Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Одгледах и ја, ношен добрим искуством из првог дела. Добра акција, ефекти одлични, један од оних филмова да се човек не покаје што је гледао. Само сад кад од овога направе франшизу, па улети чика Дизелаш са својом фамилијом па направе династију на крају, благо нама...
7/10 јер нема бољих акционих филмова тренутно.
 
La chambre bleue/The Blue Room 2014
crime;romance;thriller
Misteriozan i napet francuski triler.Film je režirao Mathieu Amalric koji je izvanredno ugradio elemente romantične priče,psihološkog trilera i misterije u ovaj film.
Film se fokusira na zamršenu psihološku igru između glavnih likova.Julien kojeg igra Mathieu Amalric je uspješan trgovac koji ima ženu i kćer,ali ipak zapada u zabranjenu vezu sa Esther (Stephanie Cleau).Kada se ubrzo nakon toga dogodi zločin,Julien biva optužen i suočava se sa teškim posledicama svoje neodgovorne avanture.Ocjena 8/10
 

Čuo sam negde Streets of Philadelphia pa mi na pamet pade da repriziram i ovaj film posle 20tak godina od poslednjeg gledanja

Not great, not terrible, neke stvari iz film sad udaraju drugačije

Jaka 7
 

Nista posebno, h od horora nema , cak nam Rasel Krou fura neke fazone i forice kroz film. Ocena na imdb je velikodusna.
Ko nije gledao ne bi ni trebao, radije bih preporucio Evil dead rise, ako vam se gleda neki fin hororcic.

Remek delo! Nesto sto se pravi talentom, srcem i dusom. Pod obavezno da se gleda i to danas ako vec niste jer se ovo ne stavlja na queue.
 
Odgledao Hypnotic. Nije loš. Malo je predvidljiv i gluma mi se čini malo kao da je na silu, ali je zabavan.
Extraction 2. Prvi deo mi je bio bolj, ali ni ovaj nije loš. Bezumna akcija. Opuštajuće.

Master Gardener

Joel Edgerton je strašan glumac.
Trejler i film nemaju veze jedno sa drugim.
Film mi se svideo, i malo mu nedostaje da bude odličan. Recimo 7/10.
 
Film je povezan, ali jako težak za ispratiti. Imas na youtube dosta objašnjenja filma. Sećam se da sam gledao neki video od 20ak minuta gde je sve u crevca objašnjeno, doduse i sa tim pojašnjenjem je trebalo solidno mozganja da bi se pohvatao timeline i ostalo.
Dokle smo došli da nam trebaju jutjub tutorijali za gledanje filma :) Ccc...
Ništa druže na tvoj račun,citirao sam te samo što si spomenuo.
 
Dokle smo došli da nam trebaju jutjub tutorijali za gledanje filma :) Ccc...
Ništa druže na tvoj račun,citirao sam te samo što si spomenuo.
Ако мислиш да је то страшно вероватно ниси гледао Tenet 😂
 
Evo jedan klasik


Gledao sam ga zato sto me opis podsetio na Dazed and Confused koji sam gledao pre neki dan.

Oba se bave srednjoskolcima u malim gradovima teksasa pro zavrsavanji srednje skole. Dok se The Last Picture show bavi i samim gradićem i ostalim stanovnicima. Ovaj film je sniman 70-ih a desava se 50-ih dok dazed i confused je sniman 90-ih a bavi se 70-im. Vrlo zanimljivo kako nisu slicni ama uopste ne damo sto im je tematika drugacija vec 22 godine razlike u kinematografiji se ovde bas vidi. Ovaj stariji se jače bavi seksom dok ovaj drugi sniman 90ih više ima akcenat na nasilju.
 
U suštini ništa više od niskobudžetnog B sci-fi i ocena 5.5 sa imdb je tu negde potaman. Ja sam odgovarajućeg godišta i slab na svojevremeno prirodnu Melani Grifit tako da od mene ide subjektivnih 6.5
 
Suplje i dosadno, klasika Amerika rules, samo mir zele, drugi su mutavi i stizu na cilj(da ubiju 'this is spartaa') dvaest godina pa ih ameri tuku dok oni dolaze i tako te price za nasu decicu. Od mene 2/10 i to uz premotavanje.
 
Ma gledao sam,kao :) kod njega ni tutorijal ne pomaže 😃
Ali da mi treba tutorijal da bi skapirao film,pa jbt.
Izgleda da sam baš ostario,gde su oni stari dobri filmovi po Agati Kristi.
Bilo je i ranije, npr. Moonholand Dr. ni dan danas ne znam šta se dešava (znam da sam pre par godina pročitao da je neko kod nas na Filozofskom pisao i doktorat na tu temu)...
Mislim da mi je neko sa foruma i slao, ali ni posle čitanja zaključka nisam bio pametniji.
Lost Highway sam nekako pohvatao.
A tada nije bilo tutoriala i objašnjenja.
P.S. mogao bih reprizirati Linča.

EDIT: Inače da ne bude totalni OFF, dogledao juče Evil dead iz 1983. Ono je toliki krindž da je zabavno.
 
Poslednja izmena:
Bilo je i ranije, npr. Moonholand Dr. ni dan danas ne znam šta se dešava (znam da sam pre par godina pročitao da je neko kod nas na Filozofskom pisao i doktorat na tu temu)...
Mislim da mi je neko sa foruma i slao, ali ni posle čitanja zaključka nisam bio pametniji.
Lost Highway sam nekako pohvatao.
A tada nije bilo tutoriala i objašnjenja.
P.S. mogao bih reprizirati Linča.

EDIT: Inače da ne bude totalni OFF, dogledao juče Evil dead iz 1983. Ono je toliki krindž da je zabavno.
Ni ja ne znam sta se desava u Moonholand Dr.
U Mulholland dr. i nekako 😀😀😀
 
Bilo je i ranije, npr. Moonholand Dr. ni dan danas ne znam šta se dešava (znam da sam pre par godina pročitao da je neko kod nas na Filozofskom pisao i doktorat na tu temu)...
Mislim da mi je neko sa foruma i slao, ali ni posle čitanja zaključka nisam bio pametniji.
Lost Highway sam nekako pohvatao.
A tada nije bilo tutoriala i objašnjenja.
P.S. mogao bih reprizirati Linča.

EDIT: Inače da ne bude totalni OFF, dogledao juče Evil dead iz 1983. Ono je toliki krindž da je zabavno.
Mulholand je najbolje gledati 2 puta za redom pa se skonta jako dobro. Ali sad da me pitaš nemam pojma. Ako se ne varam ona je u stvari svoja drugarica ako nisam pobrkao lončiće

P.S. hvala na podsetniku ostao mi jedan Lynchov koji sam propustio a planiran je za gledanje Inland Empire, mad ame 3 sata uvek odbijalo. Mozda prvo sansu dam The Straight Story.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam ni gledao Moonholand Dr. zbog radnje vec samo zbog glumica(realno napaljeni srednjoskolci, sta nas zanima radnja filma)
Gledao pre neko vece vec se moze reci klasik

ko zna po koji put sam gledao, mislim nije da sam gledao od pocetka do kraja, uhvatio ga na nekom kanalu i odlgledao.
 
Ride On jedan odlicna film od Dzeki Cena, lepa prica posvecena svim kung fu kaskaderima, po meni mnogo vecu ocunu zasluzuje nego na imdb-u.
 

Svaki put kad pogledam najnoviji nastavak Fast & Furious sage, moram da pogledam opet prvi film jer me utoliko više mine želja za srećnijim i logičnijim vremenima.

Jedino moram da priznam da novi film uvek uspe da nadmaši prethodni po pitanju približavanja žanra sve više Marvelovom ili DC univerzumu svemogućnosti.
To je uspeo i ovaj... Mislim da nikada nijedna mašta dečaka koji se igrao sa autićima i vojnicima nije uspela ni približno da dosegne ovaj film.
 
Extraction 2(2023)

Prvi deo mi je bio bolji,podsećao me je na prvi Taken, jer nije bilo toliko preterivanja kao ovde. Ne kažem da je loš, ali slabiji je od prvog. Tako da, dao bi mu ocenu 6/10.
 
По овој врелини, подсетих се истоименог филма. Одлича филм све до самог краја.
Од свих могућих праваца куда је Де Ниро могао из хотела да оде, Паћино БАШ тим правцем иде. Али и да кажемо да има логике да се Де Ниро упутио на аеродром, али и на ливади је могао да оде било куда. Могао је да легне на траву и чека Паћина, не би било сенке да га ода... И у сваком филму/серији бегунац бежи ономе ко га јури, постоји 100 могућих путева кода може да побегне и овај који га јури баш за њим. Или "у најгорем случају" мало промаши правац, али бегунац баш на њега натрчи. Некако ме та нереалност нервира.
У сваком случају, због глумаца који су одлично одрадили посао, од мене 8/10.
 
Ogledah Стальная бабочка iz 2012. Odličan i osvežavajući film.

 
Do večeras nisam ni čuo za Zulu, vrlo dobar.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno