Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pogledao i ja. Može da prodje ali ću ga zaboraviti.
Da nije Fincher režirao mnogi bi dali manju ocenu. Meni je on jedan od omiljenih reditelja ali neću da ga pravadam raznim teorijama. Uzeo pare Netflixu i odradio posao.
 

Kako mi legao film 😱
Čista poezija od filma
Prođe mi sat i po za 20 minuta otprilike

Meni je bio kao neki Džon Vik u pokušaju, ali zato scena u autobusu... Imam osećaj kao da je najveći deo budžeta otišao upravo u taj pojedinačni momenat jer je toliko kvalitetno odrađena u svakom smislu, i koreografija, efekti, postprodukcija, baš onako akciono odudara od ostatka filma.
Mislim da bih bez problema stavio tu scenu u top 10 akcionih sekvenci ikada.
 
Gledati ~2 sata kako se 5-6 ljudi raspravlja meni nije baš neki vrhunac uzbuđenja i drame. Više drame ima kad se gleda naša Skupština. Ali kao što rekoh možda sam ja nešto propustio ili što se kaže ne shvatam genijalnost koja stoji iza filma
Voleo bih onda da čujem koju ocenu bi ti dao filmu 12 Angry Men koji je recimo meni među top 5 omiljenih a radnja se najvećim delom dešava u jednoj jedinoj prostoriji gde se doduše ne raspravlja 5-6 ljudi već duplo više. A film je upravo etalon za dramu...

 
Voleo bih onda da čujem koju ocenu bi ti dao filmu 12 Angry Men koji je recimo meni među top 5 omiljenih a radnja se najvećim delom dešava u jednoj jedinoj prostoriji gde se doduše ne raspravlja 5-6 ljudi već duplo više. A film je upravo etalon za dramu...

Za taj film 8.5 ocena, jedan od omiljenih ali ne može da se poredi to i ovaj About Elly. Potpuno drugačije radnje filma
 
Hteo sam da kažem da si se pogrešno izrazio u prethodnom komentaru kada si napisao "Gledati ~2 sata kako se 5-6 ljudi raspravlja meni nije baš neki vrhunac uzbuđenja i drame" i da to generalno ne mora biti tačno te da zavisi od dosta drugih stvari (tema, dinamika, upečatljivost diskusije, učesnici etc)...
 
Voleo bih onda da čujem koju ocenu bi ti dao filmu 12 Angry Men koji je recimo meni među top 5 omiljenih a radnja se najvećim delom dešava u jednoj jedinoj prostoriji gde se doduše ne raspravlja 5-6 ljudi već duplo više. A film je upravo etalon za dramu...

Одгледах и ја 12 angry men, био сам радознао због јако високе оцене. Не бих му баш 9 дао, али 8 комотно. Добар филм.
 
Prva polovina filma je 12/10, posle je malo ostao bez gasa.
Мени је нешто боља друга половина. Морам да признам да сам очекивао компликованији крај филма, ипак ми се свидео, то је тај шмек старих филмова са једноставним, поучним расплетима.
 
Gledati ~2 sata kako se 5-6 ljudi raspravlja meni nije baš neki vrhunac uzbuđenja i drame.
Svašta... Sve zavisi od INTELIGENCIJE tih 5-6 ljudi. 😊 Jedna od najboljih drama odnosno jedan od najboljih filmova svih vremena (ako ne i najbolji) je "12 Gnevnih Ljudi".
Bez ljutnje. ❤️
 
Što se mene tiče uvek se tu i završava - slažemo se da se ne slažemo i tačka. Niti će mene neko ubediti da je neki film koji sam ja doživeo kao krš u stvari vrhunsko delo (Green Knight npr a možete me ubeđivati do preksutra) niti ja mogu (a iskreno i ne želim) da bilo kog ubedim u isto to.
 
The Tomorrow War - odgledao i mogu reći samo da je moglo bolje, više sam očekivao od filma, ko ga nije gledao neće ništa propustiti.
 

Ummm...ne znam, možda sam ja propustio nešto, ili nisam dovoljno kognitivno razvijen da shvatim šta je poenta ovog filma

Priznajem da me privukla i ocena, i to što je film iranski i što u opisu stoji "mystery"

Ali meni je jedina misterija ovde kako ovo ima 7.9 ocenu
Film izuva koliko je dobar, kao i svaki od Farhadija. Ja sam mu dao 8/10 zbog celokupne atmosfere i teme.

edit: @Martin Mystere
Ja baš volim ako omanem sa filmom i da zbog objašnjenja od drugih ili čitanjem o filmu, ponovnim gledanjem, promenim utisak u poztivinom smislu.
 
Poslednja izmena:
Ogledao bih neki dobar psiho-horor, triler, da je novijeg datuma, a da nije toliko poznat, ima li ko da preporuci? 🙂
 
The Creator je jos i dobro ispao, s obzirom da je isti covek pisao, producirao, rezirao...
CGI je prisutan poprilicno, ali je odlicno odradjen, tj. neprimetan je. Sto je plus.
Skripi radnja...
7/10
Poenta filma je dobra, stoga 7.
 
Како добар филм! Пре неколико година сам одгледао само крај на ТВ-у и свидео ми се, сад га нађем и одгледам, и одушевим се. Много волим Џекмана.
Још један његов, скоро га понових, одлична прича, пун обрта, добра акција, одличан soundtrack (Пол Оукенфолд), мени много готиван филм. Можда зато што ме враћа у неки мени леп период. Препорука, мада га је вероватно већина гледала.
 
Slažem se za oba, s tim da je Sunset izuetno težak i zahtevan filolozofski film. A od tih "one room" filmova ne mogu a ne pomenuti masterpiece Tape (2001).
I naravno ovaj dole u prilogu...


Gett (2014)
Izuzetno surov, bolan i težak, a govori o sudskom procesu iza kojeg stoje ortodoksni rabini kao sudije, Vivijen Amselam žena koja je dvadeset godina udata za čoveka sa kojim već duži period ne žive zajedno i dolazi na sud da dobije tzv "gett" (odnosno razvod), dok se muž nada da će mu se vratiti. U prevodu, jeba u najavi!

Ovo je poslednji film u trilogiji prerano preminule izraelske rediteljke, scenariste i glumice Ronit Elkabetz. koja stoji iza sva tri filma. Prvi u trilogiji je To take a wife (2004) i drugi Shiva (2008).
I ne bih bio naopak da nisam pogledao prvo Gett (za ova dva nisam ni znao) i da je nekada ipak korisno pokupiti neku informaciju pre gledanja filma. Nosio sam se mišlju
da naknadno pogledam prethodna dva pa onda napišem neki osvrt, ali kad pomenuste ovu vrstu filmova, neki me neizdrž pritisnuo. Mogu da dodam da uopšte nisam imao utisak da nešto propuštam u toku gledanja, jer postoje još dva filma pre ovoga, a ipak verujem da postoji neka povezanost, tako da ću im se svakako naknadno posvetiti.
 
Napoleon

Što bi se kod nas reklo, Ridli je mnogo hteo, mnogo započeo... Film je svašta po malo - spektakl, ratni film, drama, romansa.

Događaji se nižu jedan za drugim, linearno, bez veće dinamike i periodične kulminacije, koja bi film učinila zanimljivijim. Ni konteksti događaja nisu šire zastupljeni, tu i tamo se to pokušava nadomestiti kraćim tekstualnim naznakama.

Scene borbi su solidno urađene, iako su mogle biti duže i sveobuhvatnije. Kada uporedim ono što sam saznao prilikom posete kompleksu Vaterlo, gde je predstavljena poslednja bitka Napoleona nakon koje je doživeo i konačan krah, onda je ono viđeno na filmu značajno pojednostavljeno. Scenografija je na nivou. Hoakin i ekipa takođe.

6/10
 
Poslednja izmena:
Anatomy of a Fall (2023)

Još jedan biser francuske kinematografie, s tim da je ovoga puta film iz ove godine koji je već pokupio nekoliko nagrada (zlatnu palmu sa Kanskog) i brdo nominacija.
Početak filma nam otkriva toliko puta već viđeni uvod u priču, a sam imdb plot u prvoj rečenici otkriva, da je žena optužena za smrt svog supruga...

I ja bih tu stao sa daljim opisom, ali ono što bih napomenuo se odnosi na sam doživljaj praćenja filma koji traje nekih dva i po sata i uglavnom je priča fokusirana na sudski proces
koji je ovde vrlo realno i verno prikazan i što je najbitnije, dešavanja u sudnici i van nje vam pružaju deliće nagoveštaja, ali sa velikim znakom pitanja, jer koliko se da zaključiti, sama priča nije fokusirana na tome da se razreši misterija koliko određena i površna saznanja iz procesa kreiraju mišljenja kako likova u filmu, ali isto tako efektno radi i sa gledaocem, a sve zbog vrlo kompleksnog uzroka, bez čvrstih dokaza. Sandra Huller kao Sandra Voyter u filmu je svojim glumačkim kvalitetima pokazala kako se glumi, ali meni je možda još veći utisak ostavio maleni Daniel (Milo Machado Graner), sa svojom ulogom. 8/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno