Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A zmaj inače postoji, pa se traži realnost kod njegovog letenja. 🤣
Poznati su mi takvi argumenti. Ne može da se ima realnost u fantastici, ali zato se traži doslednost.

Kako bi ti se dopalo da je u poslednjoj sezoni došao Žan Luk Pikard sa Enterprajzom, i suno na sve one belohodače i sve negativce fotonski torpeto. Jer eto, ako je već fantastika, onda je sve logično, zar ne.😉 A kad imaš fotonski torpedo, ne trebaju ti ni zmajevo staklo, valirijski čelik i ostali bakrači.😄
 
Ma "fantastično" napisana sezona serije 🤣 Jednu epizodu jedan zmaj nije otporan na projektile a par epizoda kasnije drugog zmaja ni da zagolicaju istima. Razvio "plot armor"? 🤣🤣
 
Ene ga Sandman na Netflixu
Odgledao prvu epizodu, i pošto ponovo čitam stripove, tu ću stati.
Ova prva epizoda je baš dobra i radnjom i celom koncepcijom verna orginalnom uzoru (osim što su Rouz i Lucijan crnci🤐, ali na takva s.nja smo već navikli).

Biće gledljivo ovo, bar tako izgleda na prvu loptu.

Ko ne planira da čita stripove, a sviđa mu se koncept i žanr, neka navali sa gledanjem.
 
Poceo Blok 27,nisam nesto odusevljen,al izguracu zbog malog broja epizoda. Pogledao sam dve za sad
 
Odgledao Mr. Robot i definitivno sam na tesku silu odgledao i pripadam taboru ne nikako. Par puta sam bio na ivici da odustanem ali sam se naterao da odgledam do kraja.

Sandman je odlican u prvoj epizodi, nisam gledao daljem prispavalo mi se pa da ne silim, za sada preporuka :)

Imam i preporuku za Reachera, nisam ocekivao nesto specijalno, ali sam se prijatno iznenadio i bas je lepa zabava za odmoriti mozak :)
 
Da jako je specifična serija Mr. Robot. Ne znam odakle bih počeo da je hvalim ili kudim, gluma je na zavidnom nivou, mora se priznati. Utopijski prikaz života nije daleko od realnosti, a opet previše je mračno, a šta tek reći o glavnom liku, koji je genije sa psihičkim problemima. Ipak kad sve saberem i oduzimem iako je nisam još uvek završio, mislim da je vredi odgledati, ali polako po jednu epizodu u nekoliko dana i onda bude ok, nije serija za bindžovanje.
 
Sandman nije loša serija, malo sporije počinje radnja... Ali nakon 2 epizode je ok, iako prelaz sa jedne radnje ne drugu je slabo izvedeno. Lucifer žena i te stvari mi ovde ne smetaju. Nisam nikad čitao Sandmana i zato mi je ok.
 
Ček polako dok dodješ do epizode 6...

Ne čitam stripove, nisam imao pojma da Sandman povezan sa DC univerzumom, ali neke stvari koje sam odgledao.... 'bem li ga, kraj šeste me ostavio u....
 
Ja sam bas pre neki dan krenuo trecu sezonu posle duže pauze… zapravo nisam imao volje da uopšte nastavim sa gledanjem posle druge sezone.

Prvu epizodu sam gledao jedno pola sata i zaspao.
Isplati li se nastaviti uopšte? Jasno mi je da ne može biti ni približno kvalitetu prve sezone.
Odgledao sam celu trecu sezonu WW i u fazonu sam, jbt šta sam ja ovo gledao!
Dal je moguće da su se od onakve prve sezone (nešto najbolje sto sam gledao poslednjih godina na TVu), da kažeš i solidne druge, ovako srozali.

Ne znam ni kako da ocenim ovu trecu sezonu, bukvalno se ne zna ko pije a ko placa! A da uopšte ne ulazim u priču o nelogicnostima i smešnim scenama, pre svega borbe.
Bukvalno ovo treba gledati kao neku drugu seriju a ne kao Westworld… 4/10

I sad ono glavno, nastaviti uopšte sa četvrtom?
 
Ček polako dok dodješ do epizode 6...

Ne čitam stripove, nisam imao pojma da Sandman povezan sa DC univerzumom, ali neke stvari koje sam odgledao.... 'bem li ga, kraj šeste me ostavio u....
Ako je to konferencija ljubitelja ceralija (ne znam, neću gledati dok ne pročitam strip u celosti), ta sveska je i u stripu premoćna...
 
Pogledao sam prvu epizodu The Sandman-a i šta znam. Ideja je jako zanimljiva. Ali mi je glavni glumac neubedljiv za sada. Početna ocena na imdb govori da će teško biti vrhunska serija. Videćemo vremenom.
 
Odgledao sam Sandmana, i sta da kazem. Nisam citao strip. Neke epizode i price su mi bas bile ok. Pogotovo ona sa susretima u kafani, ta sa ljubiteljima zitarica, i dogadjaji u restoranu. Ostalo, onako. Glavni lik nekako lebdi kroz seriju, al ajde to deluje da je u karakteru. Inace su posteno zatrpali sa reprezenativnoscu bukvalno svega, ali koliko sam ispratio Gaimena u poslednje vreme, to je bilo po njegovoj volji i u skladu sa njegovom vizijom tog sveta tako da nek ide zivot i ocekivana kuknjava sa gender swapovima, sjw i reprezentacijom...
Uglavnom, nije mi se dopala onolika kolicina CGI-ja i gde treba i gde ne treba, i sveopste RGB sarenilo. Lokacije se jedva razlikuju jedna od druge iako su na razlicitim stranama okeana. Serija bas lici na novu Netflix produkciju vizuelno i ne izdvaja se ni po cemu, pa mi je i to uticalo na dozivljaj. Gomila netfliks mediokriteta izgleda vizuelno slicno - Beebop, Altered carbon, Stranger Things, Umbrella Academy, Titans, Adam Project, Gray Man, itd itd
 
Poslednja izmena:
Hajdemo ovako - Sandman je po meni ispodprosečna hrpa gluposti! Zašto? Zato što mi se jednostavno ne dopada iz više razloga. Ako ne kažeš koji su to razlozi ne valja a ako i kažeš istinu to se možda ne dopadne moderatoru pa obriše komentar! Valjda je loše izneti lično mišljenje ako je u suprotnosti sa trendom koji je uveliko zavladao! Zato ću se zadržati na ovom da je serija hrpa splačina upakovanih radi dodvoravanja te kao takva od mene ima jednu maksimalno 4/10!
 

Pojma nemam šta sam gledao. Neki danski pokušaj Twin Peaksa.
Dosta konfuzno i nerazumljivo.
 
Krenuo da gledam The Boys. Nisam očekivao da vidim pišu u prvoj epizodi.🤣 Mada je pre toga bila i jedna scena sa neosunčanom guzicom koja mi je bila urnebesna.😆
 
Kada gledaš The Boys onda gledaš da deca ne budu u blizini. Nigde,.
 
Fargo
s01 odlična,
s02 zadovoljavajuća,
s03 VRHUNSKA,
s04 agonija.
Ne kapiram uopšte tu destruktivnost u produkciji kad nešto pređe tri sezone.
Od sad gledam samo 3 sezone i gotovo.
Osim kad je ST u pitanju 😁
 
We Own This City - Ovogodišnja mini-serija od legendarnih likova poput David Simona, Ed Burnsa i Georgea Pelecanosa, koji su bili odgovorni za The Wire, The Deuce.
Jon Bernthal, mnogima poznat iz Punishera ili početnih epizoda The Walking Dead-a, uvek sabije ulogu drkadžije, i ovde je mislim to vrhunac. Fenomenalan glumac kog volim da mrzim.
Radnja je bazirana na real-life korupciji u jednom odseku baltimorske policije, dakle ima malo taj The Wire šmek, iako je Žica ipak fikcija, dok je ovo skoro svaki detalj verodostojno prenet iz poznatih činjenica. Nisam završio, ostalo još par epizoda, al za sad, sjajno.
 
Better Call Saul:
Stigao sam do 10 i 11 epizode aktuelne sezone, trebalo bi mi malo objašnjenje šta znače one crno bele epizode? Prošlost, budućnost, alternativni univerzum? Uvek sam skipovao te delove na početku, pa ne znam šta je u pitanju.
 
@Novatech Al si ti to pažljivo gledao 🤣 B&W epizode su vremenski posle Breaking Bad (dakle najdalja budućnost) . Gene timeline je B&W čitavu seriju... Sad na kraju se samo fokus otišao (pre)više na tu stranu.

p.s. Yep yep yep yep...
 
Jedino što sam u BCS pratio je deo vezan za kriminal, recimo Lalo mi je fantastičan lik i sa njim je serija dobila na kvalitetu, glumac je fantastičan. Jimmy i Kim me poprilično smaraju, i te delove uglavnom provedem na Instagramu. Ove sporedne advokate kojih ima mali milion nisam ni pokušavao da zapamtim :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno