Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo off-topic, posto ne znam gde bi inace stavio...

Od sutra krece novi Betmen, planiram da gledam za vikend i vidim da u IMAXu prikazuju samo u 13h. Cudi me da nisu stavili projekciju za nesto kasnije predvece/uvece u IMAXu.

Zato je i pitanje, valja li uopste ovo gledati u IMAXu? Za sada sam samo jedan film gledao u IMAXu kod nas i nisam sada bio nesto odusevljen.

Moze i da se prebaci u odgovarajucu temu naravno... :)
 
Malo off-topic, posto ne znam gde bi inace stavio...

Od sutra krece novi Betmen, planiram da gledam za vikend i vidim da u IMAXu prikazuju samo u 13h. Cudi me da nisu stavili projekciju za nesto kasnije predvece/uvece u IMAXu.

Zato je i pitanje, valja li uopste ovo gledati u IMAXu? Za sada sam samo jedan film gledao u IMAXu kod nas i nisam sada bio nesto odusevljen.

Moze i da se prebaci u odgovarajucu temu naravno... :)
Može IMAX a i ne mora.
The film has been shot using digital cameras rather than IMAX film cameras.On the other hand, the camera in question – the Arri Alexa LF (large format), is “Filmed For IMAX” certified, which was used on films such as Dune, which features extended sequences in full IMAX 1.43:1 aspect ratio.
Well… an important thing is that the film was shot using anamorphic lenses. As such, The Batman will not feature an IMAX expanded aspect ratio and the whole movie will be projected at a standard 2.39:1 aspect ratio.
 
House of Gucci

https://www.imdb.com/title/tt11214590/
Dobra glumacka ekipa, ali nesto nedostaje. Sve je prenaglaseno bez potrebe, gluma, govor itd. Sjebali su se sa tim italijanskim akcentom ali sta znaju amerikanci o Italiji.

Ocena 5/10.

Uncharted

https://www.imdb.com/title/tt1464335/
Nije dosadan, film pun akcije. . Ovaj mali kao da glumi spajdermena, takav utisak sam imao. Ali za malo opustanja posle posla, ok.

Ocena 6/10.
 
Malo off-topic, posto ne znam gde bi inace stavio...

Od sutra krece novi Betmen, planiram da gledam za vikend i vidim da u IMAXu prikazuju samo u 13h. Cudi me da nisu stavili projekciju za nesto kasnije predvece/uvece u IMAXu.

Zato je i pitanje, valja li uopste ovo gledati u IMAXu? Za sada sam samo jedan film gledao u IMAXu kod nas i nisam sada bio nesto odusevljen.

Moze i da se prebaci u odgovarajucu temu naravno... :)
Biće u Imaxu više termina, kad se završi FEST, trenutno je IMAX sala uveče zauzeta filmovima sa FEST-a. Od ponedeljka se vraća u blockbuster salu
 
Selena (1997)
Tek sad gledam ovaj film o čuvenoj pevačici, neka joj laka zemlja. J Lo na nivou. Dobar film, ne mogu i neću tražiti mane. Preporuka!
7/10
Under the Tuscan Sun (2003)
Simpatičan film. Izuzetan za dva sata vikenda, svideo mi se. Diane Lane je prelepa, prelepa žena i sasvim pristojna glumica. Preporuka!
6/10
Larry Crowne (2011)
Okej, priznajem da nisam ni znao da legende poput Tom Henksa, Džulije Roberts i Brajana Krenstona imaju zajednički film koji je vidim radio Tom Henks. Dobar "feel good" film, ima dobrih fora i nekako popravi raspoloženje. Svideo mi se! Preporuka!
6,5/10
August: Osage County (2013)
Ovaj film u suštini i nema radnju... I to je njegova najveća prednost. Ovaj film je za ugasiti sve oko sebe, skuvati jaku kafu jer nije lak film i uživati u BESPREKORNOJ GLUMI.
Savršena porodična drama i gluma za školske udžbenike glume. Filmčina.
10/10
 
Odgledao Batmana.
Pre toga 30 minuta reklama a na kraju himnu sa sve kraljem, videću da li će da me uhapse jer nisam stajao dok je to išlo. Iskusni su došli pola sata kasnije od zvaničnog početka, tako da je to očito normalno ovde..

Nisam u imaxu, ali sam imao dolbi atmos, ozbiljno dobar zvuk i vrlo udobne stolice. nije mi se davalo bas 20e po karti, ovo je bilo oko 7.
Elem, svidja mi se film, ali post credits scena ne vredi čekanja :)
 
Odgledao Batmana.
Pre toga 30 minuta reklama a na kraju himnu sa sve kraljem, videću da li će da me uhapse jer nisam stajao dok je to išlo. Iskusni su došli pola sata kasnije od zvaničnog početka, tako da je to očito normalno ovde..

Nisam u imaxu, ali sam imao dolbi atmos, ozbiljno dobar zvuk i vrlo udobne stolice. nije mi se davalo bas 20e po karti, ovo je bilo oko 7.
Elem, svidja mi se film, ali post credits scena ne vredi čekanja :)

Da li misliš na našu himnu (Bože pravde) i kojeg kralja?
 
Maha Vadžiralongkorn je njegov kralj, nije ni Broz ni Aleksandar a ni himna mu nije Svetom Savi.
Nego koji je to Betmen u pitanju, ovaj Patinson? Pa kad može Idris Elba kao 007, što da ne. Mada ja bih napravio rokadu tu, Elba bi se uklopio kao Mračni vitez. U mraku ga ne bih opazio sve dok se ne iskezi.
 
"Escape from Pretoria" (2020)
Hvala za preporuku, momci. Harry Potter izneo sve kako treba. Napet i odličan film.
8,2/10
 
Нешто типа Тајландске паранормалне активности, кад се свари Тајландски дијалект сасвим пристојно
6.5 /10
 
Imam ja lepše: :giggle:
Prvi film sam gledao već nekoliko puta, jednom sam morao i ostale.
Poltergeist I - "They're here!" Priču svi znamo. Najmlađe dete petočlane porodice zarobljava zli duh u drugoj dimenziji unutar kuće a u pomoć priskače Tangina (Zelda Rubinstajn) medijum/čica:unsure::LOL:. Spilberg je uradio sjajan posao, ne samo oko scena i specijalnih efekata već i oko izbora uloga, posebno male Heder O'Rurk.
Poltergeist II - "They're back!" Stara boljka, nastavci retko približni uspehu prvog filma. U ovom filmu zli duh koji je opsedao malu Kerol En (Heder) dobija ljudski oblik i ime - Henri Kejn. Kejn - preminuli i poremećeni propovednik opet pokušava da se dočepa male Kerol En i opet Tangina priskače u pomoć uz asistenciju šamana (indijanskog, ne ovog NS:giggle:) Tejlora. Poslednjih 10-ak minuta filma su prilično bezveze, ostatak nije loš.
U ovom filmu, nažalost, nije bilo Dominik Dan koja je glumila najstarije dete porodice jer je nedugo posle prvog filma ubio bivši momak.:cry: Džulijan Bek (Kejn) nije dočekao premijeru filma a Vil Sampson (Tejlor) je preminuo pre trećeg, oba posle teških bolesti.
Poltergeist III - Ovaj je ispao najgori, dosta izlizano. "Ogledalce, ogledalce, koliko vas je?":giggle: U ovom filmu Kerol En je poslata da živi kod tetke i njene porodice, mesto opsedanja - kuće zamenio neboder. Od stare postave tu je pored Heder još samo Zelda, opet u ulozi Tangine koja pomaže Kerol En da se odbrani od Kejna, opet.:rolleyes:Kraj filma su zbrljali sa Hederinom dublerkom zato što je siroto dete preminulo usled zdravstvenih komplikacija, imala je samo 12 godina.:cry::cry::cry:
Najbolju ocenu je, naravno, dobio Spilbergov film - prvi od tri. Mada drugi nije loš, jednostavno ponestalo im ideja a treći... jeste za zaborav ali kad si zaluđenik...:LOL:
Poltergeist1a .gif.Poltergeist1b .gif.Poltergeist1c .gif
Poltergeist1d .gif.Poltergeist2 .gif.Poltergeist3 .gif
 
Poslednja izmena:

Kad hoces da snimis 3 razlicita filma a dobijes pare za 1. Nije los ali nista posebno, sve vec vidjeno 100x.
Nego jel neko ikada video scenu u bilo kojoj azijskoj seriji/filmu da musko zenski odnosi, specificno muvanje, ne deluje kao da su potpuno mentalno odlepili ?
 
Batman (2022) 8/10

Dobar film, Patison je odradio sasvim dobar posao. Odabir Catwoman mi se bas i ne svidja, iako je i ona bila solidna.
Mislim da mogu da naprave dobre nastavke sa Patisonom, pocetak obećava ali da se razumemo definitivno ne može prići Nolanovoj trilogiji.
 
pobogu tu svi glumci pomrli, pa ti posle glumi u hororima
Poltergeist horor? Ma ne, malo strašnija dečja emisija. Kakav je to horor kad nikome nije puštena krv a niko nije ni poginuo. U stvari, jeste jedan lik u trećem filmu ali je to i zaslužio.:giggle:
Kako god, nastavio sam sa filmovima o duhovima i mrtvima.

Mnoštvo crtanih i igranih filmova i emisija na ovu temu: Božićni duhovi posećuju imućnu samoživu škrticu sa ciljem da mu omekšaju srce. Samo što se radnja Dikensove priče odvija u današnjem vremenu oko TV urednika čiji lik tumači Bil Marej. Doner je režirao ovaj film. Nije loš ali su kraj dobrano ispekmezili.

Ovaj bih ocenio 7,5 ali sam se nadao srećnom kraju.:( Ne volim tužne krajeve, šta da radim.;) Ali volim filmove Tima Bartona, taj njegov stil "Gothic suburbia" kako ga nazivaju. Dosta je prepoznatljiv kao Tarantinov npr. Naravno i ovde je morao opet da upari Džonija Depa i Helenu Bonam. Na delu čist nepotizam.:LOL:
 
Poltergeist horor? Ma ne, malo strašnija dečja emisija. Kakav je to horor kad nikome nije puštena krv a niko nije ni poginuo. U stvari, jeste jedan lik u trećem filmu ali je to i zaslužio.:giggle:
Kako god, nastavio sam sa filmovima o duhovima i mrtvima.

Mnoštvo crtanih i igranih filmova i emisija na ovu temu: Božićni duhovi posećuju imućnu samoživu škrticu sa ciljem da mu omekšaju srce. Samo što se radnja Dikensove priče odvija u današnjem vremenu oko TV urednika čiji lik tumači Bil Marej. Doner je režirao ovaj film. Nije loš ali su kraj dobrano ispekmezili.

Ovaj bih ocenio 7,5 ali sam se nadao srećnom kraju.:( Ne volim tužne krajeve, šta da radim.;) Ali volim filmove Tima Bartona, taj njegov stil "Gothic suburbia" kako ga nazivaju. Dosta je prepoznatljiv kao Tarantinov npr. Naravno i ovde je morao opet da upari Džonija Depa i Helenu Bonam. Na delu čist nepotizam.:LOL:
Ponekad i u dobrom hororu ne mora da se pusti krv. Izazivam te da pojacas tv ili jos bolje odgledaj ovaj film na sluske 😜.
Ili ovaj svedski. Koji je mozda vise drama nego horor. Ali bi ga zbog neverovatnog filinga i atmosfere ipak svrstao u horor.
 
Ponekad i u dobrom hororu ne mora da se pusti krv. Izazivam te da pojacas tv ili jos bolje odgledaj ovaj film na sluske 😜.
Ili ovaj svedski. Koji je mozda vise drama nego horor. Ali bi ga zbog neverovatnog filinga i atmosfere ipak svrstao u horor.
Od prvog sam se ziv usrao srecom gledao u drustvu.
Za drugi mi rekli uzmi gledaj mnogo lep film, ja se mislim kako bre horor moze da bude lep??? I kad sam pogledao mogu da kazem da je stvarno lep :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno