Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednja je bila The Witcher pre mesec ipo dana pa sam kupio na summer sale-u The Witcher trilogiju i počeo da prelazim sve redom.
Planiram da pogledam Altered Carbon sezonu 2 ali mi se ne sviđa glumac.
 
Poslednja je bila The Witcher pre mesec ipo dana pa sam kupio na summer sale-u The Witcher trilogiju i počeo da prelazim sve redom.
Planiram da pogledam Altered Carbon sezonu 2 ali mi se ne sviđa glumac.
Altered Carbon sezona 2... mozes slobodno da preskocis.
Ja obozavam SF u bilo kom obliku, ali ono je jadno i lose uradjeno.
 
Altered Carbon sezona 2... mozes slobodno da preskocis.
Ja obozavam SF u bilo kom obliku, ali ono je jadno i lose uradjeno.
krastavac, otišle sve pare za hemiju...

25218797.gif


EDIT: Meni lično i knjiga je bila teško njesra (iako izvikana)...
 
Ma da su snimali pricu po knjizi mozda bi nesto ispalo, ovako napravili su nesto sto nema veze.
Ne moze da se snimi dobar SF bez para i dobre price.
 
Katla

Niti smrdi, niti miriše, ali u svakom slučaju vredi pogledati. Priča zanimljiva, ambient samo takav, apokaliptičan, surov, siv... Ova serija traži da bude sporo otvarajuća ali čini mi se da ima previše praznog hoda, malo toga rečenog da bi se priča u našim glavama razvijala u iščekivanju "nečega". Poslednja epizoda mi je bila onako, baš dobra sa pojedinim scenama, a takođe moram pomenuti malog Mikaela koji je stvoren za neke bolesne uloge kakvu je imao ovde. Od mene nekih 7/10
Jako mi se dopala verzija dvojnika iz Katle uporođujući ih sa njihovim stvarnim osobama. Gde je neko stvaran dobio dvojnika kakvog je želeo, tipa Kjartan je dobi Grimu kakvu je oduvek želeo da ona bude i kakva je u stvari bila pre nestanka sestre Ase, dok je neko kao Grima videla neko svoje drugo "ja" u podmetnutoj Grimi kako joj uzima Kjatrana. Ili Tor koji stvarnu Gunhild, bukvalno i ne primećuje iako zna da je to ista ona Gunhild od pre dvadeset godina koja je nosila nejgovo dete za koje nije znao. I ta nejgova sećanja su oživela ljubav prema mladoj Gunhild, dok je na stvarnu Gunhild gledao bez emocija
 
Ništa lepše nego kad se propusti neki biser od serije dok se emituje, pa se posle mnogo godina uživa u istoj. Takva serija za mene je Six feet under, vrlo je specifična uz crni humor i odličnu glumu. Teško mi je da gledam "Dextera" u ulozi gaya, ali odlično se snašao moram da priznam. Seriju pratim preko HBO go app i ne verujem da HBO nema neki bolji remasterovan snimak, bar što se tiče prve sezone, nadam se da je snimak kod ostalih sezona bolji i da kvalitet ne opada previše.
 
Pa prve 2 sezone su do skoro bile dostupne samo u SD, i to na HBO Go je verovatno upscale iz SD u HD rezoluciju. I naravno te sezone su snimane u 4:3 aspect ratio.

Kvalitet serije opada nešto na sredini pa poraste na season 5.
 
Planeta majmuna

Planet of the Apes (1974)
totalno van svega serija. odustalo se od nje jer su je snimili za pogrešnu publiku (mislili da je za 21+ kad ono gledali 15+)
inače su tokom 80ih bili TV filmovi koji su napravljeni tako što su spojene 2 epizode u jedan film a jedan glumac, koji je čuven po Planeti majmuna, je dosnimio scene kako pripoveda najave

Return to the Planet of the Apes (1975-1976)
prati Beneath the Planet of the Apes
nije loša serija, vidi se da su štedeli tu i tamo
 
Fleabag
odlicna komedija/drama
2 sezone 12 epizoda po 25 min
preporuka
 
Outer banks serija lelemuđevina, treba izdržati do kraja serije :D
 
12 reci, nasa domaca serija, meni super
 
Mislim da mi je za prvih 30 epizoda Lost, iq spao sa 70 na 40...
 
Odgledao Golden life aka Aranyélet, auh kakva serija, ne pamtim da sam skorije gledao seriju sa boljom glumom, baš svi glumci od glavnih do sporednih uloga - kapa dolje!
Onda mnoštvo upečatljivih, necenzurisanih scena, sjajno odrađenih - haos totalni. :)

Veeelika preporuka, skroz underrated, vjerovatno zbog jezika... Btw, serija podsjeća na Ozark u nekim elementima dosta... :)
 
Poslednja izmena:
Deluje interesantno. Jel se zavrsava?
 
Završena je, 3 sezone po 8 epizoda. Bilo je priče da će biti i četvrta sezona ali je valjda otkazana, svakako je kompletirana serija i krajem treće sezone.
 
Them (2021)

Kao u srećna vremena kada sam krenuo sa prvom seozonom Darka, serija samo klizi i traži bindž. Meni se ovo jako dopalo iako mi je poslednja epizoda u pojedinim scanama pokvarila utisak ali gledajući seriju kao jednu celinu utisak je jako pozitivan.
Iako nisam bio nešto oduševljen filmovima Jordana Peela (Geot Out, Us) koji sa ovom serijom nema veze ali koja ima Peelov šmek, stičem utisak da mi taj crnački upliv okultnog u horor žanru jako privlači, a toga ovde ima na pretek posebno u prvih pet epizoda koje se više baziraju na tom elementu psihološkog i misterioznog. Odlične ideje i realizacija, posebno ako se ima u vidu da se kroz celu seriju provlači i američki rasizam s kraja pedesetih godina koji je Majka Mara u odnosu na delovanje KKK sto godina ranije, ali stvara knedlu u grlu. I koliko u stvari, u celom ljudskom rodu čuči tamo u malom mozgu negde rasni gen, bez obzira koliko se ljudska rasa prodavala za ravnopravnost i ostalo, no to je već druga tema.
Možda da mi se još malo slegnu utisci ali meni ovo ide na 8/10.
 
Odgledao Golden life aka Aranyélet, auh kakva serija, ne pamtim da sam skorije gledao seriju sa boljom glumom, baš svi glumci od glavnih do sporednih uloga - kapa dolje!
Onda mnoštvo upečatljivih, necenzurisanih scena, sjajno odrađenih - haos totalni. :)

Veeelika preporuka, skroz underrated, vjerovatno zbog jezika... Btw, serija podsjeća na Ozark u nekim elementima dosta... :)
Odgledao sam je i odlična je. Po meni, još bolja je rumunska serija Umbre aka Shadows. Takođe je ima na HBO Go
 
Odlično, taman sam razmišljao šta sledeće da gledam. :)
 

Slabo, bleda senka nekadašnjeg Top Geara i početaka Grand Tour-a.

Očito da Amazon, a verovatno i ekipa nisu više preterano zainteresovani za ovaj serijal i deluje da sad lagano uništavaju isti.

Kad se setim nekadašnjih specijala iz dva dela, plus regularna sezona od 10-ak epizoda, sad se to sve svelo na jedan specijal godišnje od sat ipo vremena koji je iz godine u godinu sve slabiji i dosadniji.
 
Druga sezona Castlevanije, tesko njesra. A kraj je na nivou spanske sapunice od 400 epizoda. Gori nego The Promised Neverland zavrsetak.

Serija je u 2nd season dobila full Netflix tretman.
 
Mr. Robot odlican.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno