Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pokazatelj koliko je današnji "mainstream" podložan novcu i liberalnoj histeriji je i gašenje ovakvih serija a pritom forsiranje totalnih gluposti iz "raznoraznih" pobuda.
Serija je bila najvece razocaranje 2022 tako da...
 
Svako ko pati od nesanice, predlazem da pocne gledati Slow Horses, spavace kao beba.
 
Kaleidoscope
Počeh sinoć, onako, nit' smrdi nit' miriše, već viđena priča. Što se tiče glumačke ekipe, Giancarlo i Rufus OK, ova mlađarija otanka...
 
Witcher: Blood Origin
Ocena 2/10... Ili 3/10 pošto sam u Novogodisnjem duhu. Losa B produkcija - očajni glumci, loša priča, efekti razocaravajuci, bukvalno nemam reci da opišem razočarenje. Vilenjaci predstavljeni kao ljudi sa šiljatim ušima (i to izgleda nakaradno), nikakvu osobenost kao rase im nisu udahnuli. Woke efekat prisutan u punom sjaju ali ni to ne bode oči pored tragično loše glume.
Da ne bude da mračim, glavna melodija iz serije je pevljiva i zanimljiva, može da se sluša.
 
Henry Cavil je baš zbog toga i napustio dalje snimanje serije, kobajagi rediteljka pročitala knjige i razume suštinu istih, ali onda odluči da sve izmeni i upropasti.

Čak je bilo priče da je Cavil napisao svoju verziju scenarija, međutim nije im se dopalo jer se striktno držao knjiga.
 
Kada smo kod cirkusa sa serijama, da li je neko primjuetio loš dubbing kod novih serija? Dok sam gledo The Devil's Hour, toliko je loše da sam morao guglati da li glumci uopste pricaju engleski.

Evo poceo Devil in Ohio i ugasio nakon E2. Grozno odradjeno. Nikakvog tempa, jedan korak od AI sinhronizacije.
 
Društvo, može preporuka za neku dobru noviju horor seriju? Samo da nije sa zombijima i vanzemaljcima.

Gledao Haunting of the Hill House, 1899, From, Dark (ako je uopšte horor), Haunting of Bly Manor, Outcast
 
Nema.
 
Supernatural 13. sezona
oproštena je dosada od 12. sezone samo zbog uvodne pesme za 13. Metallica - Mothing Else Matters
epizode su dosta ujednačene. u odnosu na prethodnu sezonu, u ovoj se CGI više i bolje koristi. smeta što su neke likove vratili među žive, ne računajući multiverzum. tu i tamo ponešto recikliraju ali to ne traje dugo. ide se na uvođenje novog lika, nešto poput spoja Terminatora i Džona Konora. 10. epizoda je još jedan neuspešni pokušaj da se napravi spin-off. meni su najbolje epizode 15., koja je omaž žanru film-noir a pogotovo čuvenom filmu "Malteški soko", i 16., koja je jedna od najbolje ocenjenih u celoj seriji. 21. donekle ima elemente iz "Gospodara prstenova". sve u svemu, ima manje patetike mada su neke stvari pomalo naivne.
Misha Collins je opet pokazao svoje glumačko umeće a oduševio me i Richard Speight Jr.


Ms. Marvel (2022)
promašaj od MCU mini-serije. američko-pakistanska tinejdž serija na temu superheroja, sa kojom su pokušali da se privole i publici Pakistana i mlađoj publici. ima 6 epizoda a komotno je mogla da bude max 4.
 
Društvo, može preporuka za neku dobru noviju horor seriju? Samo da nije sa zombijima i vanzemaljcima.

Gledao Haunting of the Hill House, 1899, From, Dark (ako je uopšte horor), Haunting of Bly Manor, Outcast

Les Revenants

Ovo je malo drugacije. Obavezno ovu originalnu francusku verziju.
Odlicna prica, fenomenalna gluma... Nije bas horor koji zelis ali je bas jeziva atmosfera. Takodje odlican soundtrack (Mogwai).

 
Poslednja izmena:
Andor izgleda kao da su ovi što su pravili sve od Star Warsa od kupovine od strane Disney-a seli za sto i rekli "ajmo sada sve drugačije".... Duboka, detaljna, ozbiljna priča, odlično napisana, sa kompleksnim dijalozima, uz gomilu dobrih likova. Posebno mi se dojmi Dedra, razbija. Imperija i njeni mehanizmi prikazana bolje nego u svim dosadašnjim filmovima, akcenat je na priči i glumi, prosto mi je neverovatno ovakvo nešto od disneya sa obzirom šta smo sve gledali. Gadžeti, enterijeri, eksterijeri odlično dizajnirani a ne preakcentovani, odaju utisak realnosti, kao da takav svet stvarno postoji.

Sve u svemu - odličan 5.
 
willow, spora i dosadna serija 2/10.
american gigolo, dosta rupa, onako na preskok, za preskociti 3/10
echo3, dosadno, 3/10
tulsa king, drzi paznju, nije neka serija, pomalo predvidiva, ali ima nekog desavanja 5/10
warrior nun, naivno, za tinejdzere, neka fora davincijevog koda sa zenama nindzama, 5/10
 
Društvo, može preporuka za neku dobru noviju horor seriju? Samo da nije sa zombijima i vanzemaljcima.

Gledao Haunting of the Hill House, 1899, From, Dark (ako je uopšte horor), Haunting of Bly Manor, Outcast

 
Odgledao drugu sezonu Alice in Borderland.
Cenim što su zaokružili priču u zadovoljavajuć kraj, ostali aspekti ove druge sezone mi se nisu svideli (premalo dobrih igara, premalo kvalitetne radnje, ali zato previše ispraznih momenata, šupljih likova i njihovih kvazi odnosa, tek da se popuni vreme).
Ako baš mora ocenio bih seriju sa jedva 6/10.
 
Da li je moguće da je hebeni hejtflix otkazao 1899?!?!?!?!
 
Gledam SFU i bukvalno uzivam u svakom dijalogu.
 
I dalje mi je gadno :). Veoma
 
Poslednja izmena:
Završih White Lotus, prva sezona 10/10, sjajni likovi (gotovo svi jako upečatljivi, odličan casting), druga sezona mi nije bila na nivou prve ali opet jako visoka ocjena do momenta raspleta jednog od gostiju koji mi je bio nenormalan, tj. glup :D

Rasplet oko Tanje Makvojd (poznatija svima nama kao Stiflerova mama
google_grinning-face_9600_mysmiley.net.png
) mi je jedino i smetao. Ako je ona bila u pravu da je muž nasankao zbog para zbog čega bi je onda vodili na orgije, opere, žurke i čuda i trudili se toliko, mogli su je odmah pozvati posle prvog viđenja na jahti i nekako je se "riješiti" ? U početku sam mislio da će da je ucjenjuju snimcima sa žurki za pare i to mi je skroz bilo ok i realno ali kad viđeh da od toga nema ništa i da je plan da se ona eliminiše, wtf? U suštini, možda sam i ja pogrešno skapirao ali u jednom momentu Džek kaže onoj maloj Perši da se ne vraće u hotel, da odmah ide na aerodrom i da se ne petlja sa gejevima jer su vrlo zajebani. To mi je došla kao neka potvrda ovog nerealnog raspleta. Šlag na torti je da je uvjek pjana i smotana Tanja, snimila i zgrabila pištolj i da je sa jednim šažerom žmureći eliminisa sve njih i to da je na brodu te "zajebane mafije" jedini pištolj bio u torbi onog žigola
google_grinning-face_9600_mysmiley.net.png
I onda posle John Wick momenta padne baš u njenom stilu preko one ograde... :LOL:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno