Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozes i da ne pocinjes, ova zadnja je teska patetika u odnosu na ranije sezone.
Zavrsio Altered Carbon, od mene 8/10, ima tu i tamo nekih rupa ali nemam zamerki, dao bi i 9 ali me ona glumica japanka nervira, zato niza ocena.
Next stop, Happy!
 
Zavrsio cetvrtu sezonu Peaky Blinders-a.Remek delo,pokidali Kilijan Marfi,Edrijen Brodi,Tom Hardi i lik sto glumi Artura.
Jel ovo stvarno sledeca sezona tek 2019.?
Sad krecem Sopranose po jubilarni treći put,mozda ih konacno odgledam.
 
Poceo sam da gledam Altered Carbon. Sta znam, nisam odusevljen, ne mogu da se fokusiram , na playeru stalno gledam koliko jos do kraja. Jest da sam pogledao prve 2 epizode. Za sada neka 4/10
 
^ takav neki utisak i na mene ostavlja, pisao sam već...
 
+1
Ali ne kazem da je losa zbog toga, samo meni ne drzi paznju, ja sam batalio posle druge, pitanje je da li cu da nastavim nije za mene jednostavno.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
+1
Isto mi serija nije legla. Stao posle dve epizode.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ja sam upravo odgledao Star Trek Discovery (niko me nije terao, sam sam kriv....) koji je kao serija za malu decu u poredjenju sa Altered Carbon.
 
Odgledao sam Altered Carbon, sviđa mi se 7/10.
Star Trek Discovery, razočarenje.
 
E ni sam ne znam zašto me tpatalk stalno prijavljuje na ovu temu. U početku sam pratio i slabo komentarisao, a većinom sam ovde smo zbog preporuka. Ali kad pročitam kako neki tamo komentarisu ova serije ovakva, ona je mogla bolje, ona ovako ova ovako. Pa brate uzmi kameru i snimi ti bolje nešto ako si toliko pametan.
Nemoj da se neko nađe uvredjen i prozvan ali je ova tema postala takva da svako sebi daje za pravo da ocenjuje i osuđuje a pri tom nema ni zrno iskustva i kredibiliteta za takvo nesto, a još može da dovede u zabludu nekoga ko tek prvi put posećuje ovaj forum....
Malo je normalnih recenzija ovde, i lako može da se stekne pogrešna slika o nekom serijalu.
Toliko od mene. [emoji8][emoji23][emoji1][emoji28][emoji38][emoji6][emoji4][emoji41][emoji39][emoji99][emoji83][emoji249][emoji206][emoji618][emoji519][emoji113][emoji519]
 
Najgora kritika kritike je "pa uradi ti bolje".

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Upravo je to i ideja ove teme , da svako da ocenu o nečemu šta je gledao.
Ono što nije ideja teme je da se komentarišu tudje ocene, a ja mislim da sam već 10x to napisao.
Ko to ne razume, ne razume :)
 
Jel i Altered Carbon po nekom Deahtstroke-u Marvelom ili tako nesto :)

Ima ocajne reviowe na IMDB a nisam jos otisao ni na drugu stranu..
 
Poslednja izmena:
Ja sam upravo odgledao Star Trek Discovery (niko me nije terao, sam sam kriv....) koji je kao serija za malu decu u poredjenju sa Altered Carbon.
Da, serija je mnogo ozbiljnija, nema zbora. Samo kažem - not my cup of tea [emoji6]



E ni sam ne znam zašto me tpatalk stalno prijavljuje na ovu temu. U početku sam pratio i slabo komentarisao, a većinom sam ovde smo zbog preporuka. Ali kad pročitam kako neki tamo komentarisu ova serije ovakva, ona je mogla bolje, ona ovako ova ovako. Pa brate uzmi kameru i snimi ti bolje nešto ako si toliko pametan.
Nemoj da se neko nađe uvredjen i prozvan ali je ova tema postala takva da svako sebi daje za pravo da ocenjuje i osuđuje a pri tom nema ni zrno iskustva i kredibiliteta za takvo nesto, a još može da dovede u zabludu nekoga ko tek prvi put posećuje ovaj forum....
Malo je normalnih recenzija ovde, i lako može da se stekne pogrešna slika o nekom serijalu.
Toliko od mene. [emoji8][emoji23][emoji1][emoji28][emoji38][emoji6][emoji4][emoji41][emoji39][emoji99][emoji83][emoji249][emoji206][emoji618][emoji519][emoji113][emoji519]

A kako drugačije? Ja recimo, nisam nikakav stručnjak, ali volim filmove, serije, pozorište.
Odgledam, ostavim utisak i dam neki svoj sud i ocenu. Druga solucija je da uopšte ne pišem o tome. Treće ne postoji. Da studiram FDU, malo mi je kasno [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Gledao neko Nemanjice sinoc ? Rece mi brat da je kao preradili u odnosu na ono za Novu Godinu, ali je ocekivano i dalje ocajno. Veceras druga epizoda valjda.
 
Ne znam sto neki ovu temu shvataju toliko preozbiljno. Poenta je licni utisak. Ko hoce ozb kritiku, verovatno ne bi trebalo da je trazi ovde :) a vecina dezurnih ljudi ovde je tu zato sto su se skontali medjusobno, sklopili im se ukusi i sad preporucuju jedni drugima potencijalno zanimljiv sadrzaj. Evo ja npr verovatno ne bih odgledao Coco da nisam procitao preporuku kolega sa teme o filmovima...i drago mi je sto jesam. Slicno je i ovde za McMafiu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve će to ionako moderator da pobriše...:)
 
Ja hteo da dam mišljenje ali kao što reče kolega gore, moderator sa avatarom Christiana Balea će to vrv da poobriše. [emoji3][emoji23] Sve se zasniva na ličnom utisku kao i 90% stvari u životu generalno... I kao na svakom forumu i temi sve zavisi od ljudi. Ovde su stvarno ljudi koji su zaista kulturni i daju prave preporuke. Jedino mi smeta oštra moderatura ali Bože moj. [emoji4] Doduše, jaksa je cool lik. :)

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Nisam ja trigger-happy, vec ova tema toliko cesto ide u off-topic da je postala jedina tema s koje sam se vise puta odjavio nego sa KupujemProdajem teme. Budite srecni sto je tu samo tolerantni jaksa :D
I nikad ne brisem MISLJENJA koja se odnose na same serije, vec samo naklapanja o glumcima, producentima, Marvelu, Holivudu, HBO, Netflix...
 
Poslednja izmena:
Gledao neko Nemanjice sinoc ? Rece mi brat da je kao preradili u odnosu na ono za Novu Godinu, ali je ocekivano i dalje ocajno. Veceras druga epizoda valjda.

Malo je drugačije, čak bih možda mogao i da kažem da je bolje u odnosu na pilot epizodu. I dalje nije to taj nivo koji smo svi mi izgleda očekivali, tj. nije ni moglo da bude bolje jer se nije ponovo snimalo. :D

Što bi rekli na jednom sajtu:

Gledali smo premontirane "Nemanjiće" i drvo je opet palo u bunar, ali brže

Izbačena je tona gluposti, skraćeno je dosta toga, tako da ostaje da se vidi kakav je nastavak serije sa drugom ekipom glumaca (boljom rekao bih, Glogovac, Ćetković, ...).
 
Poslednja izmena:
Gledao neko Nemanjice sinoc ? Rece mi brat da je kao preradili u odnosu na ono za Novu Godinu, ali je ocekivano i dalje ocajno. Veceras druga epizoda valjda.
Ja sam uhvatio zadnjih 5min... lele hoću moje pare nazad

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Jel i Altered Carbon po nekom Deahtstroke-u Marvelom ili tako nesto :)

Ima ocajne reviowe na IMDB a nisam jos otisao ni na drugu stranu..
Borise previse se rukovodis predrasudama prema tim stripovskim serijama i stavljas sve u isti kalup, al posto ne vredi da se o tome diskutuje s tobom ostavicu to po strani.

Altered Carbon koliko sam upucen radjen je po romanu. Ja sam odgledao vec 9 od mogucih 10 epizoda i nije uopste losa, al kapiram i ljude kojima se ova serija ne dopada, ipak sci-fi zanr je specifičan i nije tako lako za svariti kao recimo neka klasicna krimi drama. Serija je visokobudzetna i vidi se da se nije stedelo, glumci su mi nepoznati ali su dobri, radnja je zanimljiva, jedino se malo gubim oko nekih "tehnoloških" termina u dijalozima koji su za moj ukus malo komplikovani za praćenje.

Inace ja sam poprilicno izbirljiv sto se tice sci-fi zanra i retko sta mogu da gledam, ovo mi je posle Westworlda nesto najbolje od sci-fi sto sam gledao u zadnjih 10 godina.
 
Poslednja izmena:
Serija Altered Carbon je radjena po istoimenom romanu Ricarda Morgana iz 2002 godine.
Sa glumcima Joel Kinnaman, Will Yun Lee, James Purefoy, Martha Higareda, Dichen Lachman...Daleko je "ozbiljnija" u odnosu na Marvel, DC itd..
Radnja u seriji ne prati bas sasvim pricu iz knjige, sto mi pomalo smeta ali ne previse.
Dobra SF serija koju vredi pogledati ... 9/10.
Inace u razmatranju je i druga sezona koja ce biti radjena po drugoj knjizi (Broken Angels) iz serijala Takeshi Kovacs, ali sa novim glumcima.
Sta vise sam pisac Ricard Morgan je izjavio da ce ukupno biti pet sezona, znaci jos cetiri. Po dve za svaku narednu knjigu.
 
Futureman mi se nije dopao. Nekako isforsoran vajb 80ih i kao da sad svi hoce da se nakace na Stranger things/Ready player one hype.

Happy! Odgledao prvu ep. Deluje ludacki. Kao da su Crank i Zeka Rodzer imali malog i nazvali ga Happy![emoji23] Prvi utisak odlican.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
DARK
Super mi je legla serija. Drzi paznju do samog kraja, ali...
...zasto bre niko ne zavrsava serije? Sad ko zna kad ce nova sezona, a nista posebno nismo saznali. Na pola se provaljuje apokalipsa i jos enek sitnice
Anyway, 8/10 zbog kraja
 
Neće izgleda nastavak pre jeseni, tako da ćeš smanjiti tenziju, ali nažalost i očekivanja kad se završi "polusezona".
 
Borise previse se rukovodis predrasudama prema tim stripovskim serijama i stavljas sve u isti kalup, al posto ne vredi da se o tome diskutuje s tobom ostavicu to po strani.

Altered Carbon koliko sam upucen radjen je po romanu. Ja sam odgledao vec 9 od mogucih 10 epizoda i nije uopste losa, al kapiram i ljude kojima se ova serija ne dopada, ipak sci-fi zanr je specifičan i nije tako lako za svariti kao recimo neka klasicna krimi drama. Serija je visokobudzetna i vidi se da se nije stedelo, glumci su mi nepoznati ali su dobri, radnja je zanimljiva, jedino se malo gubim oko nekih "tehnoloških" termina u dijalozima koji su za moj ukus malo komplikovani za praćenje.

Inace ja sam poprilicno izbirljiv sto se tice sci-fi zanra i retko sta mogu da gledam, ovo mi je posle Westworlda nesto najbolje od sci-fi sto sam gledao u zadnjih 10 godina.

+1

Apsoltno se slazem sa ovim - sve do poslednje reci. Sci-fi kao zanr nije za svakog, cyberpunk poput ovog jos manje. Definitivno se ceka Westworld s2 sada u prolece i kasnije The Expanse.


znaci Dzeri brise 90% "kvalitetnog sadrzaja" sa ove teme... :p

edit:

Da li je neko gledao Generation Kill i da li je za preporuku ili obicna jenki propaganda? Dodao bih je na listu da odgledam u nekom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno