Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Beau Is Afraid,
obozavam cudne filmove, ali ovaj mi je drzao nervozu sve vreme, a radnje nema uopste, bar ne do polovine filma dokle sam uspeo da doguram.
Verovatno ce se sve otkriti na kraju filma ali 3h mi je previse.
 
Državni neprijatelj broj 1 (2008)

dvodelni film o čuvenom francuskom kriminalcu Žaku Merinu. dobar evropski film, mislim da bi holivudska verzija bila teška splačina
kuriozitet je što je prvo snimljen drugi pa prvi deo, pošto glavni glumac, čuveni Vinsen Kasel, nije mogao da se nagruva tako brzo pa da snimaju hronološki, no je prvo snimao nagruvan pa je onda mršavio natenane

1. deo L'instinct de mort
2. deo L'ennemi public n°1
 
Covenant loš do bola, neuverljiv. Čak je i Gilenhol loš, bolno ga je gledati sa onim ozbiljnim facama u slow motionu. Jedimo tumač Ahmed je na nivoi zadatka, sve ostalo muzika scene...bljuc hocu nazad 2 sata

P.S. Kandahar iako malo drugacije radnje je filmcina za ovo
 
^
The Menu mislim da mi je jedini "legao" od "ozbiljnijih" filmova koji su iskocili u poslednjih godinu dana...
Jeste mozda malo razvucen ali drzi paznju.

Od filmova za "razbibrigu" Renfield, D&D Honor Among Thieves su prebacili ocekivanja i bili skroz prijatno iznenadjenje...
Guardians of the Galaxy vol.3 - mrsavo, bolji od vol.2 ali slabiji od prvog dela...

Ceka se nastavak Dine i Openheimer... Uz novog Spajdija (koji jos nisam odgledao) verovatno najbolje sto 2023. ima da ponudi.


edit.
Ako neko uzima Stretch (2014) (na preporuku kolege sa prethodne strane) iz biblioteke neka proveri dobro sta pozajmljuje...
Pustio sinoc film, ono krece Mia Malkova... xD
 
Ladno nisam znao da je Elizabeth Olsen to rekla. Koliko medije ustvari zaglupljuju ljude a to je i cilj zar ne. Ljudima je jako lako kontrolisati i navesti ih na greske... Koliko jadno da neko ko je javna licnost i za nekog koga znaju milioni ljudi da dozvoli sebi da prica nesto sto nije ni proverila a vredja neku naciju. Isto tako i ona Rita Ora i Dua Lipa. Ne mogu da ih svarim!


Odlican film, moja preporuka. Ocena na IMDB korektna
 
Guardians of the Galaxy vol 3

Prilično zabavan film rađen upravo i isključivo sa tom namenom - da bude zabavan, uz jednu svima namenjenu poruku o važnim stvarima o životu, tako da definitivno ovde ne važi traženje dobrih i loših stvari u njemu, odnosno onog što nam se dopalo ili nije...

Zaključak je da mi nije žao ovih dva ipo sata provedenih uz njega...
 

Al' je Džej Lo fit, u kondiciji i opaka u petoj deceniji.

Klasična netflix akcija, generička praktično. Utisak mi je da je prva polovina solidno kvalitetnija jer kako je krenula akcija na Kubi pomislio sam ovo će ispasti bolje nego očekivano. Drugi čin filma praktično gasi potencijal, ulazi u prazan hod, manje dinamičnu scenografiju i dovodi do prilično jeftine dramske i akcione kulminacije.
Pozitivna je uloga Džej Lo, kvalitetno se naoštrila u svom liku, posebno u toj prvoj polovini filma.

Moglo je bolje, tj. izgledalo je da će biti.
 
Guardians of the Galaxy vol. 3
Ugasio i obrisao nakon 20 min.. svakih 2-3 minuta ide na max neka uplifting pesma od pre 20-30 god... dokle isti fazon kod serija i filmova?
80-te su prosle i nikada se vise nece vratiti! Nikad! Ni uz bloom, HDR, smorene i u guzu steroidima bockane glumce..
Od g se pita ne pravi.. a u g smo debelo i odavno zagazili,i tonemo jos dublje
4/10

Kurt Russel, kada umre, nece biti zapamcen po GOTG tezgi u jednom od "nastavaka".
[/rant]
 
Poslednja izmena:
Šta da kažem - uvek više volim da čujem neku kvalitetnu pesmu iz 80-ih nego neku modernu autotune...

A ako si upoznat sa pričom trebao bi da znaš da postoji i poseban razlog zašto idu pesme iz 80-ih, a to nije samo zbog puste nostalgije scenariste/režisera već ima direktne veze sa pričom/likom Petera Quilla.
 
Guardians of the Galaxy vol. 3
Ugasio i obrisao nakon 20 min.. svakih 2-3 minuta ide na max neka uplifting pesma od pre 20-30 god... dokle isti fazon kod serija i filmova?
80-te su prosle i nikada se vise nece vratiti! Nikad! Ni uz bloom, HDR, smorene glumce..
Od g se pita ne pravi.. a u g smo debelo i odavno zagazili,i tonemo jos dublje
4/10

Kurt Russel, kada umre, nece biti zapamcen po GOTG tezgi.
O ukusima se ne raspravlja, ali ja kad vidim ono drvo ili šta već u navedenom filmu uvek se zapitam ko gleda takve filmove? I prvo mi na pamet padaju one "karikature" od publike što đuskaju za vreme pauza na NBA mečevima.. Ne želim da generalizujem filmove sa super herojima/junacima ali čuvare galaksije nikako ne mogu da svarim..
 
Šta da kažem - uvek više volim da čujem neku kvalitetnu pesmu iz 80-ih nego neku modernu autotune...

A ako si upoznat sa pričom trebao bi da znaš da postoji i poseban razlog zašto idu pesme iz 80-ih, a to nije samo zbog puste nostalgije scenariste/režisera već ima direktne veze sa pričom/likom Petera Quilla.

Sori, ne pratim MCU lore... meni je sav taj Disney/Marvel lore nekako... da se ne izrazavam.
Volim da pogledam, ali ako je kao zadnji antman, i ne bas..
EDIT:
Svakako da je i LSD zika bolja nego ovo danas, ali to jednostavno ne znaci da je samim tim i dobra.
Jesi poslusao tekst neke od tihpesama iz 80-tih?
Da se ne zaglavljujemo sada u proslosti, ali ako ima nesto gore od obmane, to je samoobmana... velicati neko vreme kod smo bili mladji, pa je sve bilo super...
 
Poslednja izmena:
^
Na isto bi dosao i da si uskocio u 3. sezonu neke serije i zalio se kako ti neke stvari nisu jasne iako su objasnjene kroz prethodne 2 sezone..

Btw, meni licno soundtrack za GotG vol.3 mi je najslabiji u celom serijalu, da ne kazem totalno promasen...
Kec je definitivno medju najboljim filmovima iz Marvel univerzuma.

Ironicno Marvel's GotG (igra) je mozda i najbolje sto je iskocilo iz Marvel univerzuma (uz animiranog Spajdija) od pandemije a nece dobiti nastavak.
"Sije" uzduz i popreko svaki film i seriju koju je Marvel/Dizni izbacio u poslednje vreme.
 
Srecom, pa u ovoj temi nismo nikada bili neprijateljski ili ubedjivacki nastrojeni.
Drago mi je da cujem i tudje misljenje... slazem se sa Yojinbom sto se muzike tice, a gotivim i tebe sto si iskreno napisao da tu muziku slusas 40g bez subtitla 💪🤝
Bitno da se ne koljemo oko misljenja, tj. da je jedno misljenje jedino i ispravno!
prva dva GOTG su mi legli, ovaj nije...nikako
Eto, spustio sam loptu (ali mi zao budzeta filma) :D
 
Poslednja izmena:
Nema ovde neprijateljstva niti ubeđivanja - otprilike smo Yojinbo i ja napisali isto samo možda na drugačiji način (btw gledam tenis pa sam zato malo nervozan)...
 
Par pesama su bile OK ostale su bile realno suviše ili se nisu baš uklopile ali je recimo Creap od Radioheada sa početka filma bila pravi pogodak.
 
Muzika, sama po sebi ne bi trebala da bude osnov filma, tj. da puni supljine istog, kao u primeru GOTG3... gde cak nije ni uspela!

Uvek se setim Goodfellas filma, kada je Skorseze iz vedra neba, znaci usred produkcije, rekao da bi kod scene sa Denirom (dok pljuga za sankom) trebalo da se ubaci
Cream: Sunshine Of Your Love



E to je uspesan primer simbioze muzike i scene! GOTG3 to jednostavno nije... stavise, cist cringe je
 
Poslednja izmena:
I Pavle Vuisic umesto ovog 👌
 
GotG 3 je, prema mom mišljenju, slabiji od prva dva dela, izbor pesama je losiji nego u prva dva filma, isforsirana je njihova implementacija, humor je na nizem nivou nego u prva dva dela, a patetika je na do sad nevidjenom nivou u Marvel univerzumu.

Ova ocena, koju ima na imdb, je samo zbog toga sto je sve od Marvela posle "endgejma" gore od goreg, pa je u toj konkurenciji svakako najbolji.
 
RDJ i BBC Sherlock (lakse mi ovako nego da pogadjam prezime Benedicta...) izneli celu franshizu na ledjima... mislim da nijedan ne zeli vise da se vrati u Dizni kolo.
A sto je najgore od svega, RDJ najbolja zivotna uloga je sa Val Kilmerom u Kiss Kiss... nebitno...
 
Guardians of the Galaxy vol. 3 (2023)
Efekti savršeni, priča dobra. Uživao sam u filmu. Rocket. ❤️
9/10
 
^ malo su kraj upekmezili.. al iz nekog ne posebno velicanstvenog razloga drzao je paznju.
 
RDJ i BBC Sherlock (lakse mi ovako nego da pogadjam prezime Benedicta...) izneli celu franshizu na ledjima... mislim da nijedan ne zeli vise da se vrati u Dizni kolo.
A sto je najgore od svega, RDJ najbolja zivotna uloga je sa Val Kilmerom u Kiss Kiss... nebitno...
Ta uloga mu je beše oživela karijeru?

Meni je u Tropic Thunderu odličan i van njegovog kalupa.
Isto i u A Scanner Darkly
 
Sharper dobar film. Preporuka za gledanje.
 
Hereditary (2018)

Pogledah ga posle ne znam koliko godina ponovo. Vidim da je ovde u skorije vreme pominjan često u poztitivnom kontekstu.
Nema mi baš sjajnu ocenu (koju sam mu dao) i zbog toga sam i imao želju da ga ponovo pogledam (a realno i zaboravilo se) i dobar deo filma sam bio ubeđen da sam ipak bio prestrog prema ovom ostvarenju, dok me poslednja trećina filma nije razuverila. I više nego dobar do određenog dela, tako da mu ocenu neću menjati, dok mi je ova imdb ocena od dobrih 7,1 sasvim korektna (možda), za ovaj žanr i ono što je prikazano, ali ostaje mi taj strmoglavi pad na kraju... Svaki horor sa poveznicama prema paklu, demonima, čudima m****a mi ubije želju za ovakvim filmovima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno