Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za ova tri lika u Černobilu, jel to po istinitom događaju?

Kao sto rekose kolege, da.

Timeline (2.maj je info o toj trojici)

Ep 2. Vrh.

Preporuka za podcast, autor serije objasnjava mnoge odluke koje su doneli u seriji (izmedju ostalog i zasto eng jezik):




Posle GoT havarije i poluraspada kojim su nas polili autori, ovo je lek:p
 
Poslednja izmena:
Jedina "mana" Černobilja je što će imati svega 5 epizoda. :D
Jasno je da nisu mogli ni da je razvuku ne znam koliko, pogotovo da to zadrži kvalitet, ali eto nevezano za tematiku... Ovako kvalitetna serija, pa na 5 sezona... Pff, brutalno.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Postoji nekolioo teorija kako se zapravo dogodilo i šta je bilo sa njima kasnije... još uvek se istorija nije dogovorila šta je istina. Baš kao i za mnoge druge detalke o ovom stravičnom događaju.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Ako moze malo vise informacija (teorija) o toj trojici.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Chernobyl.........
E X T R A
E X T R A
E X T R A

Sent from my Huawei Y7 prime
 
  • Like
Reagovanja: M J
Chernobyl.
Ne znam čemu toliko oduševljenje serijom, iako dobre prve dve epizode, meni lično je ono mučno za gledati. Jezivo je gledati ekranizovanu verziju svega što se izdešavalo.


@shaman
Vezano za tri sezone drugih serija bolje od Got-a. U pravu si, ipak su samo 2... Bosch I Doom Patrol ;)
 
Poslednja izmena:
Šta kaže za engleski? Ne mogu sad da gledam podcast, a jako me zanima. :D

Kad vec rade serijal sa vecinski UK glumcima - da bi bila glupost totalna da su glumci glumili ruski akcenat, i da je na kraju bilo najbolje resenje da glumci glume engleskim jezikom (ali NE sa americkim akcentom:D ).
 
Prilicno je neverovatno to da i dalje nije definitivno utvrdjeno da li su ta 3 coveka koji su spasili Evropu preziveli ili ne. Ja isto nailazim na podatke da su preziveli, iz ozbiljnih izvora. Npr: https://www.history.co.uk/article/the-real-story-of-the-chernobyl-divers

Fora je u tome što smo imali ruska zataškavanja, američka i zataškavanja i preterivanja, pobornike nuklearne energije, protivnika i još hiljadu faktora. I to sve u vreme kada su informacije i načini komunikacije bili bitno drugačiji.
 
Bas je dobar Cernobil, mislio sam da ce jako da mi smeta sto je na engleskom a opet znam da bi me verovatno nerviralo da slusam ruski sve vreme.. U svakom slucaju uopste ne odvraca paznju i posle 2 minuta zaboravis da to nije njihov jezik..

I Drzavni sluzbenik vise nego gledljiva, sta vise, ozbiljna ekipa glumaca i sem onog malog sina svi drze nivo..
Dibar je sluzbenik ima slabiji pad oko 5 6 epizode a onda krece bas zanimljivo.
 
  • Like
Reagovanja: M J
@Černobilj
Nisam gledao seriju, nešto me ne privlači nakon dosta lošeg iskustva sa "dokumentarcem" Ruski detlić. U pitanju je sramna propagandna bljuvotina koju ne bi pas s maslom progutao.
 
Znači ni Rokija ni Ramba nisi gledao?
Ako hoćeš da pogledaš dobro urađenu miniseriju gledaj i uživaj. Teorije zavere imaš na YT koliko hoćeš.
 
Poslednja izmena:
Band of Brothers, ako nisi vec gledao do sad

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Gledao kao i Generation kill. Mada nisam siguran da sam Generation zavrsio, iz kog razloga ne znam. Znam da mi je bila odlicna.

Sad listam i The Night of je hbo mini.

Ima i neki Show me the Hero od David Simona.

From the Earth to the moon. O apolo programu.

Sonic Highways o Foo Fightersima.

Hmm mozda pogledam ovaj Show me the Hero.

Odgovara mi ovaj format mini serije. Nekoliko epizoda i gotovo a ne 8 godina da gledam....
 
Poslednja izmena:
@Černobilj
Nisam gledao seriju, nešto me ne privlači nakon dosta lošeg iskustva sa "dokumentarcem" Ruski detlić. U pitanju je sramna propagandna bljuvotina koju ne bi pas s maslom progutao.

Slazem se u potpunosti, ali treba da pogledas Cernobil , iako zapadna produkcija deluje objrktivno.
A ovaj dokumentarac ovog retosa je djubre.
 
Apropo Černobilj serije...
Predlažem svima kojima fizika nije struka da malo osveže znanje o radijaciji. Kao odličan izvor (praktično skripta) može da posluži domaći blog. Ne bih da ga reklamiram pa je u spojleru Blog je pisao radiolog, nema teorija zavere nego obratno!

Priča o ljudskoj gluposti u i oko černobiljskog incidenta je još dramatičnija kad rasklonite fikciju, strahove koje smo svi nahvatali a bazirani su na prevaziđenim istraživanjima itd.
Videćete koliko je ljudi ginulo od radijacije a koliko od svega ostalog pa je, kao što sam rekao, serija još dramatičnija (iako nisam siguran da je inicijalna ideja bila da se bilo ko bilo čemu uči iz serije).
 
Lol,još jedan doktor nauka?Di mu ime,di mu prezime,di mu diploma?

Jadna ona deca iz Pripjata šta su preživela svoje posljednje dane na Fruškoj Gori,a i ostala šta su bili po bivšim državama komunizma,neka njima objasni šta je opasno a šta nije

Čovek kad se jednom opeče i dima se boji
 
Desilo se to sto se desilo, proslo je fala bogu. :) ne interesuje me kako je to sve bilo, ko zna da li je i pola istinito. (serija)
 
Nema šta ko da mi priča. Veoma dobro se znaju količine radijacije koje su smrtonosne za određeni vremenski period, a takođe se zna koji su nivoi radijacije bili kada se desila ta nesreća. Čak i odmah ispred elektrane nivoi radijacije su bili dosta daleko od smrtonosnih. Broj i vrsta žrtava govori o tome da je jednostavno u to vreme napravljena slika kao da je smak sveta. Verovatno licemerni Ameri žele da operu i umanje razmere onoga što su uradili Japancima. E ono je katastrofa.
 
Druga epizoda cernobila je odlicna. Mada mi se mnogo opusteno motaju oko elektrane a pritom su saznali da je radijacija smrtonosna.
 
Ama ljudi, ko je znao!? Mislili su da je klasičan požar ili nesreća. Možeš misliti '86 vatrogasac iz Donjeg Brijanja zna nešto o radijaciji. Pa ja pričam sa ljudima oko mene i vidim koji je to nivo opšteg neznanja.
Ravnu Zemlju ili Mesec da ne pominjem...
 
Sta, malo vam je da bi se nazvalo katastrofom, to sto je do 2000. godine, 350.000 ljudi zauvek iseljeno sa 2600 kvadratnih kilometara kontaminirane teritorije, koja jos vekovima nece biti za ljudski zivot?[emoji2955]
Nije zrtva samo onaj ko pogine ili oboli, citavi gradovi i sela su nestali.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Apropo Černobilj serije...
Predlažem svima kojima fizika nije struka da malo osveže znanje o radijaciji. Kao odličan izvor (praktično skripta) može da posluži domaći blog. Ne bih da ga reklamiram pa je u spojleru Blog je pisao radiolog, nema teorija zavere nego obratno!

Priča o ljudskoj gluposti u i oko černobiljskog incidenta je još dramatičnija kad rasklonite fikciju, strahove koje smo svi nahvatali a bazirani su na prevaziđenim istraživanjima itd.
Videćete koliko je ljudi ginulo od radijacije a koliko od svega ostalog pa je, kao što sam rekao, serija još dramatičnija (iako nisam siguran da je inicijalna ideja bila da se bilo ko bilo čemu uči iz serije).
Predlazem da se autor izlozi "neopasnim" nivoima radiacije kao u Cernobilu pa da nam javi zakljucak eksperimenta posle nekih 5 godina.

A usput ko je uopste pisao, nigde potpisa samo slika nekog lika. Ili ja ne vidim na telefonu.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da je samo moj komsija radiolog lud, a evo vidim da ih ima jos.
Ovaj moj tvrdi da je zdravo sto cesce ici na slikanje pluca, jer je to zdravo za iste!
 
Izguglaj Jack Parsonsa, vrstan raketni inženjer i jedan od začetnika svemirskog programa kakvog ga znamo danas a istovremeno vatreni sledbenik i praktikant ideja Alistera Kroulija. To što je neko pametan i/ili eventualno obrazovan nije nikakva prepreka da veruje u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*štine ove ili one vrste :)

Dobra druga epizoda Černobilja, lepo su uradili posao HBO-vci.
 
Poslednja izmena:
Haha, kažu novine: Roditelji, koji su ćerkama dali ime Deneris, kivni na autore "Igre prestola".
 
Vidim da na ovoj slici bloger sedi u kafiću koji drži bivši kolega. Probaću ds mu uđem u trag :).

Ja inače spadam u one koki veruju da je nuklearna energija jedina održiva i od trenutno izvora u opticaju najčistija.

Pogledajte bilo koj izveštaj koliko ljudi pobiju termoelektrane DNEVNO.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno