Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Waco (2018)

Sama uvodna špica me bacila u razmišljanje, u pravcu- evo još jedne mini serije gde će se na kraju ispostaviti da je zaslužila trajati duže jer je sve je na to ukazivalo. Kako početak serije tako i pojedini akteri, a kad videh da je tu Shannon, radosti nikada kraja. Vidim da se i članovima foruma serija dopala.
Međutim, krajnji utisak je da sam ovo jedva izdržao do kraja da odgledam, gde mi ni bledunjavi (na žalost) Shannon nije ostavio bog zna kakav utisak. Tajlor u ulozi Koreša mi je nekako najsvetlija tačka, mada kako su se epizode primicale kraju, sve sam manje uživao i u njegovom performansu.

Šta je uticalo da se razočaram u seriju leži u par stvari, a prva je da sve što je rađeno po istinitim događajima uglavnom nema režisersku slobodu da se seriji da neki polet, već se sve vrti oko nekih kalupa bez mogućnosti ubacivanja drugih elemenata koji bi seriji pružili nešto više. Možda grešim, možda je to ovde upravo i rađeno da bi se dobilo na nekoj dinamici, ali meni se to nije svidelo. Svetli primer suprtotnog je serija Candy, gde opet nisam siguran da li je nešto izmšljeno ili dodato, ali serija je top, takva kakva je...

Drugo što me je iznenadilo, a nema veze sa serijom je američki sistem i koliko god voleo tu Ameriku i divio se mnogo čemu, ne ide mi u glavu da toliko dana, savezna vlada, policija države Teksas, FBI, ATF i pazi sad, američka vojska (sa sve tenkovima kao da su na Pasuljanskim livadama) dozvole, odnosno ništa pametno ne urade povodom opsade koja je trajala skoro dva meseca! Pa mi toliko frakcija u Bosni za vreme rata nismo imali! I uopšte taj odnos kako je prikazan na korelaciji FBi, policija, Shannon mi je ubio draž za gledanjem da sam jedva čekao da je završim.
Sve u svemu 6/10
 
Pogledah i zadnju epizodu 4 sezone Westworlda i nije bila ništa naračito. Ova sezona je bila najslabija do sad.
 
Pogledah i zadnju epizodu 4 sezone Westworlda i nije bila ništa naračito. Ova sezona je bila najslabija do sad.
Upravo i zavrsih... ne bih rekao da je najslabija do sada ali sam ocekivao vise... vodilo je ka tome da ce biti jaka sezona...

Zapravo sam ocekivao veliko finale i da ce da se zavrsi... kad ono medjutim, ne vidim vise poentu. Pritom su ga i toliko ukomplikovali da se bukvalno vise ne zna, sta je stvaran svet, sta je sublime...

Nije mi jasno sa Dolores, ona ja bila prisutna u stvarnom svetu sve vreme kao hologram i bila je storyteller tj writer? I sada na kraju se zapravo prebacena u sublime?

Ako se vracaju sada korenima u 5oj sezoni (ako je i bude), tj opet Westworld i divlji zapad to mi se i svidja u neku ruku jer je to imalo posebnu draz i atmosferu... cim se preslo na "stvaran" svet i sadasnjost/buducnost, kvalitet serije je znatno opao.

Po mom nekom utisku S01 10ka, S02 7ica, S03 5ica i S04 neka 7,5 od 10.
 
Taman sam mislio da je četvrta sezona povratak formi, kad ono prespavao sam poslednje epizode, toliko dosadno i besmisleno. Eh.

Ne ide joj u prilog to što sam uporedo gledao "The Corner" koji me je oduševio, matora serija, sirova i prljava ko igle na ćošku Lafayette ulice. Duhovni prethodnik The Wire-a, samo je baziran na istinitoj priči, rađenoj po knjizi Davida Simona.

Nastavljam da pratim sve njegove serije, sledeća je "Generation Kill" koju uvek stavljaju rame uz rame sa Band of Brothers i Pacific-om, a obe gledam jednom godišnje već 10 godina. Posle toga, "Treme", pa možda još jednom "The Deuce", pun krug.
Ako je neko ispratio pomenute serije nek javi utiske.
 
Evo me :D
Odlična serija, izuzetno opuštajuća, a količina fenomenalne muzike je neverovatna. Čak se pojavljuju i Eyehategod, dakle ceo Nju Orleans je pokriven. :D
 
Taman sam mislio da je četvrta sezona povratak formi, kad ono prespavao sam poslednje epizode, toliko dosadno i besmisleno. Eh.

Ne ide joj u prilog to što sam uporedo gledao "The Corner" koji me je oduševio, matora serija, sirova i prljava ko igle na ćošku Lafayette ulice. Duhovni prethodnik The Wire-a, samo je baziran na istinitoj priči, rađenoj po knjizi Davida Simona.

Nastavljam da pratim sve njegove serije, sledeća je "Generation Kill" koju uvek stavljaju rame uz rame sa Band of Brothers i Pacific-om, a obe gledam jednom godišnje već 10 godina. Posle toga, "Treme", pa možda još jednom "The Deuce", pun krug.
Ako je neko ispratio pomenute serije nek javi utiske.


Nadam se da si gledao Homicide: Life on the Street, pošto je to najbolja Sajmonova serija, a i generalno najbolja serija svih vremena.

Generation Kill je takođe fenomenalna, baš vrhunska mini serija. Primetićeš verovatno jedan specifičan detalj -
The Deuce je dobra, ali ima praznog hoda. Kraj je solidno klišeiziran, ali ne smeta.

Show Me a Hero je takođe dobra, preporuka i za nju.

The Plot Against America je krš, to preskoči, a ni We Own This City ne vredi gledanja.
 
Primal s1

Vidim da niko do sada nije spomenuo na forumu (mozda i jeste ali nisam video).
Od Tartakovskog - tvorca Samurai Jack-a (sa njegovim prepoznatljivim stilom) doduse nekako je prosao ispod radara jer nisam ni znao da radi na novom projektu, doduse ovo je animirana serija za stariju publiku.
Najjednostavniji opis bi bio "Konan na road tripu u Parku iz doba Jure...". :D
Pri cemu je naglasak na "tripu" je su ovde izgleda dopustili da Tartakovsky odlepi (kao Cage u Mandy) sa idejama i odvrne "gore galore" na 11.

Od mene preporuka (doduse bez ocene jer kapiram da se nece svideti vecini)
S1 sam gleda nekoliko puta. Krenula S2.
 
Odgledao sam mini seriju The Shrink Next Door. Tek na kraju poslednje epizode, za vreme odjavne špice, saznao sam da je zasnovana na istinitoj priči. Od mene jedna jaka osmica!
 
She Hulk, gowno, na momente i nekako simpaticno, ali i krindz. Od Hulka napravili morona, klasika. Krenuo sam da gledam serije pogledam samo prvu i zadnju ep i to je sasvim dovoljno.
 
Stranger Things sezona 4
Odlična sezona, fantastična. Da je Džim Hoper ostao mrtav bila bi savršena, nepotrebne gluposti oko Sovjetskog saveza...
Svakako fantastična serija.
 
Poslednja izmena od urednika:
Batalio posle 2 episode :p
A nikad nisam bio ni fanatik samih filmova
 
Pa verovatno sam i subjektivan u oceni serije zbog samih filmova. Nisam imao neka očekivanja jer sam pomislio šta tu ima toliko interesantno u priči o stvaranju filma. E sad, ako je sve istinito, onda je neverovatno kroz šta su sve prolazili kako bi snimili prvi Godfather.
 
Pa verovatno sam i subjektivan u oceni serije zbog samih filmova. Nisam imao neka očekivanja jer sam pomislio šta tu ima toliko interesantno u priči o stvaranju filma. E sad, ako je sve istinito, onda je neverovatno kroz šta su sve prolazili kako bi snimili prvi Godfather.
60% sam znao i pre ove serije....... I jeste istinito....
Svaka im cast za cast Marlona Branda i Al Pacina...
 
@nikornla (sad je) osušena riba :D
Meni je bila simpatična kao klinka & dok je bila blago chubby i sa neispeglanom kosom.
Sad em je anoreksična em fura frizure koje dodatno ističu čelo na koje može da sleti Boeing 757 bez problema 🤣
 
Sandman prvih 6 epizoda solidni, po meni sasvim gledljivo, ne vidim rszlog za pljuvanje, tj sce aktuelne serije danassu takve. Nema komičnih momenata kao Good Omens ali drži pažnju, vredi gledanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno