Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
The Morning Show (sezona 1)

Već kačena i pominjana ovde pre par godina, i konačno došla na repertoar. Jako prijatno iznenađenje i definitivno zaslužuje visoku ocenu kod mene, te se s nekom zebnjom spremam za drugu sezonu jer verujem da neće biti tog kvaliteta iz više razloga.
I dalje ne znam šta je to u meni prelomilo da bacim pogled na ovo. Da li je to sama radnja serije, mada verujem da su svi jutarnji programi sveta waste of time, mada sam ubeđen bio da se u pozadini krije nešto drugo i nisam se prevario.
Da li je to Jannifer Aniston, pa i ne baš, iako mi je uvek (ha! u Prijateljima samo), bila zanimljiva, jer drugo nešto s njom u ulozi nisam ni gledao i ne može biti taj okidač.,
Na kraju shvatim da je to Reese Witherspon iz dva dobra razloga. Big Little Lies i totalno potcenjena Little Fires Everywhere. A s druge strane osim vrlo zanimljive priče i dešavanja, ova serija me kupila i fantastičnom glumačkom ekipom. da je prosto neverovatno koliko je Amerka bogata glumcima (anonimusima za mene), sa takvim potencijalom i uglavnom prosečnim filmovima u karijeri. Definitivno su me najviše privlačili dijalozi Billy Crudupa, čovek oduvao, ako bih morao nekog da izdvojim, a od ženskog dela ekipe gde se ne zna koja je bolje iznesena ulogu, spomenu bih, pazi sad - Gugu Mbatha Raw :D

 
Što se OWKa tiče, meni je bilo bitno da ne bude loš kao Buba Fet. Prve dve epizode su skroz OK , ovu treću su nekako zbrzali, mnogo toga nagurali u istu i na kraju loše začinili. Kao da pokušavaju da u nekih 10 kratkih epizoda uguraju celo jedno razdoblje.
 
The Morning Show (sezona 1)

Već kačena i pominjana ovde pre par godina, i konačno došla na repertoar. Jako prijatno iznenađenje i definitivno zaslužuje visoku ocenu kod mene, te se s nekom zebnjom spremam za drugu sezonu jer verujem da neće biti tog kvaliteta iz više razloga.
I dalje ne znam šta je to u meni prelomilo da bacim pogled na ovo. Da li je to sama radnja serije, mada verujem da su svi jutarnji programi sveta waste of time, mada sam ubeđen bio da se u pozadini krije nešto drugo i nisam se prevario.
Da li je to Jannifer Aniston, pa i ne baš, iako mi je uvek (ha! u Prijateljima samo), bila zanimljiva, jer drugo nešto s njom u ulozi nisam ni gledao i ne može biti taj okidač.,
Na kraju shvatim da je to Reese Witherspon iz dva dobra razloga. Big Little Lies i totalno potcenjena Little Fires Everywhere. A s druge strane osim vrlo zanimljive priče i dešavanja, ova serija me kupila i fantastičnom glumačkom ekipom. da je prosto neverovatno koliko je Amerka bogata glumcima (anonimusima za mene), sa takvim potencijalom i uglavnom prosečnim filmovima u karijeri. Definitivno su me najviše privlačili dijalozi Billy Crudupa, čovek oduvao, ako bih morao nekog da izdvojim, a od ženskog dela ekipe gde se ne zna koja je bolje iznesena ulogu, spomenu bih, pazi sad - Gugu Mbatha Raw :D

Meni je prva bila odlicna, ali me druga iz vise razloga razocarala. Billy Crudup pokidao!!!
 
Midwich Cuckoos - solidna premisa, ali ne znam da li ću izgurati do kraja sezone. Čudan tempo serije, previše vremenskog skakutanja iako ni ne vidim drugu opciju za odvijanje radnje a da nije užasno sporo.
Barry - Odličan kao i uvek. Možda i bolja sezona od prethodnih, iako mi fali više tih mračnijih momenata. Sa strane humora jeste jače, serija se oslobodila, dala prostora likovima da diše.
Atlanta - Mnogo lošija treća sezona, previše razbijena nepovezanim epizodama. Potenciranje jedne iste teme je Amerima možda zanimljivo, ali dok su bili u samoj Atlanti (gradu) imalo je smisla. Ovako, govoriti o boji kože i rasizmu dok putuješ po Evropi, malo dosadi. Tj, ne kažem da nema rasizma u Evropi ali tu postaje očigledno koliko se serija oslanja na tu jednu nad-temu.
 
Odgledah 6 epizoda Halo. Igre nisam igrao (ne znam zasto), pa nisam upoznat sa pricom i iako bih rekao da fali malo vise akcije, generalno mi je ok serija.
Koliko sam shvatio, sama serija ne prati pricu iz igara, pa to smeta fanovima, ali o tome nazalost ne mogu da sudim.

Jedini izuzetak koji nikako ne mogu da sazvacem je ona mala od koje mi se povraca svaki put kad je vidim.
 
😁 Meni je prva bila odlicna, ali me druga iz vise razloga razocarala. Billy Crudup pokidao!!!
Toga sam se i plašio...
Pokidao, nego šta.
Možda nije kao prva, ali nije ni toliko loša. Razvija se priča. Sasvim solidna serija u moru katastrofalnih gluposti. Ako ništa više, produkcija je vrhunska i pitka je. Svakako, za pred spavanje, skroz opuštajuća, a pri tome drži pažnju, pa nećete zaspati posle 10 minuta. 😁
Tako da, slobodno nastavi. Nemaš baš neki izbor u poslednje vreme.
 
Nisam ni mislio da odustanem,. Lepo me vozi i baš je relaks serija. Još uporedo sa prvom sezonom krenuo i Kalifat 😆 Mislim se da li je ovo moguće u današnje vreme? Potpuno dva različita sveta i shvatanja istog.
 
Ok je i druga sezona, ali meni ipak osetno slabija. Produkcija i gluma su na mestu, ali neka dešavanja i neki novi likovi su mi bas pokvarili utisak meni odlične prve sezone.

Svakako treba pogledati kome se svidela prva, jer to što se meni nije svidelo, mozda ce nekome biti vrh.
 
Problem je što nema kvalitetnih serija.
Netfliks, s obzirom na opadanje pretplatnika, histerično štancuje ispodprosečne naslove u pokušaju da se dodvori tinejdžerima i adolescentima, pa izbaci dvadesetak noviteta nedeljno, što rezultira time da se retko šta “primi” kod publike. S druge strane, AppleTv+, HBO Max, Epix, Starz i Hulu imaju daleko manje sadržaja, ali se obraćaju potpuno drugoj publici koja svojim novcem plaća sadržaj, za razliku od tinejdžera. Zato i kažem, ako ništa više, bar je vrhunska produkcija. To je i jedan od razloga zašto sam se u poslednje vreme zalepio za AppleTV+ serije i njih prevodim. Ne izbacuju puno, ali uglavnom debelo plaćaju vrhunske glumce, režisere… i koji seriju, iako nije dobra, iznesu. Tako da kod njihovih naslova i nema nekog zajeba. AppleTV+ Ekskluzive, su u najmanju ruku OK, pa i The Morning Show. 😁 Da ne spominjem poslednju Slow Horses, koja je po meni odlična, prvenstveno zahvaljujući Geri Oldmanu, a i ova koju sada prevodim WeCrashed (Džared Leto, En Hatavej) je 👌
 
Apple je prije par godina imao oko 70 milijardi dolara u "kešu" :)
Ne znaju sta će sa parama
 
Obi kenobi najrobi ! ova ep 4 meni kao promasaj i degradacija serije na predskolski uzrast
 
Mislio sam malo da se odmorim, ali nabasah na ovu mini seriju WeCrashed i nisam mogao da odolim. Vrhunska produkcija (što se i očekivalo od APPLE -a), vrhunski glumci, odlična tema i super zabavna. Nemojte je nikako propustiti, uživaćete! Zaista.
E sad, lošije vesti. S obzirom da svaka epizoda ima gomilu titlova, bukvalo ne zatvaraju usta, moraću dosta da skraćujem, a to zahteva vreme, kojeg nažalost, i nemam baš na pretek, pa će ići malo sporije. Pokušaću da maksimalno ubrzam prevođenje, prvenstveno zbog sebe i mojih prijatelja, ali ništa ne obećavam. Dakle, budite strpljivi. Vredi!
Za sada uživajte u prvoj epizodi, postavio sam prevod. 😁
Pogledajte prilog 346171
Miniserija o velikom skandalu američke kompanije za iznajmljivanje poslovnih prostora WeWork, o usponu i padu jednog od najvrednijih start-apa na svetu.
”WeCrashed” (PADAJMO, IONAKO NAM PAD NE GINE) u fokus stavlja bračni par Nojman koji je bio sastavni član tima u izgradnji WeWork kompanije, globalnog brenda koji je u jednom trenutku vredeo vrtoglavih 47 milijardi dolara, a zatim je u manje od godinu dana drastično izgubio na vrednosti. Rebeka i Adam Nojman su kontroverzni par čija je pohlepa i narcisoidnost dovela kompaniju do ivice propasti.
Hvala na ovome.. počeo sinoc..top
 

Prilozi

  • shooting-die.mp4
    848.6 KB
Billy the Kid, vise nego korektna prva sezona, potpuno drugaciji osvrt na njegov zivot......
 
Poslednja izmena od urednika:
Sledeće komentarisanje bilo kakvog seksualnog opredeljenja vas udaljava sa foruma na nedelju do mesec dana.
 
Stranger things odgledao sve u 2,3 dana i apsolutno sam oduševljen serijom, bukvalno ne mogu da verujem da je meni kao ljubitelju horora i scfi ovo promaklo, bukvalno nisam znao ništa o seriji.
Koliko srca i truda je uloženo pogotovo prve 2 sezone fantastično. Muzika je najbolja ikada u nekoj seriji, pop rock 80tih se savršeno ali savršeno uklapa u sve. Season 3 i 4 produkcija je bolesno dobra, čuo sam da su neke sulude sume stukli u obe sezone. Gledanje na Oled65cx slika savršena.
Priča mi jako sviđa, izbor glumaca, ma neverovatno kako je sve u skladu.
Jedva čekam kraj sezone 4 i valjda će biti još jedna sezona za kraj.
Ocena 10/10 kao kuća 🤘
 
Ja sam se iskreno pomalo razočarao kad sam čuo da će biti još jedna sezona jer sam iz nekog razloga bio UBEĐEN da je četvrta poslednja :D
Oh well. Svakako mi bolje legla nego prethodne dve koje su bile prosečne. Fino su povezali neke stvari u četvrtoj, smisleno je kao celina.
 
Bosch Legacy je top bas u svakom aspektu, odlicna prica, kasting neprevazidjen, fotografija, muzika... mozda i najbolje iz Bosch univerzuma :)
 
Kalifat

Pričalo se već o seriji, odgledao je manje-više u cugu, što zbog samog tempa, što zbog serija koje nestrpljivo iščekujem da pogeldam.
Imalo je dobrih momenata, ali i tako nekih gluposti koje u suštini budu očekivane od Skandinavaca. Ali u konačnom zbiru, više ima dobrih stvari nego tih koje su mi zasmetale. Ima tu i zapažanja da sam prosto iznenađen koliko su te severne zemlje u problemu sa radikalnim islamizmom i koliko isti ti "došljaci" ili oni muslimani rođeni tu, imaju neki stvarno čudan stav o zemlji koja je primila njihove open minded roditelje (većinom predpostavljam) i
pružila im sve blagodeti jedne razvijene države u svakom smislu, znaju da s..u po toj zemlji u koju ih niko nije zvao, već su sami došli ili su rođeni tu iz očiglednih razloga. I opet se osećaju ugroženo i nešto im fali. Totalno promašena generacija, sa promašenim shvatanjem života.
E da, koliko sam mogao da primetim, domaće mini, mega, krimi serije (koje zapazim na mint, dva ako se zateknem kod nekoga ili ih uhvatim na tv-u) se dosta preklapaju sa Skandinavskim samo što u konačinoj realizaciji to bude deset puta gora varijanta, što zbog razvučenosti, naivnosti, neke nazovi dramatizacije, glumeee...
 
Završio The Killing /danski/ prvu sezonu.

U principu dobra serija ali previše razvučena i dosta rupa.
A i glavni negativac mi je već u prvoj epizodi upao i oči pa se sve ostalo svelo na čekanje kako će ga otkriti.
 
Barry - gotova i treća sezona. Najbolja do sad, odličan pacing, pola sata idealnog trajanja. Bill Hader digao na viši nivo i glumu i direkciju, predivno.
 
Završio The Killing /danski/ prvu sezonu.

U principu dobra serija ali previše razvučena i dosta rupa.
A i glavni negativac mi je već u prvoj epizodi upao i oči pa se sve ostalo svelo na čekanje kako će ga otkriti.
Već je pisano, a niko nije demantovao tvrdnju, da kad odgledaš jednu skandinavsku krimi seriju, odgledao si ih sve...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno