Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Upravo pogledao poslednju epizodu i moram napisati da sa nestpljenjem iscekujem drugu sezonu. Neko je napisao da mu se nije svidela serija ali meni jeste.

Nisam vican da bih sada napisao neko svoje vidjenje serije ali mi se svidja ta futuristika i sama prica koja me je i drzala svih osam epizoda.

Ne volim da filmovima i serijama dajem ocene jer smatram da to nije merodavno i da nemamo svi isti ukus, interesovanje, godine i sta vec kod nekoga moze da bude merodavno. Cak sta vise nikada nisam donosio odluku da li cu neki film ili seriju da pogledam na osnovu necije ocene ili necijeg subjektivnog misljenja, pogledam trailer pa procenim jel ce mi se svidi ili nece... nekada je takav nacin bio ucinkovit oko izbora a nekada ne.
 
Odgledao sam pola sezone do sada. Meni se u sustini svidja. Definitivno nije neka klasicna, izlizana prica, pa mi je samim tim interesantnije za pracenje.
 
Pogledao sam par epizoda "The White Lotus" i doslo mi da pucam sebi harpunom u glavu. Kazu da je druga sezona bolja, ali ko ima zivaca (ja iskreno ne) da gleda 6h (po sezoni) ove dosadne serije, treba mu dati beneficirani radni staz. Navodno je "cringe" fazon serije, gomila neprijatnih situacija (meni vise glupih, nikako smesnih).
Preporucio bi "Tulsa King" novu seriju (trenutno ima 5 epizoda) sa matorim "Slajom" u glavnoj ulozi. Serija je "nothing to write home about" ali je lagana za gledanje, vise "sprdnja" fazon serije sa gansterima. Silvesteru je iako izgleda kao jedan od botox brace Bogdanov uloga poprilicno legla, ima i jos par zanimljivih likova.. Ocena 6.5/10
 
Pa izgurao sam jedva 3 epizode i smorio se ziv. Ali sam osetio potrebu da napisem nesto jer me odavno nijedna serija nije smorila ovako. Ne bih da ocenjujem, za mene je ocaj.
 
Sinoc sam skinuo prvu epizodu White Lotus i cisto je samo prelistao na brzinu, nesto mi je nije uhvatilo oko ali dok je neodggledam ne mogu da sudim.
 
Pa izgurao sam jedva 3 epizode i smorio se ziv. Ali sam osetio potrebu da napisem nesto jer me odavno nijedna serija nije smorila ovako. Ne bih da ocenjujem, za mene je ocaj.
Nastavi i mene su prve 3 izdinstale kao majmuna ali menjam misljenje posle odgledanih svih 6. Mora celina da se zaokruzi do kraja da bi se stekao objektivan utisak.

Muzika je genijalna kad krene da nabija tenziju. Druga sezona me iznenadila promenom ocekivao sam samo druge goste, mada sam tek zaronio 15 minuta u S2. Sve u svemu lepo odmaranje mozga. Ali me brine sto sam poceo da gledam nove serije, san će ponovo da pati.
 

Upravo pogledao poslednju epizodu i moram napisati da sa nestpljenjem iscekujem drugu sezonu. Neko je napisao da mu se nije svidela serija ali meni jeste.

Nisam vican da bih sada napisao neko svoje vidjenje serije ali mi se svidja ta futuristika i sama prica koja me je i drzala svih osam epizoda.

Ne volim da filmovima i serijama dajem ocene jer smatram da to nije merodavno i da nemamo svi isti ukus, interesovanje, godine i sta vec kod nekoga moze da bude merodavno. Cak sta vise nikada nisam donosio odluku da li cu neki film ili seriju da pogledam na osnovu necije ocene ili necijeg subjektivnog misljenja, pogledam trailer pa procenim jel ce mi se svidi ili nece... nekada je takav nacin bio ucinkovit oko izbora a nekada ne.
Bas puno nelogicnosti ima ova serija.Nakon prve epizode ocekivao da ce stvarno biti zanimljiva SciFi serija ali kako epizode odmicu,pitam se da li da odustanem posto je razvlace na nepotrebne scene.
Lik pronadje nevidljivi auto i ne kaze nikom nista o tome,kao sve je cool?
.I umesto da napisu jednostavno i logicno objasnjenje oni ga samo jos vise komplikuju i tako u nedogled.
 
Bas puno nelogicnosti ima ova serija.Nakon prve epizode ocekivao da ce stvarno biti zanimljiva SciFi serija ali kako epizode odmicu,pitam se da li da odustanem posto je razvlace na nepotrebne scene.
Lik pronadje nevidljivi auto i ne kaze nikom nista o tome,kao sve je cool?
.I umesto da napisu jednostavno i logicno objasnjenje oni ga samo jos vise komplikuju i tako u nedogled.
Pa dobro ako cemo iskreno onda svaki film, seriju bi mogli da nadjemo xx nelogicnosti. Ali ni to nije cilj niti ocekujem da se neko slozi samnom niti da nekoga ubedjujem zasto je nesto dobro i zasto bas treba da je pogleda ili da pravdam sebe zasto mi se neka serija nije dopala a svima drugima se dopala.
 
Bogami postaje zanimljiva serija.
 
Slow Horses - odlicna 4 epizoda, mislio sam da je serija krenula mlitavo sa ovom 2 sezonom i da nece moci da "prebaci" prvu sezonu ali se odlicno zakuvalo i deluje da ce biti bolje.

Jel ovo ladno Djura iz Zabranjenog Pusenja kao ruski broker na kraju?! xD
 
Poslednja izmena:
Da, da. Druga sezona je krenula uzlaznom putanjom.

Ladno je on, Branko Đurić Đuro ;)
 
Poslednja izmena:
Da, da. Druga sezona je krenula uzlaznom putanjom.

Ladno je on, Branko Đurić Đuro ;)
Umalo nisam pao sa stolice kada sam video... xD
Morao sam da premotam scenu bukvalno od pocetka...

I Serbedzija je bio pozitivno iznenadjenje na samom startu sezone. :)
 
Što su dva naša glumca u visokobudžetnoj seriji,
rame uz rame sa Geri Oldmanom. 👏
 
Na pola sam prve sezone Leftovers… vrlo konfuzno i dalje, tako da ne mogu da dam nikakvu ocenu.

Samo ne znam dal mi se svidja pravac u kom ide.

Jer sve mi nešto liči na npr Midnight Mass. Serija koja je dobro krenula, misterija, ali kako se odvijala sve više i više postala je skup citata iz biblije. Nadam se da ovo neće ići u tom pravcu, vere i religije i sl.
 
Leftovers niđe veze sa religijom (u tipičnom značenju te reči, možda ako zaronimo dublje i van plitkosti koju ta reč nosi nowadays), a ni sa misterijom. Iliti, kao i svaki masterpis, izlazi iz žanrovskog definisanja.

But hey, thats just me :)
 
Night sky - skroz zanimljiva serija ,šteta što su je sahranili posle prve sezone .7/10
 
Leftovers је обавезно штиво, слажем се са претходним мишљењем да је ремек дело, вероватно једна од најбољих серија икада... ту су негде и нпр. Broen, True Detective, Night Of, Breaking Bad, Pereval Dyatlova, Fargo, I Know This Much Is True... неке мање, неке више... знам да ће ме због овога љубитељи англо-саксонских суперхероја разапети (који су у већини) на крст, али ово је само моје скромно мишљење.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno