Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Glass Onion: A Knives Out Mystery,
prvih sat vremena teski cringe i preterana gluma, a onda krece pristojna zabava.
7.5/10
 
Ako neko nije gledao, klasik iz 1962, tada 10mil$ uloženo u snimanje.
 
E, za ovo je primereno. "Najduži dan" na nemačkom.
I bio im je najduži. Jedan od...
 
Malo filmova o cveću, mada nemaju mnogo dodirnih tačaka.

Šon Koneri igra mudrog, razumnog, učenog eks inkvizitora i sa svojim štićenikom, mladim i plašljivim ali željnim znanja, Kristijanom Slejterom istražuje seriju ubistava među braćom franjevaca. Ostali likovi, fratri, su u manjoj ili većoj meri jezivi. Kakvo je to vreme bilo da se živi, gde se crkva pitala za sve, daleko bilo.
Ron Perlman mi je bio zanimljiv, dobro su ga udesili za snimanje. Glavni zlikovac sasvim neočekivan.
Jako dobar film i neka na tome ostane, da ne krene sada priča o knjizi i povlačenje paralela.:p
Zanimljiv koncept što se biblioteke tiče, odakle im uopšte ideje?:) .Inače, moje omiljene scene u filmu, šteta što nije bilo više sa tajnim prolazima.
P.S. Samo prva slika je iz aktuelnog filma.;)

Monastery library.jpg Piranesi Carceri.jpgHogwarts staircase.jpg

Zbrka od starta sa 3 nepovezane priče koje "nemaju" nikakvog uticaja na ostatak filma. Posle ide nekoliko segmenata koji se prepliću i sve to pomalo otežava praćenje toka radnji.
Sve u svemu, odličan film o zapostavljanju i zlostavljanju dece i njihovom odrastanju, ogorčenosti, usamljenosti, praštanju i pomirenju u naizgled nasumičnom sledu događaja. Zamerki nekih nemam, osim što možda traje predugo.
Brižnog supruga i oca, vlasnika Grinberi Hil apoteke, ubijaju trojica - Grin, Beri i Hil?!
Vatrogasac, a inače otuđen otac i pijanac, svojim kanaderom izbacuje mrtvog ronioca sa vodom koje je pokupio sa obližnjeg jezera. Sa tim neznancem se sukobio u kasinu gde mu je žrtva bila delilac karti.
Mladić, često svedok a možda i žrtva svađa i pretnji smrću svojih roditelja, pokušava samoubistvo sa krova (ne znajući da je mreža dole) a biva ubijen sačmarom svoje majke koju je ona uperila u supruga i slučajno opalila metak kroz prozor pogodivši sina u padu sa krova. Sin je napunio pušku kako bi se roditelji konačno poubijali među sobom.

Osim koincidencija u sva tri slučaja a i porodični odnosi, ništa drugo ne spaja ovo sa ostatkom filma.

Sam kraj je bizaran - žabe sa neba. Je li to neka tačka vrhunca gde sve izmiče kontroli kako bi napravili zaokret?
A što se pištolja tiče, kako je on pao niotkud? Mali Dikson ga je našao i pokupio. Našao sam online da je navodno scenario prepravljan i da je Dikson, zlostavljan od svog oca Crva, slat da pljačka ljude. U filmu nema i da je Dikson hteo sa pištoljem da opljačka Stenlija kviz klinca i da mu je ovaj mirno dao paru jer su mu potrebnije. Kasnije se Dikson sa ocem miri i iz kola u pokretu izbacuje pištolj koji "pada niotkuda".
 
Pogledajte prilog 389585
Veoma zanimljiv mali indie sf filmcic. 90 min je tako brzo proletelo. Film se sastoji iz tri poglavlja (delova). Prvi deo me je tako brzo prikovao za ekran, mozda zato sto mi je pomalo slican sa kultnim " The Man from Earth" (dug razgovor nekoliko ljudi na samo jednoj lokaciji). Drugi deo je mozda i malo slabiji deo filma. Nije toliko los kao ostali delovi filma ali mnogi ce se mozda pomalo smoriti jer ovo nije film za svakoga. Tema filma mozda nije originalna ali je aktuelna itekako. Treci deo filma je savrsenstvo.
Finale 👌. Preporuka: Nikako ne gledati trailer niti istrazivati nesto o filmu.
Ocena 8/10.

Solidan film. Previše info dumping-a kroz dijaloge.
 
Sinoc odgledah John Wick-a 4....brate mili,preterase ga ovaj put.....potpuno nepotreban nastavak.
 
Плашио сам се да неће остарити добро, али уз овакву глумачку екипу и даље класа за оно смеће што су снимали скоро. Штета за CGI и гомилу slo - mo сцена које се виде да су старе 28 година. Наравно soundtrack 15/10,човек који је написао ово је ј***** геније. Субјективних 6,5/10 али верујем да је ово људима који готиве овај жанр и даље вредно гледања.
 
Hypnotic (2023) - Zaobići, bukvalno direct to DVD film. Nisam znao da je Aflek spao na ovaj nivo.
 
Ocena se može dati na dva načina i u zavisnosti kako je dajemo može da značajno varira i to:
a) poređenjem nekog filma x u zavisnosti kakvi su se filmovi nekad snimali i kakva smo sve dela čak i u istom žanru imali prilike da gledamo i
b) poređenjem istog tog filma x u zavisnosti kakvi se sve filmovi danas snimaju i kakvu sve đubrad imamo prilike i čast da gledamo...

U prvoj opciji film x će u najboljem slučaju dobiti nategnutu peticu dok će u drugoj opciji naspram ovih filmova kakve sve češće imamo priliku da gledamo, možda čak i zaslužiti jako visoku ocenu.

Ja lično ih poredim po opciji a) i zato bolje da ovim novim filmovima ne dajem brojčanu ocenu.
 
Ocena se može dati na dva načina i u zavisnosti kako je dajemo može da značajno varira i to:
a) poređenjem nekog filma x u zavisnosti kakvi su se filmovi nekad snimali i kakva smo sve dela čak i u istom žanru imali prilike da gledamo i
b) poređenjem istog tog filma x u zavisnosti kakvi se sve filmovi danas snimaju i kakvu sve đubrad imamo prilike i čast da gledamo...

U prvoj opciji film x će u najboljem slučaju dobiti nategnutu peticu dok će u drugoj opciji naspram ovih filmova kakve sve češće imamo priliku da gledamo, možda čak i zaslužiti jako visoku ocenu.

Ja lično ih poredim po opciji a) i zato bolje da ovim novim filmovima ne dajem brojčanu ocenu.
Dobar film je jednostavno-dobar film.Remek-delo je uvek remek-delo.Bez obzira na to kada je snimljeno.Kao većina filmova Kjubrika,Tarkovskog,Kurosave,Felinija.Za danas aktuelne autore test vremena je glavno merilo da li su dostojni da se nađu u ovom odabranom društvu.Za neke od njih se može već pretpostaviti da će uspeti u tome.Pre svih tu mislim na Injaritua,Sorentina,Kuarona i (vrlo subjektivno) Nolana.
 
Mislio sam na ocenjivanje današnjih filmova - ukoliko pomenuti Hypnotic uporediš sa većinom filmova iz recimo 80-ih ili 90-ih godina on neće ići preko ocene 5 i to u najboljem slučaju. Ukoliko kao reper uzmeš filmove snimljene ove godine, koje si odgledao poslednjih par meseci učiniće ti se odličnim, za ocenu 8 ili čak 9.

E sad, uzmimo u obzir da ocene daju mahom oni koji su iz nekog razloga (zbog godina recimo) propustila veći deo dobrih filmova iz ranijeg perioda nije ni čudo što pojedini filmovi koji su realno daleko od vrhunskih imaju ocene od 7,6 i više...
 
Rogue Agent

nije los film o tajnom agentu kako na pocetku izgleda.
vec Istinita prica o coveku koji je umeo vesto da manipulise i da navodi ljude da bukvalno rade za njega sve sto im trazi.
Uhapsen je i pusten 2009te godine i ne zna mu se trag.
 

Ok film, fina priča ali mi je najveći utisak nekako slaba izvedba akcionog segmenta. Baš deluje nekako u rangu filma B produkcije, ne naročito kvalitetne akcione sekvence, ne posebno autentični specijalni efekti, a ko obrati pažnju film je čak prepun upečatljivih maketa oružja koje su udeljene statistima.
Isto tako ni same akcione scene ne deluju naročito autentično, ne ostavljaju utisak kao recimo u Hurt Lockeru ili Lone Survivoru.
 
... ili kao Jarhead u najmanju ruku.
 

Ok film, fina priča ali mi je najveći utisak nekako slaba izvedba akcionog segmenta. Baš deluje nekako u rangu filma B produkcije, ne naročito kvalitetne akcione sekvence, ne posebno autentični specijalni efekti, a ko obrati pažnju film je čak prepun upečatljivih maketa oružja koje su udeljene statistima.
Isto tako ni same akcione scene ne deluju naročito autentično, ne ostavljaju utisak kao recimo u Hurt Lockeru ili Lone Survivoru.
Riči je počeo da brljavi poput Ridlija (Skota).. razumem Ridlija, godine čine svoje, ali Ričija već ne.. Nakon Džentlmena samo ređa promašaje.. ili se barem samo meni tako čini.. Elem, nisam gledao film niti mi se gleda, ali svakako ću ga odgledati jednoga dana :)
 

Za fEnove preživljavanja u prirodi
Za neFenove može da se zaobiđe
 
Back to the Future

Ovu legendarnu trilogiju pogledam na svakih par godina i uvek mi popravi raspoloženje.
10/10
Takođe.
Prvi deo je moj prvi film koji sam gledao na FEST-u.
Riči je počeo da brljavi poput Ridlija (Skota).. razumem Ridlija, godine čine svoje, ali Ričija već ne.. Nakon Džentlmena samo ređa promašaje.. ili se barem samo meni tako čini.. Elem, nisam gledao film niti mi se gleda, ali svakako ću ga odgledati jednoga dana :)
Nije toliko loš kao džentlmeni, ali je priča meh.
 
По мени, најлошији Питов филм. Баш ми је некако незанимљив био, нигде узбуђења, раван филм ко ливада. Ко није гледао, ни не мора.
 
Slažem se sa većinom napisanog ovde za Zavet

Lepo krene da bi od sredine filma,počeo da se razvlači.Onaj Apač na kraju je vrh vrhova CGIa,danačnja deca bi to bolje odradila

Sve u svemu,skoro pa dobar

Meni sasvim solidan. Cista 7, pa cak i kad ga uporedim sa starim filmovima :) . 7,2 na imdb. Moze i tako.
Neobican, a gluma odlicna!
Jel to Engleski pacijent....ovo se mora pogledati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno