Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogledao prve dve epizode Stranger Things S3...meni ovo za sada ima apsolutni vajb Stephena Kinga.

Imale su i prethodne dve sezone ali ne u tolikoj meri i odmah ovako na početku ali ovo me sve podseća na njegove radove.

Druga epizoda me najviše podsetila na Tommyknockers knjigu
 
^Stranger Things S1 i S2 su imale vajb S.Kinga, s1 imam cak utisak da je Spielberg rezirao (uz "sprinkles on top" spomenutog Kinga)- bukvalno kao da je njegovo izgubljeno delo koje je remasterizovano posle 30 godina i ugledalo svetlost dana.
S3 je zaista tesko komentarisati, u poredjenju sa prvom sezonom totalno druga serija, neuspeli pokusaj segrta da imitira majstora... Sve je tu, ali je napakovano i totalno nekoherentno...
 
Poslednja izmena:
Čitajući vaše komentare dižem ruke od treće sezone definitivno. Hebo ih gej lobi...

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
@fain2daniel

Kakav crni gej lobi. WTF.

Ako si pogledao dve sezone, pogledaj bar prve 2 epizode treće. To što mi pišemo ne mora da znači ništa. Možda se tebi svidi. Ukusi su različiti. Meni je treća sezona baš legla. Valjda se sve kockice poklopile. Ne znam.
 
Prva sezona mi je bila odlična, druga za nijansu slabija a po vašim 'hvalospevima' za treću imam utisak da je gubljenje vremena. Daću joj šansu kad završim Billions

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Realno nema ni g od gej lobija.

Ima, ali je ovog puta lepo zapakovano i suptilno provuceno, pa se da progledati... Zaboravio si na onu scenu u WC-u posle onog tripa... :)

Kritika se odnosi na losu pricu i scenario, dosta protracenih likova, serija ide u pravcu fan service-a...
Mislim da ona Alisterova slika iz "That 70s show" najbolje oslikava 3. sezonu, ako nastave tako GoT scenario poslednje je neminovan.
 
Poslednja izmena:
Nema tu nikakve "scene" u WC-u. To je samo utisak gledaoca, provuceno da je jedan lik odbio drugog jer nije strejt. Niti je spominjano ranije niti kasnije, niti ima bilo kakvog uticaja u epizodi/sezoni.

Kao sto rekoh ranije

Stranger Things 3

Generalno ni bolja ni losija od prethodne dve. Druga i treca sezona vise deluju kao komedije sa elementima horora/trilera, dok je u prvoj bilo obratno.
Samo sto su klinci sada poceli da smaraju i nisu simpaticni kao pre. Par dobrih novih likova.

E sad, mozda sam ja previse objektivan ili pak nisam merodavan jer je meni serija jos od starta (pre tri godine kada se odgledala prva sezona) jedna od najprecenjenijih koje sam gledao.
Ne kazem da je losa, samo da je precenjena. :)
 
Poslednja izmena:
Izasla nova sezona La casa de papel / Money Heist :)
 
Nema tu nikakve "scene" u WC-u. To je samo utisak gledaoca, provuceno da je jedan lik odbio drugog jer nije strejt. Niti je spominjano ranije niti kasnije, niti ima bilo kakvog uticaja u epizodi/sezoni.

Kao sto rekoh ranije

E sad, mozda sam ja previse objektivan ili pak nisam merodavan jer je meni serija jos od starta (pre tri godine kada se odgledala prva sezona) jedna od najprecenjenijih koje sam gledao.
Ne kazem da je losa, samo da je precenjena. :)

Sta to pricas, koji utisak gledaoca? Pa kada je ubaceno u poslednje vreme a da je imalo uticaja na pricu ili bilo sta drugo?
Cela scena sa onom malom retrospektivom od 2-3min je prakticno ubacena da bi imali novog simpaticnog gej lika i nista vise, u tome i jeste poenta...
Kao sto rekoh, serija se pretvara u fan service i poprilicno se razlikuje od 1. sezone koje je bila dobra. Tebi mozda nije legla ili ti je jednostavno smetao oko iste, sto je naravno stvar ukusa...
 
Sta to pricas, koji utisak gledaoca? Pa kada je ubaceno u poslednje vreme a da je imalo uticaja na pricu ili bilo sta drugo?
Cela scena sa onom malom retrospektivom od 2-3min je prakticno ubacena da bi imali novog simpaticnog gej lika i nista vise, u tome i jeste poenta...
A problem sa tim je, sta tacno? Hoces da kazes da je potreban bas-bas jak razlog da bi ubacili gej lika :) ?

i poprilicno se razlikuje od 1. sezone koje je bila dobra
I ja tako razmisljam. Prva sezona je bila ozbiljnija, ovo sada je limunadica za opustanje.
 
Ta 2-3min ne menjaju utisak o sceni i samom (simpaticnom) liku, bez obzira da li je gej ili ne.
 
@shin
Poenta je da je ubacen zbog trendova koje prate i druge serije/likovi, sa ciljem da bi se dopali sto vecem auditorijumu... Lucas (crnja) je bio jedan od simpaticnijih likova (uz Dustina), u ovoj sezoni je prakticno bio dekoracija (kao i mnogi drugi koji su mogli da budu vise razradjeni) i posluzio kao reklama za Koka Kolu. Doduse njegova "sestra" je preuzela palicu i sasvim ok odradila posao.

Nemam nikakav problem sa novim (gej) likom, problem je sto serija opada kvalitetom i fokus im postaje da naguraju sto vise stvari (dok jos mogu) a pritom gde je bitno - zakazuju...

Nema potrebe da se odmah uzjogunis cim se spomene gej... :D
 
Poslednja izmena:
Eto, na kraju ispada da se slazemo.
Jedino se ne bih slozio da su zakazali. Komentari medju ljudima su uglavnom pozitivni, pre ce biti da mi vise nismo ciljna publika.
 
Realno Netflixu je ST zlatna koka i gledace da izmuzu seriju kako mogu i dokle mogu - barem je takav utisak posle odgledane 3. sezone.
Licnog sam utiska da je serija mogla da se zaokruzi sa 2 sezone da su hteli. Ovo sto sada dobijamo tj sto smo dobili sa 2. i 3. sezonom deluju kao neki razvuceni i odbaceni koncepti a da je glavna prica trebala biti zavrsena u 2. sezoni sa nekim manjim epilogom.

I'll stay for the ride, pitanje je samo da li do samog kraja...

+edit
@shin
Mislim da smo nase nesuglasice po tom pitanju resili jednom prilikom u drugoj temi pre neku godinu. Nadam se da nece biti potrebe da ulazimo dalje u diskusiju na tu temu... :)
 
Poslednja izmena:
Eto meni je i treća sezona dobra. Bila mi je od druge u kojoj se ništa nije ni desilo. Druga mi je došla kao extras sa dvd-a za prvu sezonu. Valjda zato što ne stižem puno toga da gledam pa se obradujem i csi-u kao da je ne znam kakva serija.
Big little lies je prva klasa. Od muzike do glume je sve na nivou.

poenta je u tome da ste toliko puni mržnje prema svemu da to nije više normalno. Čitam svaki dan benchmark i svaki dan nekoga prozivate. Imate pogrdna imena za sve i svašta. Da je crni humor pa ok, ali ovako od "intelektualaca" moram priznati nisam očekivao.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Stranger Things sezona 3 "pokidala" :D , meni uz Cobra kai verovatno najzabavnije sto sam gledao ove godine.

E da i Derry Girls i (f**kin') Wayne
 
Poslednja izmena:
Moracu pogledati ST3. Poceo gledati SIX, prvih par epizoda obecavalo, posle kao da gledam CNN.
 
poenta je u tome da ste toliko puni mržnje prema svemu da to nije više normalno. Čitam svaki dan benchmark i svaki dan nekoga prozivate. Imate pogrdna imena za sve i svašta. Da je crni humor pa ok, ali ovako od "intelektualaca" moram priznati nisam očekivao.

Pa nije benchmark jedna osoba pa da kazes kako svaki dan nekoga proziva. Za bilo koju stvar na svetu, medju 100 ljudi bice onih kojima se to svidja, onih kojima je ok i onih koji ce da pljuju po tome. Svako ko ima problem da prihvati tu cinjenicu, bolje mu je da ne cita bilo kakva misljenja na internetu.
 
ST3 тотално *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, од серије која би требало да буде мистерија уз одређену дозу хорор елемената, они су направили патетичну комедију. Плус геј моменат који је убачен чисто онако да би били кул и тренди.
 
Gledam reprizno Red Dwarf nakon ko zna koliko godina i smejem se kao nezdrav :)

TELEMMGLPICT000109126727_trans_NvBQzQNjv4BqP-t--XiuvYMJPd4Ncdgt2nFLfv0ucAwTrkjYdq767p4.jpeg
 
Ja Red Dwarf odgledam kompletno svakih 5-6 godina. Seinfeld takodje :D
Te dve serije + Coupling su jedine stvari koje nikad ne brisem sa diska.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za Rick i Mortija pored osnovnih 31 ep. sta jos ima da se pogleda, webepisode i specials, koliko ima toga? I jel valja ?

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
Uopste nisam znao da ima nesto vise od osnovne serije. Na sta mislis, imas neki link ?
 
Uopste nisam znao da ima nesto vise od osnovne serije. Na sta mislis, imas neki link ?
Ni ja isto i udjem na sickrage da vidim kad ce da mi skine sledecu i vidim nekih 150 special epizoda sto je netacan podatak ne znam odakle vuce. Ali sam nasao spisak nekih webepisodes koje su parodije na filmove a valjda su radjene onom plastelin tehnikom.

The Non-Canonical Adventures(2016–2017)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Rick_and_Morty_episodes

Pod webepisodes







Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
Jett, uzas kako je glupa serija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno