Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako hoces da kompletno dozivis Game of Thrones svet najbolje je prvo procitati knjige, pa onda poceti seriju.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
U tom slučaju će se razočarati debelo[emoji38]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Got

Uf... koja patetika od epizode. Gora mi je od prve. Ovo mora da je rezirao Pera Dzekson, jer je scena sa Brienom, kao iz lotr, ili jos vise iz Hobita (spori kamera zoom na retardirano nasmeseno lice). A izgleda i da su nove tendencije da badass karakteri nista ne rade i ne govore, nego je dovoljno da drugi o njima govore kako su divni i krasni i mudri, i to je to.
Dijalozi u prvim sezonama su Sekspir za ovo sada.
I na sta bre oni potrosise 2 god, snimanja, i to ne za 10, nego za 7 epizoda?

Cekaj, jesam ja dobro razumeo, ili ce oni da ostave nejac u kripti prepunoj mrtvih Starkova, a pred vratima im je white walker, koji podigne ruku i ozivi mrtve?
 
^+1, za sve, posebno za poslednji pasus.[emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To sam pretpostavio jos dok sam gledao trejlere pre pocetka sezone...
Zato sam ja pitao "ono" u vezi uskrsnuca NEd Starka, pre emitovanja prve epizode pa su mi se neki "rugali".
Videcemo.
Milsim kad "veselje i zabava" pocnu, da ce sve dolaziti iznenada, da ce se desavati obrti koje ne ocekujemo, da ce biti mrtvih po pljeve, cak i onih za koje ne zelimo da umru i da ce ga zakuvati "da ce mo popadati na guzice" od veleobrta... inace ne bi valjala cela sezona... ;)
 
Poslednja izmena:
Rekoh ae da pogledam kad kažeš vredi... 80% sam morao da premotam zbog likova koji su na nivou sapunice, kao da su ih skupljali za ove domaće "rijalitije". Ne mislim na glumu već na tekst, profile likova.
Ako neko misli da gleda zbog priče, dovoljno je da se pogleda zadnjih 10min prve i poslednje epizode, za više od toga i ne vredi.

Trebao sam da naglasim ovo "za ljubitelje SF-a"..
Nije losa u smislu da je napisana i snimljena za "nedelju dana", ali daleko od toga da je neko znacajno ostvarenje.
Meni je ona u rangu sa Killjoys, Dark Matter..
 
Skinuo sam prvu sezonu. odgledao 1 epizodu, ali jedva. Slaba gluma, slaba scenografija. Da mali nije pao, tj bio gurnut, sa kule, ne bih ni poceo drugu epizodu gledati. Prekinuo sam na pola druge.
Sta je vas dojmilo da nastavite gledati GOTa?
 
Ma da, djubre od serije.
Ne znam sto ceo svet gleda tu katastrofu.
 
Ne kazem da je djubre. Vec pitam, sta vas je nateralo da gledate seriju? Meni je prva epizoda ne ubedljiva. Ok ima tu onaj pocetak, rastgana tela, i tako to. Obecava, ne kazem. Ali zbog pisanja na ovoj temi a i na temi o filmovima, sam stekao misljenje da je ovo neki vrh, kad ono gluma mi je bas neubedljiva. Scenografija takodje. Svakako cu nastaviti gledati , ali nije mi ostavilo woow efekat, kao sto se ovde pise.
 
Pa meni je recimo gluma odlična. Umnogome bolja nego u LOTR i Hobitu. Odnosno, glumci su mnoooogo harizmatičniji (izuzev nesretnog Džona).
Dijalozi su odlični takođe. Ima jako lepo odrađenih dramaturških scena svađe između Tiriona i Tajvina, onda je super ona baba Martel, Varis naravno i td.
Ali moraš pogledati više od 2 epizode, da bi video neke glavne momente. Ima baš jakih momenata.

E sad, sama priča Martinova meni ne pije baš vodu. Mnogo je tu otvoreno pitanja, a veoma malo zavoreno. Mnogo luta sa pričom, nema cilj, što bi rekao jedan moj ortak, a i sapunica je brate. Ali meni je sve to kompenzovano dobrom glumom i glumcima, i veoma često sjajnom režijom.
Ovo sve važi za prve 3-4 sezone, posle su ga umrtvili, pa onda malo osvežili u sedmoj sezoni, pa sad opet počelo prilično jadno.

Eto, valjda sam uspeo bez spojlovanja da saopštim misao. :)
 
Sto se poslednjih par sezona i glume tice, treba biti razuman i setiti se toga koliko je likova iz prvih sezona nestalo. Nema serije koja to moze da istrpi. Uzmite omiljene serije, i zamislite ih sa slicnim promenama.
A ako neko ima ozbiljne zamerke na prve sezone, moj predlog je da baca sve u kantu i ne gubi vreme. Cuo sam da postoje i ljudi koji ne vole sladoled, cokoladu, breskve, pa sto onda ne bi bilo ljudi koji ne vole GoT. GoT je u odnosu na breskve boranija.
 
Sto se poslednjih par sezona i glume tice, treba biti razuman i setiti se toga koliko je likova iz prvih sezona nestalo. Nema serije koja to moze da istrpi. Uzmite omiljene serije, i zamislite ih sa slicnim promenama.
A ako neko ima ozbiljne zamerke na prve sezone, moj predlog je da baca sve u kantu i ne gubi vreme. Cuo sam da postoje i ljudi koji ne vole sladoled, cokoladu, breskve, pa sto onda ne bi bilo ljudi koji ne vole GoT. GoT je u odnosu na breskve boranija.

Bravo, sve receno.
p.s. Ja ne volim krastavce sirove. :vomit:

Skinuo sam prvu sezonu. odgledao 1 epizodu, ali jedva. Slaba gluma, slaba scenografija. Da mali nije pao, tj bio gurnut, sa kule, ne bih ni poceo drugu epizodu gledati. Prekinuo sam na pola druge.
Sta je vas dojmilo da nastavite gledati GOTa?
Ne kazem da je djubre. Vec pitam, sta vas je nateralo da gledate seriju? Meni je prva epizoda ne ubedljiva. Ok ima tu onaj pocetak, rastgana tela, i tako to. Obecava, ne kazem. Ali zbog pisanja na ovoj temi a i na temi o filmovima, sam stekao misljenje da je ovo neki vrh, kad ono gluma mi je bas neubedljiva. Scenografija takodje. Svakako cu nastaviti gledati , ali nije mi ostavilo woow efekat, kao sto se ovde pise.
:shock:
Iskreno, ako nisi voljan pogledati celu prvu sezonu, a da nam ne kukas i ne dosadjujes pre nego sto se licno upoznas sa serijom koju svi mi ovde veoma mnogo volimo da gledamo, nemoj da je gledas...

Ma da, djubre od serije.
Ne znam sto ceo svet gleda tu katastrofu.
Strašno, strašno... budhalast svet. ;)
 
Poslednja izmena:
A ako neko ima ozbiljne zamerke na prve sezone, moj predlog je da baca sve u kantu i ne gubi vreme. Cuo sam da postoje i ljudi koji ne vole sladoled, cokoladu, breskve, pa sto onda ne bi bilo ljudi koji ne vole GoT. GoT je u odnosu na breskve boranija.
Ja sam bio u istoj situaciji kao slavisaj. Ne kazem da je isti slucaj i sa njim ali ja sam ocekivao nesto sasvim drugacije od serije i uradio sam upravo sta si rekao, batalio. Pre mesec dana sam slucajno uhvatio na hbo i reko ajde da probamo opet...i iz epizode u epizodu bio sve vise odusevljen. Ne znam dal ljudi krenu sa pogresnom pretpostavkom o radnji ili sta ali ja ne savetujem da batale.
 
Nije problem da se nekom serija ne dopadne ali ne mozes pogledati 1,5 epizodu od snimljenih 70+ i reci da je bezveze i da ti nije jasno sta se drugima tu svidelo.

Meni vecina serija izgleda bedno prve 2-3 epizode dok ne uhvatim korak s glumcima i pricom.

Cesto glumce povezujem sa nekom prethodnom serijom koju sam gledao gde su glumili pa mi treba vremena da to sve legne kad pocnem novu da gledam.
 
Vidi se nedostatak para u privim sezonama GOT, i ja sam u startu imao osecaj da gledam neku trecerazrednu seriju (low budget), ali me je upravo prva scena i zaintrigirala da nastavim.
Isti slucajm mi je bio i sa serijom FRIENDS , stim da je ono drugacija vrsta produkcije (sitcom), prva sezona je definitivno najlosija, ali gledajuci kompletnu seriju dolazi se do zakljucka da je nenadmasna, neuporediva sa drugim serijama i vanvremenska.
Mnogo bih bio srecniji da je GOT producirao STARZ umesto HBO, ali sta je tu je.
 
Heh... tako smo ja i moja draga, par puta krenuli da gledamo Braking Bad, po jednu, dve epizode - pa nikako. :)
I onda jednom ipak, ajde da izdržimo, i kad se priča raširila, odgledali smo sve u, možda, nedelju dana.
Skroz je ok serija.

Inače, i ja nisam očekivao da Got bude takav, iako sam pročitao (još davno) prvu knigu serijala. Očekivao sam više da bude neki fantazijski Prizon Brake (takav sam utisak stekao od ljudi koji su gledali), sa mnogo brzim zapletima i raspletima, a ono, dinamika je mnogo, mnogo bila sporija.
Ali mi nije smetalo nešto. Prvo mi se svideo (naravno) Tirion, pa su ona divljačka plemena bila super, Sersei kao praznik za oči, Arja je bila isto jako simpatična, i naposletku neponovljivi Tivin Lanister, jedini pravi vladar Westerosa, pravda i strogost u jednom, neprevaziđeni vojni strateg na drugom planu! :-devil-:
Charles Dance je brutalan glumac.
 
Vidi se nedostatak para u privim sezonama GOT, i ja sam u startu imao osecaj da gledam neku trecerazrednu seriju (low budget)...

Ti mora da nisi gledao Vikings, season 1 :D Pa da vidiš šta je low-budget (GoT wannabe).

A baš me zanima rezon iza bolje STARZ nego HBO?

p.s. (naravno da) Nisam gledao Outlander.
 
Bacih pogled na IMDB i ako su im podaci tacni, S08E03 bi trebalo da traje oko sat i dvadeset minuta.
 
Tačno je. I naredne 3 nakon nje su slične minutaže (koji minut kraće).
 
Ja stvarno ne znam kako neko očekuje da u seriji gde nemaš jednog glavnog i ostale prateće likove (eto uzeću baš Bosch kao primer) već imaš mnoštvo nazivi ih glavnih, a svakako bitnih likova za dalju radnju, da baš od prve epizode sve krene nekim ubitačnim tempom a da prethodno ne bude upoznavanje sa tim likovima i sa istorijom/prethodnim dešavanjima koji (po)vezuju te likove/porodice, odnosno da ne saznamo nešto o backgroundu pojedinih likova (u *mjau**mjau**mjau* Jaime je kraljeubica - a zašto, kad, kako, ma koga briga, daj samo akciju i borbu)...

Ako neko u takvoj seriji od prve epizode očekuje ubitačni ritam i ultimativnu akciju bolje da prištedi sebe mučenja i batali istu...

A mnogo je stvari, naoko nebitnih i beznačajnih, već u toj prvoj epizodi koji imaju neki uticaj ili značenje u kasnijim epizodama - i to nije slučaj samo sa prvom epizodom već i kasnije...
 
Zato ce mo mi da se "sladimo" u ponedeljak a ovi sto do sada nisu gledali got ce da se pitaju sto ovi ulicom, skolom, na polsu ... idu sa smeskom na licu, pricaju samo sa sobom i odusevljeno podvriskuju, masu rukama, kolace oci bez ikakvog vidljivog razloga... :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno