Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
[emoji106]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pravi SF ima logiku :p Tj ima detaljno razrađeno objašnjenje kako nešto radi, zašto je nešto moguće na kojim principima itd. Inače nije SF nego fantasy & magic :p
 
Distopijska književnost spada u SF ne u EF (1984, Fahrenheit 541,Brave New World,The Hunger Games...itd)
Mislim da je pogresno traziti logiku u izmisljenim principima neke fikcije. Mada to ipak ne moze prosto (na brzinu) da se obrazlozi.
Uostalom mozda su ljudi bivsvujuci nekoliko vekova bez vida naucili da zive na drugi nacin (ovde se ukljucuje masta).
Mozda ti smatras da to nije moguce, pa je zato za tebe serija losa.
"Privlacnost naucne fantastike lezi u kombinaciji racionalnosti, moguceg i cuda.".. D.Hartvel..
 
SF treba da ima neku logiku, ili bar da je izmisli. To ,,možda su ovo, ono" dok nije pokazano u samom delu ne pije vodu. See je takav kakav je potpuno besmislen.
 
Pa See nije dokumentarac vec SF (fantastika). Za gledanje SF-a je neophodno pustiti masti na volju.
Serije o super herojima si takodje nerealne, da li zbog toga nisu dobre? Ili bilo koja druga SF serija (strip)?
Trazis logiku u SF-u...ajde molim te..
Gde sam ja napisao da bilo sta trazim, zasto mi stavljas reci u usta?
Svoje pretpostavke zadrzi za sebe, a sve sto sam ja rekao, jeste kako nekome ta serija moze biti dobra.
A sto se tice poredjenja, superheroji i antiutopijski svet koji se bazira na realnim zakonuma fizike, nisu isto.
Od superheroja ne ocekujes nikakvu realnost, pa i tu imas ocekivanja i lose ocenis neke stvari koje se krse sa prostom logikom te situacije.
Dakle, ne zakona fizike, nego prostom logikom tog sveta, tipa da se Supergirl uspori na brzinu coveka i ako je brza od fazon zvuka...
I to te tu razocara.
Ako ti je ok da totalno ignorises osnovna pravila koje su sami pisci postavili i onda prepravljali svaku epizodu kako im odgovara, onda ce ti Supergirl biti mozda ok, ako zanemarimo ostale negativne aspekte te *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine od serije.

Ali je to ono sto deli dobro delo od loseg, po mom misljenju.

Dakle, See je postavio pravila da se ne radi o posebnoj fizici sveta ili magiji, vec je jedini totalno nerealan sci-fi element to da cela planeta oslepi generacijama i sve vezano oko toga, ali su zakoni fizike i svega ostalog ostali isti.

Ta serija krsi zakone i logiku koje je sama zacrtala.

I opet, neko ko ce to da ignorise, bice mu dobra, neko ko ce da zaista obrati paznju na ceo taj svet, naci ce konstantne nelogicnosti i nece mu se svideti.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gde sam ja napisao da bilo sta trazim, zasto mi stavljas reci u usta?
Svoje pretpostavke zadrzi za sebe, a sve sto sam ja rekao, jeste kako nekome ta serija moze biti dobra.

Ono: ..Trazis logiku u SF-u..je u prenosnom smislu, ne bukvalno.

Ne moze See da bude dobra bilo kome ko uopste i pomisli o realnosti situacije slepih ljudi.
Moze da bude ok samo nekome koga uopste ne zanima logika, vec je tu radi zabavne strane price.

Ako ti pretpostavljas, da samo onome ko ne razmislja o realnosti slepih i ne zanima ga logika (cime dajes negativnu karakteristiku istih), moze da uziva gledajuci ovu seriju, onda i ja mogu sebi da dozvolim da iznosim pretpostvke i komentarisem tvoje.
Tvoje misljenje i tvoje pretpostavke iznosis, a ja moje da zadrzim za sebe..Eee, ne..:p

I ne tvrdim da je serija extra, vec da je vredi pogledati jer se izdvaja iz gomile naivnih, decijih SF serija u ovoj godini.
Kome se ne dopada nije u obavezi.;)

Ne bih da ulazim u dalje komentare o naucnoj fantastici, fikciji, logici, realnosti, cudima.. nije za ovu temu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa See nije dokumentarac vec SF (fantastika). Za gledanje SF-a je neophodno pustiti masti na volju.
Serije o super herojima si takodje nerealne, da li zbog toga nisu dobre? Ili bilo koja druga SF serija (strip)?
Trazis logiku u SF-u...ajde molim te..
Superheroji koji imaju natprirodne moći nisu SF, odnosno naučna fantastika. Superheroji spadaju u fantasy žanr.

SF po svojoj definiciji mora da prati prirodne zakone i obrasce koji važe u našem univerzumu.

Čak ni Star Wars nije SF, već space fantasy.
 
Poslednja izmena:
Ono: ..Trazis logiku u SF-u..je u prenosnom smislu, ne bukvalno.



Ako ti pretpostavljas, da samo onome ko ne razmislja o realnosti slepih i ne zanima ga logika (cime dajes negativnu karakteristiku istih), moze da uziva gledajuci ovu seriju, onda i ja mogu sebi da dozvolim da iznosim pretpostvke i komentarisem tvoje.
Tvoje misljenje i tvoje pretpostavke iznosis, a ja moje da zadrzim za sebe..Eee, ne..:p

I ne tvrdim da je serija extra, vec da je vredi pogledati jer se izdvaja iz gomile naivnih, decijih SF serija u ovoj godini.
Kome se ne dopada nije u obavezi.;)

Ne bih da ulazim u dalje komentare o naucnoj fantastici, fikciji, logici, realnosti, cudima.. nije za ovu temu.
Opet, ovo sto ja pricam su cinjenice.
A ti si se nasao uvredjenim.

Ja bih na tvom mestu pre rekao da me ne zanimaju nelogicnosti i da uzivam u seriji bez razmislianja o tome, nego da te zanimaju, ali ih nisi primetio ili jos gore, prihvatio kao logicne, sto si ovde vec rekao, u fazonu "mi ne znamo kako bi bilo...".

Meni je bukvalno prvi frejm u introu bio dovoljan da skontam da je ovo klasicna teen serija.

Momoa nosi savrseno ukrojenu fensi majicu, sa sve savrsenim masinski odradjenim gajkama sa oprugom i savrseno ukrojen utility belt...
Ali eto, to su stvari koje prihvatim kao nebitne tokom serije, medjutim, stavljanje kamuflaze u svetu u kom niko ne vidi i savrseni kanapni mostovi od 100m nad provalijama...ono kao, ne moras da ubacis most u seriju, samo da bi dobio na drami.

I ovo je samo trailer, da ne spoilujem par epizoda koje sam gledao i u kojima se konstantno desava isto kao da ljudi nisu slepi...u realnosti da ostanemo bez tehnologije i samo da se unazadimo na to neko doba, cak bi i sa vidom losije sve bilo nego u ovoj seriji :)

Opet, ja gledam brdo takvih "mozak na ispasu, da ne smanji inteligenciju" serija, ali za razliku od tebe, ne dodjem i kazem, "mozda bi to bilo tako, otkud znas...".
Fazon, u Supernatural moram da iskuliram kada neko macetom kao iz sale odsece nekom glavu ili kada demon koji je malopre bacakao 5 osoba u sekundi, dodie pa se pesnici na ferku i davi sa Dean-om...

Ali ne nadjem neku iskrivljenu logiku i budem u fazonu "otkud znas, mozda je..."

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U principu u See su svi Daredevil-i, i jedino tako se serija moze smisleno gledati. Dakle ne vide kao obicni ljudi, ali ocigledno sasvim solidno vide.

Kako drugacije objasniti da slepi ljudi mogu nepogresivo da se krecu stotinama kilometara jasuci. Pogadjaju bez greske kopljim na 50 metara, grade slozene objekte i prave masine, love i sl.

Da covecanstvo u realnosti ostane komplet slepo, za par meseci bi nestalo s lica zemlje, pomrli bi od gladi svi.
 
Prvobitno nisam želeo da odgovorim na tvoj post baš da ne bi bilo ovakvih rasprava. Ali ovde se iz aviona vidi da komentarišeš nešto bez da si i pogledao. Evo zašto.

Opet, ovo sto ja pricam su cinjenice.
A ti si se nasao uvredjenim.

Ja bih na tvom mestu pre rekao da me ne zanimaju nelogicnosti i da uzivam u seriji bez razmislianja o tome, nego da te zanimaju, ali ih nisi primetio ili jos gore, prihvatio kao logicne, sto si ovde vec rekao, u fazonu "mi ne znamo kako bi bilo...".

Meni je bukvalno prvi frejm u introu bio dovoljan da skontam da je ovo klasicna teen serija.

Već ovde se vidi da nisi pogledao ni prvu epizodu. Da jesi, prvo što bi bilo jasno da među slepcima ima i onih sa "sposobnostima" daleko boljeg sluha a da ostali daleko bolje čuju nego mi.

Momoa nosi savrseno ukrojenu fensi majicu, sa sve savrsenim masinski odradjenim gajkama sa oprugom i savrseno ukrojen utility belt...
Ali eto, to su stvari koje prihvatim kao nebitne tokom serije, medjutim, stavljanje kamuflaze u svetu u kom niko ne vidi i savrseni kanapni mostovi od 100m nad provalijama...ono kao, ne moras da ubacis most u seriju, samo da bi dobio na drami.

Opet. Nisi pogledao prvu epizodu. Znao bi otkud most od 100 metara. I još nešto. Slep čovek ne znači nesposoban čovek.

I ovo je samo trailer, da ne spoilujem par epizoda koje sam gledao i u kojima se konstantno desava isto kao da ljudi nisu slepi...u realnosti da ostanemo bez tehnologije i samo da se unazadimo na to neko doba, cak bi i sa vidom losije sve bilo nego u ovoj seriji :)

Ne, nisi gledao više od trejlera. Tvoji komentari te demantuju.


Opet, ja gledam brdo takvih "mozak na ispasu, da ne smanji inteligenciju" serija, ali za razliku od tebe, ne dodjem i kazem, "mozda bi to bilo tako, otkud znas...".
Fazon, u Supernatural moram da iskuliram kada neko macetom kao iz sale odsece nekom glavu ili kada demon koji je malopre bacakao 5 osoba u sekundi, dodie pa se pesnici na ferku i davi sa Dean-om...

Ali ne nadjem neku iskrivljenu logiku i budem u fazonu "otkud znas, mozda je..."

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Nije konkretno upućeno seriji, ali tvoje je pravo da doživiš nešto kako hoćeš.
 
Kakva tresina sa ovim crossovers u Arrow, Flash, Batwoman itd.... =D> B-)


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Dal je realno da nekoga ineteresuje serija o slepcima.

Otisao pre par nedelja na imdb video plot, nasmejao i ugasio chrome.
 
Opet, ovo sto ja pricam su cinjenice.

Jel'te, za koga, tebe?

savrseni kanapni mostovi od 100m nad provalijama...ono kao, ne moras da ubacis most u seriju, samo da bi dobio na drami.

Da si gledao znao bi ko je napravio most..

Opet, ja gledam brdo takvih "mozak na ispasu, da ne smanji inteligenciju" serija, ali za razliku od tebe, ne dodjem i kazem, "mozda bi to bilo tako, otkud znas...".

Ponavljam masta (sirina) je uslov da neko uopste gleda, cita i voli SF, EF, space operu ili space fantasy ili vec kako...

Ali ne nadjem neku iskrivljenu logiku i budem u fazonu "otkud znas, mozda je..."

Opet pominjes logiku gde joj nije mesto, ja je ne trazim, pogotovo iskrivljenu.
Zasto ljudi ne bi mogle da poseduju unapredjene verzije cula koje bi im omogucile ovakav nacin zivota. Mislis da nije moguca (nametnuta) evolucija u tom pravcu?
Ja prihvatam ono sto je pisac hteo da kaze..;)
Ti si apriori to negirao na samom pocetku.

Superheroji koji imaju natprirodne moći nisu SF, odnosno naučna fantastika. Superheroji spadaju u fantasy žanr.

Sa ovim se slazem.

SF po svojoj definiciji mora da prati prirodne zakone i obrasce koji važe u našem univerzumu.

Sa ovim delimicno..akcenat na veoma se oslanja, ali ne da mora..
Naučna fantastika je zanr fantastične literature ciji je sadržaj zamisljen, ali zasnovan na nauci. Veoma se oslanja na naucne cinjenice, teorije i principe kao podrsku svojim postavkama, likovima, temama i zapletima, zbog cega se razlikuje od fantazije.

Čak ni Star Wars nije SF, već space fantasy.

Sa ovim, ne. Star Wars spadaju u klasicni SF ili tacnije u space opera.
 
Poslednja izmena:
Prvobitno nisam želeo da odgovorim na tvoj post baš da ne bi bilo ovakvih rasprava. Ali ovde se iz aviona vidi da komentarišeš nešto bez da si i pogledao. Evo zašto.



Već ovde se vidi da nisi pogledao ni prvu epizodu. Da jesi, prvo što bi bilo jasno da među slepcima ima i onih sa "sposobnostima" daleko boljeg sluha a da ostali daleko bolje čuju nego mi.



Opet. Nisi pogledao prvu epizodu. Znao bi otkud most od 100 metara. I još nešto. Slep čovek ne znači nesposoban čovek.



Ne, nisi gledao više od trejlera. Tvoji komentari te demantuju.




Nije konkretno upućeno seriji, ali tvoje je pravo da doživiš nešto kako hoćeš.
Opet, nisam gledao celu sezonu, to sam odmah i rekao, odgledao sam 2 epizode.
Komentarisao sam trejler da ne bih spojlovao.

I na kraju, nista nisi osporio, osim sto ponavljas da imaju dobar sluh.
Ispravi me gde gresim, pa makar i samo za trejler, objasni kako su sve to uradili i zasto nose kamuflazu...


Kakav god sluh ili osecaj pod prstima mao, ne bi napravio one materijale i onako precizno stvari.

Kakve god mogucnosti, osim superprirodnih imali, ne mogu razvuci kanapski most sa savrsenim daskama preko 100m provalije, a isti sigurno nije od pre par vekova, kada su oslepeli.

589c74eea1ca9ea3944deff8447dfb79.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koliko je vama loše u životu. [emoji3166]
 
Kakve god mogucnosti, osim superprirodnih imali, ne mogu razvuci kanapski most sa savrsenim daskama preko 100m provalije, a isti sigurno nije od pre par vekova, kada su oslepeli.

Ajd da ne davim vise sa ovom serijom samo jos:
Most je napravio covek koji poseduje vid, a slepi nisu znali za njegovo postojanje...osim babe vracare..:D
Inace se pominje vec u prvoj epizodi..:p
 
Poslednja izmena:
:whip:


Obavezna pravila postovanja:
- krace ocenjivanje serije, moze brojcano, moze u par kracih recenica a naravno moze i kombinovano oba, ako neko zeli da docara zbog cega takva i takva ocena;
- bez ikakve siroke diskusije o seriji, dakle, moze jedan ili eventualno 2 odgovora na neciji post i neka se zavrsi na tome, sve ostalo se brise ili eventualno kaznjava od strane moderatora;
- ukoliko zelite da podelite neku bitnu informaciju, a u pitanju je nesto sto ne bi trebali da vide oni koji nisu gledali konkretnu seriju, koristite SPOILER tag!
 
terzazak je napisao(la):
Zasto ljudi ne bi mogle da poseduju unapredjene verzije cula koje bi im omogucile ovakav nacin zivota. Mislis da nije moguca (nametnuta) evolucija u tom pravcu?

Zato što evolucija nije proces koji traje jednu-dve generacije... a populacije treba prvo da preživi da bi XYZ generacije posle te generacije došlo do ispoljavanja te evolucije i adaptacije. Niti jedna mutacija može da ima toliko drastičan efekat a kamo li da se gen "fixira" u celokupnoj populaciji.

SF bi morao da da odgovore na sva ta pitanja "šta se desilo, kad se desilo, kako se desilo" pa makar imali 100% "info dumb" epizodu na startu serije dok se gledaocima ne prenese istorijat sveta. Kakvo god to objašnjenje bilo (npr da su svi potomci par klonova nekih ljudi koji su mutirali; ako su klonovi ko ih je klonirao :p ).
 
Poslednja izmena:
Sa ovim, ne. Star Wars spadaju u klasicni SF ili tacnije u space opera.

Naravno da nije, jer "sila" nije utemeljena na nauci. Star Wars je fantazija smeštena u svemir, a to ga ne čini naučnom fantastikom.

Čak i sam Lukas to navodi:

The franchise creator said science has little connection with the universe he invented for the films.

"We look at it as a different dimension. The laws of physics are different here. Star Wars is not science fiction at all. It's much more attuned to mythology, to psychology, to history than it is to science.

"It's more of a parable about the way we are, rather than the way we're going to be. That's why it starts out as a fairytale - a long time ago in a galaxy far away - once upon a time.

"It deals with princesses. It's purposely designed not to be about where we're going. It's about where we've been and what we can learn from the past in the present."
 
@rAMA ...

Sta "kaze" wikipedija:
Star Wars is an American epic space-opera media franchise created by George Lucas.
I jos:
Space opera is a subgenre of science fiction that emphasizes space warfare, melodramatic adventure, interplanetary battles, chivalric romance and risk-taking. Set mainly or entirely in outer space, it usually involves conflict between opponents possessing advanced abilities, futuristic weapons, and other sophisticated technology.
Mada u principu i nije toliko bitno.

Idemo dalje, kakva je For All Mankind, odavno se neckam da pocnem gledanje?
 
Izasle prve 2 od expansa, beh mosa i ja sam se ispalio ovo je neki intro neko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* nije serija
 
Poslednja izmena od urednika:
Opet, nisam gledao celu sezonu, to sam odmah i rekao, odgledao sam 2 epizode.
Komentarisao sam trejler da ne bih spojlovao.

I na kraju, nista nisi osporio, osim sto ponavljas da imaju dobar sluh.
Ispravi me gde gresim, pa makar i samo za trejler, objasni kako su sve to uradili i zasto nose kamuflazu...


Kakav god sluh ili osecaj pod prstima mao, ne bi napravio one materijale i onako precizno stvari.

Kakve god mogucnosti, osim superprirodnih imali, ne mogu razvuci kanapski most sa savrsenim daskama preko 100m provalije, a isti sigurno nije od pre par vekova, kada su oslepeli.

589c74eea1ca9ea3944deff8447dfb79.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Oslepecu i ja od vasih postova...
Citajte strucne knjige (ili kvalitetno sci-fi stivo) ili gledajte dokumentarce ako zelite nesto da vam "izaziva" intelekt, a ne serije i filmove koje kakve god da su na kraju se svode da su tu radi zabave i razbribrige...

Dajte mi jedan dan status moda da ih izbitchujem i remetim kada ovoliko bitchuju o serijama... Obecam bicu nezan samo dok ne zavriste moje ime... :S:

+edit

Slazem se sa kolegama poolmakerom i bratemoj za SW - da je u pitanju klasican fantasy smesten u svemiru dok Lukas nije ***** motku i krenuo pricu sa prequelima i midichlorians nebulozom (ali kao takvi prequeli su bolji od ovih novih "kanonski" epilog epizoda)
 
Poslednja izmena:
Nanizao sam par epizoda serije "After Life", kratke su i ima ih samo 6, rekoh zasto ne?

Vrlo zanimljiv glavni protagonista, kao lik, sve se vrti oko njegovog zivota posle smrti njegove zene. Serija ne nudi nista maltene osim uvid u svakodnevicu jednog coveka posle takve tragedije. Zacinjeno je blagim humorom i vise cinizmom, te dobija dodatnu dimenziju.

Sacuvajte ovih 6 epizoda za neke depresivne dane ;)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno