Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aha OA je u stvari OA a mislio sam da je neka skracenica, plot zvuci suplje... preskok od mene
 
Pogledao prve 4 ep. For All Mankind i dopalo mi se. Steta sto nema prevod za ostale.
Ne znam zasto je ova serija potcenjena.
 
Poz od mene. Visak vremena pa sam resio da odgledam dve serije koje ste mi poodavno na temi preporucili.

Bosch

https://m.imdb.com/title/tt3502248/?ref_=nv_sr_srsg_0


Forbrydelsen

https://m.imdb.com/title/tt0826760/?ref_=nv_sr_srsg_0

Obe su jako dobre, ali danska ubija, bukvalno nisam mogao da se odvojim od ekrana i stvarno je scenario famtasticno odradjen.

Ovo je neka tematika koja me interesuje. Da li postoji nesto ovako dobro, narocito sto se van americke produkcije tice?
Mada, mogu i Ameri ako je nesto u rangu Boscha.
 
Pogledao prve 4 ep. For All Mankind i dopalo mi se. Steta sto nema prevod za ostale.
Ne znam zasto je ova serija potcenjena.
Ako nisi odgledao film The Right Stuff obavezno pogledaj. U seriji obradjuju Apolo program a u filmu Mercury program. Kao klinac sam ga gledao odusevljeno. Posto sam juce kao i ti odgledao te 4 epizode odgledah i film ponovo posle jedno 10godina.
https://m.imdb.com/title/tt0086197/
 
The Outsider, dobra, drzi paznju celo vreme.
Ocena realna 8/10.
 
Ufff, taj Outsider odlicno krece, ali kasnije, smor ! jedva sam izdrzao do 5-6 te, zena je odgledala do kraja i izbedacila se skroz :)
 
Westworld odgledao četvrtu epizodu ove treće sezone, vrhunska, možda i po kvalitetu kao najbolje epizode prve sezone [emoji4]

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Odgledao prve cetiri epizode poslednje sezone GoT-a.
Za sad sve ok :d

Znam da ce biti nekog zesceg sranja cim su svi ljuti na pisce, kapiram da ce Jon da na*mjau**mjau**mjau**mjau*, al verujem da ce Sersi.
Ne svidja mi se Denerisin pogled nikako :d, mislim da ce ona biti odgovorna za oboje :)

Ali kraj trece sezone, Arja ubicaaaa :D

edit:

Sad moze da ga skalpira i uzme mu facu, nooot, al bilo bi dobro da moze :p
 
Poslednja izmena od urednika:
Cim su ti prve cetiri ok, bice ti ok i do kraja..
Jel ovaj Money heist stvarno toliko dobar ? Vise njih me davi da gledam..
 
Money Heist je cista zabava bez mnogo logike, ako ces tako da je gledas onda ce ti se svideti, ako ces se nervirati zbog rupa i manjka logike, propusta u prici, onda preskoci. Ako ti se svideo Prison Break i ovo ce. Ja sam se malo uzeleo ovakve serije jer zadnjih par god samo drame neke snimaju i sve nesto sporo gledam. Money Heist me je vratio u detinjstvo kad se vukao Prison Break po torentima.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Money Heist je cista zabava bez mnogo logike, ako ces tako da je gledas onda ce ti se svideti, ako ces se nervirati zbog rupa i manjka logike, propusta u prici, onda preskoci. Ako ti se svideo Prison Break i ovo ce. Ja sam se malo uzeleo ovakve serije jer zadnjih par god samo drame neke snimaju i sve nesto sporo gledam. Money Heist me je vratio u detinjstvo kad se vukao Prison Break po torentima.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Bas tako, iskljucis mozak i gledas...ako pocnes da trazis rupe, prekinuces da gledas posle 15min..
 
Samo sto u Prison Breaku nema tog sapunica elementa.

Svakako pogledati pa proceniti za sebe
 
Money Heist koliko sam vidio ljudi ili baš vole ili nikako ne vole. Mene su prve dve sezone oduševile, treća mi nije ostavila nikakav utisak (ali je zadnja epizoda odlična). Sad gledam četvrtu sezonu i nakon 5 epizoda mi je dobra, ali teško da će nadmašiti prve dve sezone. Možda se meni svidjelo zato što ja nisam gledao taj Prison Break.
 
Cim su ti prve cetiri ok, bice ti ok i do kraja..

Ozbiljno :) ?

Al ne znam sto su ove cetiri epizode toliko strasno nesto po pitanju price.
Sta se znacajno lose desilo ?
Jel ose ocekivalo da Deneris ode da pomogne severu, jeste.
Jel se ocekivalo da ce Kralj tame da padne, ocekivalo se, mada ja sam ocekivao 1 na 1 sa Dzonom.
Jedino sto je Misandre stradala, al boze moj, ocekivao se neki gubitak znacajnijeg lika.

Bice ipak da su 5. i 6. epizoda zasrale do kraja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Biće ipak da ti jako površno gledaš to... pa onda šta ima veze što se neke stvari kose sa logikom, što pola likova se ponaša nedosledno sa dosadašnjim karakterom i motivacijama...

Ali za mene je po tim pitanjima i prethodna sezona podjednako krš pa je ovo pljuvanje kako je tek poslednja sezona uništila seriju teško pomodarstvo.
 
Realno prvih par sezona, tacnije prva valja ostalo je sve vece i vece ... kako sezone idu
 
Biće ipak da ti jako površno gledaš to... pa onda šta ima veze što se neke stvari kose sa logikom, što pola likova se ponaša nedosledno sa dosadašnjim karakterom i motivacijama...

Ali za mene je po tim pitanjima i prethodna sezona podjednako krš pa je ovo pljuvanje kako je tek poslednja sezona uništila seriju teško pomodarstvo.

Ne gledam nikako povrsno, vec previse volim medival period gde je sve dozvoljeno i sve moze da se desi, nema pravde univerzalne.

A reci mi jedan konkretan primer, ko se poneo nedosledno sto je bilo u sustoj suprotnosti sa, sto ti kazes, zdravom logikom.

Realno prvih par sezona, tacnije prva valja ostalo je sve vece i vece ... kako sezone idu
Nije valjda da pljujes George R. R. Martin :), on je napisao prvih 5 sezona.

Morate shvatiti da je napravljena osnova, jelte baza likova u nekom svetu i kako ce se oni dalje razvijati je ostavljeno na masti svakome, ali jedan tok radnje je tako Martin zamislio (pa 6.-8. sezone ova dvojica nastavili) i to je to.

Jos jednom pitam, sta ima nedosledno u radnji/likovima u prosloj i ovoj sezoni.
Niste se valjda zaljubili u dobru Deneris ?
Ipak je ona iz neciste porodice Targarijan :), ponasa se kao apsolutni monarh od starta od kad je zajahala konja :)
 
Poslednja izmena:
Ma ne pljujem nista nego samo kazem da sam navucen kao mlad majmun i na kraju sam sam sebi kriv sto sam odgledao do kraja. Mada bi to opet uradio verovatno.
 
@Money Heist, jedna od najnaivnijih serija koje postoje, kombinacija najgore holivudske dramatizacije i španske sapunice. Dijalozi nula, da dodam. I svi su master psiholozi u seriji, da dodam. I svi su genijalci i war geniusi, da dodam.
@GoT, prosečna serija all along, nekako je bleda. Zadnja sezona nije ništa lošija od prethodnih. Nema nikakav posebni kvalitet.
 
Daleko su poslednje 2 sezone GoT losije od prethodnih, da se ne lazemo. Mozda cak i poslednje 3, ne secam se sada kada je poceo da pada kvalitet. Jednostavno su sebi napravili preveliku podlogu i hajp, previse su zagrizli da bi mogli to da zavrse kako treba. Trebale su im miminum jos 2-3 sezone sa vise epizoda, i ne znam jos koliki budzet da opravdaju ocekivanja. Da nastave sa likovima kako treba, u tempu koji je bio na pocetku, a ne da ih zbrzaju onako. Da odrade te poslednje bitke kako valja a ne da čkiljimo zbog nedostatka budzeta a oni to da pravdaju da je bio mrkli mrak da bi bilo realnije. Bukvalno te ona dva mntola prave *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*om. Toliko nezavrsenih prica i detalja koje su nam pustali vremenom a mi mislili da je to ko zna koliko bitno.. Onu epizodu u mraku smatram za najveći fejl u istoriji televizije, ako se uzmu ocekivanja u obzir.
Neko ce reci "pa sta si ocekivao da odrade..." pa ocekivao sam upravo to sto su 10 godina pumpali i za ono sto su uradili nema opravdanja, da su uzeli jos 5 godina fore ali da to zavrse kako treba i da mi serija ostane u secanju kao jedna od najboljih a ne meh...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Onu epizodu u mraku smatram za najveći fejl u istoriji televizije, ako se uzmu ocekivanja u obzir.

Mislis na 3. epizodu ?

Odgledacu danas 5. i 6. epizodu pa cu da donesem konacan sud :)

Mozda bi spas bio da se uradi nekoliko mini serija sa, po nekima, likovima koji nisu dobili finale svog zivota, da se unese vise detalja.
 
Poslednja izmena:
Senke nad Balkanom.

Imam odbojnost prema našim serijama ali ovde je Bjelogrlić napravio masterpiece.
 
Ta epizoda GoT, koja je u totalnom mraku, ko je imao prilike da je odgleda na Oled TV-u, ne bih rekao da je totalni fejl. Na žalost, velika većina nema tu vrstu panela, pa slika zaista deluje užasno. Naravno, ako se misli na sam razvoj te epizode i njen epilog, kao i neke nelogičnosti, to je sasvim druga stvar.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno