Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam, merkam je već neko vreme i nikako da se nakanim. Doduše, pre bih se uhvatio Black Bird-a, ali evo već je polovina jula, a u avgustu sam na odmoru i ne verujem da ću bilo šta prevoditi, pa mi se ništa ne započinje. Sigurno završavam Suspicion, možda i do kraja nedelje, ali… uvek ima “ali”.
Nažalost, sa poslednje tri epizode Better Call Saul-a biće problem pošto jedanaesta izlazi 1. avgusta, dvanaesta 8-og i trinaesta 15-og kada ću verovatno biti pod nekom palmom, pijuckati pinja koladu, brčkati se u moru i uživati u kajtovanju:cool:, pa ćete morati da se uzdate u Netflix-ove hrvatske ripove (ako ih neko postavi). Naravno, kad okončam odmor i vratim se u Holandiju završiću i te 3, čisto da kompletiram sezonu.
Što se tiče započinjanja novih serija (posebno Apple-ovih:)), ako ih do tada niko ne pipne, imaću lepu zanimaciju od septembra. Znači redom, pa koliko stignem.;)
Videh da je neko poceo da prevodi Black Bird, tako da ko je cekao ovu seriju imace prevod.
 
@mr008
jatra96, novi prevodilac koji je prevodio The Dropout i razvalio koliko je dobro preveo i tehnički perfektno odradio titlove. Pomislio sam da je u pitanju profesionalni prevodilac, pošto sam uživao gledajući. Većina prevodilaca, čak i ovih što naplaćuju svoj rad, mu nije ni do kolena. Setih se baš HBO-ove serije The Staircase, koju skoro odgledah, dobra serija, a prevod plač majke Božije.
Presrećan što se on dohvatio ove serije, jer znam da će je odraditi tako dobro, da ćemo se mi “nazovi prevodioci” postideti.:p

Inače, postavio sam prevod za Better Call Saul S06E09.
Doduše, ne za verziju koju sam do sada prevodio, već za onu koja se danas pojavila.
Sinhronizovaću vreme za dosadašnju kada je izbace i ako je izbace. :)
 
Poslednja izmena:
Kad je izasla druga sezona i zasto je nema na Netfliksu?

Verovatno zbog rata u Ukrajni. Veći je problem što za drugu sezonu nema prevoda. Pričao sam sa kolegom sa Crne berze. Inače snimak prve sezone je sa Netfliksa :D Ima jedan kolega koji radi Ruske prevode, pa ću da ga pitam za drugu sezonu, a možda mi ponudi i neku dobru završenu seriju.
 
Midnight diner, japanska serija na netflixu, odlicna prva sezona, jako su ludi svi.
 
Sinoć bacio pogled na Obi-Wan Kenobi, prevod je blagi užas.
Utrkivali se ko će da prevede istog dana pri izlasku epizode i što je najgore, ama baš uvek, kad je u pitanju neki hit film ili serija, toga se dočepaju vrhunski "Google translate" prevodioci.
Bez obzira što serija nije ništa naročito, ali ipak je to Star Wars serijal i greota je da nema koliko-toliko ljudski prevod.
Nit je prevedena kako treba, nit je tehnički sređen titl. Vrhunac svega je što uopšte nije zahtevna, samo malkice truda i sve bi bilo kako treba, ovako ne valja ni srpski, ni hrvatski prevod.
Šteta.:mad:
 
Sinoć bacio pogled na Obi-Wan Kenobi, prevod je blagi užas.
Utrkivali se ko će da prevede istog dana pri izlasku epizode i što je najgore, ama baš uvek, kad je u pitanju neki hit film ili serija, toga se dočepaju vrhunski "Google translate" prevodioci.
Bez obzira što serija nije ništa naročito, ali ipak je to Star Wars serijal i greota je da nema koliko-toliko ljudski prevod.
Nit je prevedena kako treba, nit je tehnički sređen titl. Vrhunac svega je što uopšte nije zahtevna, samo malkice truda i sve bi bilo kako treba, ovako ne valja ni srpski, ni hrvatski prevod.
Šteta.:mad:
Nije u pitanju serija ali moram da pomenem da u životu nisam video gori prevod od onog za Jurassic World: Dominion koji je jednostavno plač majke Božije i prosto ne znam šta bih pre naveo kao nedostatak istog... Ono je klasična definicija GT prevoda nekoga ko nije odvojio ni sekund vremena da istom da smisla i još ga učiti tehnički ispravnim - a verujem da takvi stručnjaci "prevode" i serije.
 
Pogledajte makar jednu epizodu Čikatila pa da vidite šta je najgori prevod :poop: ono u životu nisam video a odgledao sam nekoliko hiljada filmova i jedno 150-200 serija.
 
Nije losa budi zadovoljan... nego nema prevoda za drugu sezonu :S
 
Od ove epizode je tekuća sezona Westworlda počela više da mi daje šmek kao prva sezona. Ima različitih mišljenja o celoj sezoni, ali meni baš super leži. Videćemo kako će završiti oni sve doduše.
 
Неко гледао Resident Evil серију? Досадашњи филмови (осим првог) су ми баш уништили лепо сећање на игру са Сонија кеца и двојке, па сам баш скептичан и око серије...
 
Неко гледао Resident Evil серију? Досадашњи филмови (осим првог) су ми баш уништили лепо сећање на игру са Сонија кеца и двојке, па сам баш скептичан и око серије...
Писао сам пре неки дан, а мислим да је још неко прокоментарисао, катастрофа,угасио после 2 епизоде.
 
Meni je ovaj poslednji RE film bio sasvim solidan, ubo je pravu atmosferu igre, bez obzira na neke devijacije u priči.
 
Završio danski The Killing.

Nisam oduševljen, Sara Lund nije ni pola Sage Noren.
Cela serija neki prosek, previše politike, previše rupa u pričama, previše razvučno

Po nekoj mojoj oceni po sezonama: 1,3,2

Sve u svemu 6/10
 
Pokušavam da gledam La Femme Nikita... BoKte, koliko ovo vrišti 90-e 😂 A vrišti i B produkcija.
 
The old man


Prve dve epizode su obecavale a posle toga...blagi uzas . Razocaran ja.


Black Bird za sada odlicna.Bar meni .
 
Da, pisao sam i ja, The Old Man nema veze sa mozgom toliko da boli glava... sa druge strane The Terminal List (koji sam ugasio posle 10ak minuta koliko mi nije sela pocetna pucacina i srecom posle dve nedelje nastavio) je fenomenalan. Naravno da ima rupa ali stvarno serija odskace od ostalih.
 
Retko sta se vise snima striktno po igrama i knjigama jer je mali broj ljudi koji ce to gledati...
 
Odgledao i ja četvrtu sezonu ST.
I dalje više nego dobro.
Đuričko odigrao solidnu epizodnu rolu, nadam se da ćemo ga videti i u nastavku...

Kao što su neki pisali priča je na momente bespotrebno razvučena, ali i dalje dovoljno dobra i ujednačenog kvaliteta da drži pažnju...

Što se tiče razrade likova tu donekle imam primedbe jer su pojedini likovi ostali zarobljeni u prvoj sezoni i suštinski su skoro nepotrebni (Vil, Džonatan, Majk) dok su mi drugi sporedni (Erika) i naknadno ubačeni likovi (Maks, Edi, Juri, Bauman) simpatični, uz naravno Džojs, El, Houpa i Dastina koji nose radnju od starta...

Sve u svemu, u globalu ocena 8/10, nastaviću sa gledanjem.
 
The Shield - ako se dobro sećam, dosta je hvaljena ova serija. Nisam još završio, ali od mene neće dobiti neku (veliku) preporuku. 8.7 sa IMDB, to nikako.

Samo kad negde sa sredine serije pogledaš prvu epizodu, sve gubi smisao.
 
The Shield mi je NO.1 serija koju sam gledao tj omiljena da se tako izrazim,pa onda sopranovi..i bas suprotno cela serija ima smisla sa bilo koje distance da je sagledas.Sam kraj serije ti daje tacnu sliku sta se desavalo i zasto tokom svih sezona,razrada likova,price i jedna od retkih serija gde je svaka sledeca sezona bila veceg kvaliteta.Mislim da sam je kao i sopranove gledao jedno 5,6 puta i ponekad gledam razne scene iz serije na tjubu.Juce bas nesto razmisljam i gledam kako da odlucim koja mi se vise svidja Shield ili Sopranovi i ako nisu slicne uzeo sam za poredjenje lik tony soprana i vick mackey-a i mackey mi je nekako drzi...Sopranove sam takodje gledao vise puta i svaki put kada je zavrsim misljenje o toniju se menja na gore i uvidjam da je on ipak jedan jako zao covek i sam lik mi je previse iritantan sa svojim reakcijama i odlukama da ga nije glumio gandolfini koji je to izveo maestralno dosta bi tu falilo. Svakako obe serije su bar za mene najbolje ikada :D
 
The Shield - ako se dobro sećam, dosta je hvaljena ova serija. Nisam još završio, ali od mene neće dobiti neku (veliku) preporuku. 8.7 sa IMDB, to nikako.

Samo kad negde sa sredine serije pogledaš prvu epizodu, sve gubi smisao.

Odlična je. Od mene ima 8+ . Vrlo se realno završava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno