Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
3+. A ha. To je već više od dobrog. Skoro pa vrlo dobar. :)
Za ocenu ti ne treba mišljenje Wikija ili ocene sa MIDb, već tvoj doživljaj scenarija, glume, režije,...dijalozi npr.
Filmovi koje cenim iz nekog od navedenih razloga gledam više puta, a ovaj sam gledao 3 puta. :)
 
U poslednje vreme cesto naletim na filmove franuske kinematografije i odusevljen sam. Ovaj film sam ocenio 3+ mislim da zasluzuje i vise ali dobro moja greska,sad sam ga pogledao pre 15 min je zavrsio. Pre nekoliko godina sam pratio seriju na rtv1 (francusku) secam se da je bila odlična.
 
Preporuka,nije loš.
Ja sam ga gledao pre više od 7-8 godina, ne da nije loš nego je za današnje standarde odličan film... Svakako više vredi to pogledati nego 90% ove današnje Netflix i HBO produkcije.

Posle tog filma sam zapratio ovog baticu Sy-a, stvarno je odličan glumac, dobar mu je film i ovaj https://www.imdb.com/title/tt4400038/?ref_=nm_flmg_act_19 i ovaj https://www.imdb.com/title/tt5078204/?ref_=nm_flmg_act_17 , uglavnom ove što je glumio na maternjem jeziku su dobri, ovi na engleskom ne baš, ali to je više do flmova nego što je on loše odglumio...
 
Promising Young Woman
Prva scena ove ljupke devojke u vidno alkoholisanom stanju, nivo - pro level Drakče PEZ (znate onaj vic?), me je na neki način kupila i nisam se razočarao viđenim. Ovde na forumu sam masu puta naletao na izraz "simpatičan" film i iskreno nikada mi nije palo na pamet da isti takav i pogledam i koliko god se sada trudio i tražio neku prikladniju zamensku reč, ne preostaje mi ništa drugo nego i ja da je upotrebim. Najviše iz razloga što ovde imamo mešavinu žanrova, osvetiničkog trilera, crnog humora, mirisa devedesetih, a i sami likovi su takvi da se stiče utisak nekog light tra la la filma, što u suštini nije. Ima lepu priču i težinu i greota bi bilo ne pogledati ga.
 
Ako planirate da ponovo gledate Mulholland Drive ili ga niste gledali, predlažem da pročitate diplomski rad Strukture nesvesnog i predsvesnog u filmu Davida Lyncha Mulholland Drive - Ištvan Kaić.
Ovo me je podsetilo da odgledam film, jer sam nakon odgledanih alanliza Twin Peaks serije sa Twin Perfect kanala želeo da pogledam film pre njihove analize filma Mulholland Drive.
Naravno, ja sam film shvatio onako kako je predstavljen u prvih par minuta analize, opšte prihvaćen model, međutim ispostavlja se da je tema filma drugačija, obavezno pogledati koga zanima.



Pokušao sam da pročitam i ovaj rad od Ištvana koji je predložen, međutim iako filmovi Dejvida mogu da se prozivoljno tumače, ipak mislim da je debelo omašio o čemu je ovaj film, takođe u spojleru ostavljam njegovu interpretaciju kauboja koji se pojavljuje u filmu, po meni idealno za analizu od strane Frojdovskih naslednika. Možda ovde treba staviti facepalm.

Uostalom odgledajte u video analizi šta predstavlja kauboj, pročitajte predlog Ištvana pa prosudite sami.

Neobično obučen, omanji i smešan sam po sebi, takav kakav je po izgledu predstavlja penis iz gledišta veze dveju žena, Diane i Camille kojima isti kao seksualni organ uopšte nije potreban i koji, u poređenju sa onim što imaju (kako barem Diane misli), postaje predmet karikiranja. Međutim, kauboj sa šeširom na glavi, tj. deformisanim i time omalovaženim glavićem, tranzitirao je preko predsvesti u bitnu figuru okretanjem Camille u realnom životu prema muškom polu, gde ovaj penis, nekada potcenjivani, uzima ulogu simbola ne samo režisera za kog ova hoće da se uda, nego i svih ostalih partnera, ma kog da su pola, kojima ostaje blizu.
 
the little things vrlo dobar ako se jedan segmemt filma koji je nebulozoa zanemari, Jared Leto kida rastura
 
Meni je prvi deo skroz simpatičan i gledao sam ga verovatno dvadesetak puta od 1988. Nastavak očekivano nije ta emocija.
 
Ne znam zašto, ali meni je taj protagonista,sa tim horse way of laughing, horse teeths i negro smislom za humor,uvek bio antipatičan još od 80tih.
 
Le daim - Paranoidni sizofrenik, jakna s kojom prica, tripovanje da pravi neki film i konobarica takodje prsotina koja mu u tome pomaze...10/10 doktorat.

I trailer je odlican pa bacite pogled.

 
Meni je taj Force Majeure čini mi se bio baš dobar. Psihološka drama, dok je lavina tu samo okidač za priču.
Stvar je u tome sto je nisam ocekivao da cu dobiti neku dramu,vec neko prezivljavanje,malo vise akcije,slicno kao onaj norveski film u hotelu kad krenu da spasavaju glave.Ne volim ove porodicne drame,i preispitivanja.
Juce pustio film brace Koen A Serious Man i totalno se razocarao,nijednom me nije taj crni humor nasmejao,a prica totalno suplja bez ikakvog smisla..
Danas sam pogledao Gringa solidna krimi komedija,za jedno vikend vece.7/10
Screenshot_20210307_202828_com.android.chrome.jpg
 
Stvar je u tome sto je nisam ocekivao da cu dobiti neku dramu,vec neko prezivljavanje,malo vise akcije,slicno kao onaj norveski film u hotelu kad krenu da spasavaju glave.Ne volim ove porodicne drame,i preispitivanja.
Juce pustio film brace Koen A Serious Man i totalno se razocarao,nijednom me nije taj crni humor nasmejao,a prica totalno suplja bez ikakvog smisla..
Danas sam pogledao Gringa solidna krimi komedija,za jedno vikend vece.7/10
Pogledajte prilog 300001
Vidiš, a kod mene obrnuto :) Ja sam taj norveški (The Wave, beše?) ugasio na pola.
 
Nažalost nimalo zanimljiv, još manje kreativan i maltene uopšte nije smešan. Šteta.

37f2272b92.jpg.webp
 
Deux Moi 2019

deux-moi-french-movie-poster-sm.jpg

Može se pronaći i u EON video klubu. Kod nas je preveden kao Neko, negde

Jedan u nizu novijih francuskih filmova koji su za mene pravo otkriće. Aktuelne životne teme, odlični glumci, simpatičan smisao za humor...

Ovaj film mi se dopao. Zbog lepše polovine tražio sam nešto komedija... drama... romansa.... I to i jeste realno tako, ali je film i nešto iznad toga, nešto kao, ... antidepresiv u filmskom obliku, najgrublje moguće rečeno.
 
Gledaj sa lepsom polovinom Age of Adelaine sa Blake Lively, juce bio na TV pa se setih kolko je dobar film.
 
Što se tiče gledanja filmova sa lepšom polovinom onda je moj No.1
 

Prilozi

  • MV5BNjMzMTUyNzU3Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjM5MjAwMjE@._V1_UY1200_CR90,0,630,1200_AL_.jpg
    MV5BNjMzMTUyNzU3Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjM5MjAwMjE@._V1_UY1200_CR90,0,630,1200_AL_.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 102
Deux Moi 2019

Pogledajte prilog 300156

Može se pronaći i u EON video klubu. Kod nas je preveden kao Neko, negde

Jedan u nizu novijih francuskih filmova koji su za mene pravo otkriće. Aktuelne životne teme, odlični glumci, simpatičan smisao za humor...

Ovaj film mi se dopao. Zbog lepše polovine tražio sam nešto komedija... drama... romansa.... I to i jeste realno tako, ali je film i nešto iznad toga, nešto kao, ... antidepresiv u filmskom obliku, najgrublje moguće rečeno.
Kako je Deux moi preveden na srpski?
 

Prijatno iznenađen filmom, dosta dobra glumačka postava, dijalozi, nema nekih preteranih scena, rekao bih čak da je poprilično realno predstavljena većina dešavanja u Srebrenici u tom periodu, nikakva preuveličavanja. Očekivao sam neku propagandu protiv Srba, a dobio fantastičan i izuzetno težak film.

Umetnički, daleko bolji od naše Dare iz Jasenovca, zasluženo se našao u nominacijama za BAFTA i Oscar.
 
Ja sam odredio da pogledam između 10 i 15 novih filmova koji izađu svake godine.
Baš se snimaju loši filmovi,moraću pogledati dosta filmova iz 50-ih i 60-ih prošlog vijeka, kažu da ima baš dobrih.
Most na rijeci Kwai me oduševio.
 
Ima li više od 15 dobrih filmova u 2019 ili 2020?
Pratim ovu temu već par godina i samo se priča o tridesetak filmova godišnje i komentariše se kako je loš, a na kraju ga svi ogledamo :)
 
Ima li više od 15 dobrih filmova u 2019 ili 2020?
Pratim ovu temu već par godina i samo se priča o tridesetak filmova godišnje i komentariše se kako je loš, a na kraju ga svi ogledamo :)
Moje mišljenje je da nema više od dva-tri dobra filma, i jedno 4-5 podnošljivih filmova u svakoj od proteklih par godina (neki bi sigurno rekli na nema više od 10 dobrih fimova u poslednjih 10 godina)...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno