja priče, nedostaje iole kompleksniji pristup priči, nema drame, neizvesnosti, zapleti i raspleti u istoj ravni. I da je najobičnija špijunska drama totalno bi obmanula, a kamoli što treba da se srodi sa Marvelovom atmosferom. Može se komotno reći da je serija dosadna koliko god se trudio da je tako ne dojmiš.

Za ovu godinu možda i najveći podbačaj naspram očekivanja.
 
Evo ne znam, sta sve nisam pokusao da odgledam od misterija i sci-fi da je priblizno Twin Peaksu (koji je u svojoj nenadj**oj kategoriji) i najblize tome je nemacki Dark… Definitivno otkrovenje i najbolja serija koju sam odgledao poslednjih par godina
 
Krenula druga sezona Foundation vrhunski. O kolko mi falila ta serija
 
Imate li neku preporuku za mene, ne znam više šta da gledam jer mislim da sam sebe spoilovao serijama Breaking Bad, Better Call Saul, The Wire i The Sopranos i nakon njih mi se skoro nijedna serija ne dopada 😬
Odgledao sam Mr Robot, Silicon Valley, Narcos (oba) i ove serije su dobre ali nisu kao ove gore. Nakon njih sam pokušao da gledam Ozark i odustao, Dark mi je najprecenjenija serija ikad (odustao nakon S2) i True Detective S1 takođe precenjeno, dalje nisam gledao. Trenutno gledam Poirot jer volim filmove poput Knives Out međutim serija nije ništa posebno, mogu 80% epizoda da preskočim i ne znam šta sada da gledam nakon ove. Da li je moguće da sam završio sa serijama za sva vremena jer nažalost mislim da te 4 serije nikada neće biti nadmašene.
 
Očgledno voliš tzv. “mindfuck” žanr.
Lyncha i Kubricka, i generalno nesto mracnije zanrove ali opet kazem nista slicno tome osim Darka. Probao From, Leftovers, 1899, Midnight Mass (zali boze utrosenog vremena na ovu glupost), Black Mirror (ne znam zasto je ovoliko serija izvikana, svaka epizoda i tematika je istrosena i predvidiva do bola),
Relativno novije sto mi je leglo je (zombi) apokalipticna ‘Kingdom’ i Terror prva sezona.
Imate li neku preporuku za mene, ne znam više šta da gledam jer mislim da sam sebe spoilovao serijama Breaking Bad, Better Call Saul, The Wire i The Sopranos i nakon njih mi se skoro nijedna serija ne dopada 😬
Odgledao sam Mr Robot, Silicon Valley, Narcos (oba) i ove serije su dobre ali nisu kao ove gore. Nakon njih sam pokušao da gledam Ozark i odustao, Dark mi je najprecenjenija serija ikad (odustao nakon S2) i True Detective S1 takođe precenjeno, dalje nisam gledao. Trenutno gledam Poirot jer volim filmove poput Knives Out međutim serija nije ništa posebno, mogu 80% epizoda da preskočim i ne znam šta sada da gledam nakon ove. Da li je moguće da sam završio sa serijama za sva vremena jer nažalost mislim da te 4 serije nikada neće biti nadmašene.
Alo volis krimi zanr a nisi gledao, probaj Gomorru.
Meni koji nisam u tom fazonu je serija vrhunska, od produkcije do muzike.
Ali Sopranove nista nece nadmasiti 😊
 
Imate li neku preporuku za mene, ne znam više šta da gledam jer mislim da sam sebe spoilovao serijama Breaking Bad, Better Call Saul, The Wire i The Sopranos i nakon njih mi se skoro nijedna serija ne dopada 😬
Odgledao sam Mr Robot, Silicon Valley, Narcos (oba) i ove serije su dobre ali nisu kao ove gore. Nakon njih sam pokušao da gledam Ozark i odustao, Dark mi je najprecenjenija serija ikad (odustao nakon S2) i True Detective S1 takođe precenjeno, dalje nisam gledao. Trenutno gledam Poirot jer volim filmove poput Knives Out međutim serija nije ništa posebno, mogu 80% epizoda da preskočim i ne znam šta sada da gledam nakon ove. Da li je moguće da sam završio sa serijama za sva vremena jer nažalost mislim da te 4 serije nikada neće biti nadmašene.
Mislim da su ljudi ovde bas dosta spominjali i ovu kao jednu od najboljih ikada, a u rangu sa ovim koje si naveo.

 
^ Gledam je po ko zna koji put. Fenomenalna.
 
Time serija u BBC produkciji je dostupna na HBO.

Odlična odlična serija.

Tačno se tokom gledanja podsetiš one krilatice "da je majstor biti lako, majstor bi bio svako"...

A ovi koji su ovo stvorili su majstori, od produkcije, režisera, scenariste, glumaca...
Hvala na predlogu, odgledah sve tri epizode u cugu, odlična. Vidim da je u planu ove godine da izađe i druga sezona ali iskreno ne vidim smisao ?

Vjerovatano će u drugoj sezoni ispričati čuvarevu zatvorsku priču, u ulozi zatvorenika
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno