Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Preporuka za film- The Orphanage (El orfanato) 2007-
Moja ocena 9/10.
 
Ko hoce da gleda Miu Borisavljevic k'o vampira obavezno da pogleda Fright Night 2 (2013) :D . Inace film je zesci jeftinjak ali ima dobra scena na pocetku kao iz Hostela :D
 
Ako je neko mislio da odgleda Jarhead 2, slobodno neka ga preskoči. Tipična američka dramatizacija njihovog junaštva dok spasavaju svet. Ni traga stvarnosti iz prvog dela.

Ocena 2/10
 
Ne znam šta im je to trebalo. Prvi deo je bio vrhunski odrađen.
 
Julijine oči (2010)
"Los ojos de Julia"
8/10

Jos jedan zanimljiv spanski film. Prica o zeni koja polako gubi vid, dok pokusava da istrazi misterioznu smrt svoje sestre bliznakinje.
 
Godzilla 2014 Meni se nije svideo 5/10 . Totalno mi je bio nezanimljiv, cak mi je i ona verzija iz 1998 bila mnogo zanimljivija.

Citat sa imdb-a s kojim se poptuno slazem
A Tedious, Heartless Film
28 May 2014 | by rasmushelms (Denmark) – See all my reviews
For fans of monster movies, "Godzilla" was surely one of the most anticipated releases of the year. Therefore, the most surprising thing about Godzilla is not how empty the story is, but rather how little there is of the monster in the movie after which it is named.

The plot in "Godzilla" is disposable. It only exists as an excuse to unleash the film's titular character. However, is it too much to ask for an original plot with characters we could care about? Here, the back story is cliché-ridden and the characters simply serve the function of moving the story forwards. As such, one would expect that Godzilla is at least given ample screen time. Surprisingly, this is not the case, and the majority of the film's focus seems to be on the military attempting to find out how to kill Godzilla and the MUTOs, which look like giant, angry cockroaches. Ultimately, it is left up to the score and the Michael Bay-esque dub-step reminiscent sound design to create tension.

Its almost futile to talk about the performances in the film because despite the strong cast, the characters are so one-dimensional that nobody delivers a memorable performance. Bryan Cranston and Juliette Binoche do their best with the little screen time they are given, and the couple of Aaron-Taylor Johnson and Elizabeth Olsen are given the impossible task of creating interesting characters from the uninspired script. More worrying, however, is how unnecessary Sally Hawkins' character is and how the script manages to make Ken Watanabe look like a second-rate actor, as his character rarely changes expression from the looks of intense thought or surprise.

Overall, "Godzilla" did not work for me at all. Not only is it a film without heart, but it a film meant to thrill that ends up just being tedious. I could have left halfway through the movie. I just didn't care how things would turn out.
 
Poslednja izmena:
Ja se tu jedino iznervirao sto je Godzila dozivela BrRIP mnogo pre nekih filmova koje jedva cekam :) znao sam da ne treba ni da je gledam.

Ove godine od blokbastera cekam da izadju ripovani Edge of Tomorrow i Guardians of the Galaxy, jer su CAM-ovi kriticno losi. Eh kad bi svaki CAM bio kao sto je Days Of Future Past. I hejteri pre nego sto kazete "nikad ne bih gledao cam", mora da se objasni ljudima da su kamere dostigle takav video kvalitet da prenesu sliku iz bioskopa 90% dobru.

Sta je jos vredno cekanja, da mi zvuci na prvu zanimljivo su Lucy i Step Up jos jedan deo.
 
Iskreno nemam neki problem da cekam br rip, ionako ne gledam preterano puno filmova na godisnjem nivou ( otprilike 40-50), pa mi nije problem da sacekam i da odgledam film kako dolikuje.

A sto se tice CAM snimaka, zadnje sto sam gledao od CAM snimaka bio je Avatar i jos uvek se kajem sto nisam sacekao adekvatni rip :)
 
Ma kakav CAM. Moze i snimak da bude dobar ali zvuk... ocajan u najboljem slucaju.
 
Godzilla 2014 Meni se nije svideo 5/10 . Totalno mi je bio nezanimljiv, cak mi je i ona verzija iz 1998 bila mnogo zanimljivija.

Citat sa imdb-a s kojim se poptuno slazem

Slažem se, samo što sam ja gledao kad je izašao i sa ovakvim mišljenjem sam bio u žešćoj manjini. Svi koji su ga gledali tada u bioskopu su govorili da je sjajan. Ja sam se toliko dosađivao i prevrtao očima na svaki kliše (kojih ima milijardu u filmu btw).
1998 verzija, iako totalni raspad od filma, je bila bolja od ove ******štine.
 
Ja se tu jedino iznervirao sto je Godzila dozivela BrRIP mnogo pre nekih filmova koje jedva cekam :) znao sam da ne treba ni da je gledam.

Ove godine od blokbastera cekam da izadju ripovani Edge of Tomorrow i Guardians of the Galaxy, jer su CAM-ovi kriticno losi. Eh kad bi svaki CAM bio kao sto je Days Of Future Past. I hejteri pre nego sto kazete "nikad ne bih gledao cam", mora da se objasni ljudima da su kamere dostigle takav video kvalitet da prenesu sliku iz bioskopa 90% dobru.

Sta je jos vredno cekanja, da mi zvuci na prvu zanimljivo su Lucy i Step Up jos jedan deo.
A bioskop? To ti je neprihvatljivo?
 
nemam vremena za bioskop. Ne secam se kad sam poslednji put odgledao ceo film iz cuga.
 
A zasto se uopste trudis da ocenjujes filmove ako gledas cam rip iz preskoka...
 
supreme - CAM od DOFP je odlican i apsolutno se sve vidi lepo cak i ono malo nocnih scena, kao primer

magician - zato sto mi se gleda novi film, jednostavno.

Ne pravite filozofiju. Ne mogu da stignem u bioskop, radim kao magarac i ono malo vremena provodim sa devojkom, tri naj ortaka ili na sportu, jos sad i treniram. Ako bih isao bilo gde pre bih izdvojio vreme za dobru predstavu nego bioskop. Poenta je bila da moze da postoji odlican CAM rip, koji je gledljiv, za razliku od recimo 2011 kad to nije bilo moguce.
 
Ja hocu da ga gledam veceras pa mi reci, jel ima perioda kad film "zadavi" malcice, ili je napetost nivoa Phonebooth .. ? ako si gledao
 
Bravo ubo si poentu - odlican cam rip u najboljem slucaju moze da bude gledljiv rip...
 
Ja hocu da ga gledam veceras pa mi reci, jel ima perioda kad film "zadavi" malcice, ili je napetost nivoa Phonebooth .. ? ako si gledao

Film nije svakako na nivou Phonebooth-a... napetosti u tom smislu ni nema. Barem je to moje vidjenje. Ipak se ovde radi o drami a ne o trileru.
 
One Hour Photo, je triler, koji sam uzeo da gledam zbog Robin Williams-a. Sasvim pristojno odrađen, ništa posebno. Ali moram da im priznam da je kraj dobar.
 
Nema vise izgleda trilera kao sto su bili do pre 10ak godina. Ja sam bio ubedjen citajuci sinopsis da je Locke triler kad eto.

Poslednje iz holivuda sto je zaista napeto su oba napada na belu kucu, gde je meni White House Down bolji od Olimpusa, dok zaista pravi kvalitetni trileri koji su izasli idu skroz u rikverc do Taken-a i Vantage point-a (iskritikovan ali ja ga svakako preporucujem) pa jos dalje u nazad do Cellular i Phonebooth. Pa onda jos dalje u rikverc do Speed-a, Die Hard-a, Enemy of the state, itd kad su se zaista pravili pravi akcioni trileri. Cak i Air Force One ima bolju pricu i vecu napetost nego skoro svaki film iz novije produkcije. Mislim kukam sad, jer se secam upravo svih tih filmova i koliko su bolji bili.

Citam evo upravo sad neku listu, porede Speed koji je nekad bio bukvalno popcorn triller sa Hurt Locker koji je "oskarovac". A ja bi 20 puta radije gledao Speed ponovo.

Ima li neko da preporuci neki napet film ? Mozda iz neke alternativne kinematografije, ili neki biser koji sam eventualno propustio .. ?
 
Jesi. Jer Bele kuće nisu trileri. Vantage Point može da se karakteriše tako.

Ja lično kategorišem Drive u triler. I to dobar. To je 'novo'.
 
Onda su nam mnogo razliciti ukusi jer je Drive jedan od bas bas retkih filmova koje sam zbog meni super ultra dosadnog sadrzaja prekinuo na pola. Nekako prezirem noir tematiku i reziju koja ide uz to.

sto se belih kuca tice, obe verzije, to jesu trileri - akcioni trileri. White House Down je sasvim pristojan film po ugledu na Diehard. opet, po mom ukusu
 
Ja Drive obožavam, baš je spor a napet film. Nedavno sam našao BR za 4€ u UK, plus mi naši nisu ocarinili.
 
Guardians of the Galaxy (2014) - Meni se bas dopao. Ceo film je ispunjen akcijom ali ima i dosta komicnih scena. Rakun je bas dobar lik, a onaj Batista onako, mozda bi bolje bilo da je neko drugi odigrao tu ulogu. 8/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno