Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Monster Hunter. Ista situacija kao i Residen Evil. Paul i Mila i dalje pokušavaju da naprave film po video igri.
 
Ja bas planiram veceras da ga pustim... Nadam se da nije kompletna trashina od filma, cisto kao ok zabava za jedno vece...
I vise zbog Tony Jaa nego Mile (no homo)
 
@Čika_Kure
nije ništa čudno. lepo mu se sve poklopilo. u pitanju su zanimljive činjenice

@Alex meni nisu loši Resident Evil filmovi (dobri za jedno gledanje, razbibriga), ako se posmatraju van video igara. tj., dobri su sami za sebe, nevezano koliko, i da li uopšte, prate priču iz igara. a realno, koja video igra ima dobru ekranizaciju?
 
@Alex meni nisu loši Resident Evil filmovi (dobri za jedno gledanje, razbibriga), ako se posmatraju van video igara. tj., dobri su sami za sebe, nevezano koliko, i da li uopšte, prate priču iz igara. a realno, koja video igra ima dobru ekranizaciju?
Nažalost nijedna. Gledao sam sve RE filmove naravno kao razibrigu ali sam se uzalud ponadao da su se sada malo uozbiljili sa ekranizacijama. Možda bude nešto od The Last of Us.
 
Poslednja izmena:
High Fidelity

Ne znam šta mi se ranije dopalo kod filma pa da mi je toliko ostao u sećanju. Možda muzika jedino ali sad na ponovno gledanje i sa vremenske distance gledanje film je krš
Lik koji ceo film lamentira o bivšim ribama 🙄
 
Da, da, film je kao što rekoh prolazan i to je to otprilike. Igrali su na tu kartu od samog početka i bio je očekivan sličan kraj pa nisam razočaran.
Ni meni Jared nije nešto zanimljiv ali ovde je savršen, koliko sam pročitao većina uloge je njegova ideja. Bilo ga je u creep ulogama i ranije, ovde je doktorirao i prevazišao, jeziv do koske.
 
^ Odgledao sam pre par godina, super je... Uopšte iranska kinematografija je odlična.
 
Bio je ceo RE serijal na kablu do pre par dana, pa posto nema sta da se gleda, rekoh ajde da repriziram.. sto je noviji RE bio, to su vise isli ka dnu.. dna..
Srecom, bio je i Alien serijal u isto vreme.. 😅

Lake Placid vs. Anaconda (2015)
Oplakao prvih 15 minuta, ali od srca :LOL:
 
Dara iz Jasenovca
Jedan film ni izbliza ne može da prikaže sve strahote ustaških logora smrti, ali Dara iz Jasenovca ipak uspeva da prikaže segment, svojevrsnu konturu zla koje se dešavalo u marionetskoj tzv ndh.
Scenario je solidno odrađen, naslovna Dara je zaista verno prikazana, ukupan utisak o filmu mnogo bolji od očekivanog.

Što se tiče nekih nemuštih pokušaja da se Dara iz Jasenovca prikaže kao propaganda, to nema veze sa istinom, jer još jednom ponavljam, jedan film ni izbliza ne može da prikaže sve strahote ustaških logora smrti.
 
Screenshot_20210220_223509.jpg

Propuštena velika prilika da se stvarno snimi kako treba. Nestalo para - mali budžet se vidi u svakoj sceni, bukvalno cak i po broju rasplozivih kostima. Spremite se na pola filma gde jedno isto dete plače, valjda da docara muke.

Na Zapad je trebalo ići sa brojnim scenama nasilja - ovaj tužni "Život je Lep" kasni 20+ godina.
 
Slažem se sa prethodnim postom. Na žalost, propuštena šansa. Dodao bih, za moj ukus, nekako i previše prateće muzike.
 
Pogledajte prilog 298447

Propuštena velika prilika da se stvarno snimi kako treba. Nestalo para - mali budžet se vidi u svakoj sceni, bukvalno cak i po broju rasplozivih kostima. Spremite se na pola filma gde jedno isto dete plače, valjda da docara muke.

Na Zapad je trebalo ići sa brojnim scenama nasilja - ovaj tužni "Život je Lep" kasni 20+ godina.
Meni je i dalje knedla u grlu....🥺
 
Dara iz Jasenovca... nisam hteo sinoc na prvu da komentarisem ali steta, promasena sansa. Film je na nivou jedne TV epizode i zbog produkcije, kamere, rezije, scenarija... svega bukvalno. Niko prljav, oznojen, garderoba nova, cista, muzika agresivna... Kostic je mogao i da se osisa a ne da izgleda ko Duval iz Kuma. Nemacka zastava bode oci koliko je nova... Devojke ustase kao sa modne piste... cemu ona scena seksa!? Ne sumnjam da je i toga bilo ali na onaj nacin (erotizovano) snimljeno nema nikakvu funkciju... osim nabacanih zlocina nema prave drame...
Ajmo ovako, da se setim drugog "nas" pretendenta za Oskara... davna Bitka na Neretvi, pa vise me je potresla scena kada je Boris Dvornik video nacetu konzervu na groblju ili Stole Arandjelovic sa scenom Sumadinac pjesmu nego vecina scena u ovom filmu...
Da me ne razumete pogresno, nekoliko puta mi je krenula suza (serem, plakao sam) ali to je zbog mog psihickog/emotivnog stanja (slab sam na decu, a i mator sam) tj reakcije na samu radnju/osnovnu ideju filma a ne zbog njegove snage... sto se samih zlocina tice, film ni izbliza nije docarao uzase koji su se tamo desavali... radile su tamo testere, sekire, maljevi, nozevi... takmicili se ljudi u ubijanju satima... to je bio skup psihopata ali bukvalno tako, skup psihopata koji su docekali svojih 5 minuta i za koje Nemci sa gasom, streljanjem, vesanjem i paljenjem izgledaju kao decica koja se igraju u vrticu...
Jos jednom, steta za promasenu sansu... slicno kao i Nemanjici ili Boj na Kosovu (za zadnji mi i nije zao posto da nije tada snimljen, danas ne bi imao ko da ga odglumi).
 
Da me ne razumete pogresno, nekoliko puta mi je krenula suza (serem, plakao sam) ali to je zbog mog psihickog/emotivnog stanja (slab sam na decu, a i mator sam) tj reakcije na samu radnju/osnovnu ideju filma a ne zbog njegove snage... sto se samih zlocina tice, film ni izbliza nije docarao uzase koji su se tamo desavali... radile su tamo testere, sekire, maljevi, nozevi... takmicili se ljudi u ubijanju satima... to je bio skup psihopata ali bukvalno tako, skup psihopata koji su docekali svojih 5 minuta i za koje Nemci sa gasom, streljanjem, vesanjem i paljenjem izgledaju kao decica koja se igraju u vrticu...
Isti utisak, ali prevashodno zato što sam iz prve ruke čuo ispovest šta se tamo sve dešavalo.
Ni izbliza nije film dočarao strahote koje je grupa psihopata tamo činila, kad se samo setim šta mi je sve čovek ispričao da je video, muka mi pripadne istog momenta.
Film je loš, ali po meni je gluma ipak bolja, pogotovo ovih poznatih.
Pa ipak, zbog cele tematike, meni knedla i dalje u grlu....ne znam, valjda zato što niko sa ovih prostora prosto ne može da napravi otklon i film doživi bez da grunu emocije.
 
Kao neko kome je trećina familije sa majčine strane pobijena u tom logoru i okolini, mogu da pričam sa pozicije nekog "autoriteta" po pitanju istorijskih činjenica. U Jasenovcu (kao i u svakom drugom logoru drugog svetskog rata) su strahote bile na tom nivou da ne možete da shvatite. U mlađim danima istraživao sam i o drugim logorima po Nemačkoj, Austriji, Poljskoj... Vi sad kad pogledate ovaj film (BTW, zašto je onemoguceno gledanje unazad a na eon-u na pc-u takođe nije bilo moguće gledati ni uživo, samo na boxu je mogao da se gleda) ni za milion godina ne možete da shvatite šta se tamo radilo.
Greška ovog filma je što su neke scene pogrešno ubačene i bez preke potrebe. Takođe, šta je svrha ovog filma? Edukacija? Čija? Propaganda negde, zapad, region, Srbija? Promašio u većini ciljeva. Takođe, smatram da, pošto se radi o istorijskim događajima i rađen je na osnovu svedočenja preživelih, trebalo je dodati i neki podataka o Dari (ili kojem god glavnom liku koji je preživeo), bar kao tekst u odjavnoj špici. Ono tipa, u Jasenovcu i okolinim logorima je pobijeno toliko i toliko Srba, Roma i drugih... Dara je preživela I posle rata živela tu i tu, do tad i tad.
Dakle nešto u tom smislu što bi celu priču dovelo na novi nivo faktografske tačnosti što, bar u mom slučaju, uvek ima određeni "impact" na gledaoca a i na kritičare.
Primer takvog pristupa najpoznatiji je Šindlerova lista.
Po meni, film je pretendovao na nešto što mi nije do kraja jasno, potrošeno je verovatno dosta para za naše prilike a opet nesto nije u redu sa tim filmom (i nema veze sa radnjom). Kao da je puno toga ofrlje rađeno, računajući da je sama ta radnja dovoljna. Pa krastavac, nije.
 
@milkobgd ,

ne mogu da gledam naše filmove baš zbog emocija. Osećam se kao ti. Nisam gledao ni Bakansku među, a i ove novije mafijaškle filmove. Više volim da gledam strane i da sebe lažem da se to događa negde i tamo. Malo sam pukao sa živcima zadnjih 7 godina. Sada samo SF i Horor (sa nekim bićima, gde ljudi ne kolju ljude).
 
Pogledajte prilog 298447

Propuštena velika prilika da se stvarno snimi kako treba. Nestalo para - mali budžet se vidi u svakoj sceni, bukvalno cak i po broju rasplozivih kostima. Spremite se na pola filma gde jedno isto dete plače, valjda da docara muke.

Na Zapad je trebalo ići sa brojnim scenama nasilja - ovaj tužni "Život je Lep" kasni 20+ godina.
Težak film, ali i teški domaći prosek da ne kažem goru reč.
 
Taman hteo da pogledam sinoc, ali reko vraticu film jer nisam mogao da stignem, kad ono prc ne moze... Ima li ikakve informacije o potencijalnom repriziranju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno