Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
The Mountain Between Us, stopirao na pola, 1/10.

gledala mi se neka avantura/surviving ali je sve upropastila pateticna smaracica. barem joj je uloga takva...
 
SW- The Last Jedi

Bolji od Ep. VII ali i dalje veliko smece. Cak sta vise, toliko su se po***** po fanovima da je neverovatno kako moze da ima onoliku ocenu?! Koliko je Dizni platio kritiku za istu? Toliko rupa i nekoherentnosti (na stranu sto odstupaju od osobina glavnih aktera) samo sa prethodnim filmom da nemam reci. Nije ni cudo sto je Mark Hamill kvalitetno ispljuvao ovo i zao mi je sta uradise sa glavnim akterima originalne trilogije.

Ako neko nema predstavu sta je Star Wars (i ko nije fan originalnih filmova) odgleda ovo - dobice svoju dvosatnu zabavu u bioskopu. U suprotnom zaobici ovo smece u sirokom luku. (no pun intended)

Prequel trilogija ce biti za ovo suvo zlato i znacu sada da je cenim jos vise zbog worldbuildinga i ekspanzije univerzuma. Cak i neki stripovi iz SW univerzuma su bolji od ovoga. Ludost je ovo uporedjivati sa Lukasovim SW-om i svako ko to uradi ja ne mogu sa njim da udjem u ozbiljnu diskusiju.

+edit

Sto je najgore Dizni ce ovo da muze dok ne ostane samo ljustura - bice i gore od Transformersa... Jos uvek polazem poslednju nadu *pun intended* u expanded universe filmove koje nas ocekuje ali zaista ne bih trebao posle ovoga..

+edit2 (ne mogu se smirim zbog djubreta koje sam gledao)

koga ne mrzi neka samo uzme i procita par stripova iz expanded universa (mozete da nadjete na netu) i vidite koliko i sta je u stvari SW i koliko boljih prica ima od ovog smeca koje izbacuje Dizni.

Dark Empire, Crimson Empire, Thrawn Trilogy, Knights of the Old Republic, SW Legacy... Bilo sta od ovoga su mogli (i mogu) da uzmu i naprave filmove i dalje bi bilo bolje od ovog djubreta sto su izbacili...
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo

"I fundamentally disagree with everything you've done to my character." "Remember kids, it's not important if it is of high quality. Only if it makes money." - Mark Hamil

Čovek objasnio.
Što neko reče, treba staviti njega da režira nastavke. Iz njegovih komentara i kritika se vidi da je duboko pogođen s onim što su uradili franšizi.
 
Neko spomenu Transformers-e.

Sad stavljam prst na celo i kontam da je prvi deo bio sasvim solidan, usudio bih se da kazem da bi bio i (relativno) ozbiljno ostvarenje, da nema John Turturro-ove adaptacije agenta Simons.
Tu mi on kvari ton filma, jer da je odglumio malo ozbiljnije (da mu je Bay dozvolio?), film bi bio mnogo ozbiljnije ostvarenje. Ovako mu spusta ciljanu publiku (iako Bay uvek gadja tinejdz / adolescentsku grupu).
I na stranu onaj deo gde je najbolji haker na svetu Amer i sl., ali Bay je uvek pravio takve filmove, pa cu to da progutam...

6.8/10

Svi nastavci su mi bas losi... Max 4.5/10 za najbolji deo, a to ne znam koji je...
 
@Yojinbo

"I fundamentally disagree with everything you've done to my character." "Remember kids, it's not important if it is of high quality. Only if it makes money." - Mark Hamil

Čovek objasnio.
Što neko reče, treba staviti njega da režira nastavke. Iz njegovih komentara i kritika se vidi da je duboko pogođen s onim što su uradili franšizi.

Cak i da sklonim na stranu to sto su uradili likovima glavne trilogije - sto sam i pokusao i hteo da gledam film kroz drugu perspektivu nije islo. Film je toliko pun rupa i los, kao da je namerno doslo do patkometrije na relaciji JJ Abrams- Johnson i da je ovaj drugi bacio sve kroz prozor sto je ovaj prvi postavio kao bazu. Ne kazem da je Ep.VII bila dobra ali je imala postavljenu solidnu bazu pitanja (i likova) koja su mogla da se odgovore i ucine da Ep.VIII lici na nesto, but nooo, "hajde da bacimo sve to kroz prozor" i odradimo ono na sta se meni " 'digao scenario". Totalno lose koordiniran film i katastrofalno los iskoriscen potencijal likova (i glumaca). Verujem da ce Ep. IX da bude tek totalni shitfest...

Film mozda ima 2-3 highlighta (koja su ruku na srce medju vrhuncima u SW filmovima) ali toliko low pointa da mi se peglalo u bioskopu.


Ko voli visokobudzetne akcione filmove sa odlicnim CGI efektima,odlicnu scenografiju, losu pricu, zaplete punih rupa, los razvoj likova, lose napisane i plitke likove, los humor (koji je toliko forsiran, od svih fora mozda su samo 1 ili 2 fore prosle u bioskopu), SJW propagandu, 20-30min filma koji su baceni kroz prozor na totalno nebitnu radnju sa pokusajem neke dublje politicke poruke ("make love not war") -> neka slobodno kupi kartu i odgleda film.


Nije spojler ali stavicu u spojler:

Pogledajte na netu izraz lica Hamill-a pored Johnsona posle premijere filma (ima klip na YT-u). 100% sam siguran da nije ocekivao da ce tako "izraditi" lik Luka i njega samog, prosto se vidi razocarenje i izraz lica da zeli da zadavi Johnsona. Verovatno takav razvoj radnje nije bio u scenariju.
Cak sta vise mislim da je Dizni namerno to uradio kako bi mu vratio za opravadnu kritiku odnosno pljuvanje po Ep.VII i pravac koji su uzeli sa fransizom

Mene bi bilo sramota da kazem kako je ovo rame uz rame sa originalnom trilogijom ili medju top 2 ili 3 SW filma... Samobanovao bih se sa ove teme i iskljucio sebe iz dalje diskusije o filmovima jer nemam percepciju o dobrim filmovima.
 
Poslednja izmena:
Drugari, hvala za lepe reci koje ste napisali za Anthropoid. Film opravdava sve pohvale koje je dobio ovde. Sve preporuke i od mene!

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Mozda vam se dopadne i danski
IMDb: Flame & Citron
Flame & Citron
http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt0920458/

Danski prle i tihi. Verovatno su ga gledali samo oni koji su jurili filmove madsa mikelsena.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
The Frame

U Twilight Zone bi od ideje napravili efektnu epizodu u pola sata a ova indie produkcija je uspela samo da snimi brdo krupnih planova glumaca sa otvorenim ustima što ga je oteglo 4x.

2/10 jer su me tako hipnotisali ničim, da sam na kraju slatko zaspao.:D
 
Pitanje za vas koji ste dali 1/10 i nagrdili nove SW filmove. Originalni filmovi su vam vrhunski, onako objektivno bez nostalgije za mladošću kad ste gledali? I ne dobri za svoje vreme već dan danas i ne vidite nikakvih rupa u zapletu, nelogičnosti, nepotrebnih scena itd?

P.s nisam gledao sve nove i ne branim ih.
 
To pitaj na nekom drugom forumu, ovde nema diskusije ako nisi gledao,a i tada je to izvan film/link/utisak pravila
 
It
Fenomenalan,klinci odglumili maestralno definitivno najbolji horor za 2017 godina kako vidim imace i IT 2 tako da cekamo i taj :)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Knjiga IT je podeljena u dva vremenska perioda, kada su klinci i 28 godina kasnije kada su odrasli. Drugi deo ce se baviti pricom 28 godina kasnije, kada ciklus ponovo pocne.

Btw Yojinbo pogodio za SW u punu.

@Kosta
Originalni filmovi su odlicni kada se gledaju kroz prizmu vremena kada su snimljeni. Naravno da nama danas deluje sve naivno i mnogo bledje nego tada, ali tada su bili originalni i sam vrh kinematografije. Ako pogledamo na stranu vreme u koje su pravljeni, i danas je originalna triologija, na stranu evoksi, bolja od svakog SW filma koji je od tada izasao.
Cak je i epizoda 3 bolja od nove dve instalacije. Toliko potencijala su imali a sve su upropastili, cak je i The Force Awakens bio dobar SW film i napravio odlicnu podlogu za osmu epizodu, ali ne, sve se brise, nista nije bitno.
 
Ja nisam toliko star da sam bio u prilici da pogledam stare delove kada su izašli. Gledao sam ih tek posle izlaska prvog dela . Dakle gledao sam prvo epizodu 1 pa stare 4,5,6 i onda epizodu 2.3. Baš sam juče opet gledao epizodu 4 i počeo epizodu 5 , filmovi su odlični i sada , malo su doterani i remasterizovani i poboljšan je cgi u nekim situacijama.Ovde je najveći krivac Dizni ,nema tu toliko veze sa tim da smo nostalgični pa nam se zato dopadaju filmovi. Epizodu 8 nisam gledao a sedmica mi se uopšte ne dopada. POgotovu ne volim to podgrevanje filmova i likova koji su omatorili. Nisu uopšte trebali da ubacuju Forda i ostalu ekipu .Čak mi je i Rogue one bolji film. Dakle od najgoreg što sam odgledao su mi redom Epizoda 1 i 7 ,zatim epizoda 2,Rogue one,epizoda 3 pa onda 4,6,5.

Ove stare filmove pogledam bar jednog godišnje dok epizodu 7 nisam hteo da gledam više od jednog puta .
 
Poslednja izmena:
The Mountain Between us

Jako slabo, neuverljivo, bez skoro imalo napetosti s obzirom sta se desilo. A to da ne pominjem, nisu mogli da se sruse zbog one oluje nego je morao i pilot da dozivi srcani uzasno odglumljeni udar, i ono pomeranje kamere kroz avion je bio dovoljan nagovestaj da ce ovo biti lose.. Ova se zeni, ovaj ima operaciju sutra, oboje su na drugim krajevima drzave dan pre toga.. Slabo jako, treba mi Dani Boyle da izrezira nesto ovako na planini..
 
The Snowman, preporuka za one koji su čitali knjigu, nikako ne gledati. Očaj, jedva 2/10...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
The last Jedi 7/10
Onako... Nisam ostao impresioniran uopste. Valjda me je R1 razmazio.
Onaj jedan trenutak u filmu me je odusevio i to je to. Takav trenutak mi se nije desio u bioskopu verovagno nikada. Ko je gledao zna na koji trnutak mislim. Zbog toga je vredelo gledati ;)

Tapatalk
 
Kad ti kazes jako dobar za mene je to odlican. Dugo mu stoji u listi i stalno ga preskacem danas ili sutra gledam.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk

Iskreno - odličan je. Čitao sam knjigu, gledao staru verziju, ovo novo je jako jako odlično :)
Edit - idi u "dobar" bioskop, otvorio se danas tj juče.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno