Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ja se ponadao da je baš dobra... Sačekaću da se završi pa da je započnem sem ako je ne obeleže kao promašaj...
 
A niko da spomene, najnoviju supernova/telekom, takozvanu horror seriju "Kalkanski Krugovi"
Night Shyamalan meets Selo Gori a Baba se Ceslja :p izrazito lose posle dve epizode
Ne diraj u Selo gori i tako...
🙄🤔😆🤣
 
Kalkanski Krugovi su jos i dobri prema Aleksandru . Uzivanje je gledati glumu Lausevica (y)
 
Kslkanski krugovi, šta znam, meni očekivanja nikad nisu previsoka kod naših serija pa se češće obradujem ovakvim serijama nego što se razočaram, jer pola tih serija tipa ova o kralju Aleksandru ili ona o Nemanjićima...ne počinjem ni da gledam.
Meni ovde smeta Mima Karadžić i njegove pomalo glupe uloge, i nepotrebna a preterana naiva ljudi na selu.
Laušević iznosi celu priču, Ćetković solidan, Nataša Ninković takođe, mladi glumci tu i tamo.
Produkcija, ajde nekako.
Deluje intrigantno, nema previše epizoda, meni pod koronom ovo pije vodu.
 
The Crown
Ne pamtim da sam pogledao seriju u tako kratkom vremenu, a da je imala više od jedne sezone i pod tim utiskom sam izneo moje subjektivno mišljenje i utisak o seriji. U tekstu nisam naveo nijedan događaj ili bitnu činjenicu koja bi nekome umanjila doživljaj ali sam ipak odlučio staviti ceo osvrt u spojler.

Nsam fan Istorijskih drama a pogotovu ne ovih epskih razmera da tako kažem, ne zato što nemam neki odnos (nisam imao, bila bi prava reči) prema britanskoj Kraljevskoj familiji, nemam ni prema ovoj našoj pa nisam video razolog zašto bi me tek oni tamo zanimali, već su mi te istrorijske serije same po sebi glaumurozne i veliki produkcijski zalogaj za moj ukus. Druga stvar, serija je kao poručena da se nađe jednog dana na repertoaru nesrećnog RTS-a (ako je to i moguće), odmah posle dnevnika po mogućnosti, da konačno ponudi nešto drugačije od maltretiranja naroda sa domaćim odronima i krševima raznoga tipa, pa opet i takva opcija me ne bi privukla toj televiziji, jer ono šta sam zadnje sa iole pažnje pogledao na rts-u, bilo je mnogo davno. Mislim da je Bekstvo iz zatvora bilo i tu sam se na kraju pokajao što sam uopšte i gledao...
Napomenuo bih jedan detalj koji mi je bio zanimljiv i koji sam našao na internetu, da su kumovi našeg Aleksandra Ja sam sa Vama Karađorđevića bili Kralj Džorž VI i njegova ćerka, tadašnja princeza Elizabeta II, što na neki način govori o našoj poziciji nekada.

Radoznalost i sklonost ka tim političkim intrigama i vladavini velikih me je naterala da krenem u maraton, bez obzira na ravnodušnsot koju sam osećao i celokupni utisak mi je iznenađujuće pozitivan. Prve dve sezone su mi u pojedninim stvarima bile zanimljivije, "rojalističnije", kako po izboru glumaca i same radnje, tako i po vremenu u kom su se odvijale u odnosu na naredne dve, gde ipak četvrta sezona već uveliko jaše (konačno) ka modernijem dobu i dešavanjima i ipak diže kvalitet na viši level. Olivia Colman koliko god bila ograničena u ulozi kraljice - "nemoj da se smeješ u javnosti, ne budi duhovita, nemoj da iskazuješ emocije, budi "drvo" jer ti si kraljica!", žena je bog glume! Njen potencijal se vidi u svakom pojavljivanju ali mi se čini da je izbor glumaca u prve dve sezone odskače na pojedinim mestima u odnosu na treću i četvrtu sezonu i najveća greška je bila zamena celokupne ekipe.
Neminovno bi pre ili kasnije došlo do promene glumaca imajući u vidu vremenski okvir koji serija obuhvata i koliko je određenim ličnostima iz tog ranog perioda rok upotrebe bio ograničen svojom vladavinom ili poslom, ali velika je šteta više ne gledati fantastičnog John Lithgow-a u ulozi Vinstona Čerčila, (mada se Vinston posle penzije verovatno povukao pa nije imalo smisla ubacivati lik u ostale sezone), Claire Foy je mogla izgurati i treću sezonu, ali bi to povuklo i masu drugih glumaca, jer mi se čini da je Olivia sama po sebi nekako babastija za svoje godine i činilo mi se da je bila i matorija nego što je Elizabeta bila u tim godinama.
Veliko razočarenje mi je bilo što više nisam mogao uživati u glumi zvrsnog Pip Torrens-a u ulozi Tommy Lascelles-a, kao i njegovog naslednika Will Keen-a. u ulogama glavnih sekretera kraljice. Prva dvojica (Čerčil i Tomi) naravno opravdano zbog završetka svog radnog veka, ali određenom šminkom su mogli produžiti opstanak onim glumcima čije se likovi pojavljuju u narednim sezonama, ali očito režiseru to nije bilo cilj i možda je čovek bio u pravu.
Ne mogu a ne pomenuti odličnog Matt Smith-a u ulozi princa Filipa, Vojvode od Edinburga u prve dve sezone, koji mi itekako fali i koga je zamenio Tobias Menzies (ko je ovaj čovek?). Vidim rođen u Londonu, ali mislim se, ne bratac - ti si pre došao iz Ukrajine sa svojim naglaskom i izgovorom, mada u trećoj sezoni je dobio čak celu sedmu epizodu i tu sam tek počeo lagano da ga varim. Treća sezona mi je generalno najslabija, što zbog celokupne nove postave glumaca a i perioda moje adaptacije na nove glumce. Greota bi bilo ne pomenuti prijatnu glumačku pojavu mlađanog Josh O'Connor-a u ulozi princa Čarlsa iz momačkih dana.
Gillian Anderson je bilo grozno slušati sa svojim Idiosinkratičnim glasom oponašajući Tačerku, ali verno je dočarala "iron lady"...
Ono što se ispoljava kao neki dodatni kvalitet serije je u tome što sam bukvalno posle svake epizode išao na google i tražio veze za pomenuti dogođaj ili ličnost iz epizode i mogu reći da se stiče mnogo bolji utisak kako za taj period, tako i prema određenim osobama. Pitanje je sad kako će serija izgledati nekome ko je više upoznat sa royal familijom i koliko će mu ekranizovana verzija dočarati nešto već pročitano.
Kao što sam rekao nisam bio neki ljubitelj ali sada sam se baš zagrejao za celu životnu priču, posebno što se spremaju još dve sezone gde slede najintrigantniji događaji i moram reći da sam imao pogrešan i površan utisak o kraljici Elizabeti II, bar dok je bila mlada i suptilno je prikazana transformacija devojke sa osećanjima, do žene bez duše na neki način. Pa i o Čarlsu imam slični utisak. Čovek uopšte nije "mutavac" kako sam ga doživljavao, izrastao je u vrlo prepredenog čoveka. Po samom kvalitetu četvrte sezone mogu se nadati da će i naredne dve sezone koliko su predvideli biti istog ako ne i višeg kvaliteta, ali produkcijski bolje od ovoga ne može...
 
THE OA Počeo sam ovu seriju sinoć ali ne znam da li da nastavim.Nakon 2 ep.serija nit smrdi nit miriše..Da li je neko možda ovo gledao?
 
Ja sam je prekinuo možda negde na pola prve sezone i ne pada mi na pamet da joj se vraćam...
 
Nisam je gledao ali kod nekih serija treba malo strpljenja dok se radnja se zahukće 😄
 
Pozitivna stvar toga je što više neću morati da gledam Helen Bonam Karter :D Koja je totalno promašen kasting i još dodatno došla kao hladan tuš posle glumice iz prve 2 sezone.

Ja sam jeeedva se nakanio da posle par meseci pauze na gurku krenem da gledam season 3 zbog promene glumaca, a sad će ponovo trebati proći kroz isto.

Nego, čim se pitaš ko je (bre) glumac koji glumi Filipa u season 3 i 4 ti onda garant nikad nisi gledao HBO's "Rome"? :D
 
I ja sam prelaz sa sezone 2 na sezonu 3 jedva svario. Malo je falilo da odustanem. Mislim da sam jedini kome se samo epizoda Moondust svidela, imajući u vidu konkurenciju. Koliko je zamena glumaca posle sezone 2 bila nepotrebna, sada je promena neophodna.
 
Pozitivna stvar toga je što više neću morati da gledam Helen Bonam Karter :D Koja je totalno promašen kasting i još dodatno došla kao hladan tuš posle glumice iz prve 2 sezone.

Ja sam jeeedva se nakanio da posle par meseci pauze na gurku krenem da gledam season 3 zbog promene glumaca, a sad će ponovo trebati proći kroz isto.

Nego, čim se pitaš ko je (bre) glumac koji glumi Filipa u season 3 i 4 ti onda garant nikad nisi gledao HBO's "Rome"? :D
Svako ima svoju muku, pa je sreća što neću morati više slušati Džilian Anderson :D Helen je jako opasna glumica, ali nigde karakterne sličnosti sa Vanesom Kirbi iz prve dve sezone. Ili se princeza Margaret promenila za 360 stepeni što ne bi bilo ništa čudno. Mislim da će i peta sezona zapirati zbog novih glumaca ali verujem da će sve doći na svoje mesto.

Nisam gledao Rome. Nisu to serije po mom ukusu zato ga nisam ni znao :)
 
Odgledao i S2 Project Blue Book, bolja od prve, pritom dosta vise poznatijih istorijskih stvari prikazuju.
Nadam se da ce naci budzet za 3. sezonu. Preporuka od mene, ocena na imdb-u je korektna...

Btw. Marvelov spin-off Falcon & the Winter soldier pilot bi trebao da je up danas...
 
Svako ima svoju muku, pa je sreća što neću morati više slušati Džilian Anderson :D Helen je jako opasna glumica, ali nigde karakterne sličnosti sa Vanesom Kirbi iz prve dve sezone. Ili se princeza Margaret promenila za 360 stepeni što ne bi bilo ništa čudno. Mislim da će i peta sezona zapirati zbog novih glumaca ali verujem da će sve doći na svoje mesto.

Nisam gledao Rome. Nisu to serije po mom ukusu zato ga nisam ni znao :)
Ha, ha, fudbalerskim žargonom rečeno... Ajd' malo razmisli šta si napisao...
 
Pa ako moze djogani da okrene auto za 360 stepeni i vrati se nazad, sto ona ne bi mogla da se promeni za isto toliko stepeni?
 
Gledali neko Mayans M.C.? Vredi li uopšte počinjati? Sons of Anarchy mi je bila ok.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno