Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rio je objasnio sta sam i ja hteo da kazem.
Sto kaze, serija je daleko od najbolje na svetu, kako je neki krste. Prva sezona, mozda i druga je bila na izuzetnom nivou, tad se to mozda i moglo reci.. medjutim otkako ih je Martin ostavio i posvetio se knjigama, kvalitet opada svakom sezonom. Ovo sad zive na staroj slavi, raskosnoj produkciji i odlicnom cgi-u. Nedostaje im taj smisao za detalje koji krasi vrhunske serije, previse su se zaneli.
I nije da samo timeline nije dobar. Ne valja puno toga, ali ne bih vise da duzim.
 
Ja sam negde na sredini.
Ne mislim da kvalitet serije opada. Zapravo, mislim da je ova zadnja sezona mnogo, mnogo bolja od predhodne tri.
Ali ne mogu ni ja da zažmurim na (što bi Doc rekao) vremensko-prostorni diskontinuitet.
Čujem opravdanja da ako ima zmajeva, i undeadova, sve je dozvoljeno. Pa nije baš tako. Da bi fantasy priča delovala ubedljivo, moraju se slediti neke logičnosti. Da nije tako, Gandalf bi sam otišao u Mordor, i belom vatrom spržio sve, pa i Saurona, i to bi bilo to. A ne da se umoran i istrošen osloni na palicu prilikom upotrebe svojih moći. Nije ni Tolkin pglu što je pisao da Frodo putuje skoro godinu dana od Hobitona do Mordora.

E sad, da li mi to toliko smeta? Ma jok bre. :) Meni je skroz opušteno i ovako, jedino što ostavlja malko gorak utisak u ustima. Mogli su eto, prilikom tih brzinskih putovanja, da ubace koju reč dijaloga na brodu. Ili, ne znam, da ih napadne hobotnica. Ili da ih uhvati nevreme. Par kadrova, i nikome ne bi bilo upitno što se u jednoj sezoni pređu hiljade kilometra. Ima uostalom i rediteljskih trikova koji u par kadrova, ili čak sekundi, mogu da pokažu veliki vremenski period (na primer, u Sneću, kada Avi putuje za London).

Nisam stavljao spojlere jer mislim da ničim nisam spojlovao zadnju epizodu.
 
pa dovoljno je da su se sva tri zmaja zaletela na kralja noći i spalila ga i eto game over
 
Msm da WW idu okolo i skupljaju-konvertuju preostala divljacka plemena posto nisu svi otisli iza zida. U S2 su bili na sibanju kod Fist of the First Men a u S5 kod Hardhome.
Westeros_-_Byound_the_wall.jpg

Secate se ove scene s bebom ? Ko zna gde je to, krajnji sever a ni ne zna se dokle sever dopire jer je neistrazeno.

Kad Jamie ne moze bajsem na Rusiju ne moze ni NK kopljem na zid. Uostalom zid je magican i oni ne mogu da prismrde. Isti fazon kad je Bran dosao do dece raspadali su se cim su prisli ulazu.
 
Baš sam se ponadao da će John umreti i postati White Walker, da postane tačnije Azor Ahai. Sad izgleda da je Rheagar ustvari Azor Ahai i on će da jaše zmaja. :d
 
Baš sam se ponadao da će John umreti i postati White Walker, da postane tačnije Azor Ahai. Sad izgleda da je Rheagar ustvari Azor Ahai i on će da jaše zmaja. :d

pa ili onaj što kralju noći dodao koplje ili onaj drugi što u poslednjim kadrovima prolazi mogu biti on
 
pa ili onaj što kralju noći dodao koplje ili onaj drugi što u poslednjim kadrovima prolazi mogu biti on
Nemoguće da je to Rhaegar, magija ne radi u sred Westerosa. Ne kontam ni kako je oživeo onaj u Castle black, ali ajde.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@Rio Slazem se.
Jel neko provalio da sad drugi lik glumi Night King-a? Ne znam gde sad nadjose ovoga, onaj prosli je bio mnogo bolji i opasnije je izgledao, da tako kazem. Ovaj sad deluje smesno sa onim "Marko Jaric" ocima.
Edit: evo i slike
591a90d320b5a8045b22d4e4987b37de.jpg

P.s. Koja je fora bila sa onim jezerom, cekali su da se ovi smrznu od zime, zato ih nisu napadali? Nekako mi naivno delovalo to sve.

A Deneris i Dzon - patetika na najvisem mogucem nivou.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Deni je potomak cobana stare Valyrie.
Fino sa slikama opisana istorija Valyrie : http://imgur.com/gallery/dvDDZ
Kad' već pišeš ovakve stvari, navedi takođe da su pisane od strane ko zna koga. Mogu i ja da napišem da je NK zapravo ujak Sub Zero-a, istu težinu ima.


Inace, mnogo nesto mlate o onom bodezu, deluje da ce imati vaznu ulogu
Kako ne. Arja je rogue/assassin, znači prići će NK-u sa leđa, lupiti kritikal i gg. :D
 
Poslednja izmena:
Kad' već pišeš ovakve stvari, navedi takođe da su pisane od strane ko zna koga. Mogu i ja da napišem da je NK zapravo ujak Sub Zero-a, istu težinu ima.
To je kanon, malo drugacije napisano uz neke pretpostavke (zasto je Valyria prsla) ali to je to. Uz blu-ray svake sezone dolaze lore pricice uz naraciju glumaca. Evo sta imas u S6 izdanju :
Histories and Lore – Learn about the mythology of Westeros and Essos as told from the varying perspectives of the characters themselves in 18 history pieces.
The Old Way: narrated by Euron Greyjoy (Pilou Asbæk)
The Kingsmoot: narrated by Euron Greyjoy (Pilou Asbæk)
The Sunset Sea: narrated by Euron Greyjoy (Pilou Asbæk)
War of the Ninepenny Kings: narrated by Brother Ray (Ian McShane)
The Great Tourney at Harrenhal: narrated by Meera Reed (Ellie Kendrick)
Robert’s Rebellion: narrated by Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau)
Vaes Dothrak: narrated by Jorah Mormont (Iain Glen)
The Dothraki: narrated by Jorah Mormont (Iain Glen)
Northern Allegiances to House Stark: narrated by Sansa Stark (Sophie Turner)
Children of the Forest vs. the First Men: narrated by the Three-Eyed Raven (Max von Sydow)
Brotherhood Without Banners: narrated by Thoros of Myr (Paul Kaye)
Oldtown: narrated by Grand Maester Pycelle (Julian Glover) and Qyburn (Anton Lesser)
House Dayne: narrated by Young Ned Stark (Robert Aramayo)
The Little Birds: narrated by Lord Varys (Conleth Hill)
Knights of the Vale: narrated by Petyr ‘Littlefinger’ Baelish (Aidan Gillen)
House Tarly: narrated by Randyll Tarly (James Faulkner)
Riverrun: narrated by Brynden ‘the Blackfish’ Tully (Clive Russell)
Great Sept of Baelor: narrated by the High Sparrow (Jonathan Pryce)
 
»»Koja je fora bila sa onim jezerom, cekali su da se ovi smrznu od zime, zato ih nisu napadali?

Čekali da se smrzne voda da mogu da pređu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Dame i gospodo bili fanovi ili ne, sveta "A Song of Ice and Fire" i serije Game of Thrones, dobili smo najbolju epizodu u citavoj seriji, mozda i nesto najbolje snimljeno sto se tice serija ikada!
Ovo je ostvaranje sna za sve nas koji pratimo seriju od pocetka, toliko neverovatnih momenata, ne znam kako opisati dok sami ne pogledate. Steta su cika NK ne pojavljuje vise inace bi ostao upamcen kao najveci negativac u istoriji filma.
Necu nista da spojlujem ni u tagovima, uzivajte dok traje ovaj vanvremenski masterpiece!

Ovim je sve rečeno. Nema se šta dodati ni oduzeti.

Idem sada na miru da iščitam spoilere :d

gcuJeGz.jpg
 
Najjače ispišete u postu 25 hiljada informacija o tome šta se desilo, šta će se desiti i slično i onda kao između ostalog stavite nešto i u spoiler. Bolje da ni to niste stavljali. Ja ne znam gdje su moderatori, pročitajte prvi post pobogu.
 
Poslednja izmena:
Najjače ispišete u postu 25 hiljada informacija o tome šta se desilo, šta će se desiti i slično i onda kao između ostalog stavite nešto i u spoiler. Bolje da ni to niste stavljali. Ja ne znam gdje su moderatori, pročitajte prvi post pobogu.
Iako prihvatam da stavljam u spoilere, ali ne mogu da skapiram kako ljudi ulaze u ovu temu, nakon godina iskustva koje pokazuje da uvek neko napise spoiler (namerno ili slucajno, nebitno), i ocekuju da se nesto izmenilo :)

Isto kao kada vidim kukumavcenje "prevarenih", kojima je 50 njih reklo da ce biti prevareni :)
 
Iako prihvatam da stavljam u spoilere, ali ne mogu da skapiram kako ljudi ulaze u ovu temu, nakon godina iskustva koje pokazuje da uvek neko napise spoiler (namerno ili slucajno, nebitno), i ocekuju da se nesto izmenilo :)

Isto kao kada vidim kukumavcenje "prevarenih", kojima je 50 njih reklo da ce biti prevareni :)

Ja hoću da ulazim u temu i to je moje pravo. Nestavljanje sadržaja serije u spojler je KRŠENJE pravila.

I hajde da je to malo sadržaja nego ljudi su počeli stavljati slike, pisati otvoreno o čemu se radi i to u posljednjoj epizodi. Doduše dječurlija stara četrdesetak godina mi je uspjela zgaditi seriju u posljednjih desetak stranica, koga briga na kraju.
 
Poslednja izmena:
Ja te razumem i podrzavam. Nije mi problem da gledam da stavljam u spoiler, iako nisam takva osoba, i prihvatam da bude tako.

Ovo sto sam napisao je iskreno dobronamerno, kao predlog.
 
Ja te razumem i podrzavam. Nije mi problem da gledam da stavljam u spoiler, iako nisam takva osoba, i prihvatam da bude tako.

Ovo sto sam napisao je iskreno dobronamerno, kao predlog.

Ma razumijem. Nije problem.

Samo kontam kad neko izdvoji vremena da pogleda seriju koja traje sedamdesetak sati, isto toliko potroši i na čitanje teorija i slično, nije toliko teško da se izdvoji još par sekundi i čitav post opaše u dodatni tag.

U ovoj temi imam oko 100 postova ili koliko već i u svakom sam pazio da ne napišem nešto, da se ne izlanem (što bi prost narod rek'o).
 
To je kanon, malo drugacije napisano uz neke pretpostavke (zasto je Valyria prsla) ali to je to. Uz blu-ray svake sezone dolaze lore pricice uz naraciju glumaca. Evo sta imas u S6 izdanju
Ako je Martin pisao u međuvremenu, u redu.

Sve ostalo meni nema smisla. Serija je alternativna verzija. No, ovo ipak jeste topik o serijama tako da je sve ok.
 
Nemoguće da je to Rhaegar, magija ne radi u sred Westerosa. Ne kontam ni kako je oživeo onaj u Castle black, ali ajde.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

To nema teorije da je Rhaegar, on je izginuo negde između Kings Landing i Winterfella.

Nemam energije da više serem po seriji. Hvala Bogu pa nisam čitao knjige, ovi što su ih čitali mislim da kosu čupaju (ako im je išta preostalo do sad)

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Šta još ima dobro u ovom trenutku, na NF Srbija, da vidim da li da produzavam subscription sad...:)
Ozark deluje ok, nisam još stigao baciti pogled, neki su ga ovde hvalili, bar mi se čini, teško je to sada naći :) ali Defendersi su real deal :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ozark ima malo Breaking Bad vibe. Vidim i na netu ih porede tako da nisam jedini.
 
Pseto najjaci u ovoj sestoj epizodi [emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobar je ozark.
Netflix vredi sve pare, a mozete i da ga podelite sa nekim, onda ste duplo dobri ;)

Defendersa jos nije bilo jutros (rano sam se probudio pa sam trazio)... mozda tek veceras.

GOT nisam hteo da odgledam i dalje. Cekam ponedeljak (ako izdrzim :D)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno