Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oskar kao manifestacija je najbolji dokaz holivudskog pada.

93 - sindlerova lista
94 - forest gamp
95 - braveheart
96 - english patient

---

2009 - hurt locker (ovo ne bi bilo nominovano 90ih jer je u pitanju pop korn akcija)
2010 - kings speech (ne znam za druge ali ovo je tako "oskarovski" isforsirana drama da mi se povaca)
2011 - artist (istri sindrom ko kings speech, film pravljen da dobije oskara po ovim novim kriterijumima)
2012 - argo (srsly oskar za ovo ? )
2013 - gravity (ma daj ... )
 
Oskar odavno nije ono sto je bio najvise zbog toga sto Amerika ima hiperprodukciju filmova koji su 98% prepricane price ili neka tresh/dodajpoznatoglumca ostvarenja. A taman posla da Oskara dobije neki film iz Evropske skole ili ne daj Boze Azijske... Sad je ta dodela Oskara manifestacija cisto zabave radi, pre je imala tezinu.
 
Da, stvarno je imala tezinu tako da je recimo Dizni sa lakocom osvojio 22 oskara.
 
Poenta je u tome za koga radi ta "Akademija" i da se i tada (za neke) delilo kao i sad, samo sto su filmovi i trendovi drugaciji.

Ako Oskar nekome nije merodavan za one sto mu se svidja, ne vidim razlog da obraca paznju na njega.
 
Uzeo sam karte ;)
 
^ kapetan amerika ;)
 
Mnogo dižete hype oko njega. Nešto sumnjam da ga dostiže.
 
Poenta je u tome za koga radi ta "Akademija" i da se i tada (za neke) delilo kao i sad, samo sto su filmovi i trendovi drugaciji.

Ako Oskar nekome nije merodavan za one sto mu se svidja, ne vidim razlog da obraca paznju na njega.

Nije tajna da je Hollywood velikom delom finansiran od strane Pentagona.
 
Ride Along (2013)

Ocaj, tuga.

Preskocite, onoj stvari ne valja.
 
Dobio karte za Spidermana i otisao da gledam. I ako sam velik fan Marvelovog univerzuma i ovakvih filmova uvek odem da ih gledam prvi ili drugi dan, prvi deo ovog filma me nije zainteresovao, tako dam sam ga odgledao kod kuce u 3D-u i fascinirao se slikom, jedini 3D koji sam odgledao na tvu.
Drugi deo me isto tako nije privukao, da nisam dobio karte verovatno bi i njega odgledao kod kuce.
Spiderman iz 2002/4/7 je naravno neopisivo bolji.
Ovaj Marc Webbov spiderman je uradjen za gledaoce do 16 godina, samim tim sam i otisao sa niskim ocekivanjem.
Naravno to sam i dobio, film za teen populaciju :D
Traje 140min, lagano su mogli da ga smanje na manje od 100min. Pravili su uvod u pricu cak vise od 60min, kao da je prvi deo filma.
Previse glupiranja, i fora koje pravi spiderman, koja su na trenutke smesne i starijim gledaocima, ali totalno neozbiljno.
Emma Stone i ako mi je simpaticna i ume da zasmeje publiku, vidi se da je ipak glumica za teen populaciju.
Ono sto me je iznenadilo u filmu je
to sto su ubili lik Emme Stone, skroz neocekivano, nisam ovo uopste ocekivao

Napravili su pravu zbrku na kraju filmu, after credit scenu su stavili ispred credita(spojeno s filmom) dok su posle credita stavili sneak peak iz filma
X man-a koji treba sada da izadje, i barem sam na 30 sekundi video nesto ozbiljno, i predivnu Dzenifer Lorens :)
Lep dogovor Sony-a i 20th century-a, ali skroz nepotreban jer obicno to u marvelovim filmovima znaci crossover, ali u ovom slucaju ga nece biti. Sto je prava steta sto X men nije pod istom licencom kao Avengersi, dok ovaj Spiderman hvala bogu sto nije pod istom licencom :D

Jedina stvar koja me je odusevila i zbog koje treba pogledati film jeste slika.
Sony je fantastican sa kamerom i sa 3D-om, mozda jedan od najboljih cgi-a sto sam gledao.
 
Spoiler ti ne radi. Tako da su svi lepo pročitali i dobili srčku.
 
^znaci da ne gledam pauka?
 
Ono sto me je iznenadilo u filmu je

Kakav si ti to fan kada te je to iznenadilo? :D Očekivano je bilo. Samo je bilo pitanje da li će se to sada dogoditi ili u trećem delu.

Nisam još uvek gledao drugi deo, ali mi se Amazing Spiderman univerzum više dopada od prethodnih Spiderman filmova (samo prvi deo je ok). Tada nisu ni odabrali dobrog glumca za tu ulogu. Jedino je glumac koji glumi James Jonah Jameson-a uradio odličan posao.
 
Kakav si ti to fan kada te je to iznenadilo? :D Očekivano je bilo. Samo je bilo pitanje da li će se to sada dogoditi ili u trećem delu.

Nisam još uvek gledao drugi deo, ali mi se Amazing Spiderman univerzum više dopada od prethodnih Spiderman filmova (samo prvi deo je ok). Tada nisu ni odabrali dobrog glumca za tu ulogu. Jedino je glumac koji glumi James Jonah Jameson-a uradio odličan posao.

Iznenadilo me je zato sto je teen film :D
Mislio sam da ce nju furati do kraja, da nece prelaziti na Mary Jane. Mislim malo je glupo, cela publika je gledala u prva dva dela, glupo je da je sad odma vec u trecem zameni za Mary Jane. Ako vec to planiraju, onda su trebali da Mary Jane ubace vec u ovom delu
 
Ja sam gledao prvi deo pauka i jedva sam čekao da se završi,nesto mi nije odgovarao. Čak se i ne sećam šta se desava u filmu,zaboravio sam.
Razmišljao sam da pogledam drugi deo ali posle ovoga sto sam pročitao,odustacu.
 
Ja ću samo reći da je ona Spiderman trilogija sa Tobey Maguire-om meni lično bila bezveze, i da je u ovoj priča bolja (ali se slažem sa nekima da je prvi deo ovog novog bio loš). Od dvojke sam očekivao malo i iznenadio se koliko je ispao dobar, čak i uz par detinjastih fora na koje nisam obraćao pažnju. Što se tiče onog prvog spoilera, potpuno očekivano za sve koji su bar malo upućeni u priču. A ako je nekog to šokiralo, šta će biti kad za dva tri filma prikažu ... ma neka, neću napisati.

Mary Jane je uvek bila glavna junakinja što se Spidermana tiče, a u onoj prvoj trilogiji su bukvalno napravili prostitutku od nje, ili blaže rečeno, tešku sonzorušu. Tobey je bio kao neka bakica, samo mu je marama falila na glavi.
 
Evo za 3min pocinje pauk covek2 javljam utiske kad se zavrsi ;)
 
Ja ću samo reći da je ona Spiderman trilogija sa Tobey Maguire-om meni lično bila bezveze, i da je u ovoj priča bolja (ali se slažem sa nekima da je prvi deo ovog novog bio loš). Od dvojke sam očekivao malo i iznenadio se koliko je ispao dobar, čak i uz par detinjastih fora na koje nisam obraćao pažnju. Što se tiče onog prvog spoilera, potpuno očekivano za sve koji su bar malo upućeni u priču. A ako je nekog to šokiralo, šta će biti kad za dva tri filma prikažu ... ma neka, neću napisati.

Mary Jane je uvek bila glavna junakinja što se Spidermana tiče, a u onoj prvoj trilogiji su bukvalno napravili prostitutku od nje, ili blaže rečeno, tešku sonzorušu. Tobey je bio kao neka bakica, samo mu je marama falila na glavi.

Nemaju oni sta da prikazu, da "sokira" vise gledaoce. Nema likova u filmu za koje su gledaoci vezani tako da je ovo jedini sokantan dogadjaj koji se mogao desiti. U ostalom, kako ti znas kako ce da ide prica u filmu, sigurno nece svaki strip da predju.

Prosla trilogija je bolja xxx puta.
Prvo efekti u filmu su stvarno fenomenalni ali sve izgleda nekako nerealno i vidi se da je sve kompjuterski uradjeno od prvog do poslednjeg minuta , dok je prosla trilogija izgledala manje vise realno i ne izgleda kao da je sve cgi, ako me razumete.
Razlika izmedju ova 2 spidermana je kao izmedju Captain America 2 i Hulka. Hulk je bio neozbiljna izvedba marvela, dok je Cap vec ozbiljniji film.
Vidi se da ovaj Spiderman ima ciljnu grupu do 16 godina, i da vise zele da decu zadive kompjuterskim efektima i neozbiljnoscu likova, kao spiderman koji se vise sprda nego sto ista drugo radi, (pa ****s ga nije lik Deadpool) nego sto rade na prici.
Takodje vec sam reko, film ima 40 minuta totalno nebitnih scena koje su mogle da budu izbacene, nego nisu da bi mogle da zanimaju decu i da im skrenu paznju sa totalno lose price. Isto tako se prvih 60min nista ne desava.

Planiraju oni veliki univerzum da naprave sa ova 2 filma, imace zasebne filmove kao sto si Venom etc, ali se nadam da nece biti proseravanje kao ovo.
 
Poslednja izmena:
Moglo se od spajdija napraviti ozbiljan mracni film, carnage kao nagativac...ali fejs generacija to ne bi svarila.
 
Hmm pogledao sam pauka, odma cu reci ocena 4/10 , pa film kao film sta znam, pricu svi znate ona je dobra tih par 3d efekata jako dobro izgledaju, ali ostatak filma ^^ , fore su jako glupave i nije bas smesno... da kazem odusevljen sam kako koristi poklopce od sahti, to mi je valjda od detinstva kad sam gledao tmnt oni su tako dobro baratali sa tim ;) Sve u svemu nije los film ko voli filmove neka ga pogleda , nije mi zao sto sam dao 700dindzi za bioskop.

Dajte neku preporuku sta gledati sledece?


Edit: tekst gore nema smisla pobrisao sam pola, jer sam skontao da ne mogu da sakrijem tekst preko fona ;) , ali sustina je ostala!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno