Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Misliš, da li na netflixu, hbo, amazon primeu itd :) Online je širok pojam :)
 
Silo 3 epizoda proletela ...da,ima taj snowpiercer vibe i svaka epizoda me drži zalepljenog za ekran .Moguće da ovakve post-apocalyptic serije tako deluju na mene ali ovo je ubedljivo jedna od jačih serija ove godine . Bilo bi dobro da zaokruže knjigu po sezoni ali kako je ovo krenulo moguće da će i produžiti ako se pokaže kao win.

Što se apple tv+ tiče jedva čekam datum za Dark Matter https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dark_Matter_(upcoming_TV_series)

Jedna od najboljih sf knjiga novijeg datuma koju sam pročitao .Blake potvrdio na fb da je snimanje završeno ali se ne zna release date još . Jaki glumci su u seriji i nadam se da neće fejlovati.
 
Pomislio sam ja na tu seriju, ali čitajući opis za ovu novu, rekao bih da nije to to.
 

Počeo da gledam samo zbog Pryanke, glumi i onaj što su ga koknuli u GoT na crvenoj svadbi.
Serija glupa do bola, Džejms Bond za decu...
 
Succession odlican. Bice zanimljivo videti kako ce zavrsiti sve u poslednje dve epizode.
 
Koliko mi je bila interesantna ova prva sezona serije The Servant, toliko mi je druga sezona smor, na 5-tu sam epizodu i tu sam stao evo 3 meseca ne mrdam. Ima li vajde nastavljati? Kakve su ostale sezone? Kakva je ova poslednja? Sezona 1. mi je bila top, nekako mračna, neobična, baš kako volim...

Sad gledam From, prva sezona mi je bila dobra. Ova možda malo lošija ali videćemo, ima još 6 epizoda, nadam se da će se tu ubrzo zahuktati.

Da nije izašla možda neka nova dobra horor serija?
 
Ne znam da li ima vajde nastavljati posto nisam gledao, ali očekujem neke grammar nazi-je da ti skrenu pažnju na "5-tu sam epizodu" i "sezona 1." 😄

PS izvinjavam se na off topic-u.
 
The Gold, BBC, ovako nešto mi je dugo nedostajalo
 
Odgledao sam From,na premotavanje,jer me ne interesira zašto se ko razvodi itd itd

Ovo je copy paste Lost samo druga scenografija.....moj zaključak je,spremiteSE za najmanje još 5 sezona

NE valja
 
Odgledao sa gospođom The Undoing (2020), bilo na HBO svih 6 epizoda. Šta znam, jedini baš pozitivan utisak je gluma Hju Granta koji je zaista briljirao, da ne elaboriram sad biće spoiler. Scenario je baš, baš, kliše, nema se šta reći, ovakvih filmova i serija nebrojeno je već snimljeno. Nije mi se vizuelno dopala uopšte, iako je ovo drama i nema baš puno smisla diskutovati o tome, nešto mi se u kameri i kadriranju nije svidelo, na trenutke je delovalo kao da je 60fps i da ubacuju onaj soap efekat, što je meni užas. E da, plastificirano lice Nikol Kidman u krupnom planu mi je svaki put izazivalo nelagodu.
 
Undoing je imao par sopstvenih šansi da napravi bolju priču, ali ovako prosečno.

@Dr1994
Polako... Nisi još došao do treće sezone. Prva je bila super, pa i druga se mogla progutati, ali stao sam njom u nekom momentu i ne nameravam je završiti, tako da obe otpadaju.
 
Odgledao sam From,na premotavanje,jer me ne interesira zašto se ko razvodi itd itd

Ovo je copy paste Lost samo druga scenografija.....moj zaključak je,spremiteSE za najmanje još 5 sezona

NE valja
Nema veze sa Lost uopšte. Ali dobro, svako ima pravo na svoje mišljenje.
 
Ima Lost elemenata, čak je mislim da su i neki producenti isti. Ali meni se Lost dopao, čak do samog kraja tako da - bring it on :)
 
Pagan peak, nemačka serija, odgledane dve epizode i deluje obećavajuće.. mešavina true detective-a i skandinavske serije bron/broen.. muziku radio čuveni Hans Zimer..
 
Počeo sam da gledam seriju, tj. prvu epizodu do pola i pošto mi se svidelo, a znam da imam neku knjigu, prestao sam, pošto želim sa čitam knjigu. Postoji knjiga Silos (a to je Wool) i ima skoro 500 strana. Postoji i knjiga "Smjena", a kontam da je to knjiga "Shift", vidim da osim toga ima samo još tri kratke priče, tako da sam pokriven sa knjigama. Jel neko zna šta pokriva prva sezona serije? Celu knjigu Wool ili ne?
3 knjige, Wool koja je omnibus više kraćih ali je jedna celina, ujedno i najbolja i još dva nastavka, Shift i Dust.
 
Pratim pomalo šta se na temi piše i odlučio sam dati priliku trima serijama na koje sam ovde naletio da se spominju.
From me nije oduševila, pogotovo ove dve epizode u drugoj sezoni. Jeste misterija, ali niti su glumci baš nešto kvalitetni, a i u realizaciji se dosta luta, snima se tek da bi se nešto snimalo. Ali može se pogledati, mada je dosta ovakvih serija snimljeno i osim Losta nije ih bilo puno koje su mogle dugo vući gledaoce za nos.
Silo za sada samo 3 epizode. Gluma je nešto kvalitetnija, realizacija bi mogla biti i bolja, ali nastaviću da gledam. Mogla bi ispasti zanimljiva serija jer ima potencijala.
The Diplomat. Auuu, ovo nisam očekivao. Po meni trenutno najozbiljniji kandidat za seriju godine. Keri i Rufus rasturaju, a i ostali glumci odlično rade svoj posao. Vrlo inteligentno napisan scenario, sama priča i nije previše bitna, jer likovi i glumci rade odličan posao. Odavno nisam gledao ovako kvalitetnu seriju, pogotovo na Netflixu.
 

Total Control (2019)

Solidna australijska serija. Politička drama. Vredi pogledati, iako za moj ukus druga sezona postaje malo previše "preachy" i sa prenaglašenim feministričkim tendencijama.
 
Ovaj ko je rekao da je From druga sezona smor, slažem se. Ipak ste u pravu. U četri epizode bukvalno se ništa nije desilo, samo neki dugometrazni dosadni dijalozi.
I dalje tragam za nekom dobrom horor misterijom 😭
 
Ovaj ko je rekao da je From druga sezona smor, slažem se. Ipak ste u pravu. U četri epizode bukvalno se ništa nije desilo, samo neki dugometrazni dosadni dijalozi.
I dalje tragam za nekom dobrom horor misterijom 😭
Juce odgledao 4. ep i imam isto mišljenje. Završio je na premotavanje ali ću ipak da završim seriju jer me interesuje pozadina svega
 
After Life (sve tri sezone)

Do sada nisam naleteo na ovako surov i težak sitkom ili dramu, kako god, a da je u isto vreme toliko komična, kako Britanci samo znaju da naprave. Redak filmski sadržaj koji vas od osećanja tuge u pojedinim scenama, već u narednoj dovodi do druge vrste suza, suza od smejanja.

U kratkim crtama, pratimo život Tonija koji je izgubio svoju ženu i ujedno volju za životom... Neverovatno izbalansirana serija kroz tri sezone i na prvi pogled se može učiniti da je dosta linearne radnje i nisam osetio tu neku uzlaznu putanju i kulminaciju kako epizode odmiču, ali ipak postoji to nešto na kraju što zaokružuje priču i stavlja gledaoca na razmišljanje o samom životu i svemu što nosi, tako da je treća sezona sa završnom epizodom možda i najteža u nekom smislu ali sa jakom poentom. E ima tu i dosta scena seksualne konotacije (uvrnutih baš), pa ko planira da familijarno prati da se pazi.

Ricky Gervais (Tony) glavni lik i kreator serije je čovek koji zaslužuje naklon do poda u svakom mogućem smislu i još jedan glumac koga kao da znam i svih mogućih filmova, samo št nijedan nisam ni pogledao. Eto jedan od kreatora i Office-a. I sad gde sam viđao čoveka ja stvarno ne znam. Ostali likovi u seriji sa svojim ulogama su takvog tipa da prosto jedva čekate trenutak da se pojave i to nije slučaj samo sa par njih, već bukvalno sa svakom osobom.

Imam običaj da često pljucnem po netflix-u, ali ipak ima tu dobrih serija samo treba doći do njih. Što se ove tiče 10/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno