Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemaju oni sta da prikazu, da "sokira" vise gledaoce. Nema likova u filmu za koje su gledaoci vezani tako da je ovo jedini sokantan dogadjaj koji se mogao desiti. U ostalom, kako ti znas kako ce da ide prica u filmu, sigurno nece svaki strip da predju.

Pa ti sam reče da nisi očekivao to iz Spoilera. Meni je to npr. bilo potpuno očekivano. Znao sam od ranije da će se to desiti. Isto tako očigledno nisi upućen u to što treba da se desi posle, kad kažeš da nemaju šta više da prikažu.
Doduše sumnjao sam da će tako ići priča, sve dok se ovo prvo nije desilo, jer nije scenaristima strano da izmene neke ključne stvari i tako izazovu osudu fanova. Još kad su procurile glasine da će povezati sa Avengersima ... sve kockice su se složile. Baš me zanima kako će ispasti sve.

@Kissme1
Imaš ogroman spoiler u poruci, sakrij to čoveče, nije većina gledala film.
 
Poslednja izmena:
Loše. Ne znam ni šta se lože ljudi na Avengers. Film je bio prosek, a mogao je da bude super.

Takođe je cela priča sa Nolan Batman preterana.
Filmovi imaju mane, počev od Bruce-a koji izgleda kao plačipička sve vreme. Da li je iko čitao strip?! Bilo koji? Jer Batman treba da bude sve samo ne to. Batman kog su prikazali u Rocksteady igrama je kakav treba da bude.

Svi ti filmovi su mi nekako bezvezni. I Watchmen je nekako falilo to nešto.
 
^ ma ne mogu preko fona sad sam pobrisao nabrzaka skroz sam zaboravio na to ;)
 
@Kissme1
Spoiler sluze za nesto, koristi ih, inace kvaris drugima uzitak. Mozes da sakrijesm samo u sred teksta ukucas spoiler tagove, al ocigledno ih ne znas :D
ne zna se da l ju je ubio pad odnosno udarac glavom ili je slomila vrat kada ju je mreza povukla, tako je i u stripu, samo sto je padala u vodu.
@vladimirdowla
Nema informacije da ce povezati sa Avengersima. Cak i ako se to mozda desi, to ce biti mozda tek za 6, 7 godina, al to su nagadjanja.
Previse je ovaj spidey deciji za Avengerse.
Edit: pricam ti o tome da nema sta sokantno da se desi sa likovima koji su sada u filmu, publika nije vezana ni za koga yako da je boli ona stvar.

@Dark Magician veciti hejter :D Avengersi su bili odlicni kao i Cap 2
 
Poslednja izmena:
Nisam ja hejter. Ja sam realista. Avengers je bio prepun generičkih scena, sa još generičnijim neprijateljima. Ništa nije iskorišćeno kako treba.
Što se tiče ovog patriote, nisam ga gledao. I rezervisan sam.

A sada da dodam po Nolan-u, njegovi filmovi pate od komplikovanja i uobražavanja da je to pametno. Inception je toliko glup na momente da je to neverovatno. Ima odlična scena u Rick and Morty na tu temu.
 
Loše. Ne znam ni šta se lože ljudi na Avengers. Film je bio prosek, a mogao je da bude super.

Takođe je cela priča sa Nolan Batman preterana.
Filmovi imaju mane, počev od Bruce-a koji izgleda kao plačipička sve vreme. Da li je iko čitao strip?! Bilo koji? Jer Batman treba da bude sve samo ne to. Batman kog su prikazali u Rocksteady igrama je kakav treba da bude.

Svi ti filmovi su mi nekako bezvezni. I Watchmen je nekako falilo to nešto.

realno ti si jedan od retkih objektivnih ovde
 
The Art Of Steal (http://www.imdb.com/title/tt2172985/?ref_=fn_al_tt_1) - sasvim solidan film o likovima koji kradu remek dela umetnosti. Nije najbolji u ovom zanru, ali definitivno nije los (meni licno mnogo bolji od "Now You See Me", naprimer).

Sto se tice polemike o superherojskim filmovima, oni nekim ljudima leze, a nekim ne - ne moze se od njih ocekivati da budu vrhunac kinematografije, ali su zato sasvim fina zabava.
 
Misterious Skin, odličan film. Samo je tema teška za gledanje. Mislim da je ovo naibolja uloga Levitt-a.
Od uvodne scene koja je očigledno simbolična i muzike koja je prati, očigledno je da nema, neće biti nekog srećnog kraja. I sam kraj nije definisan, kao što ne bi ni trebalo da bude. Nakon te scene, ubrzo se shvati simbolika te scene na početku, koja budi kranje bolestan osećaj. Režiseru se mora priznati koliko je efektivno napravio potresne scene, a da pri tome nisu nešto naročito eksplicitne.
Film je o dvojici koji su žrtve pedofila, i koji na dva različita načina se 'nose' s time. A poenta priče je da se ne nose s time, i da nema načina da to poprave. Ostavilo je trajne posledice na njih koje su kranje očigledne, deset godina kasnije.
Film se takođe pobrinuo da napravi distinkciju između homoseksualnosti i pedofilije. Pošto se uvek nađe neko pametan da te dve stvari meša.
 
Poslednja izmena:
Juce kad sam dosao kuci posle pauka seo da gledam neki film predspavanje:

Good offer ili Best offer nisam siguran uglavnom 2013- Da kazemo onako neki osrednji film mozda neka nova ideja za prevaru, lepa glumica ako nista drugo. Glavni glumac ispada malo glup i posle mu se sve vrati nazad kroz secanje nesto na fazon prevaranata- Ocena 5/10

Paranoia 2013 - to sam odgledao posle, sta znam solidan film nasminkana spijunaza izmedju dve velike firme a prevario ovaj ovoga ovaj onoga i tako sve u sve mozda da se pogleda 6.5/10
 
The King of Comedy, malo sam se zajebavao oko tog filma dok sam stigao da gledam. Film je dobra komedija, koji u početku ne deluje kao da jeste. DeNiro je odlično odigrao, lik je lud, egocentrik, jadan gubitnik. Ide na nerve koliko je dobro to odigrao. A onda od negde sat postane upiš živi do kraja. A sada je jadno kako se DeNiro rasprodao već duži niz godina, kada je ovde očigledno da ume da igra mnogo više od mafijaša...
 
-Tokarev- odlican B naslov,Cage je odlicno odglumio a jos jedan plus ovom naslovu daje Rachel Nichols,glavna glumica iz Continuum serije.
6.5/10
 
Samo da se javim da sam odlgedao milenium trilogiju steig larssona. Mogu reci da posle Batmana trilogije(ovaj novi batman) nisam gledao nista bolje i bas mi se svideo serijal. Sad mi je engleski neobican posle toliko svedskog jezika odjednom- posto sam danas sva tri dela pogledao. :d
 
Oldeuboi.
Ko me terao da ga gledam. To mi je prvo palo na pamet, ovo mi je za sada jedini film koji necu oceniti.
Treba upozoriti ljude da ovaj film nije za svakog. Film je u najmanju ruku bolestan.
Mnogi su ga ovde preporucivali kao obavezno stivo, a obzirom da ne volim da citam o filmu pre gledanja, da ne bih video neki spojler, nisam ni slutio o cemu se radi.
Svakako oprez onima koji nisu gledali.
 
Sinoc sam pogledao Interstate 60 - mogu slobodno reci solidan film po malo mindf*** ali po meni skroz ok film recimo ocena 8.5/10

Takodje sam odgledao i esc plan- solidan film , odlicni glumci malo na po filma Arnold odvali sarca pa pocne da reseta i kraj filma je malo trip ostalo je ok recimo 7.5/10
 
arnold i sarac scena, ja mislim da je bio omaz terminatoru i komandosu zajedno, radi fore. pocese da padaju vojnici ko svece bokte :d
 
Oldeuboi.
Ko me terao da ga gledam. To mi je prvo palo na pamet, ovo mi je za sada jedini film koji necu oceniti.
Treba upozoriti ljude da ovaj film nije za svakog. Film je u najmanju ruku bolestan.
Mnogi su ga ovde preporucivali kao obavezno stivo, a obzirom da ne volim da citam o filmu pre gledanja, da ne bih video neki spojler, nisam ni slutio o cemu se radi.
Svakako oprez onima koji nisu gledali.

Ako si na to previše osetljiv. Pogledaj Misterious Skin, ima da te raspameti.
Mislim da je šok od Oldboy fenomenalan. Nema nikoga ko je video šta će da bude.
 
The Butler (2013) (http://m.imdb.com/title/tt1327773/)

Film koji kroz zivotnu pricu batlera u stvari opisuje Ameriku u drugoj polovini dvadesetog veka. Interesantno je videti da je sezdesetih godina bila dominantna neka vrsta degenerisanog drustva koja je na crnce gledala kao na zivotinje, dok je u Jugoslaviji u punom zamahu bio kulturni i ekonomski procvat.

Ocena 8/10
 
Što se ništa ne razlikuje od toga kako ljudi gledaju na rome/cigane i dan danas ovde.
 
Blue Valentine

Dosadan, naporan. Ali realan. Priča o gubljenju povezanosti, ljubavi...
Pretvaranja u samo prepiranje, zaboravljanje...
 
Molio bih vas (bar zbog mene) da ne postavljate linkove filma u mobilnoj verziji.
 
Mary and Max

Stop-motion animacija. Dobar film, treba ga gledati, nije kalupski. Neću pričati o priči, bolje je gledati bez predznanja.

Svakako nije dečiji, mada inteligentom detetu neće smetati odrasle teme.
 
Upravo odgledao The Lincoln Lawyer. Svaka preporuka za ovaj film. 8/10 Matthew McConaughey odlican.
 
The Italian Job - ok, dobrih par fora, 6.5/10
Case 39 - e ovaj je ostavio prilican utisak, 8/10 - preporuka
 
prisoners-8.5
the call-6
 
Butterflaj Effekt - dobar ali tezak i na momente hiperdramatican a nije potrebno, no pretpostavljam da dodaje atm. 8.1/10, realno je bolji od 39, mora visa ocena :)
 
^ odgledao sve - ocena 9/10
 
Gledao Need for Speed.
Dobio sam ono sto sam ocekivao. Film je radjen po igrici i samim tim, nema ocekivanja realnih scena, i davanje losih ocena po tome je glupo.
Sasvim dobar film, traje 2:15, i uopste se ne primeti da je tako "dug", skoro da nema dosadnih scena, mozda bi neke scene izbacio i ostavio da traje kvalitetnih 2 sata.
90% filma su dobre adrenalinkse trke, u raznim predelima(grad, pustinja, put pored okeana, planina etc). Ima i Most Wanted jurnjave :D
Glumacka postava je mozda malo mlitava, jer su mladji svi, al glavnu zensku ulogu bi dao Skarlet, imam osecaj da bi ova uloga njoj odlicno legla :)
Ocena na imdb-u je 7,2, i trailer mi je nesto slabo izgledao, tako da sam otisao sa ocekivanjem da cu se smoriti, ali sam se prijatno iznenadio.
Od mene ocena 8.2/10.
Da napomenem, da sam se osecao potpuno kao u igri, verovatno najbolja filmska adaptacija neke igre.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno