Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Serija ne prati knjigu, šta više u seriji ima mnogo likova koji se uopšte ne pojavljuju u knjigama a zauzeli su vrlo bitan prostor...
 
Meni lično su knjige bile zanimljivije nego serija... U stvari, sve tri knjige sam završio u cugu a seriju sam prekinuo upravo zbog toga...
 
99% ljudi je odusevljeno Peaky Blindersima, ja spadam u ovih1%, isto sam odustao pocetkom 2 sezone. Prosto ne podnosim mracni mokri London, taj setting mi uopste ne lezi, baca u depresiju. A serija je bas kvalitetna. Mozda u nekom trenutku je zavrsim ali ko zna.

Birmingham...

Nemam problem sa klimom ali primetio sam da evo već 4. sezonu Artur nije makao od bacanja stvari uokolo kad pošizi, i dranja čim vidi čašicu. Ako mu je to karakterizacija, dubok je ko barica. Tako i ostali likovi. Pratim epizodu za epizodu a svaki put mi je kao da sam tek počeo što bi bilo ok u WD ali Englezi me dosad nisu navikli na ovo.
 
Da inace upoznajete likove u dc i marvel ostvarenjima, znate ih ko brata rodjenog, pa su plitki u Blindersima..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Da dodam i ja za Peaky Blinders. Svaka preporuka. Odgledao sve tri sezone za dve nedelje.
 
Punisher........jedva gledam i to samo jer su mi druge serije na pauzi. Problem mi da privedem svaku epizodu do kraja, stigao sam do pete.
Ono kad mislis da ce brzo kraj epizode, pogledas kolko ima do kraja ono tek sredina epizode.
Lose, sporo. Ne rauzmem zasto su se odlucili na ovakav tempo. Bizarno. Ne pamtim sporiju seriju u kojoj se nista ne desava.
 
Peaky Blindersi su po meni oslabili, ova 4-ta sezona je sve nabrzaka. Po meni prva sezona je bila brutalno dobra, druga je bila malo smor a treca jos i nekako pratila prvu sezonu po kvalitetu.
Da je malo vise akcije u svakoj sezoni bilo bi zanimljivije.
 
Razmisljao sam da krenem "American Gods", ali vidim dosta komentara da je neshvatljiva za nekog ko nije citao knjigu/e (ne znam dal ima jedna ili vise)

Koliko ima smisla krenuti sa gledanjem ako nemam to "knjisko" predznanje?
Malo mi je glupo da se napravi serija/film koja zahteva bilo kakav vid predznanja....
 
Gledaj, meni je odlicna serija iako nisam upoznat sa materijim, vecina stvari postaje jasna samim gledanjem pa nema sta da brines sa te strane.
Mene vise zabrinjava sto nikako da bude vesti o drugoj sezoni :(
 
@mixer93

Ne bih se slozio. Ova sezona je najbolja. Luca Changretta daje posebnu dimenziju. Nisu imali boljeg bad boy-a. U poredjenju sa njim sve ono pre izgleda smesno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Britve sigurno Top5 serija poslednjih par godina.
Da li neko zna da li ce se snimati Covek u visokom zamku jos???

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
@mixer93

Ne bih se slozio. Ova sezona je najbolja. Luca Changretta daje posebnu dimenziju. Nisu imali boljeg bad boy-a. U poredjenju sa njim sve ono pre izgleda smesno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Slazem se za Italijane, opet meni se vise svidja prva sezona i ono rokanje pesnicama iz prve sezone. Ali opet to tako treba i da bude, kao na pocetku su bili obicna banda sad su boss-ovi :D
 
Molim vas uzdrzite se spoilova, jos nisam ni poceo da gledam seriju, a vec vidim da ce biti neki bosovi, aman.
 
Pa nikakav, osim sto nisam ni poceo seriju, a vec znam da ce od neke bande napredovati do bosova, pa ima tu Italijana, neki Luca koji je najbolji "bad boy" do sada.. ma nista.
Promotivne materijale ne gledam, ni trejlere, ni postere, tako da me ne interesuje sta je na njima. Samo kazem da pripazis, jer nije u redu, ne moras odmah da se vredjas.
 
Kad ste već kod tog "mračnog Londona" tipa britvasi i tabu jel ima nešto slično tome? Meni bas prija taj mračni London.
 
Mr. Robot finale.

Malo čudan kraj za ovakav razvoj sezone i od početka. Ukupna ocjena za ovu sezonu od mene 9.5.
 
Kako te navlaci na tanak led za poene, budi pametan pa stavi spoiler u odgovoru.
 
Sta mislis o poslednjoj sceni, ko je ono?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Misliš na onog dilera Veru iz prve sezone što ga Eliot izvlačio iz zatvora?

@Jericho, ja baš mislio bez spoilera da mu odgovorim da svi vide. :D
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam, prošlonedeljne Senke nad Balkanom su prošle nekomentarisano, ili sam ja nešto propustio?

Uglavnom, odlična je serija, sve nešto zakukuljeno zamumuljeno al' na kraju ipak razumljivo i lepo nacrtano. Nije naj serija ikada, al' je jedna od naših najboljih. Sviđa mi se očikujanje sa realnošću i izmišljotinama, lepo je to sve zamišljeno u režiserovoj glavi izgleda i nadasve lepo upakovano. Neke gluposti tipa "nije realan izgovor" ili "način oblačenja" ne bih da komentarišem, ne mogu da verujem da nekog to zapravo pogađa.

Od početka sam sumnjao da je
Maja Davidović
glavni bad boy, al' eto prevarih se, mada... Videćemo do kraja.
I fala bogu još jedna glava manje
jer bih dotičnoj čestitao na antipatičnosti, nedostatku dikcije, mimike i svih ostalih mogućih glumačkih osobina. Njen glas je još samo šlag na tortu da se zaokruži proizvod.
Princ i dalje najupečatljivija figura, vidi se da je čovek glumac i da za razliku od verovatno većine ženskih glumica u seriji nije došao do uloge preko kreveta, ne znam kako bih drugačije objasnio da u ovih 9 epizoda nije bila ni jedna žemskinja da ume da glumi.
 
More, dolaze sada i muški preko kreveta do uloga, mani ti to [emoji33]

Dobra epizoda, dobra serija. Ima nedostataka naravno, ali serija je podizanje lestvice na viši nivo u domaćoj kinematografiji.
 
Slazem se dobra epizoda a Lausevic je podigao visoko lestvicu glume za sve ostale. Jedna od boljih domacih serija koje sam gledao i gledam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno