Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
The Wire je serija koja je, po meni, jako loše ostarila.
Moja žena npr gleda CSI Miami koja izgleda kao da je danas snimljena. The Wire...ne baš.
 
Meni je CSI uvek bio smeće, i onda a i danas. 😊

Odgledao sam Fringe prve 2 epizode, ne znam jel moguće da ovo ikako postane bolje, ali upoređivati sa x-files je...ajde da kažemo neozbiljno. Jeste tematika slična, ali tu svaka sličnost prestaje. Odgledaću još neku epizodu, da ne bude da joj nisam dao šansu, ali mislim da me neće držati. Sve je za koplje ili 2 lošije od x-files. Režija, fotografija (x files izgleda kao film u odnosu na fringe), gluma, muzika. Da ne spominjem ove isforsirane scene napetosti i jurnjave koje baš loše izgledaju, sa sve iritantnim drmusanjem kamere i naglim zumovima koji su otprilike tada postali "moderni".
 
Moguće da nisam objektivan, odrastao sam uz Moldera i Skali. Ali skoro sam gledao, puštali su negde na kablu, što kaže Jakša, odlično je ostarila serija.
 
zamolio bih da se vratimo na temu. hvala na razumevanju
 
Better Call Saul S06, cini mi se da je vrhunac ove sezone iza nas.
pojavljivanje faca iz BB-a mi je u ovoj fazi serije nekako bezveze, usiljeno, mozda zato sto je logicno da se to sada dogodi. Dok su me Hank i Gomez totalno iznenadili i odusevili onda kada su se iznenada pojavili.

Fargo S03, mnogo bolji utisak nego prvobitno. Ovaj put nisam ocekivao Fargo a poslednji kontakt sa Fargom odnosno s prve 2 sezone je bio pre vise meseci tako da to je formula za dobru trecu sezonu. Isto cu uraditi sa sezonom 4 koju jos nisam gledao.
 
Apropo toga sto si pomenuo za BCS....
Mislim da je to pravo vreme, koje ce da vodi ka cliffhanger-u i objasniti sve ovo ceno-belo....
Ali u sledecoj sezoni :(
 
Forever uvek za preporuku.

Alana De La Garza. :love:
 
Ovde niko ne pominje spijunsku seriju TEHRAN, dobro, mozda nekome ne lezi ovakva tematika (Mosad, Iran itd). Prva sezona je bila sasvim OK, a za drugu sezonu vec duze vremena nema prevoda????
 
Imas Tehran na HBO, druga sezona sa titlovima :) .
 
Apropo toga sto si pomenuo za BCS....
Mislim da je to pravo vreme, koje ce da vodi ka cliffhanger-u i objasniti sve ovo ceno-belo....
Ali u sledecoj sezoni :(
Ova ekipa bi sada trebalo da se okrene nekom novom projektu, najbolje bi bilo po meni jedna mini serija od 10 epizoda imali bi i jak budzet sigurno.
Sto se tice BB univerzuma mislim da je dosta.
 
@Gazu A šta po tebi tu konkretno ne valja?
Pa skroz su zeznuli poslednjih nekoliko sezona, ništa nema logike. Prve sezone su bile surovo realistične, iako nam je lik neki omiljeni, on je nastradao. Posle su napravili da je Deneris sa zmajevima probila zvučni zid da bi spasila Džona Snoua i onu ekipu severno od zida. I gomila drugih stvari, vidno su prve sezone pisane pametnije.

Prema tome, ako bi da komentarišemo seriju u celosti, džaba što su dobri uvod i pola razrade, kad je ostatak razrade sa zaključkom napisan od strane malog deteta.

Ali dobro, tebi ako se sviđa, i to je u redu, meni se samo ne sviđa, i mislim da to neće biti serija koja će preživeti vreme.
 
Pa skroz su zeznuli poslednjih nekoliko sezona, ništa nema logike. Prve sezone su bile surovo realistične, iako nam je lik neki omiljeni, on je nastradao. Posle su napravili da je Deneris sa zmajevima probila zvučni zid da bi spasila Džona Snoua i onu ekipu severno od zida. I gomila drugih stvari, vidno su prve sezone pisane pametnije.

Prema tome, ako bi da komentarišemo seriju u celosti, džaba što su dobri uvod i pola razrade, kad je ostatak razrade sa zaključkom napisan od strane malog deteta.

Ali dobro, tebi ako se sviđa, i to je u redu, meni se samo ne sviđa, i mislim da to neće biti serija koja će preživeti vreme.
Ma samo da su poslednje dve sezone odradili kako treba, bilo bi sve ok.
Ovako su nešto epohalno pretvorili u nesto cega ne zelim da se secam.
 
Meni je CSI uvek bio smeće, i onda a i danas. 😊

Odgledao sam Fringe prve 2 epizode, ne znam jel moguće da ovo ikako postane bolje, ali upoređivati sa x-files je...ajde da kažemo neozbiljno. Jeste tematika slična, ali tu svaka sličnost prestaje. Odgledaću još neku epizodu, da ne bude da joj nisam dao šansu, ali mislim da me neće držati. Sve je za koplje ili 2 lošije od x-files. Režija, fotografija (x files izgleda kao film u odnosu na fringe), gluma, muzika. Da ne spominjem ove isforsirane scene napetosti i jurnjave koje baš loše izgledaju, sa sve iritantnim drmusanjem kamere i naglim zumovima koji su otprilike tada postali "moderni".
Sa svim se slažem... Zbog nedostatka vremena (i volje) i dalje nisam odmakao od druge epizode.
Kao još jedan krindž momenat u seriji naveo bih i ona jeftina 3d Corel 95 lebdeća slova pri ispisu lokacije... Majn got, ko li je pomislio da to izgleda bar iole normalno...

Edit: Ja sam GOT gledao samo sezone koje su rađene po knjigama, poslednje dve‐tri nisam, i vidim da je to bila dobra odluka...
 
South Park Streaming Wars 2

Bolji od prvog dela, više puta me nasmejao, pogotovo sa onim "reklamama": mat damon is in, are urine? 🤣
 
@phoboskv Ja se ne povodim većinom, već ličnim afinitetima.

p.s. Na predhodnoj strani imaš moj post gde sam rekao da GoT i BB su kvalitet pomerile visoko iznad ostalih serija.
E sad ko se slaže sa mojom konstatacijom ok, ko ne opet ok 😉
 
Sinoc upalim onako cisto da vidim kako izgleda GoT u 4K, posto su konacno pustili 4K verziju na HBO Max.
Pustim onu epizodu Long Night, i u cugu odgledam tu i jos sledece 3 epizode do kraja te osme sezone.
Naravno gledao sam sve ranije, ali opet mi je bilo zanimljivo.
Ima propusta, nekih nedorecenih i naivnih stvari, ali meni je korektan kraj te serije..
 
Poslednja izmena:
Nisi jedini ;)
čak, kako vreme odmiče, sve mi je bolji - šta drugo očekivati posle godina/decenija/vekova ratovanja i pustoši...
 
Da li ste nekad gledali tv seriju "Doc Martin" ?
Ima i film iz kog je nastala serija.

Jedna vrlo gledljiva serija.
Meni zanimljiva za pogledati, evo opet se emituju sada na Superstar 2.
Nema neke narocite veze izmedju epizoda, uglavnom, moze se preskociti neka i opet pratiti desavanja...
A ovo je bas pre dosta godina snimano.
 
Jeste, odlična serija. Ja sam par epizoda pogledao doduše, nisam stigao sve, ali moji su je pogledali od početka do kraja, i baš im je super legla! Tako da je i meni na listi serija koje će gledati kad mi dođe na red.

Za GoT, ako to već nisam rekao, ja bi se složio svakako da je serija pomerila neke granice, ali to isključivo sa tim prvim sezonama. Što se tiče mainstream serija barem! Ali to je nezavisno od činjenice da li su seriju poslednjim sezonama zeznuli ili ne. Još jednom, ja kažem da jesu zeznuli, i da su time celu seriju sveukupno zeznuli. No, dobro je da se barem nekome i ovo ovako sviđa. Evo, i moj ćale sad u julu izbindžovao GoT, isto i on kaže da je to na kraju bezveze. 😄
 
Nisi jedini ;)
čak, kako vreme odmiče, sve mi je bolji - šta drugo očekivati posle godina/decenija/vekova ratovanja i pustoši...
Posle vekova ratovanja u pustinji su naučili da stave na zmaja mlazni motor!😂 To, sad imam objašnjenje kako su zmajevi probijali zvučni zid.😆
 
A zmaj inače postoji, pa se traži realnost kod njegovog letenja. 🤣

Ontopic: Mr. Robot u finalnoj sezoni sve bolji i bolji..
 
WW S04 mozda i najbolja do sada. Doduse jos nije kraj..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno