Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ženu uvek možeš da zameniš :D

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
The Haunting of Hill House 7/10

Slabo mi ovo bilo, iako je bilo dobrih momenata kroz epizode. Serije me ili zakucaju i dam im visoku ocenu, do realnih 8, ili razočaraju; malo više ili dibidus. Otuda i ova sedmica. Nisam neki ljubitelj Flanagana, iako ima dobru maštu i jedino mi se dva njegova filma dopadaju - Gerald's Game i Absentia. Prve dve epizode serije su mi loše krenule, sledeće su išle uzlaznom putanjom ali zadnja je skroz razočarala. Mislim da meni ne leže ove kultne novele pretočene na platno i taj Kingov vajb što se i ovde primeti. Knjiga mi deluje interesantno, ali teško da ću se nakaniti.
 
Černobilj je mini serija, znači sad i nema više...
Poznata tematika, poznat ishod, pazirano na vrlo istinitim stvarima. I ne postoji druga mogućnost.
Mogu oni i da nastave sa hronologijom, ali kada snimaš seriju koja je skoro dokumentarna, kao ova, onda je problem što samo taj pik može imati potrebnu dinamiku.

Chernobyl je odličan (ipak sam počeo prije kompletiranja), a to koliko prati stvarna dešavanja govori i činjenica da je ustvari nemoguće dobiti ban za pisanje bez spojlera :)
 
The Haunting of Hill House 7/10

Slabo mi ovo bilo, iako je bilo dobrih momenata kroz epizode. Serije me ili zakucaju i dam im visoku ocenu, do realnih 8, ili razočaraju; malo više ili dibidus. Otuda i ova sedmica. Nisam neki ljubitelj Flanagana, iako ima dobru maštu i jedino mi se dva njegova filma dopadaju - Gerald's Game i Absentia. Prve dve epizode serije su mi loše krenule, sledeće su išle uzlaznom putanjom ali zadnja je skroz razočarala. Mislim da meni ne leže ove kultne novele pretočene na platno i taj Kingov vajb što se i ovde primeti. Knjiga mi deluje interesantno, ali teško da ću se nakaniti.

Ovo su više reference na knjigu i Širli Džekson, i u nekim delovima ima te dileme psiho ili natprirodno kao u knjizi, ali je skroz druga priča, pogotovo kraj. King je u Isijavanju mnogo toga 'pozajmio' iz ove knjige.
 
Na ovom nivou ako nastave mini serije vrlo rado cu ih gledati. Tipa Fukusime Titanika Apolo i ko zna cega jos iako je vec snimano gledalo bi se.
 
Komercijalno neisplativo da koljes kravu koja mleko daje
Baš zbog te logike prestao sam da gledam serije (gledam samo mini ili već završene za koje znam da su dobre). Kao da igraš Riziko, dva igrača ispadnu odmah, ostanu trojica, najslabiji odlučuje pobednika (onoga koga napadne, puko je).
Tako i ovo, što je bolja serija, to će više da je razvlače (krava, mleko) a kraj će, shodno tome biti gluplji.
Platio sam cenu sa Lost-om.
 
Poslednja izmena:
Ovo su više reference na knjigu i Širli Džekson, i u nekim delovima ima te dileme psiho ili natprirodno kao u knjizi, ali je skroz druga priča, pogotovo kraj. King je u Isijavanju mnogo toga 'pozajmio' iz ove knjige.

Da. Kažu da je Širlina knjiga odlična, a i to što kažeš za Isijavanje, mogle bi se povući paralele.
 
Mene je kraj Hauntinga baš razočarao. Umesto onoga što je bilo u knjizi, napravili su glupu limunadu.
 
Kvaka 22, gledam drugu epizodu i valjam se od smeha.

unapređenje u majora :D
 
Preporuka za La Peste, kuga, Sevilja, kraj XVI veka, ko voli mracne krimice/drame.
 
Sinoć odgledah treću epizodu Černobila, znači pokid!
Kao mali navukao sam neopisivu stravu sa Variolom Verom vodivši nas kao decu organizovano u bioskop. Nešto slično sam osetio gledajući ovu epizodu. Toliko sličnosti, sa našim filmom, počev od ambijenta, scena, razmišljanja, a i kad se pogleda radijacija ima iste simptome i posledice kao i svaka zarazna bolest. Metalni sanduci, čaršavi,kreveti... Jezivo. Gledajući treću sve sam više počeo tražiti neke nedostatke, bar neke sitne i sve se vrti oko tog jezika. Velika šteta što ovo nije moglo biti na ukrajinskom, ruskom, bilo kojem slovenskom jeziku jer stvarno svrbi uši taj amerikanizovni sleng engleskog sa motherfuck.er uzrečicama. Ali sve im je oprošteno.
 
Poslednja izmena:
^odlicno poredjenje sa nasim filmom. Jedan od jezivijih horora koji sam ikad gledao.
 
Warrior, odgledao tri epizode do sada. Deluje lozana, ali dobra serija za sada.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Problem sa ovako kvalitetnim i tehnički savršenim serijama tipa černobil
je što veoma lako mogu da se iskoriste za potpuno orvelovsko prekrajanje istorije. (seti se filma pearl harbor)

Prava istina o černobilskoj i fukušima havariji (i njihove šire uloge u ukrajinsko/japanskoj istoriji) je daleko od zvanične priče,
a pogotovo od onoga što se u seriji prikazuje.

tako da se ovde nažalost radi o dobro dramatizovanom, visokobudžetnom i medijski agresivnom
pilatovskom pranju ruku.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nemojte.
 
Chernobyl E3

One scene u bolnici...sunce li ti zarko.
Jel stvarno bilo tako ili su ga preterali zarad serije?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kakva je ta knjiga? Nisam znao za nju.
 
Tipična za Svetlanu Aleksijevič. Dobra.
 
Odgledah The Missing, prva sezona sporija temeljnija, trebaju zivci, druga sezona razbija, 9/10 , dao bih desetku da nije jednog dodgadjaja koji je slican sa prvom sezonom.
Svaka preporuka, i gluma i radnja, tuto kompleto vrhunski.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno