Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Razumem vas, ali to je njegov subjektivan utisak na koji ima pravo.
Druga strane medalje je to što iznošenje svog mišljenja govori i o tebi samom.

Tako da vas molim da se držite recepta: film ili serija/utisak/ocena

A "đubre" je šta, legitimna ocena, utisak!? Đubre. Really?

On topic, Star Trek, odlična prva sezona, 8/10.
 
Poslednja izmena:
Siguran sam da će napraviti neki tvist, u suprotnom bi mogli odma da je završe a koliko vidim biće 10 epizoda...

Meni Counterpart dosta dobar, drži pažnju. Ima tu puno mesta za dobru priču.

Ima veliki plot hole.

Svetovi se ne vole, šta više ima ozbiljnih zamerki i optuživanja iz prošlosti a samo jedan strogo kontrolisan portal kroz koji malo ljudi može da prođe. Zar ne bi prosta 24/7 prismotra nad svakim posetiocem, nakon što se jedna strana usudila da pošalje plaćenika, ubila svaku neizvestnost i mogućnost za razvoj priče? Ok, možda manje da razmišljam, al ovo creno maramče mi mrda pred samim nosom...:D
 
Slažem se da je epitet 'Djubre' prejak da bi se opisao manjak kvaliteta i time automatski vređa druga strana koja ima lepo mišljenje o nekoj seriji.
Ali zašto bi neko brinuo o tome u ovoj temi uopšte...
Back to the topic. Mr.robot počeo solidno treću sezonu, odgledao prve dve epizode i nije loše. Hvala vam sto ste me naterali sa pozitivnim komentarima da je odgledam. Posle žalosno loše druge sezone digao sam ruke od ovog serijala.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ima veliki plot hole.
Counterpart.
Svetovi se ne vole, šta više ima ozbiljnih zamerki i optuživanja iz prošlosti a samo jedan strogo kontrolisan portal kroz koji malo ljudi može da prođe. Zar ne bi prosta 24/7 prismotra nad svakim posetiocem, nakon što se jedna strana usudila da pošalje plaćenika, ubila svaku neizvestnost i mogućnost za razvoj priče? Ok, možda manje da razmišljam, al ovo creno maramče mi mrda pred samim nosom...:D

Pa tek su 4 epizode prošle, još je malo čega po tom pitanju rečeno. Ne kažem da će sigurno to da valjano objasne, ali ipak je bolje da se sačeka još koja epizoda. Rano je da se sada priča o plot hole-u. ( :
 
Meni cela prica u Counterpartu deluje:

Kao spijunsku seriju koja pokusava da bude mystery/triler ali nekako vuce vise na dramu.

Ceo taj setting sa namerom aludira na period hladnog rata i podeljenost Nemacke Berlinskim zidom - sa sve kontrolnim punktom i prelaskom iz druge alternativne (nerazvijene istocne Nemacke helouuuu) dimenzije u "nasu", tajna sluzba, itd... I dodat je taj sci-fi twist i preuzimanje identiteta cisto da bi bilo interesantno.

Iskreno vise bih voleo "real deal" i takvu jednu mystery/triler spijunsku seriju smestenu u Berlin 70tih i 80tih nego ovo...
Neki James Bond fazon gde svake sezone je druga lokacija/setting...


@jaksa
Uopste ne bi bio problem da to stalno ne radi... Nema ga, onda se pojavi i popljuje... Isto kao i onaj drugi clan koji namerno spojluje serije/filmove.
I zasto ih onda tolerisati?
 
Poslednja izmena:
Pa tek su 4 epizode prošle, još je malo čega po tom pitanju rečeno. Ne kažem da će sigurno to da valjano objasne, ali ipak je bolje da se sačeka još koja epizoda. Rano je da se sada priča o plot hole-u. ( :

Ispratiću i ja (većeras gledam 4.tu)
nego mi je taj SF doppelganger element usko grlo, rekoh zašto. Bila bi bar dobra špijunska serija
ovako čekam da se Amerikanci vrate za mesec dana iako i njih vade iz završene priče.
 
Bedak je sto ima samo jos jedna epizoda.Kakav maestralan zaplet gde se ne zna sta i kako do zadnje epizode. Nadam se samo da neće razočarati u finalu. Bio bi trip da Martin uradi cameo u zadnjoj epizodi. [emoji41]

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Evo da budem kulturan.
Gledao prvu sezonu The Leftovers.
1. nije mi se svidela, jer ne volim takve serije, mracna al drama
2. gluma losa
3. nema lagane erotike + glavna glumica lici na istrosenu maxi kasirku.
3. ocena 5/10
Da se niko ne oseca prozvanim zato sto ima drugacije misljenje.
ps. molim moderatora da obrise moj neprimereni post.
 
Happy! odlična, standing ovations, čista desetka.

+1

Genijalna serija.
Taman 8 epizoda je prava mera
Jedva čekam drugu sezonu

Evo da budem kulturan.
Gledao prvu sezonu The Leftovers.
3. nema lagane erotike + glavna glumica lici na istrosenu maxi kasirku.

Biće kasnije lagane erotike i to sa Liv Tyler

Gledam Gomoru i pitam se, da li je moguće da se u Napulju onako živi!? Kao favele sunce ti... da li su stvarno onakvi šabani, i gazde i vojnici? Prvi imaju televizore u ramovima za slike a drugi "rade" za manje od hiljadarke mesečno... ne veličam ove naše ali za ono su gospoda.

Bunili su se stanovnici Napulja što se Gomora snima kod njih i što ih predstavljaju na takav način

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...i-ne-zele-da-se-serija-snima-kod-njih/tz0gjke
 
Ja upravo završio finale Knightfall. Jeste površna i zbrzana, ali je zanimljiva, dinamična i puna iznenađenja.

Nisam ukačio šta je majka mogla reći papi, i 'čiji je' vitez iz poslednje scene.
 
Završih najzad Broen/Bron S03 i prelazim na S04. Na stranu scenarijo i gluma, ali kako kamera ovde radi je za svaku pohvalu. Od hvatanja širokih pejzaža do fokusiranja samo na lica i njihove emocije. Otkad sam ponovo oprao dušu i mozak sa Dolarskom Triologijom Serđa Leona i Bilo Jednom na Divljem Zapadu, mnogo bolje uviđam kako vrsni reditelji koriste razne tehnike da bi nam dočarali svoju viziju.

Sent from mTalk
 
Obrisane 2 strane potpunog i nicim izazvanog off-topic-a, ovog puta bez poena, sledeci put se pripazite.
 
Uffff zavrsih Altered Carbon, ovo je reakcija na zadnje 3-4 epizode.

Chris-Farley-Smile-to-Shock-Reaction.gif


Odnos brata i sestre koji se razvija u zadnjih nekoliko epizoda je katastrofalan, znaci prica ala turska serija. Ona mu pobije sve koje voli da bi on ostao samo za nju, ma daj .... sve vreme sam se molio da se ispostavi da sestra nije Rei nego onaj Jeger komandos. Bukvalno serija krece da se srozava kako se sestra pojavljuje i postaje glavna prica.

I pored svega svidja mi se zbog celog tog Cyber Punk fazona, ali mislim stvarno moglo je to bolje.

P.S. Kinnaman me par puta podsetio na Kostica :)
 
Poslednja izmena:
^ Altered Carbon

A scena u kojoj se sestra pojavila sa katanom u kavezu za borbe je bas obecavala, steta sto je posle toga usledio veliki pad
 
Vredi li pocinjati The Man in the High Castle? Da napomenem,ljubitelj sam svega sto ima veze sa ww2


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po meni, serija još i bolja od knjige.
 
@emaremare/adamche
Yep, nažalost odatle kreće slobodan pad

Što se tiče za the man in the high castle - preporuka za prvu sezonu - drugu nažalost nisam stigao da odgledam.

Btw Counterpart - čak i tu su uspeli da naguraju gay propagandu... Toliko počinje da iritira da sam na ivici da dižem ruke od gledanja gde je ovo besmisleno nagurano... Sto se same serije tiče - prosek... Daću šansu još jednoj epizodi i verovatno posle prekidam
 
Ryan Hansen Solves Crimes on Television
http://www.imdb.com/title/tt7068580/?ref_=tt_ov_inf

Youtube(red) serija, parodija na "buddy cop" procedurale i serije uopste.
Ima zabavnih (i smesnih) momenata i dosta referenci na tv industriju uz gostovanja poznatih tv lica koji glume neke verzije sebe samih.
Neobicna serija (predstavljena kao neka vrsta mokumentarija i rijalitija), nije vrhunska ali nije ni djubre.
 
Poslednja izmena:
Da bas sam posle te scene bio u fazonu do j... i jedva cekao da nastavim kad ono šipak [emoji24]
Ja sam do sada odgledao 3 epizode. Ne lezi mi nekako, šta znam. Volim SF, nije ovo loše, ali mi "nešto" nedostaje, ne znam šta. Odgledaću je svakako, ali nije to to. Bar meni.
 
Odgledao i ja 4 epizode Altered Carbon, vrlo dobra za sada.
 
I ja odgledah 4 i lepo sam se navukao, da l' je moguće da su zabrljali na kraju?[emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno