Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije loše.... svašta nešto može da bude...heheh
Videćemo..[emoji6]

Sent from my Huawei Y7 prime
 
Nije loše.... svašta nešto može da bude...heheh
Videćemo..[emoji6]

Sent from my Huawei Y7 prime
 
Odgledao konacno Cernobil u cugu. Ono sto mi je zasmetalo je prikaz nekih stvari. Ugledni naucnik zivi u cumezu sto apsolutno nije tacno jer su u SSSR-u postojali stalezi da ih tako nazovem. I jos nesto-kamion za radio vezu u poluraspadnutom stanju. Ko je sluzio JNA zna kako se odrzavala tehnika i vozila. Morali su da unize SSSR makar tim sitnicama koje eto meni bodu oci. Inace su se potrudili oko serije i prikazali delic prave tadasnje atmosfere. Ipak je Band of Brothers najbolja HBO serija ikada.
 
A dobro,ja sam zaludjen tematikom wwii pa sam subjektivan malo vise ;)
 
Odgledao konacno Cernobil u cugu. Ono sto mi je zasmetalo je prikaz nekih stvari. Ugledni naucnik zivi u cumezu sto apsolutno nije tacno jer su u SSSR-u postojali stalezi da ih tako nazovem. I jos nesto-kamion za radio vezu u poluraspadnutom stanju. Ko je sluzio JNA zna kako se odrzavala tehnika i vozila. Morali su da unize SSSR makar tim sitnicama koje eto meni bodu oci. Inace su se potrudili oko serije i prikazali delic prave tadasnje atmosfere. Ipak je Band of Brothers najbolja HBO serija ikada.
Pa on je valjda na kraju degradiran pa mozda zato u ćumezu. Moguće da nije isti prvi stan kad se javlja na telefon i ovaj na kraju. Mislim ako je to uopste nesto o cemu su razmisljali.
 
Odgledao konacno Cernobil u cugu. Ono sto mi je zasmetalo je prikaz nekih stvari. Ugledni naucnik zivi u cumezu sto apsolutno nije tacno jer su u SSSR-u postojali stalezi da ih tako nazovem. I jos nesto-kamion za radio vezu u poluraspadnutom stanju. Ko je sluzio JNA zna kako se odrzavala tehnika i vozila. Morali su da unize SSSR makar tim sitnicama koje eto meni bodu oci. Inace su se potrudili oko serije i prikazali delic prave tadasnje atmosfere. Ipak je Band of Brothers najbolja HBO serija ikada.
Ja sam tih stvari primjetio još i više. A najveća i najopasnija propaganda je dio u kome Rusima podmeću ubijanje J3vr*ja i Poljaka u ratu u kome su Rusi bili direktno napadnuti od istih.
PS.
Ljudi, zašto izbacuje mjaukanje na riječ: J3v*3j? To je neka uvreda ili šta?
 
Poslednja izmena:
Rusofili, imajte u vidu da je od istih tih Rusa serija dobila ocjenu 9.1.

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
 
Ja sam tih stvari primjetio još i više. A najveća i najopasnija propaganda je dio u kome Rusima podmeću ubijanje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i Poljaka u ratu u kome su Rusi bili direktno napadnuti od istih.

Ćek malo, jel može neko objšnjenje po ovom pitanju?
 
Ćek malo, jel može neko objšnjenje po ovom pitanju?
Naravno, ali mislim da to neće ići na ovoj temi. Radi se o Poljsko-Sovjetskom ratu iz 1920... Ideju je kasnije lično od Poljaka naslijedio i jedan drugi gospodin sa malim brčićima i rezultat je bio opet isti.
 
Ne to :), svi znamo za taj rat i ko je koga tu napao a ko se branio, nego kakve veze ima sa serijom, o tome ja tražim objašnjenje? :)
 
Pa odgledaj opet posljednju epizodu
 
Rusofili, imajte u vidu da je od istih tih Rusa serija dobila ocjenu 9.1.

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk

Niti sam rusofil niti sam rekao da je serija losa. Za razliku od rusa je bih je ocenio sa 9.2 :) Serija je snimana na lokaciji ugasene NE u Litvaniji mislim. Verno su prikazali mnoge stvari ali taj detalj oko vozila veze mi je recimo zasmetao. Ocito je to vozilo pokupljeno sa nekog otpada. Pa ta vozila na nasim odpadima koja prodaju vojna vozila izgledaju kao Porshe u odnosu na ovo koje je korisceno.
 
Najbolja HBO serija ikad je a)Rome b)Sopranos, a vi izvolite da palamudite i dalje :)
 
Ne znam vama ali meni je 5 sezona Black Mirrora najlosija. Ima tu finih poruka ali nekako mi nije nesto interesantno. Poslednja epizoda dok nije krenuo twist sam bio u fazonu wtf Miley Cyrus u Black Mirror epizodi ali recimo da se malo to izvuce do kraja. Kao sto rekoh poruke su tu... ali nije to onaj Black Mirror ni blizu. Prvu epizodu da ne pominjem ponovo :) radio je lobi jako
 
Tek to nije objektivno. Upravo gledam ponovo Sopranos (završio sam season 3) i ovo definitivno nije "masterpeace" i najbolja serija svih vremena... Gledam ponovo najviše da eliminišem onaj momenat da sam kao kad sam prvi put gledao bio mlad i neiskusan i da nisam kapirao i bio u stanju da prepoznam neke "prefinjene" momente.

Ali eto složiću se bar da je Rome makar sa aspekta glumačkog performansa bio za koplje iznad Sopranos-a.

Ako ćemo da krećemo u diskusiju ajd probaj da argumentuješ razloge zašto je to najbolja HBO serija.
 
Meni je Sopranos najnaj, skoro svaka epizoda je toliko slojevita da to nisam vidjao. Nije to samo krimi drama to je mnogo vise.

Wire i Rome su blizu, samo nisam jos overio Six Feet Under koji verujem da se pridruzuje na postolju.
 
Legion na prvom mestu pa sve ostalo :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja u tim slojevima još ne videh ozbiljniji character development. The Wire je totalni kontrast po tom pitanju. A da ne pričamo o Six Feet Under...
Ok, ja ne marim preterano za mafija tematiku... ali nisam mario u startu ni za pogrebnu opremu pa je SFU upkos tome jasno bila nadprosečno kvalitetna serija već posle samo 1 sezone. Već sam tad "mario za likove"... što nije slučaj sa Sopranos-ima.
 
Poslednja izmena:
Najbolja HBO serija ikad je a)Rome b)Sopranos, a vi izvolite da palamudite i dalje :)

Rim naravno. Preteča svih ovih današnjih hbo serija. Imali su sreću da hbo-u serija nije bila dovoljno isplativa, pa su posle druge sezone 'naplatili osiguranje', pa serija nije postala sapunica koja se proteže u beskonačno.
 
Meni je Sopranos najnaj, skoro svaka epizoda je toliko slojevita da to nisam vidjao. Nije to samo krimi drama to je mnogo vise.

Sopranos, Breaking Bad, Wire - ako bih morao da izaberem 3 serije nekome da preporucim kao "obavezno stivo" za gledanje.

Mana je sto Wire i Sopranovi imaju sporiji tempo koji ne odgovara svakome - sto je po meni plus jer je bolje odrzati prvobitnu ideju iza serije nego stvarati fan service buckuris za siroke narodne mase poput GoT-a...

Tek kasnije bih prosirio spisak na True Detective (s1), BoB, Deadwood,Rome,Oz, Gomoru, Cernobil, WW s1, Firefly,BSG...
 
Odgledao konacno Cernobil u cugu. Ono sto mi je zasmetalo je prikaz nekih stvari. Ugledni naucnik zivi u cumezu sto apsolutno nije tacno jer su u SSSR-u postojali stalezi da ih tako nazovem. I jos nesto-kamion za radio vezu u poluraspadnutom stanju. Ko je sluzio JNA zna kako se odrzavala tehnika i vozila. Morali su da unize SSSR makar tim sitnicama koje eto meni bodu oci. Inace su se potrudili oko serije i prikazali delic prave tadasnje atmosfere. Ipak je Band of Brothers najbolja HBO serija ikada.

I meni je ovo zapalo za oko. Kao i ljušćenje boje u bolnici u Pripjetu kao i raspad pločice, oguljena farba na prozorima u nuklearnom institutu u Minsku, potpuni raspad stan Legasova i slično.

No i pored toga, od mene sve pohvale za seriju. Sada mala letnja pauza kod mene što se tiče serija dok ne sednem da bindžujem zaostale stvari kad zvezda upeče.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno