Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Вероватно ћу бити субјективан (као велики обожавалац лика и дела Дениса Вилнева који ме је заувек "купио" са Згариштима), али овај филм је опасно добар. Денис је вероватно већ одавно домаћин у храмовима где на улазу стоји пирамида и шестар, и зна много више шта нас чека од "обичне" раје (читај разно-разних "фан-бојева"), тако да је лако дошао до идеје и у ком смеру треба реализовати овај филм. Све у свему... браво Денисе, још једно ремек дело... а ти рајо (читај "фан-бојеви") док схватите суштину... наје б ли сте... (знам-знам сада ће осути дрвље и камење на мене... и ти си Денисов "фан-бој").
 

Вероватно ћу бити субјективан (као велики обожавалац лика и дела Дениса Вилнева који ме је заувек "купио" са Згариштима), али овај филм је опасно добар. Денис је вероватно већ одавно домаћин у храмовима где на улазу стоји пирамида и шестар, и зна много више шта нас чека од "обичне" раје (читај разно-разних "фан-бојева"), тако да је лако дошао до идеје и у ком смеру треба реализовати овај филм. Све у свему... браво Денисе, још једно ремек дело... а ти рајо (читај "фан-бојеви") док схватите суштину... наје б ли сте... (знам-знам сада ће осути дрвље и камење на мене... и ти си Денисов "фан-бој").
Apsolutno perfektan film, gledano sam po sebi a pogotovo kao nastavak (sequel) za prethodni film koji je izašao 34-35 godina pre njega.
Vilnev je 100% preneo ambijent i atmosferu iz prvog filma pri tome se savršeno nadovezujući na radnju i priču iz istog.
Jedini nastavak (sequel) na originalni film a da je bolji od Blade Runner 2049 jeste The Godfather: Part II (Kum 2).
 
^
"Prstenko" Dva Tornja... (u stvari oba nastavka su progresivno bolja)
Dark Knight.
Star Wars ep. V
Man with no name trilogija - nastavci su mnogo bolji
Pusher 2 ( +3)
Spajdi 2 ("og" sa Tobijem)
Ne znam da li da ubacim i Back to the Future 3 i Indiana Jones 3 jer su 2. delovi nesto slabiji od prvog, ali meni licno i dalje solidni


Samo neki koji su mi onako pali na prvu od tih poznatijih duologija/trilogija koji su mi pali na pamet... :D
 
Oba Blade Runnera su odlicna, Nema poente raspravljati oko kvaliteta jednog ili drugog.
Licno preferiram film iz 1982, kome je muziku podario Vangelis ni manje ni vise, jedan od retkih umetnika i to stvarno retkih za koje mislim da nema ni jednu osrednju ili losu kompoziciju.
Rutger Hauer-u je u potpunosti zasenio Harison Forda, i mislim da je ovo u stvari bio jedan od prvih filmova gde sam kao mladjani decacic krenuo da "navijam" za negativce.
Ridley Scott je jos uvek imao pojma, CGI se nije koristio... remek delo, cisto kao suza.
 
Ja smatram da je prvi deo BR-a celokupno bolji...
Nastavak je dobar ali bih rekao suvisan jer su odlucili da objasne stvari iz prvog dela koje nisu ni trebale da se diraju...

Inace Vilnev vizuelno uvek bude na nivou ali po pitanju realizacije price i ne bas...
Svakako bolji od "boranije" JJ Abramsa, Snydera i Baya - za koje je mozda bolje da su ostali konsultatni za akcione scene...
 
Ne dirajte mi Beja, Bej najjaci od sve dece.
Možemo mi da se zezamo ali od svih njih Miša Bej je jedini skapirao kakvim mandrilima je okružen u USA i pravi filmove baš za njih. Pršti seva, sa pola mozga.
 
71j5ebeWfkL._SL1500_.jpg


pop, metalac i vidoviti Milan pokušavaju da zaustave antihrista...........
bili su drogirani
 
Ajmo ekipa treba mi bas dobra komedija za sutra, ima li kakva preporuka :)
 
Corneto Triologija?
Shaun of the dead
Hot fuzz
The Worlds end
 
Mene ovaj naslov radi, morace na bl.. hocu reci na listu :ROFLMAO:

Inace upravo zavrsih


i vise nego prijatno sam iznenadjen. Mozda samo u nekim segmentima na minut dva deluje jeftino i kao niskobudzetni, ali mi se mnogo dopao film. Pre svega zbog ambijenta, boja... pa i glumica :cool: 6.5/10 al ga mogu preporuciti, nije nesto posebno ni dugacak... duzi je taj toranj koji je glavna uloga :D
 
Tamo 2004. je na Comedy Central bila krenula animirana serija Drawn Together, trajali su tri sezone. Ekstremno crn humor, bio je tada veliki rivalitet između njih i South Park, obe su imale jako edgy humor za ono vreme, ali Drawn Together kreatori nisu želeli da njihova serija igra na kartu socijalne poente kao South Park, humor im je bio više u fazonu hajde da prikažemo rasizam, homofobiju i da se smejemo, umesto da gradimo poruku kako je to loše.

Nisam ni znao do danas, ali nakon što je serija ukinuta, par godina kasnije su snimili i film kojim su se oprostili od likova, umro sam upravo od smeha gledajući. Totalno ludilo, bez ikakvih pardona, bez najmanje autocenzure i poštovanja dobrog ukusa, i na kraju, dosledno odbijajući da naprave poentu, šalju likove iz serije u smrt.

 
Upravo odgledao The Lobster.

Film me oduvao, moram malo da posložim misli, pre nego što bilo šta dalje napišem.

Kolin Farel maestralan, kao uostalom i cela glumačka ekipa.

Muzika je nezaboravna i sjajno uklopljena u radnju.
 
Lobster je family-friendly u odnosu na Dogtooth :D
 
@Čika_Kure

Ja iz tog filma najviše pamtim da mi je bilo baš, baš čudno da je Alicia Silverston u ulozi majke tinejdžera jer u mojoj glavi je ona i dalje prvenstveno devojka iz spotova grupe Aerosmith...:shy:
 
Ja bio u fazonu ala ova lici na A.Silverston a onda u credits gle cak se i zovu isto 🤣

Lantimosa malo po malo mislim da njegova dva filma za redom bi mi bila previse. Mada bi mogao Miljenicu da opalim veceras.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno