Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Silo, nije lose. Problem kod serija ovog tipa je sto mogu da ih razvuku u nedogled i naprave smece, videcemo.
 
Silo, nije lose. Problem kod serija ovog tipa je sto mogu da ih razvuku u nedogled i naprave smece, videcemo.
Ali ovde imaš granicu. Priča je kompletirana kao triologija (Wool, Shift, Dust). Više se brinem da je ne ukinu nego da je ne završe.
 
Kalkanski Krugovi 2 sezona bacanje vremena

Upola lošije od prve sezone

Evenutalno prva i poslednja da se nešto dešava ovo sve između prazna priča.
 
za dokumentarne filmove, mini-serije i serije postoji ova tema
 
Odgledao sam From,na premotavanje,jer me ne interesira zašto se ko razvodi itd itd

Ovo je copy paste Lost samo druga scenografija.....moj zaključak je,spremiteSE za najmanje još 5 sezona

NE valja
Nadao sam se da će moj utisak biti drugačiji ali nije,
trenutno se ne sećam serije koja ima više praznog hoda..... a, da, Lost. Sve je filler u suštini, radnja se može spakovati u 90 min.
Jedina dobra stvar su scene sa "onima", ali ih ima na kašičicu.
 
From druga sezona totalna suprotnost prvoj, razvuceno, dosadno, bez desavanja…
Silo je za sada okej, solidna prica, pomalo povrsna ali moze da se pogleda.
The great, savrsena ajd da kazem satira, savrsene prve dve sezona, treca onako 9/10
 
Netflix dokumentarac (sniman kao TV serija) o Kleopatri.

IMDb: : Queen Cleopatra
https://www.imdb.com/title/tt27528139/

Nisam odgledao do kraja, tj tek sam počeo i deluje vrlo netačno istorijski.

Kuriozitet je da prvi put vidim ocenu 1 na imdb a da je zaista puno ljudi ocenilo.

IMDb: : Queen Cleopatra
https://www.imdb.com/title/tt27528139/
Оцена 1/10, ово је толико лоше да би можда било занимљиво погледати, да се човек насмеје...
 
Odgledah Jury Duty, meni nekako... sranje.
Ako bas zelite da gledate neugodnu verziju kvazirijalitija, pogledajte bilo sta, od Nathan Fieldera...
Mnogo neugodnije, iskrenije, i mnogo vise objasnjava sta su (smo mi) ljudi...
 
 
To smeće sigurno necu gledati, ali bacih pogled na imdb recenzije, gde čak ima i par desetki, a ovaj mi je zbog naslova bas skrenuo pažnju 😄

Pogledajte prilog 390038
Gde ćeš boljeg primera u prilog tezi koliko su IMDB/RT ocene besmislene i kakvi sve neuki idioti ili pumpaju ocene nekom kršu ili sa druge strane iz neznanja/nemogućnosti da shvate viđeno obaraju ocene kvalitetnijim delima!
 

Pomešate malo Dark, Fringe, Leftovers, Black Mirror, DEVS serije, dodate malo I, Robot i A.I arome i dobijete Tales From The Loop seriju koja ostavlja mindfuck osećaj posle konzumiranja iste.

Svaku epizodu je radio/la drugi režiser/ka.

Između ostalih neka imena koja su radila epizode su i: Dearbhla Walsh (Fargo, Handmaid's Tale), Andrew Stanton (Better Call Saul, For All Mankind), Jodie Foster (da, TA, Jodie Foster) i ostali da ih ne nabrajam sve.

Baš mi je legla serija.
Narodnim rečnikom ko budali šamar.




 
Čudi me da mi je ovo promaklo, pogledaće se dabome.
 
Ja godinu dana nikako da pogledam epizodu 8... Počela mi je ok serija posle sam malo izgubio interesovanje i raspoloženje nije bilo za nešto toooliko "ništa se ne dešava".
 

Prva sezona je najjača i dokaz da treba stati sa zaokruzenom pričom .Druga i treća sezona skroz nepotrebne ali sam ih odgledao očekujući ne znam ni ja šta .Prva sezona 8/10 ostale dve recimo 6/10
Preporuka za gledanje jer je Gleeson briljirao .
 
Davno nisam nista komentarisao na ovoj temi, dosta toga se nakupilo u medjuvremenu, verovatno cu i nesto preskociti ...

"The Killing"

Retko se desava da je rimejk bolji od orginala, posle dosta oklevanja sam odgledao ovu seriju, i mogu da kazem da mi je bas legla, dosta je toga iskopirano od danskog orginala, pocev od atmosfere, namerno izabran kisoviti Sijetl, do karakterizacije likova. Oba glavna glumca, i zenski i muski, su odlicno "pogodjeni". U pocetku mi je detektivka malo isla na nerve, ali kasnije mi je bila bas gotivan lik. Mislim da serija nema nekih "rupa" u scenariju i prica je lepo zaokruzena , kao i sam kraj serije. Od mene topla preporuka ko voli detektivske price.
8.5/10

"Better call Saul"
Fantastican spin-off, kratko i jasno. Ja sam jedan od retkih koji nije gledao "Breaking Bad", duzina serije me je nekoliko puta obeshrabrivala da pocnem, jednostavno ne volim preduge serije pa se ne mogu upustiti u raspravu da li je spin-off bolji od originala ali da je BCS fantasticna serija jeste. Mozda je nekom spora, ali mene kupuje dobrim scenarijom u kombinaciji sa odlicnim odabirom glumaca i sto je meni jako bitno fantasticnim razvojem likova kroz seriju. Retko je danas u moru prosecnosti naci ovakvu seriju koja u sebi ima istovremeno primese i drame i komedije. Za mene je ovo jedna od najboljih serija koje sam pogledao, jednostavno mi je legla.
9/10

"The Sinner"
Ovde mogu da kazem, serija je dobra za ubijanje vremena, moze da se gleda ali ne ostavlja neki wow efekat, sa izuzetkom trece sezone koja je katastrofa i slobodno je mozete preskocit,i nista necete izgubiti.
Klasicna detektivska prica, u moru prosecnosti ovo moze da prodje.
6/10

"the Chesnut Man"

Ja sam ljubitelj skandinavske kinematografije, sta znam volim tu tmurnu atmosferu i odgledao sam dosta njihovih serija. Jedna za preporuciti je ova, lepo zaokruzena prica, solidna ideja i razrada, i sam koncept mini serija mi odgovara pa za ljubitelje ovog zanra evo jedne serije koju vredi pogledati.
7/10

"The Bureau"

Dugo sam trazio pandan "the Americans", opet sam se dugo "kanio" da pocnem sa ovom serijom prevashodno zbog duzine same serije, ali sam krenuo i nisam se pokajao, ovde slicna prica kao kod BCS-a, serija je mozda sporija ali po meni jako dobro odradjen odabir glumaca i razvoj likova tokom sezona. To u kombinaciji sa evropskim smekom daje seriji neku originalnost i ne znam koju bih pre odabrao, da li Amerikance iili Biro. Lepo serija prikazuje svet spijunaze i probleme sa kojim se susrecu agenti, udaranje saveznika ispod stola, i konstantnu paranoju, svi su sumnjivi i nikome ne treba verovati sem sebi. SVe ovo u kombinaciji sa lepom ljubavnom pricom daje seriji "tezinu" i mogu da je preporucim bezuslovno. DObar posao su obavili Francuzi, ne znam da li ce je nastavljati, sto se mene tice odlican zavrsetak zadnje sezone, koji odlicno moze da posluzi i kao kraj same price.

8/10

"Peaky Blinders"

Ovu seriju jos nisam zavrsio, tacnije poceo sam je i svidela mi se, ne znam sta se desilo ali od sezone 5 ocit pad kvaliteta pa mi se mafijaska serija pretvorila u limunadu sa primesama parodije. Bukvalno sam prekinuo na pola sezone, kao da nisam gledao istu seriju, ima li uopste smisla da gledam dalje ili je to gubljenje vremena?
Serija to pete sezone dobra, za svaku preporuku, lepo odradjena scenografija i atmosfera tog industrijskog doba u Engleskoj. Ali onda pomracenje uma i totalna degradacija serije...

Do pete sezone 7.5/10

"Caliphate"

Jako zanimljiva Svedska serija, obradjuje meni jako zanimljivu temu, kao i uopste, a to je terorizam ,a li ne onaj klasican vec jedan neobican fenomen. Teroristi postaju deca muslimanskih doseljenika koji su svasta proziveli kako bi svoju decu spasili iz pakla Bliskog Istoka. Rade najgore poslove kako bi svojoj deci obezbedili da postanu Svedjani i da se skoluju tamo i socijalizuju, umesto toga oni postaju radikalni Muslimani spremni da poginu zarad religije napadajuci zemlje koje su im pruzile sansu da normalno zive.
 
Ima li nekih utisaka o seriji

Power Book IV: Force

 
Ja sam odgledao prvu sezonu i svidela mi se .....tomi je jedan od boljih likova u seriji samo u ovoj verziji kao glavni lik jos ludji :)....originalni power je naravno mnogo bolji,ali ovo je okej..uskoro izlazi i druga sezona.
power book II nisam ni pokusao da gledam jer mi je tarik toliko antipatican a i vidim da su losa misljenja o njoj
 
Davno nisam nista komentarisao na ovoj temi, dosta toga se nakupilo u medjuvremenu, verovatno cu i nesto preskociti ...
...

"Better call Saul"
Fantastican spin-off, kratko i jasno. Ja sam jedan od retkih koji nije gledao "Breaking Bad", duzina serije me je nekoliko puta obeshrabrivala da pocnem, jednostavno ne volim preduge serije pa se ne mogu upustiti u raspravu da li je spin-off bolji od originala ali da je BCS fantasticna serija jeste. Mozda je nekom spora, ali mene kupuje dobrim scenarijom u kombinaciji sa odlicnim odabirom glumaca i sto je meni jako bitno fantasticnim razvojem likova kroz seriju. Retko je danas u moru prosecnosti naci ovakvu seriju koja u sebi ima istovremeno primese i drame i komedije. Za mene je ovo jedna od najboljih serija koje sam pogledao, jednostavno mi je legla.
9/10
...
Druže, prvo hvala na podeljenim utiscima i konciznim opisima serija koje si gledao...

Za većinu se slažem, nekima bih dao i nižu ocenu.

Međutim, ako ti se svideo BCS ne preskači Breaking bad, pogotovo ako je dužina jedini izgovor, jer je i to relativna stvar (nekad epizoda jedne dosadne serije subjektivno traje duže od deset epizoda zanimljive serije), a u ovom slučaju je dužina i objektivna stvar jer je BB kraći od BCS, ima pet sezona i 62 epizode, a BCS 5 sezona i 63 epizode ;) .

Ako si "svario" činjenicu da je u BCS čija jedna čitava sezona je negledljiva, spora i repetitivna od smrti Čaka pa sve dok se Lalo ne pojavi, BB ćeš progutati jer u toj seriji nema takvih padova kvaliteta, bar ne na duge staze (zalomi se po sezoni pokoja dosadna epizoda-dve) ali u principu serija ima odličan intensity pace i razvoj radnje i likova...
 
Druže, prvo hvala na podeljenim utiscima i konciznim opisima serija koje si gledao...

Za većinu se slažem, nekima bih dao i nižu ocenu.

Međutim, ako ti se svideo BCS ne preskači Breaking bad, pogotovo ako je dužina jedini izgovor, jer je i to relativna stvar (nekad epizoda jedne dosadne serije subjektivno traje duže od deset epizoda zanimljive serije), a u ovom slučaju je dužina i objektivna stvar jer je BB kraći od BCS, ima pet sezona i 62 epizode, a BCS 5 sezona i 63 epizode ;) .

Ako si "svario" činjenicu da je u BCS čija jedna čitava sezona je negledljiva, spora i repetitivna od smrti Čaka pa sve dok se Lalo ne pojavi, BB ćeš progutati jer u toj seriji nema takvih padova kvaliteta, bar ne na duge staze (zalomi se po sezoni pokoja dosadna epizoda-dve) ali u principu serija ima odličan intensity pace i razvoj radnje i likova...
Potpisujem ✍️ Elem, neću reći da je BCS loša serija, naprotiv.. ali po mom skromnom mišljenju, BB je koplje iznad BCS-a.. izdvojio bih možda epizodu sa mušicom kao najdosadniju, možda i nepotrebnu.. ali zato npr ozymandias, mislim da mi se svet srušio posle te epizode 😁
 
Ako ništa drugo teško je odnosno nemoguće sklopiti neku celinu ako se pogleda samo jedna serija a ne i druga, ne ide BCS bez BB i obrnuto, ko je gledao samo jednu seriju nema taj osećaj...u ovom slučaju čak je gledanje samo BCS bez Čiste hemije apsolutno nepoželjno a u obrnutom slučaju može se i nekako ''svariti'' ali ipak ko je odgledao samo jednu neka nekad nađe vremena pa odgleda i drugu pa makar to bilo i totalno razvučeno što se gledanja tiče.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno