Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledati na soptstvenu odgovornost [emoji16]

Ono sto te muci je manje prisutno u 2 i 3 sezoni i daleko su bolje sezone. Ali ipak meni deluje da ti mozda "trip" serije ne lezi. U svakom slucaju ako te nepoznato vozi ti nastavi, ako te taj trip nepoznanice nervira ti odustani.. ali ipak na kraju se sve sazna [emoji4] i lepo zaokruzi a pritom ima par vrhunskih epizoda.

Pisao sam vec da se bas treba nastelovati posto je spora drama i posle svega sto gledamo tesko je prilagoditi se tom sporom tempu. Jos sto si ti izasao iz Killinga koji je luda voznja tim ti teze da se prilagodis. Ponovo napominjem 2 i 3 sezona su dosta bolje.
I ja poceo leftovers, i morao sam da stopiram na pola prve epizode [emoji3]. Pilot mi se za sada uopste ne svidja, i sto je jos gore nemam uopste zelju da nastavim. Dal ljudi ne mogu da naprave dobru pilot epizodu koja ce odma zaokupiti pažnju.

Primer serija sa odlicnim pilot epizodama:
Mr robot(bolja pilot epizoda od cele prve sezone)
Pominjani Lost
Westworld
Stranger Things
Dexter

Da ne kazete sad da su to sve serije sa brzim tempom, evo recimo True Detective, dosta spor tempo ali drzi paznju.
Zato sam Leftovers mogao komotno da prespavam.
 
Nešto slično je snimljeno 9-10 godina kasnije - The Pacific.

Takođe odlična serija, ja sam je skoro ponovio i dalje mi je OK, kao i prvi put kada sam je gledao, mada Band of Brothers ne verijem da ijedna, na tu temu, može da nadjača.
 
Mc Maffia,gleda li se? Utisci? Hvala

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Mad Men 7/10
Solidna drama. U globalu je zapravo o američkom društvu i kako se razvijalo u periodu posle Drugog svetskog rata. Načini razmišljanja i filozofije koje su tad nastale i koje su i danas prisutne u Americi i kako je to uticalo na međuljudske odnose, kao i nastanak konzumerizma.
Moja zamerka seriji je što se zapravo nije bavila tim filozofijama malo više nego što se fokusirala na neke odnose u seriji koji ne vode ama baš nikud.
Gluma je dobra, scenografija i kostimi takođe, ali posle odgledanih sedam sezona mislim da scenaristi i režiser nisu bili načisto šta oni hoće od ove serije jer je sve nekako ispalo nezavršeno. Bukvalno može da se odgleda prva i poslednja sezona i čovek će moći vrlo brzo da pohvata šta se izdešavalo u međuvremenu. Ima šta da se vidi ali mislim da je serija malo precenjena.


Sent from mTalk
 
John Hamm se beše nadobijao Emija za Mad Men-a?Krivac sto Michael C.Hall nema nijedan Emi.
 
A koliko se tek priznanja za najseksi muškarca Jon Hamm nadobijao... Lol
Po meni je on bolje izneo ulogu Dona Drapera u Mad Men nego Hall u Deksteru. Sam Deskterov lik je meni vrlo neuverljiv pa me i ne čudi što nije toliko nagrađivan.

Edit:
Sad gledam, pa i nije ih Hamm baš toliko dobio.
Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
John Hamm se beše nadobijao Emija za Mad Men-a?Krivac sto Michael C.Hall nema nijedan Emi.
Pa dobro, u tom periodu je bilo nekoliko vrhunskih serija i bila je poprilicno jaka konkurencija u dramskim serijama. Mad Men, Breaking Bad, Dexter, Boardwalk Empire. Znaci taj period od 2008-2012 je skoro svako od aktera iz pomenutih serija bio nominovan za zlatne globuse i emije.
M.C. Hall i Lithgow su dobili po globus nakon 4 sezone. [emoji4]
 
I ja poceo leftovers, i morao sam da stopiram na pola prve epizode [emoji3]. Pilot mi se za sada uopste ne svidja, i sto je jos gore nemam uopste zelju da nastavim. Dal ljudi ne mogu da naprave dobru pilot epizodu koja ce odma zaokupiti pažnju.

Primer serija sa odlicnim pilot epizodama:
Mr robot(bolja pilot epizoda od cele prve sezone)
Pominjani Lost
Westworld
Stranger Things
Dexter

Da ne kazete sad da su to sve serije sa brzim tempom, evo recimo True Detective, dosta spor tempo ali drzi paznju.
Zato sam Leftovers mogao komotno da prespavam.
Da da velika bojka Lefoversa, neuverljiv pilot i tankoh prvih 5 6 epizoda.
 
Leftovers je čudna serija, 2 loše epizode pa odlična, 2 loše pa odlična i tako u krug.

Definicija dobre sezone neke serije je prva sezone True Detective, zaokružena priča, atmosfera, te potpuno jasno šta je pjesnik htio da kaže.

Odličan klip (spojleri prva sezona True Detective):

 
Electric Dreams, posle 4 epizode digao ruke.Svaka standalone epizoda gde likovi ni ne stignu da se razviju, nema emocija.Sve je nekako zbrzano.
Bacio se na Sopranove po drugi put - ( Anthony your father... he was a saint [emoji23] )
dok mi se ne skine Gomorra.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja ne znam za legalan način da se nešto "skine" pa ćete ubuduće biti kažnjavani za terminologiju i traženje pomoći u "skidanju" jer pretpostavljam da se misli na serije (i filmove).
Ukoliko je nekom potrebna pomoć i traži je za "skidanje" npr garderobe neće biti banovan zbog piraterije ali hoće zbog offtopica i spama.
 
Odgledao Bronzanu bastu za 2 dana, 7.5/10
Posrali su mi se po mozgu za razresenjem serije, ne mogu ovo bas da progutam ali ajde barem je sve objasnjeno do kraja
 
Odgledao Bronzanu bastu za 2 dana, 7.5/10
Posrali su mi se po mozgu za razresenjem serije, ne mogu ovo bas da progutam ali ajde barem je sve objasnjeno do kraja
Realno si s ocenom preterao..toliko misterije a onda resenje toliko blesavo da nemam reci. Ne pocinjite gledati ovu seriju,bas bas cete se razocarati

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Koji je originalan naziv te serije, nesto se ne snalazim?
 
Realno si s ocenom preterao..toliko misterije a onda resenje toliko blesavo da nemam reci. Ne pocinjite gledati ovu seriju,bas bas cete se razocarati

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Smatram da je samo kraj diskutabilan. Ostali tok serije je bio zanimljiv. Stoga ta ocena.
 
Hmmm..ja sam prvi prehajpovao seriju,al poslednje 2 ep. jadno da nemam reci

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Electric Dreams, posle 4 epizode digao ruke.Svaka standalone epizoda gde likovi ni ne stignu da se razviju, nema emocija.Sve je nekako zbrzano.
Bacio se na Sopranove po drugi put - ( Anthony your father... he was a saint [emoji23] )
dok mi se ne skine Gomorra.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Znaci Dreams kanal? Ja sam 2 na silu odgledao. Planiram da gledam ostale samo po preporuci ili po oceni. Bila jedna za koju su rekli da je odlicna samo se ne secam.
 
Sećam se i ja da su pohvalili jednu epizodu koja je baš dobra u celoj sezoni ali ja sam posle treće digao ruke. Previše plitko za moj ukus.

Odgledao pilot Gomorre, ono je bruka dobar početak. Kako je lepo čuti izvorni jezik mafije [emoji5]

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
El jardin de bronze..
Ali..razocaraces se

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Ma dobro, ovako znam sta treba da preskocim [emoji3].

Sad gledam na imdb i ovo mi je totalno nepoznato, odakle li ste je iskopali. [emoji3]
 
Ja ne znam za legalan način da se nešto "skine" pa ćete ubuduće biti kažnjavani za terminologiju i traženje pomoći u "skidanju" jer pretpostavljam da se misli na serije (i filmove).
Ukoliko je nekom potrebna pomoć i traži je za "skidanje" npr garderobe neće biti banovan zbog piraterije ali hoće zbog offtopica i spama.

da ne idemo previse u off ali moze da se "skine" sa netfliksa nesto, na recimo telefon :D

Pogledao Jesiku i Luka prve sezone na ntflx, sta znam , i nije lose koliko me filmovi smaraju sa tom tematikom superheroja
Da gledam Defenderse ili odmah na Jesiku s02?
 
Poslednja izmena:
Electric Dreams, posle 4 epizode digao ruke.Svaka standalone epizoda gde likovi ni ne stignu da se razviju, nema emocija.Sve je nekako zbrzano.
Te prve 4 epizode su zaista loše, ali sledeća, peta, je meni možda i najbolja, a dobre su još osma i deveta. Upravo te tri i imaju najveće ocjene. Pošto nisu povezane već je svaka priča za sebe slobodno pogledajte bar ovih par.
 
Meni je bronzana basta i do sredine koliko sam gledao bila neglediva zbog glavnog lika, doslo mi da ga nabodem par puta, zato sam i batalio, sto je dobro izgleda
 
Bronzana basta...isto mislim, mene je smorio glavni lik, najbolje od svega sto mi je audio bio na portugalskom, tek napola sam skuzio da je spanski izvorni,hahaha, tj Argentina da je u pitanju..mene je i detektiv nesto smorio pojavom

Gomorrah, samo sam cekao kad ce gejevi i u ovoj, doduse tek u 3. sezoni, dakle maffia i gej, ma daaaj ...smorise ...
No serija je vrhunska, od mene ima 8,5
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno