Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^
Odgledao skoro sve epizode,zanimljiv koncept mini epizoda i radnji. 7/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Krenuo je Billions
 
Counterpart s02
Vidim da je otkazana, pa me čisto interesuje, samo bez spojlera, da li serija ima smislen kraj ili su ostavili nedovršenu priču.

Muka mi je više od takvih serija koje prekinu bez objašnjenja.

Sent from my Note 4 using Tapatalk
 
^ Sumnjam...
Najveci problem je upravo bio spor tempo serije i ostavljala je utisak da nikuda ne vodi - dobar zaplet i budzet, solidna produkcija, sasvim solidan cast (i JK Simmons koji je morao bolje da se iskoristi) i oni nista nisu uspeli da izvuku iz svega toga...
Bolje da su odradili neku mini seriju i zaokruzili na jednoj sezoni.
 
ST: Discoverey s2e9 - opet patetike i "strong women" bs-a... Bukvalno sam uhvatio sebe na silu da gledam. Zavrsicu ovu sezonu i dizem ruke. Even if you polish a turd it's still a turd...

Sex, robots &...pardon... Love, death & robots - odgledao prve dve mini epizode i skroz je odlicna pre svega zbog formata koji drzi paznju (+zasebne su mini price/epizode sa vrlo velikom tematskom/stilskom promenom).
Pohvatao usput i par filmskih referenci (terminator u 2 ep.), tako da ide preporuka i ovo deluje vec kao pravi "hidden gem". +1 za kolegu koji je iskopao ovo.
 
Ovaj fazon bih mogao da gledam u nedogled. Neke teme nekih epizoda bih baš voleo da vidim u produženom izdanju. Nadam se da će biti više sezona.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Love, death + robots: Prelistao prve 2 epizode i odustao... I don't get it, valjda sam pogledao previse anima i procitao previse manga u zivotu...
After life je ok.
Billions s04e01 odlican.
 
I meni dobra Billions S0401.

Motorhead i Fun Lovin Criminals u istoj epizodi, šta drugo poželeti? :D

Sad ozbiljno, dobro je krenulo. Zabavan scenario sa dozvolom za parkiranje, mada kapiram da će nekome da izgleda loše. Odlične scene sa presvučenom Tejlor.
 
Counterpart s02
Vidim da je otkazana, pa me čisto interesuje, samo bez spojlera, da li serija ima smislen kraj ili su ostavili nedovršenu priču.

Ima objašnjenje i to ne onako zbudženo kao npr u Lost-u a da li je nedovršena, videćemo, ostalo mi još nekoliko epizoda... Druga sezona mi je do sad zanimljivija od prve i sasvim Ok jer se drže priče što je + ali ne verujem da je ostalo prostora za s03 a da ne postane side-quest rastezača.
:wave:
 
@joojant200 Nemoj da te zavedu prve dve epizode, daj šansu i ostalim epizodama. Ovo nije klasična manga ili anime, to jest pojedine epizode naginju ka tom stilu ali kao što je već rečeno ima prilično raznolikosti po epizodama.

@fain2daniel Mislim da ovde neće to učiniti jer im to nije koncepcija ovog projekta. Ovde kratkoća radi posao, osnovna ideja solidne sci-fi priče se lepo može predstaviti u 9-10 minuta, jer sci-fi to upravo i jeste, prvenstveno ideja.
 
Posle dugo dugo vremena, počeo opet gledati seriju Prison Breake, trenutno sam kod drugog serijala. Davno sam odgledao sve još dok je serija u ono vreme aktuelna bila.

Huawei Mate 20 X EVR-L29
 
@joojant200 Nemoj da te zavedu prve dve epizode, daj šansu i ostalim epizodama. Ovo nije klasična manga ili anime, to jest pojedine epizode naginju ka tom stilu ali kao što je već rečeno ima prilično raznolikosti po epizodama.

@fain2daniel Mislim da ovde neće to učiniti jer im to nije koncepcija ovog projekta. Ovde kratkoća radi posao, osnovna ideja solidne sci-fi priče se lepo može predstaviti u 9-10 minuta, jer sci-fi to upravo i jeste, prvenstveno ideja.

Kad tako pogledam: svaka epizoda je kratka sf prica, izgleda si u pravu probacu jos jednom kada bude sr prevoda, hvala :)
 
Ja sam posle Love, Death & Robots počeo i na jogurt drugačije da gledam. Pijem ga sa više poštovanja. :)
Šalu na stranu, i meni je serija baš dobro legla.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Zavrsio Love, Death & Robots. Apsolutna preporuka, vredi pogledati sve iako nije za svaciji ukus ali ce zato ljubitelji sci-fi-ja da uzivaju...

Fantasticnih 18 mini epizoda, svaka tematski i stilisticki razlicita, prepuno referenci (iz filmova i igara, mitologije) i svaka drzi paznju. Neverovatno je sta moze da se spakuje u 5-15min, gde je prakticno showcase talenta zasebnih studija iza svake epizoda (ako se ne varam) a opet kao da je svaka epizoda film za sebe.
Sto rece kolega poolmaker odlican primer kada se dobra ideja/vizija realizuje u delo sa od strane sposobnih ruku. Ceo koncept i utisak ne bi mogao da se postigne da su uzeli 6 ili 9 od 18 epizoda i napravili dugometrazne filmove.

Iskreno ne bih ni zeleo bilo kakav nastavak niti pokusaj da se ovaj format uvede kao trend.
 
Poslednja izmena:
Odgledao Love, Death & Robots u jednom dahu.

Odličan. Svak im čast za ovo. :Klanjanje

Meni ne bi smetao nastavak u istom formatu ali da ga rade isti ljudi (Fincher, Miller i ostali) jer očigledno znaju svoj posao.
 
^Pridružujem se hvalospevu... Maratonci bi rekli, "kratko ali *mjau**mjau**mjau**mjau*tačno".

Ovo su one slatke SF priče sa kojih su odstranjene sve debele nezdrave naslage patetike i ostalog fillera. :wave:
 
Nadam se da neće stati na ovome,posebno prvi mini film,tio bi ga odgledat sat i po :)
 
Inace Tim Miller (koji je radio na projektu Love, death & robots) ima jos par kratkih ostvarenja istog formata.

Ocene nisu nesto visoke, ali verovatno se moze pogledati.

+edit

Vezano za mini epizode, meni se 1-3, 7,8,13 i 18 izdvajaju, 7. i 3. su mozda bile i najupecatljivije. Mada sam u svim uzivao je su potpuno razlicite i taman dozirano da ne smori.

Bas zbog toga treba ostaviti ovo na jednoj sezoni zbog jedinstvenosti koncepta. U suprotnom bice kao da gledamo trejlere/tizere za neku igru/film koju znamo da necemo videti, a i pitanje je koliko ce truda biti ulozeno u sledece sezone.
 
Poslednja izmena:
Vidim da je on reziser Deadpool-a, jel obiluje i serija tako visoko kvalitetnim humorom? :)
 
^ U pitanju su 18 mini epizoda (~5 do 15min), animirane, koje se stilski i tematski potpuno razlikuju i nisu medjusobno povezane... Tako da za svakog ima nesto...

Stil ide od animacije za decu (iako sadrzaj nije, epizoda sa Hitlerom), zatim na one koje podsecaju na Pixar i Dizni do realizma (3,7,13,18), do mixa animacije i rl glumaca (Ice Age epizoda)

Nema potrebe da odmah sarkastiscno podbadas jer ti se DP nije svideo... :)
 
Poslednja izmena:
Odgledah juce 1 epizodu. Kratko ali slatko, nema tu vremena za neki bullshit... vrlo zanimljivo
 
Dobri su roboti, animirane kratke sf priče, koje su inače vrlo popularne i među piscima i ljubiteljima sf-a. Nisam sve pogledao još uvek ali je baš osvežavajuće. Nisu sve skroz animirane, treća sa striptizetom i ubistvom je snimana pa digitalizovana. Ko voli sf obavezno da pogleda, drugima se verovatno neće svideti jer nije klasična tv zabava.
 
Meni je klinac prijavio TV-MA posle prve ep, kaze nije svaka, ali ...ja nisam ni gledao, samo mu prosledio na TV :D
 
Pozzz, moze li preporuka za neku dobru krimi seriju. Zadnje sto sam gledao je "the bridge", ona danska serija koju ste mi ovde preporucili i jako je dobra.

Ima li sta slicno?
 
Altered Carbon... :p (do 8. epizode)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno