Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene mnogo više interesuje, da li onda traži pare nazad ili nastavi s tim da mu ne propadne novac? XD
 
Jel mozes nama koji nismo bili sa ladyboy-em na Tajlandu malo drugacije da opises taj film? :p

Odes do Picinog parka pa tu nadjes ladyboy-a :d :p

Ako neko zna da skakanjem sa treceg sprata postaje palacinka to ne znaci da je naucio licnim primerom :d Da se izrazim filozofski: pametni uce na svojim greskama, a na greskama tudjim uce najpametniji!
 
Poslednja izmena:
The Lincoln Lawyer - 7.2
Matthew McConaughey mi se nekako u poslednje vreme uvrstio u top 3 glumca, iako znam za njega jako dugo. On nosi ovaj film. Svakako preporuka od mene.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Man of Steel - 8
Dugo mi ovaj film stoji u watchlist-i, zbog mnogih losih kritika. Obzirom da je Nolan moj omiljeni reziser, a da ima udela u pisanju price za film, izbegavao sam da ga pogledam kako se ne bih razocarao.
Suprotno od mnogih, meni se ovaj film bas svideo i cela ta prica oko supermena je najlepse ispricana. Vizuelno film je sjajan. Naravno dosta toga je naivno odradjeno, ali ne smemo da zaboravimo da su svi filmovi u superherojima manje-vise takvi.
Trebalo mi je vreme da se naviknem na cinjenicu da je supermen Carls iz Tudorovih, ali se lepo on tu snasao.
Od mene preporuka, za sve one koji na film gledaju kao zabavu i ne traze dlaku u jajetu. :p
 
Ender's game - boyo, what a crap.

DALJI TEKST SADRZI KOMPLETAN SPOILER

Independance day drugi losiji deo: 2000tih, inteligentni mravi ciji svemirski brodovi su pravljeni od trske i drveta, odlucise da napadnu zemlju. Plot twist - svi alieni ikada, u istoriji univerzuma, OSIM ljudi, imaju queen odnosno glavni server. Mi smo pametniji iako jos neamo space travel a i koji ce nam. Bilo tu gomila zrtava i takoc, i 50 godina posle svi glavni likovi na planeti zemlji donose odluku: "aj umesto da koristimo iskusne generale da mi lepo posaljemo emotivno nestabilnu decu u rat, koji ce da se spremaju u Counter strike igrici, console > gravity = zero. to onako bas ima veze sa space ratovanjem. Zaduzene za to cemo da angazujemo ukupno tri lika: Han Solo-a, debelog crnju i debelu crnkinju... Onda kad se deca nauce, pritom glavni kadet pored inteligentnog sekaperse mora da bude Latino midzid jer su oni kul, saljemo ih na totalno nevezane simulacije rata u svemiru. Plot twist 2 - Dirigenti klasicne muzike i generali spejs ratovanja su ista stvar u 2070 i nekoj. Genocid. suze. obecanje. Odo ja u svemir da nadjem mravima gajbu, dovidjenja prijatno.


Kako ovo dobije "average to good", a neki daleko koncizniji i bolje rezirani filmovi uzasne kritike, ja ne znam. samo znam da vise kritike ne citam, vec samo inicijalni zaplet pa ako mi se svidi.
 
Ja sam samo originalnu trilogiju i gledao. Takođe još jedan film koji ne znam šta će mu remake. Sumnjam da je bolji od originala, iako je Fincher.

Rooney Mara bolje odigrala lik Lisbeth. Samo zato mi je bolja americka izvedba, a gotovo skroz preslikan film.
Snimice se i ostala dva dela, kad-tad.
 
Poslednja izmena:
Source code - 6.5/10 - vec vidjeno na neki nacin, kombinacija dana mrmota sa onim dezavi.... nije los, ali nista posebno.
 
Da, Enders game nema nikakvog smisla bar meni.
 
lista

Grande belezza - nije za svakoga. Po mnogo crmu posrban film. O zivotu uopste. Nekome ce biti 1/10, nekome 10 od 10. Od mene 8/10. Glavni matorac objasnio neke stvare o glumi ;)

Best offer - na kraju obratite paznju na to da jr film potpuno italijanski, kao i prethodni, i pored totalno holivudske produkcije, kao i glumaca. 8/10. Govori o trgovini umetnickim delima, ali je to sporedno kada se na kraju sagleda situacija. Mislim da je poenta vise da govori o masim manama i kako su u filmu genijalno prezentovane.

Behind the Candalabra - film sa mnogo, mnogo zvezda na jednom mestu, sjajnom sodebergovom rezijom, odlicnom biografskom pricom o velikom pijanisti i njegovom decku (majkl daglas i met dejmon) i sve to u full hbo produkciji. 7.5/10
Mozda najbolja uloga met dejmona, koga bas i ne mirisem.

Dallas buyers club - ili kako neko rece stealers club, zbog oskara mekonahija. 10/10, sjajno stivo za sve koji ne znaju, a i one koji znaju ovu pricu. Verujem da farmaceutska mafija, monopol, radi ovako u svakoj zemlji.

12 godina rob - mozda i najtezi film koji sam gledao u poslednjih godinu dana. Realan do te mere da cete se pitati da li je moguce da su ameri snimili ovakav film. Sjajno i kosmarno u isto vreme. 10/10

Monsieur Lazhar - belgijsko kanadski bembli ga. O profesoru koji dolazi kao zamena nastavnici koja je izvrsila samoubistvo. Inace je i izbeglica. Prica u kojoj se zelja za zivotom i prica o smrti konstantno preplicu na neki nacin koji je tradicionalno predstavljen kroz ne bas tako tradicionalnu tematiku. Vredi mozda mnogo vise, kako se gleda na stvar, ali 7.5 od 10.

The hunt (mislim da je jagten ili jagden na danskom) - jedan fenomenalan film iz dansko/svedske kuhinje. Bice americki remake sigurno. Najvise me podseca na nasu klopku, ne znam zasto. Jedan mali gradic, jedan obican ucitelj, jedan obican dan, koji u nekom sick twist-u menja zivote gradjana tog seoceta za 360 stepeni u nanosekundi. Naravno, profesora igra fenomenalni mads mikelsen, hanibal iz serije, ako neko ne zna. Najbolji danski film u ovom trenutku sigurno. 9/10

Pusher (trilogija) - pricacu samo o prvom. Ko je gledao "u kini jedu pse" i dve cadjave dvocevke i dopao li su mu se, onda je ovo obavezno stivo. Glavni glumac i slavko labovic kao radovan/rasko iz "pasa" i mads mikelsen garantuju zabavu ;)
7/10

Oldboy, americki 2014 - 0 od 10.
Korejski 10+

Grand Budapest hotel - kako bih rekao... Najbolje najistocnije delo zapadne kinematografije. Ovakav film bi Jugoslavija/ceska danas snimala da ga "stara skola" pravi. Fenomenalan. 8 od 10 i to samo zato....

Obsluhoval jsem anglickeho krale (I served the King of England) - ...sto mi je ovaj toliko bolji. Dovoljno je reci Jirzi Mencl, stara skola u punom sjaju. Sedam milki dolara za IStKoE protivu 118 GBH budzeta. Tema sumnjivo slicna, u neku ruku. Prva iz pera wesa andersona 2014 o liku kome drugi lik prica svoju pricu o tome kako je prosao put od bus boy-a do vlasnika hotela u vreme kada nice nacizam, protiv novele ceholovackog pisca hrabala, iz vremena cenzure 1971 (objavlenja tek desetak godina kasnije), o prici koja je smestena u prag tokom okupacije nacista i prati mladica koji upada u razne situacije kao hotelijer u usponu, koji takodje pocinje kao bus boy u Golden Prague Hotel. E, jeste moji Ameri, nije sija nego vrat!

Sve u svemu oba su sjajna, sasvim dovoljno vizuelno razlicita, ali opet jako slicna i sjajna filma. :)
 
Vecina stvari koje si napljuvao su uzete iz knjige, tako da bih rekao da imas problem sa jednom od najboljih SF knjiga. Savetujem ti da je ipak procitas (na engleskom, ne znam kakav je prevod).

Od mene film ima 7/10, gledljiv je, ali je daleko od knjige.

Ender's game - boyo, what a crap.
 
Da se ne lazemo film jeste tesko njesra, SF djubreta je oduvek bilo i bice...
 
Za sve ljubitelje, ako je neko propustio, jos jedan film HPLHS-a - The Whisperer in Darkness (2011) ... isto je pravljen u fazonu tridesetih, crno beli, mali budzet, veliki entuzijazam...

trejler:
[YOUTUBE]pd5gWGfnK5M[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Oldboy, američka verzija.
Gori je od toga što sam mislio, a nisam mnogo mislio o njemu. Izmenili su priču, u gluplju. Izvedba je očajna. Gluma nikakva. Osim što sam ovoj Olsen sestri video grudi, nema ništa dobro u njemu. Izbacili su sve trenutke suptilnog crnog humora. I zamenili dosadnim, repetativnim glupostima.
Prvo počinje sa glupim uvodom od deset minuta, za razliku od originala, koji ima koncizan uvod.
Dok prođe taj uvod, shvatiš da ti je lik odbojan, da nemaš nikakvu empatiju.
Čime se uredno negira poenta.
Glavni negativac je kao iz neke parodije.
Kultna scena borbe u hodniku, je sada razvučena na par nivoa. I ništa ne valja.
Scene borbe su inače očajne, ne deluju ni realno ni dobro. Sve je klimavo i nikakvo.

Ljudima koji su gledali ovo đubre, samo da kažem da gledaju original, i da mu ne sude po ovome.

A onima koji su gledali original ovo da preskoče, jer će im se smučiti.
 
Ja sam nedavno gledao remake. Original mi stoji na disku, nikako da pogledam. Mada, nije losa Korejanska akciona scena. Gledao sam I saw the devil pre par dana. Toplo preporucujem.
 
A onima koji su gledali original ovo da preskoče, jer će im se smučiti.

Ocaj zivi, jedina svetla tacka to sto se pojavljuje Semjuel L Dzekson...i to samo zato sto je tu u filmu.
Ne znam sta je Spajk Liju trebalo uopste da snima ovo.deluje kao los b film.Mega Shark vs Mega Octopus, samo bez ocajnih efekata i bez mega ajkule i mega hobotnice.:D
Dolf Lundgrin kao lovac na zombije je za ovo filmcina.

-5/10
 
Space Pirate Captain Harlock - 7/10 - Lepi efekti ali stereotipna good guy prica, bolje da je uradio kako je namerio :) moze da se gleda mada.
 
Captain America 2 - the Winter Soldier: 8.5 - 10, mnogo dobro odradjeno, zao mi je sto nisam gledao u bioskopu, verovatno bi ocena bila veca. Vredi pogledati.
 
Daješ ocenu filmu na osnovu bioskopa?
 
The Magnus (1968) - heh, nije los, ali realno zelim da sam Kejn u ovom filmu - 2/3 filma on pliva, sunca se, skida se i ljubi dobre zenske, i jos toga :d, a film bi trebao da je triler hihihi.... 7/10, samo zbog Majkla, mada i malo zbog danas stereotipne filozofije :)
 
Da li sam ja tebe pitao na osnovu čega ti daješ ocene? Svako ima svoje kriterijume, samim svojim postom sam hteo napomenuti da ko hoće da pogleda film nek ode u bioskop, ja lično nisam imao vremena da odem kad je bio u SU, još se i prikazivao u 3D varijanti.
 
Ali ne postoji dobra narodna verzija, ono sto ima je jedva i gledljivo cini mi se :D
 
Poslednja izmena:
Pa to što ga ti gledaš u lošoj tehničkoj varijanti nije do filma. Pa isto tako ne može da utiče na ocenu.
 
Ali ne postoji dobra narodna verzija, ono sto ima je jedva i gledljivo cini mi se :D

Ima da se skine, juce je izasla, dosta solidno za narodnu verziju, zvuk je malo off sync, sto se da korigovati. krastavac, propustio sam projekciju, nešto su je kratko i davali, a ne mogu dočekati neki BRrip :)
 
Damage (1992), film sam odlagao da gledam, jer prvo nije bilo HD verzije. Iz nekog razloga izdat samo u Japanu. Što sa sobom povlači najiritnatniju stvar, cenzuru. Iz nekog razloga je problem videti genitalije, pa je to zamagljeno kao zaštićeni svedoci. Po meni je svaka cenzura loša i bespotrebna.
Film ovako nije loš, počinje kao priča o aferi, pa prerasta u to kako i koliko su opasni oštećeni ljudi (s čim sam imao iskustva). Scene seksa uglavnom deluju čudno, skoro komično, bar one na početku. Čini mi se da je namerno tako urađeno. Ako ništa drugo, svakako nije generično.
 
Pogledaj original. Ja sam gledao oridjidji prvo i kasnije malo gledao americku i ono je shit u odnosu na original.

Kad budes pogledao original jos vise ces se oduseviti :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno