Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E i ja sam našao kad da počnem da gledam "The walking dead" ;)
Već par godina sve hoću sve neću, generalno nisam fan tih zombi fazona, ali moram da priznam da sam progutao prvu i pola druge sezone.
Dobra je.
To je to druže, kao što kaže @jaksa posle toga ni ne vredi gledati.
Ja sam se nekim čudom "dovukao" do pete pre par godina, ali tad sam je batalio i ne mislim joj se vraćati...

EDIT: https://www.imdb.com/title/tt0407362/ je masterpiece u svakom pogledu, ali nije za svakoga. Naravno da postoje izbori, naravno da postoje "sindikati", otpor i suprotstavljene strane. Ovi koji kritikuju kanda nisu gledali seriju koja prethodi orginalnoj, a koja objašnjava ratove 12 kolonija ljudi, kreiranje i pobunu Cylona. Kad se to pogleda, sve trzavice na brodu su logične, jer se ne mogu odjednom i preko noći sve ljudske nesuglasice rešiti, i od neprijatelja napraviti prijatelji.
 
Poslednja izmena:
The Wire s01
Više da pitam nego da dam neko svoje mišljenje.
Posle ne znam kog odlaganja rešio da krenem sa The Wire i S01 vuče samo tako da sam ostao zatečen kako je serija od pre dvadeset godina mogla imati ovakav efekat na mene, gledajući iz perspektive kakve se danas serije prave (mislim na one dobre), tako da ovo nisam očekivao. Krenuo sa drugom sezonom i tu mi je već nastao problem. Deluje mi kao tra la la la u odnosu na prvu sezonu. Ni prići, mada sam blizu polovine, ko zna... Da li vrede preostale tri sezone ili kvalitet opada?
 
Dobra serija, u mnogim izborima za najbolju seriju je u top 3. Uglavnom se The Wire i Sopranos menjaju na vrhu. Ja sam je odgledao cini mi se 2 puta. Mislim da ce pasti i treci uskoro.
 
BSG pati od toliko non sense momenata da je to smešno. I to nevezano za SF deo serije - šta je u skladu sa fizikom, šta je realno a šta nerealno i sl. Ipak je to SF. Ima dosta non sensa u priči. Čovečanstvo na ivici istrebljenja, opšti rat - a u seriji se bave izborima, sindikatima, suđenjima i ostalim političkim korektnostima. Kada je rat zna se ko je glavni i kakva pravila važe. Sigurno u slučaju totalnog istrebljena ljudske rase (pad meteora recimo), neki admiral američke vojske na nekom preostalom nosaču aviona, ne bi primao naređenja od ministarke kulture. Ne bi ni kapetan broda iskreno.

Zatim tu su dijalozi likova. Bespotrebna priča u nedogled. Imam utisak da su namerno forsirali bespotrebne i dugačke dijaloge samo da bi popunili vreme u epizodama. Dešavalo se da ono što bi se reklo u dve tri rečenice postane u dijalog od 5 minuta.

I generalno, današnje serije ubija par stvari. Prvo produžavanje serija u nedogled. Serija koja bi trebalo da traje sezonu-dve, max 3 razduže na 5 i više.Na kraju neke serije zbog manjka gledanosti i ne završe - ostave priču otvorenom. The Walking Dead je trebalo da traje maksimalno 3 sezone i to je to. A nekim zaokruženim serijama dodaju bespotrebne sezone - La Casa De Papel i koliko vidim The Squid Game.
 
Poslednja izmena:
gledam kako svi veličaju Galacticu kao najbolji scifi svih vremena
BSG i jeste jedna od najboljih (i jedna od retkih da ispunjava polazni kriterijum da nije apsolutno đubre :D) u zadnjih 20 godina. Ali to ti samo govori u kakvom je stanju taj žanr... kad za 20 godina možeš da nabrojiš fipa 3 ok serije: BSG, Babylon 5, The Expanse. (Westworld?, kao "SciFi" je)
 
BSG i jeste jedna od najboljih (i jedna od retkih da ispunjava polazni kriterijum da nije apsolutno đubre :D) u zadnjih 20 godina. Ali to ti samo govori u kakvom je stanju taj žanr... kad za 20 godina možeš da nabrojiš fipa 3 ok serije: BSG, Babylon 5, The Expanse. (Westworld?, kao "SciFi" je)
Firefly...
Babylon 5 mislim da ima jedno 30, ne dvadeset godina... ;)
 
Meni je Firefly žestoko overrated. Gomila klišea nabacanih.

U pravu si za Babylon 5...ja sam i dalje u fazonu da su 90-e bile pre "15-20 godina" 😂😂😂
 
The expanse je jedna od najboljih sf serija zadnjih godina, ali do prelaska na amazon, one sezone nisam htio gledati
 
Da naglasim da drugi deo posta, o političkoj korektnosti u serijama i filmovima, nisam ja editovao već administracija. Na žalost, smatram da nije trebalo jer nisam nikog isprozivao u negativnom kontekstu. Samo smatram da je preterano forsiranje pojedinih populacija u serijama i filmovima.
 

Prilozi

  • arrested-development.gif
    arrested-development.gif
    3.3 MB · Pregleda: 98
Dodao bih još i Homicide: Life on the street i to je sveto trojstvo tog žanra.
 
Wire je za koplje ispred, ali the Shield cu sigurno pogledati ponovo...
 
Battlestar Galactica je odlična serija, ali se svakako slažem da je ona predsednica pain in the ass. Al to su napravili tako jer je to eto kao velika flota civilnih brodova koji traže zemlju, a Galaktika ih štiti. I naravno da bi se neki ljudi tu i bunili za svašta nešto, ne može se očekivati da ljudi tek tako funkcionišu kao skladna košnica, nisu to sve vojnici. Samo što su preterali malo s tim.

Pogledao inače do kraja i stare Galaktike. Stvarno, onu 1980 bolje da nisu ni snimali, šta je ono... Ali sam i to pogledao do kraja - tj. do one poslednje objavljene epizode jer je serija obustavljena. A ono kako se završila 1978, to je svakako samo za sebe OK kraj - što su uhvatili signal sa Zemlje...
 
Što se Walking dead, tiče, kao što rekoh uopšte nisam ljubitelj zombi serija i filmova, više volim horor stil Kinga i slično.
Krenuo sam ovo da gledam čisto iz namere da malo promenim i svidelo mi se, ne zaslužuje više od 7/10 i to mu je.
Izgleda da sam još u početnom delu koji drži pažnju, ali generalno nezamislivo mi je da ima 10 sezona, i da ću odgledati sve.

A što se BSG tiče, naravno novija je odlična, i drago mi je što je nisu razvukli kao recimo Stargate sa svim spinoff, sequel šta već, serije filmovi.

Jes i da su malo promešali karte, nerviralo sa politikom, ali cenim da je i to posledica produžavanja serije da bi se zaradile pare.
I to je vrlo čest problem u zadnje vreme.
S01 bude originalna i odlična.
S02 ne znaju da li da privode kraju ili zamrse priču
S03 već se gube rejting opada preti cancel.
S04 zbrda zdola završavaju.

Osim kod inteligentnih projekata poput Wire, gde se napravi scenario za 4 sezone i razvali.
 
E, al je Stargate ipak ostao lepa serija za gledanje sa porodicom.🙂 Ne kažem da je u tom nekom smislu kako si opisao jako kvalitetna, al jedna od onih serija za opuštanje. Tu svrhu joj je i plus što ima toliko sezona, i šteta što Universe nisu završili. Takođe joj je plus i što je bez LGBTQŠTATIJAZNAMGLUPOSTI.😁
 
Vidim da niko nije komentarisao. Davno sam odustao do horora, ali ovo je top. Pogledajte ljudi. Za The Wire je neko pitao. Sve sezone su vrhunske. Tek kad u igru udje Marlo, stvar se zakuvava. Preporuka za sve sezone Zice.
I ja pogledao prve dve epizode.
Za sad intrigantna radnja, dobra gluma, režija, scenario, za sada nema nekih nelogičnosti u radnji niti sporih i nezanimljivih delova.
Mislim da već mogu delimično da naslutim poreklo noćnih hodača.
Vidim da je treća epizoda izašla 20.02, pa prekjuče četvrta, i onda izlazi po jedna epizoda nedeljno do 10.04.
 
Odgledao Stranger Things prvu sezonu. I vise nego ok. Da li da gledam dalje, neko rece da je posle samo otimacina love? Generalno mi lezi ovaj 80's synthwave 🙂
 
Hm. Malo mi glupavo sto su se razdvojili na dve grupe. Kako im nije palo na pamet da probaju da uhvate barem jednog, da vide da l mogu da ga uniste, vatrom ili kako vec? Ovako je samo pitanje vremena dok ih jednog po jednog ne iskasape.
 
Počeo sam da gledam SF seriju Defiance iz 2013 godine. Za sada mi se opada.
 
Odgledao domaću seriju Kljun, meni se sviđa, drugačija je od većine domaćih ali veliki minus je zvuk, stvarno nemam pojma šta mu rade pa nikad ne valja. Sa druge strane uvodna špica i muzika odlični za ovu seriju. Takođe dopada mi se glumačka raspodela.
Ocena 7.5/10

Nekako mi čudno da gledam Mićka kao ozbiljnu facu, deluje mi kao da se jedva suzdržava da počne da se smeje. Likove su takođe dobro odradili, ne može lako da se provali ko je dobar a ko loš, ko je sa kim u vezi. Malo me nervira i gluma novinara Julijana koji kao da je izgubio pamet od kada se zaljubio u Sonju.
 
Odgledao domaću seriju Kljun, meni se sviđa, drugačija je od većine domaćih ali veliki minus je zvuk, stvarno nemam pojma šta mu rade pa nikad ne valja. Sa druge strane uvodna špica i muzika odlični za ovu seriju. Takođe dopada mi se glumačka raspodela.
Ocena 7.5/10

Nekako mi čudno da gledam Mićka kao ozbiljnu facu, deluje mi kao da se jedva suzdržava da počne da se smeje. Likove su takođe dobro odradili, ne može lako da se provali ko je dobar a ko loš, ko je sa kim u vezi. Malo me nervira i gluma novinara Julijana koji kao da je izgubio pamet od kada se zaljubio u Sonju.
Kako gledas serije, preko cega ? Kljun je bas dobro uradjen zvuk, nemam SBB, pa sam skidao epizode (solidan rip ~2.5GB) i gledao preko komp/DAC/stereo pojacalo, nikakav problem ...vidim da se zale ljudi na zvuk, kada gledam direktno preko Supernove iz TV opticki kabl, pa opet u DAC/Stereo pojacalo i zvuk serija je sjajan (Crna Svadba/Besa/Tycoon/UMO ...)
 
Seriju i ja skidam (oko 2gb epizoda) a zvuk je generalno u skoro svim našim serijama loš u smislu ne razgovetan glas i nekako tih u odnosu na jačinu efekata, muzike....

P.S. Dodao sam još 2 manja zvučnika pored tv-a sa 3.5mm izlaza i dobio na čistoći i jačini ali opet kažem samo glas ume da bude tih.
 
Nije dobar zvuk. Gledala moja žena, stalno se žalila.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno