Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja sam to pomislio ali sve mi je to palo u vodu kada je pokušao da vidi reakciju psa kome je dao tablete za spavanje, da se uveri da li je majka govorila istinu u vezi oca kada mu je bilo loše. Mada, može se otići i na tu stranu što ti kažeš, to je već na gledaocu kako će doživeti film.
 
Dve glumačke i scenarijske perfekcije od filmova.

fbfee6751d.jpg.webp
2a0ded8177.jpg.webp
 
Dve glumačke i scenarijske perfekcije od filmova.

fbfee6751d.jpg.webp
2a0ded8177.jpg.webp
Da bi te mrzelo da obrazložiš Anatomy of a fall i šta ti se toliko svidelo do perfekcije, obzirom da @banexbanex i ja diskutujemo o filmu prethodnih par strana, i imamo različita mišljenja i utiske o filmu.
Slažem se da su muzika kroz ceo film i pojedini kadrovi efektivni (pogotovo one scene ispred sudnice snimane kamerom iz ruke), kao i gluma većeg dela postave, ali, po meni, scenario ima ogromne rupe i nedostatke, tako da je film daleko od perfektnog.
Čekam i @shamanNS mišljenje, ako je uspeo da ga odgleda do kraja.
 
The Creator(2023)

Čitao sam neke komentare ovde, i nakon što sam pogledao film, pitam se šta vama tačno ovde ne valja? Vizuelno odlično, radnja isto. Ok, gluma mladog Vašingtona je previše drvena tu se slažem ni ja ga ne podnosim, ali ako poredimo njegovu glumu ovde i u Tenetu, ovde je barem za dva koplja odradio bolji posao. Što se mene tiče ovo je sasvim dobar film, nije remek delo ali je dobar i od mene ima 7.5/10.
 

Плакаћете на крају. Бар ја јесам а ретко плачем кад гледам филмове.
Ко воли тужне филмове...
 
Poslednja izmena:
Врхунски филм Jeдан мало старији филм, ко је гледао може да обнови, ко не, нека погледа поново. Романтична комедија - драма. Препорука. Малтене филм који се састоји само од две личности у целом филму. Сведено и мајсторски.
Daj jos neku dobru dramu, ali da nisu one megapoznate.
Ovo vise nema sta da se gleda...
Па јеси одгледао ове што сам препоручио ?

Што се мене тиче, мени је ово најбоља комедија 21 века.
Знам да сте гледали. Али погледајте поново.
 
Poslednja izmena:

Abrahams, Cuker(i) i neponovljivi Lesli Nilsen su stvarno bili majstori parodije u kojima čak i sada nakon 35 godina svaki geg ima smisla.

Ne znam da li su ovi što poslednjih godina (neuspešno) pokušavajui da snime neku parodiju (OMG ko je pomenuo Vampire sucks) gledali neki od njihovih filmova, mada čisto sumnjam jer da jesu ne bi im proizvod bio tako glup i plitak, bez ijedne scene koja bi bila iole smešna.
 
^
Naked Gun serijal + Police Squad, Dracula Dead and Loving it, Airplane, Spy Hard - jeste da su nekako "thrashy" komedije ali ja ih licno obozavam.

Dodao bih na to i Hot Shots (1 & Part Deux), Police Academy, Top Secret, Loaded Weapon, kao i sve od Mel Brooksa - jednostavno neponovljive parodije. posebno nezamislivo u danasnjoj atmosferi "politicke korektnosti".
Zamisli da neko danas pokusa da odradi The Producers ili Blazing Saddles... Ili bilo koji stand-up Edija Marfija ili Robina Vilijamsa iz 80ih...

 
Poslednja izmena:
The Holdovers 2023, meni jedan od kompletnijih filmova u zadnjih 5 godina.

Sam pocetak i retro logo univerzala ukazuje na to da se ide na retro produkciju koja ne da je dobro uradjena nego garantujem da pustite film nekome laiku koji ne zna da je Giamati aktuelni glumac da ce misliti da je film snimljen 70/80-ih godina proslog veka. Ne samo duh vremena nego i nacin na koji su filmovi tada snimani je prenesen savrseno. Čak sam u trenutku pomislio za mladog protagonistu šta li se sa ovim glumcem desilo ovaj nista od karijere nije napravio podsvesno misleci da je film iz proslog veka. Sve je uradjeno za 10 osim jedne greske gde se vide parkirana novija kola 😁.

Film je klasična drama sa dozom vickastog humora. Giamati gospodin glumac.

 
^
Naked Gun serijal + Police Squad, Dracula Dead and Loving it, Airplane, Spy Hard - jeste da su nekako "thrashy" komedije ali ja ih licno obozavam.

Dodao bih na to i Hot Shots (1 & Part Deux), Police Academy, Top Secret, Loaded Weapon
, kao i sve od Mel Brooksa - jednostavno neponovljive parodije. posebno nezamislivo u danasnjoj atmosferi "politicke korektnosti".
Zamisli da neko danas pokusa da odradi The Producers ili Blazing Saddles... Ili bilo koji stand-up Edija Marfija ili Robina Vilijamsa iz 80ih...


Iskreno mislim da bi se taj VAU efekat izgubio sad kad bi ih odgledao u ovim godinama.
Sve u svoje vreme.
Naravno kapa dole što su smeli da se sprdaju sa svim i svačim (za razliku od ovih njuejdž koji svemu idu niz dlaku i politički/rasno/polno (you name it) su korektni), sigurno ni tada to nije bilo lako, npr. da ismevaš američku vojsku u Hot shot (ipak su neki ljudi poginuli u tim američkim invazijama, i neki američki rednek iz Dakote sigurno nije bio srećan što se neko sprda sa herojima Ankl Sema).
 
To sam mislio i ja ali veruj mi taj efekat se nije izgubio naročito kada znamo šta (koje filmove pre svega) parodiraju i sa čime se sve sprdaju.

Recimo, citat iz prvog dela Naked Gun:

George Bush: I want to offer you a new job. It won't be easy. It'll mean working with some of the scummiest, most dispicable lowlifes in our society.

Drebin: You want me to join your cabinet?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno