Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nocturnal Animals Nije što imam visoke standarde ali ovo je jedan od onih filmova koji nateraju čoveka posle odjavne špice da se zapita šta mu je ovo uopšte trebalo?! Sa tehničke strane tu je sve na svom mestu, tu je bio i jedan od mojih omiljenih glumaca Michael Shannonpa, čak je i početak filma obećavao neku nadolazeću mističnu atmosferu. Ne, ništa od toga, ovde nema. Jedna sasvim obična priča. 5/10
 
^gledao sam ga na kompu i kukao zbog bačenih dva sata,iako sam pricao drugarici da ne ide da ga gleda u bioskopu otisla je i kaze da su ljudi bukvalno izlazili iz sale posle prve polovine koliko su se smorili.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne slažem se za Noćne zveri, od mene preporuka, vrlo dobar film.
@banexbanex
Kako si protumačio kraj?
Roman je slika stvarnosti, i po toj analogiji ga je džabe čekala u restoranu, on je mrtav.
 
I ja sam takodje posle nekih 20- ak minuta prekinuo i obrisao sa kompa.
 
Kakav ti je u odnosu na "star wars force awakens"?
Pa, od toga je sve bolje :)

Šalu na stranu, izgleda da sam previše omatorio pa i nije red da komentarišem ovaj serijal. Kao što se suzdržavam i za vampirsko-zombi-marvel-dc-transormerski trend, razne kung-fu i rimejkove svega i svačega. I pored toga, spremam se da gledam Logana :)
 
Awakens je najlosiji film celog serijala, to je bar jasno.Generalno roug one nije los film, odgledao sam ga juce i sto se mene tice moze da dobije prelaznu ocenu, jer je sama ideja solidna a scenario i sama prica bez nekih "rupa" i nelogicnosti.
Marvel je drugo, price o superherojima iz stripova, jasno je da je ciljana publika mnogo mladja nego sto je to slucaj sa star wars serijalom koji je klasik, Prvi film je snimljen pre nego sto sam se rodio...
. Sam koncept proizvodnje filma je kod MArvela vise baziran na efektima i generalno ove filmove treba posmatrati kao cisto komercijalan proizvod koji treba da bude atraktivan svojoj ciljanoj publici, tinejdzerima. Zaluta i tu poneki kvalitetan film, ali generalno moram da kazem da ovaj marvelov pristup sigurno doprinosi raznolikosti ponude, tako da mi uopste ne smeta, naprotiv. ponekada mi je potrebno bas da se opustim u pogledam upravo nesto takvo, iskljucis mozak, skines dobar snimak, cips... :)
 
Ne slažem se za Noćne zveri, od mene preporuka, vrlo dobar film.
@banexbanex
Kako si protumačio kraj?


Pa evo kako sam ja video film, pa i kraj.
Ajde da krenemo od početka, gde imamo ženu koja je u (drugom) braku, kome se nazire kraj (suprugova prevara) gde ne vidim neku poentu između nevere i ostatka filma ali nema veze. Rukopis koji je žena dobila od prvog muža je u stvari opisivanje izmišljenog događaja, njegova fikcija u kome su osećanja prava. On kroz gubitak žene i ćerke iz romana, predočava svoja osećanja koja je gajio prema njoj (Susan) onda kada su bili zajedno i kada ga je ostavila zbog drugog u trenutku kada je bila zakevila sa njim. Prikaz kada je sadašnji muž odvodi na abortus gde se nama kao gledaocima prikazuje kadar da je on znao da je ona izvršila abortus je slika iz knjige, gde na kauču leže gole i mrtve žena i ćerka. Dok Susan čita rukopis ona se seća svoje veze sa njim i provaljuje da on sa tim rukopisom opisuje njihov odnos koji se završio tako što ga je ona napustila i abortirala. Tu dolazi i onaj trenutak čitajući deo gde su one silovane i ubijene, da ona tada poziva svoju ćerku da vidi kako je, jer se uzbudila kako je neko ostao bez svog deteta u knjizi (odnosno njihovog, zbog abortusa). U suštini ispada da film nije loš da ne može da se gleda, ali radnja iz romana koja je nama predočena nije mi sela. Koja je uloga pandura iz knjige? Ne volim to kada reditelj zamišlja neku scenu, gde treba da se odradi momenat da glavni lik iz knjige ostane sam sa pištoljem, lice u lice sa osobom koja je silovala i ubila njegovu ženu i dete. I šta radi reditelj. A-ha, sada ćemo od pandura napraviti nekog Turčina - u smislu, nekog ko ne tuli cigare i što se provlači kroz ceo film da bi mu napakovali rak pluća, gde će on kad za to dođe vreme otići u wc da baci peglu jer mu muka i eto trenutka gde glavni lik ostaje sam sa ubicom i silovateljem. E takve stvari ne volim. Da remiziram. Pošto sam bio pospan, evo kako sam ja video kraj. Lik, njen prvi muž, se ubio, samo mi nije jasno da li se ubio mnogo pre nego što je ona dobila knjigu, preko neke druge osobe ili kasnije. Ona se toga plašila ali je skapirala kada ga je čekala u kafani, a njega nije bilo. Razmišljam da ga sad pogledam još jednom jer sam možda i ja propustio neke detalje, mada to retko radim sa filmovima koji mi se ne svide. Možda mu ipak dam drugu šasnu.
 
Poslednja izmena:
Jao ćuti, metnuo sam nego me komp nešto jebava, pa namestih u poslednjem momentu :D
 
Pa evo kako sam ja video film, pa i kraj.
Ajde da krenemo od početka, gde imamo ženu koja je u (drugom) braku, kome se nazire kraj (suprugova prevara) gde ne vidim neku poentu između nevere i ostatka filma ali nema veze. Rukopis koji je žena dobila od prvog muža je u stvari opisivanje izmišljenog događaja, njegova fikcija u kome su osećanja prava. On kroz gubitak žene i ćerke iz romana, predočava svoja osećanja koja je gajio prema njoj (Susan) onda kada su bili zajedno i kada ga je ostavila zbog drugog u trenutku kada je bila zakevila sa njim. Prikaz kada je sadašnji muž odvodi na abortus gde se nama kao gledaocima prikazuje kadar da je on znao da je ona izvršila abortus je slika iz knjige, gde na kauču leže gole i mrtve žena i ćerka. Dok Susan čita rukopis ona se seća svoje veze sa njim i provaljuje da on sa tim rukopisom opisuje njihov odnos koji se završio tako što ga je ona napustila i abortirala. Tu dolazi i onaj trenutak čitajući deo gde su one silovane i ubijene, da ona tada poziva svoju ćerku da vidi kako je, jer se uzbudila kako je neko ostao bez svog deteta u knjizi (odnosno njihovog, zbog abortusa). U suštini ispada da film nije loš da ne može da se gleda, ali radnja iz romana koja je nama predočena nije mi sela. Koja je uloga pandura iz knjige? Ne volim to kada reditelj zamišlja neku scenu, gde treba da se odradi momenat da glavni lik iz knjige ostane sam sa pištoljem, lice u lice sa osobom koja je silovala i ubila njegovu ženu i dete. I šta radi reditelj. A-ha, sada ćemo od pandura napraviti nekog Turčina - u smislu, nekog ko ne tuli cigare i što se provlači kroz ceo film da bi mu napakovali rak pluća, gde će on kad za to dođe vreme otići u wc da baci peglu jer mu muka i eto trenutka gde glavni lik ostaje sam sa ubicom i silovateljem. E takve stvari ne volim. Da remiziram. Pošto sam bio pospan, evo kako sam ja video kraj. Lik, njen prvi muž, se ubio, samo mi nije jasno da li se ubio mnogo pre nego što je ona dobila knjigu, preko neke druge osobe ili kasnije. Ona se toga plašila ali je skapirala kada ga je čekala u kafani, a njega nije bilo. Razmišljam da ga sad pogledam još jednom jer sam možda i ja propustio neke detalje, mada to retko radim sa filmovima koji mi se ne svide. Možda mu ipak dam drugu šasnu.

Svaka cast, to je to sklopio si kockice ala vera. Ima film i tu neku vizuelnu simboliku koja se preplice izmedju knjige i filma.
Onaj zeleni mustang koji se vidi u pozadini kada ostavlja prvog muza je isti auto koji voze silovatelji. Bilo je jos stvari ali sam pozaboravljao.
 
Odgledao Robot Jox-a ponovo nakon dugo vremena :D Kad se setim samo kako sam ga gledao odusevljeno kao klinac u to vreme kad je izasao :) Dobar je film i tacno se vidi da je mogao jos bolji da bude da nije bilo nesuglasica na setu... Pacific Rim je njegov duhovni naslednik :p
 
[/QUOTE]Svaka cast, to je to sklopio si kockice ala vera. Ima film i tu neku vizuelnu simboliku koja se preplice izmedju knjige i filma.
Onaj zeleni mustang koji se vidi u pozadini kada ostavlja prvog muza je isti auto koji voze silovatelji. Bilo je jos stvari ali sam pozaboravljao.
[/QUOTE]

Da, ima tih vizuelnih detalja još, verovatno :) Ipak ću ga pogledati još jednom.
 
Pa evo kako sam ja video film, pa i kraj.
Ajde da krenemo od početka, gde imamo ženu koja je u (drugom) braku, kome se nazire kraj (suprugova prevara) gde ne vidim neku poentu između nevere i ostatka filma ali nema veze. Rukopis koji je žena dobila od prvog muža je u stvari opisivanje izmišljenog događaja, njegova fikcija u kome su osećanja prava. On kroz gubitak žene i ćerke iz romana, predočava svoja osećanja koja je gajio prema njoj (Susan) onda kada su bili zajedno i kada ga je ostavila zbog drugog u trenutku kada je bila zakevila sa njim. Prikaz kada je sadašnji muž odvodi na abortus gde se nama kao gledaocima prikazuje kadar da je on znao da je ona izvršila abortus je slika iz knjige, gde na kauču leže gole i mrtve žena i ćerka. Dok Susan čita rukopis ona se seća svoje veze sa njim i provaljuje da on sa tim rukopisom opisuje njihov odnos koji se završio tako što ga je ona napustila i abortirala. Tu dolazi i onaj trenutak čitajući deo gde su one silovane i ubijene, da ona tada poziva svoju ćerku da vidi kako je, jer se uzbudila kako je neko ostao bez svog deteta u knjizi (odnosno njihovog, zbog abortusa). U suštini ispada da film nije loš da ne može da se gleda, ali radnja iz romana koja je nama predočena nije mi sela. Koja je uloga pandura iz knjige? Ne volim to kada reditelj zamišlja neku scenu, gde treba da se odradi momenat da glavni lik iz knjige ostane sam sa pištoljem, lice u lice sa osobom koja je silovala i ubila njegovu ženu i dete. I šta radi reditelj. A-ha, sada ćemo od pandura napraviti nekog Turčina - u smislu, nekog ko ne tuli cigare i što se provlači kroz ceo film da bi mu napakovali rak pluća, gde će on kad za to dođe vreme otići u wc da baci peglu jer mu muka i eto trenutka gde glavni lik ostaje sam sa ubicom i silovateljem. E takve stvari ne volim. Da remiziram. Pošto sam bio pospan, evo kako sam ja video kraj. Lik, njen prvi muž, se ubio, samo mi nije jasno da li se ubio mnogo pre nego što je ona dobila knjigu, preko neke druge osobe ili kasnije. Ona se toga plašila ali je skapirala kada ga je čekala u kafani, a njega nije bilo. Razmišljam da ga sad pogledam još jednom jer sam možda i ja propustio neke detalje, mada to retko radim sa filmovima koji mi se ne svide. Možda mu ipak dam drugu šasnu.

To je to, u principu smo isto videli film, samo što je meni za preporuku :)
Ima jedna scena u galeriji kada gleda u sliku, ja sam to isto povezao sa radnjom u romanu (na slici stoji REVENGE, osveta). Sve u svemu, mnogo mi je odgovarala atmosfera kada je Ejmi u kadru, sve je nekako smirujuće, pada kiša, ona čita i proživljava roman, a sa druge strane mučne su mi scene sa početka romana, napada na porodicu na autoputu, i još neke scene nasilja.
 
Mocni rendzeri,fan i dete u meni mu daju 7/10. Oni koji ih nisu voleli kao klinci verovatno nece ni da pogledaju film,realno i ne treba,ne verujem da ce im se svideti.
Film ima mana,ali resio sam da sve te kritike koje bih dao nekom filmu zanemarim i da odem da se zabavim.
Otisao sam sa ortakom sa kojim sam kao klinac trčao iz skole da gledamo novu epizodu.I očekivali smo blago razočaranje,jer mi oni kostimi i zordovi nisu bas ulivali nadu,ali u filmu deluju super,dobili smo vise nego sto smo očekivali. U publici sve matorci [emoji3]
I cekamo tako original temu i cekamo i taman kad smo izgubili nadu i mislili da je nece biti krece "go go Power Rangers" i isti onaj adrenalin na par sekundi koji sam imao kao klinac,prelep osecaj,oduševljenje u publici,imao sam osecaj kao pre 15 godina da sa 10 svojih drugara i drugarica gledam. Mogli su malo duze da rokaju tu temu da ispostuju stare fanove jer je ona veliki deo Mocnih Rendzera. Bas je kratko bilo.

Od mana bih naveo sto su bas malo bili u full odelima,kapiram da je ovo neki uvod i da ce toga vise biti u nastavcima.
Neki glumci su totalni promašaj,zuti i crni mi nisu bas legli,Rita je mogla biti bolja. Nadam se da sa Zedom nece da omanu. Alfa mi je previse alien look.

Ali nisam se pokajao sto smo isli,icicu i na nastavke.

Definitivno nije slucaj kao sa Majkl Bejovim kornjacama i transformersima sto nam se covek usro u detinjstvo.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa evo kako sam ja video film, pa i kraj.
Ajde da krenemo od početka, gde imamo ženu koja je u (drugom) braku, kome se nazire kraj (suprugova prevara) gde ne vidim neku poentu između nevere i ostatka filma ali nema veze. Rukopis koji je žena dobila od prvog muža je u stvari opisivanje izmišljenog događaja, njegova fikcija u kome su osećanja prava. On kroz gubitak žene i ćerke iz romana, predočava svoja osećanja koja je gajio prema njoj (Susan) onda kada su bili zajedno i kada ga je ostavila zbog drugog u trenutku kada je bila zakevila sa njim. Prikaz kada je sadašnji muž odvodi na abortus gde se nama kao gledaocima prikazuje kadar da je on znao da je ona izvršila abortus je slika iz knjige, gde na kauču leže gole i mrtve žena i ćerka. Dok Susan čita rukopis ona se seća svoje veze sa njim i provaljuje da on sa tim rukopisom opisuje njihov odnos koji se završio tako što ga je ona napustila i abortirala. Tu dolazi i onaj trenutak čitajući deo gde su one silovane i ubijene, da ona tada poziva svoju ćerku da vidi kako je, jer se uzbudila kako je neko ostao bez svog deteta u knjizi (odnosno njihovog, zbog abortusa). U suštini ispada da film nije loš da ne može da se gleda, ali radnja iz romana koja je nama predočena nije mi sela. Koja je uloga pandura iz knjige? Ne volim to kada reditelj zamišlja neku scenu, gde treba da se odradi momenat da glavni lik iz knjige ostane sam sa pištoljem, lice u lice sa osobom koja je silovala i ubila njegovu ženu i dete. I šta radi reditelj. A-ha, sada ćemo od pandura napraviti nekog Turčina - u smislu, nekog ko ne tuli cigare i što se provlači kroz ceo film da bi mu napakovali rak pluća, gde će on kad za to dođe vreme otići u wc da baci peglu jer mu muka i eto trenutka gde glavni lik ostaje sam sa ubicom i silovateljem. E takve stvari ne volim. Da remiziram. Pošto sam bio pospan, evo kako sam ja video kraj. Lik, njen prvi muž, se ubio, samo mi nije jasno da li se ubio mnogo pre nego što je ona dobila knjigu, preko neke druge osobe ili kasnije. Ona se toga plašila ali je skapirala kada ga je čekala u kafani, a njega nije bilo. Razmišljam da ga sad pogledam još jednom jer sam možda i ja propustio neke detalje, mada to retko radim sa filmovima koji mi se ne svide. Možda mu ipak dam drugu šasnu.

To je to, u principu smo isto videli film, samo što je meni za preporuku :)
Ima jedna scena u galeriji kada gleda u sliku, ja sam to isto povezao sa radnjom u romanu (na slici stoji REVENGE, osveta). Sve u svemu, mnogo mi je odgovarala atmosfera kada je Ejmi u kadru, sve je nekako smirujuće, pada kiša, ona čita i proživljava roman, a sa druge strane mučne su mi scene sa početka romana, napada na porodicu na autoputu, i još neke scene nasilja.

E da, dobro zapažanje za revange. Isto tako njena ćerka ima istu boju kose kao i mala iz knjige, kao i Susan i žena. Riđe :)
 
^verovatno si u ovom slucaju u pravu (ovako niska ocena govori za sebe), ali ipak bi za kritiku nekog filma trebalo film i pogledati onako kako dolikuje?
 
Pogledaj ako si entuzijasta :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ghost in the shell 2017

Film je fenomenalan, CGI i muzika je spektakularna kao sto je i original tada bio.
Prica je identicna, i sve scene su takodje identicne sa sve retro vozilima i bojama.

Ima par scena ubacenih zbog price koje dosta olaksavaju razumevanje filma i takodje poboljsavaju akciju i uzbudjenje.

Mislio sam da ce ovaj film holivud da upropasti tako da sam imao niska ocekivanja.
Ko je voleo original, ovo je must see (da se razumemo, prica je ovde detaljnije ispricana nego u originalu, tj prilagodjena je ovdasnjoj mladjoj publici, ali su takodje i dodati par nekih odlicnih detalja originalnoj prici koji zaokruzuju celu pricu).
Jedini komentar je da su glavni glumci (Scarlet i njeni pomocnik) mogli biti blizi originalnom filmu, sto zbog izgleda (previse su lepi i simpaticni glumci u odnosu na original), sto zbog nadrndanog Scarletovog ponasanja koje ne odgovara originalnom ponasanju njenog lika koji je sav zamisljen zbog situacije i sveta u kojoj se nalazi.
Ko nije cuo za ovaj film takodje za preporuku da vidi rimejk remekdela anime kulture.

9/10
 
Poslednja izmena:
Odgledao Primer juce i koliko god da sam ga kao shvatio, posle sam pogledao explanation video na YouTubeu i jbt shvatih da ni pola nisam shvatio sta se zaista desavalo kroz film. Totalni mindfuck.
 
Hvala Devil,ja to u startu otpisao,ali posle tvoje recenzije... mora se pogledati...
 
Odgledao Primer juce i koliko god da sam ga kao shvatio, posle sam pogledao explanation video na YouTubeu i jbt shvatih da ni pola nisam shvatio sta se zaista desavalo kroz film. Totalni mindfuck.

Taj obavezno treba da pogledam što pre!

Doubt mogu reći da je film dosta dobar, sa glumačke strane dovoden do savršenstva. Nekada nisam toliko obraćao pažnju na dobre glumce, ali za pojedine je stvarno greota što su nas napustili sa ovog sveta previše brzo. Radnja se sasvim lepo odvija i drži pažnju ali ipak na kraju nisam dobio ono što sam očekivao. Znate ono, kad deca očekuju da se određeno obećanje u vidu nekog poklona ostvari i ostvari se, ali sa poklonom koji niste tražili i očekivali. Moglo je ovo malo više da udari po lobanji. Ocena: gluma 10/10, film 7/10.
 
Poslednja izmena:
Kakvo đubre ovaj Assassins Creed :wall:
Iz 3 pokušaja sam pokušao da ga gledam i na kraju ne ide...
Batalio sam posle odgledanih 1:15 minuta....

Od igara nisam odigrao Unity i Syndicate pošto nemam PS4 ali ovo veze sa igrama nema....
 
Split

Krsh, pa jos i dosadan, a tek kraj...

Zalim utroseno vreme na "veliko otkrice" na kraju i sta je ovaj film kao trebalo da bude...a Unbrekable mi je jedan od omiljenih filmova btw
 
Kakvo đubre ovaj Assassins Creed :wall:
Iz 3 pokušaja sam pokušao da ga gledam i na kraju ne ide...
Batalio sam posle odgledanih 1:15 minuta....

Od igara nisam odigrao Unity i Syndicate pošto nemam PS4 ali ovo veze sa igrama nema....
To se i meni dešava u poslednje vreme,nemam motivaciju da gledam ono što pustim. I ista stvar mi se desila sa istim filmom, iako ja nisam igrao igre AC. Ima nekako veštačku atmosferu. Muzika mi se ne uklapa u film a ni glumci nisu lepo usklađeni, ovu glumicu sam gledao poslednjih mesec dana u 3 filma i ovo joj je najlošija uloga.
 
To se i meni dešava u poslednje vreme,nemam motivaciju da gledam ono što pustim. I ista stvar mi se desila sa istim filmom, iako ja nisam igrao igre AC. Ima nekako veštačku atmosferu. Muzika mi se ne uklapa u film a ni glumci nisu lepo usklađeni, ovu glumicu sam gledao poslednjih mesec dana u 3 filma i ovo joj je najlošija uloga.
Ja imam motivaciju da gledam kada film ima neku radnju,nesto a AC nema nista od toga...inace sam i sa filmovima poceo isto kao i sa serijama da postupam. Cim vidim da mi ne ide i da to nije to,gasim i brisem.

AC sam pokusao,stavrno se trudio,da ga odgledam zbog igara ali jednostavno nije uspelo

Oni kratki filmovi AC Lineage i onaj drugi su ono sto je i kako je ovaj film trebao da izgleda....

Beyond Genius Lies Insanity
 
"Lion" 2016! Po prvi put u zivotu sam plakao kao dete zbog filma! Jedan od boljih koje sam gledao u zadnje vreme!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno