Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Monster hunter..... Zali boze pola kile suncokreta i bolova u prednjim zubima! Filmu ne dajem ocenu...
 
Gde ima da se kupi DVD ili pogleda Djoletov Kao rani mraz?
ne znam koliko vas zna celu pricu, to je trebao biti film o vasi ladackom i trebao ga je snimiti ljubisa samardzic, ali je on scenario izmenio i na kraju snimio nesto sto smo verovatno vecina nas gledali
i jos je taj film imao i nastavak:

Oba filma definitivno nisu u balasevicevom stilu...

na kraju je razocaran balasevic uzeo stvar u svoje ruke i snimio rani mraz, koji je retko ko imao prilike da pogleda.
 
Da, slusao sam ga kada je pricao zasto je toliko bio razocaran sa tim filmom koji su snimili (Jesen stize Dunjo moja). Komentari su mu bili urnebesni :D
 
The vast of night dooobar indie Sf i odlicna atmosfera.
Odlican film. Meni je u filmovima sa slicnom tematikom uvek najzanimljiviji deo gde se jos neotkrije sta je to sto se cudno dogadja. Deo gde likovima sve postaje jasno, i kada will smithovi sa tompusima i avijonima krenu da resavaju stvar, gledam tek da zavrsim film do kraja.
Ovde su taj najbolji deo razvukli na ceo film.

Sto se tice Dare vec par dana razmisljam za koga je snimnjen film. Jedino gde ovom filmu nalazim mesto je domaca mladja publika i buduci narastaji. Da se Jasenovac ne zaboravi.
Koliko god ruzno zvucalo film je blag za ono sto se tamo sve desavalo. A dovoljno tezak da podstakne na istrazivanje o toj temi onom kome Jasenovac nije poznat. Sto je pogodno za mladju publiku, takodje mladjoj publici nece biti bitno da li su uniforme autenticne boje, da li su statisti oznojeni itd.
Sto se ostale publike tice, bolje da su sredstva ulozili u izradu dokumentarnog filma, bez pokusaja da se ovakva tema prikaze na umetnicki nacin.
Tesko je ovaj film, kao umetnicko delo, razdvojiti od same teme filma, pa cu ovde stati sa utiscima.
 
Wag the Dog, e oni su ovo snimili 97 kao sprdnju da bombardjuju albaniju 😂

nego Dustin Hofman kao producent izoduvao čovek
 
Odavno nisam pogledao komediju. Ne znam odakle mi sad Stuber pade na pamet. Znam da ima samo šesticu ali film je fora za forom. Sasvim simpatično.
 
Sto se tice Dare vec par dana razmisljam za koga je snimnjen film. Jedino gde ovom filmu nalazim mesto je domaca mladja publika i buduci narastaji. Da se Jasenovac ne zaboravi.
Koliko god ruzno zvucalo film je blag za ono sto se tamo sve desavalo. A dovoljno tezak da podstakne na istrazivanje o toj temi onom kome Jasenovac nije poznat. Sto je pogodno za mladju publiku, takodje mladjoj publici nece biti bitno da li su uniforme autenticne boje, da li su statisti oznojeni itd.
Sto se ostale publike tice, bolje da su sredstva ulozili u izradu dokumentarnog filma, bez pokusaja da se ovakva tema prikaze na umetnicki nacin.
Tesko je ovaj film, kao umetnicko delo, razdvojiti od same teme filma, pa cu ovde stati sa utiscima.
Osnovni problem ovog filma je što je u "zanatskom" smislu jako loš, a za to je odgovoran režiser.
Film je namerno ili slučajno (lično mislim da nije namerno) ispao na kraju najobičniji propagandni pamflet, a nije moralo da bude tako. Iz prve ruke sam čuo šta su sve ustaše tamo radile, to su zlodela epskih razmera, ali ovako skrojen film gde se samo i jedino kao žrtve pominju propadnici srpskog naroda (a tamo nisu stradali samo Srbi) bio je osuđen da bude proglašen za najobičniju propagandu, što ponavljam još jednom, lično mislim da nije bila namera režisera (koliko god da mu spočitavaju da jeste, jer je novac dobio od države Srbije). Obaška što se u filmu nigde ne vidi na šta je potrošeno 3 miliona evra, što je za našu kinematografiju ogroman budžet.

Što se tiče "obrazovnog" dela, Jasenovac ne bi trebalo na ovakav način predstaviti mlađim naraštajima, pošto je po mom dubokom ubeđenju pristup pogrešan.
Zločin nikada ne treba da se zaboravi, ali je oprost ono što leči dušu i sprečava nastavak spirale zla.
Ja u ovom filmu to nisam video.
 
i mulholand drive, ali obavezno 2 gledanja

nego jel gledao neko Inland Empire od Lyncha?

i zasto na imdb ima dva Mulholand Drrajva na njegovom profilu iz razlicitih godina?
Ja sam gledao pre nekih desetak godina, ništa nisam razumeo...
Možda odgledam još jednom, da vidim da li sam pametniji sa godinama... :)

Što se tiče njegovog filma Lost Highway (Hotel izgubljenih duša), iako je naracija donekle slična tu sam sve uspeo da povežem (bar mislim)...
 
Ako planirate da ponovo gledate Mulholland Drive ili ga niste gledali, predlažem da pročitate diplomski rad Strukture nesvesnog i predsvesnog u filmu Davida Lyncha Mulholland Drive - Ištvan Kaić.
 
Moraš prvo fakultet završiti, pa tek onda film odgledati...
 
Zardoz (1974)

1614554531393.png

https://www.imdb.com/title/tt0070948

film je stekao status kultnog najviše zahvaljujući Šonu Koneriju. sam film ništa posebno. više je pažnje posvećeno scenografiji i kostimografiji nego samoj priči
 
Na snimanju tog filma se delio heroin dzabe, nema drugog objasnjenja.
 
mulholand obavezno dva gledanja i to za redom, ako ima heroina top onda ce da legne samo tako 😁
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno