Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledao nove Transformers i sinoć Flesa. Ni jedan mi se nije svideo a inace volim odrastao sam uz te heroje i volim ekranizaciju istih.
 
Moglo je da ponese naziv Star Wars - The Princess Bride. U duhu je tog vremena kao filmovi Flash Gordon, He-Man i sl.
40 godina a prvi put da pogledam. Dođe mi kao tobogan, sve nizbrdo kako je odmicao. Dajem 6 samo zbog Nisona i Koltrejna.
 
Sećam se, kada se u bioskopima pojavio taj film u Politikinom zabavniku je u sredini izašao čitav strip koji je verno ispratio scene iz filma što se nije baš često dešavalo u PZ, čak ni kada su bolji filmovi u pitanju.

Zbog toga se najviše i sećam filma...
 
Možda grešim ali imam utisak da je bolje izgledao u zabavniku nego na platnu. Ipak nisu sve scene mogli da stave na papir. To daje šansu mašti da delo učinimo boljim.
 
Flash, 6/10 max.
 

Prilozi

  • SmartSelect_20230617_174640_Samsung Internet.jpg
    SmartSelect_20230617_174640_Samsung Internet.jpg
    490.3 KB · Pregleda: 79
  • SmartSelect_20230617_174708_Samsung Internet.jpg
    SmartSelect_20230617_174708_Samsung Internet.jpg
    563.3 KB · Pregleda: 79

ocena 6.5
 
@Martin Mystere
Eto. Možda nije u boji i nema tona ali nisam bio oduševljen skičanjem umirućih "ubica". Svakako su mogli skratiti brojne scene kao npr. onu s džinovskim paukom smaračem.
Nego reci ima li makar pusa na kraju stripa? Ovde svi izgiboše za džabe.
 
S obzirom da sam ga čitao/gledao kada je izašao pre skoro četrdeset godina čudo bi bilo da se setim bilo čega...
 
Upravo ide na HBO

Maestralni Waltz, Leonardo i Samuel. Ona scena kada jedu maestralna.
Ovo je mozda 5. ili 6. da gledam film i mogu jos toliko.
 
Extraction 2
Meni losiji od prvog dela. Ali u moru gluposti 7/10. Nekako mi Chris lezi u ovoj ulozi. Preporuka...

Flash 2023

UZAS! Smorio sam se, em sto je glavni lik iritantan do bola, CGI je toliko los da bi ja sa gt210 i sempron II procesorom bolje efekte odradio. Ocena 1/10
 
Tek sada odgledah John Wick 4.
Meni je ovo odličan akcioni film, nimalo ne stagnira u odnosu na prethodna tri. Kadrovi fenomenalni, vrhunska prateća muzika, savršen kraj. Sekvence borbi, iako su usporeni kako neki kažu, po meni su odlično izvedeni jer gledam iz drugog ugla - treba izvesti sve one vratolomije u neprekidnom kadru.

Jako naivno osmišljena akcija kod Trijumfalne kapije
Pucnjava iz ptičje perspektive

Kao akcioni film, od mene ocena 9/10
Mislim da većina nas posle svakog dužeg vremenskog perioda će se vraćati da još jednom odgleda franšizu. Dobro ne tako rado kao recimo Lethal Weapon franšizi, ali za mene zaslužuje sličnu pažnju.
 
Doctor Sleep savršen

 
Ant-Man and the Wasp: Quantumania (2023)

ovaj film je kao da 2. delu, tj. Ant-Man and the Wasp (2018), oduzmete neke standardne likove (poput onog kojeg glumi Michael Peña), nekom od postojećih dodate kostim (koji deo je po redu, toliko ljudi sa onim kostimom), promenite negativce, i sve to začinite sa najviše CGI-ja do sada, barem što se Ant-Man filmova tiče. u odnosu na prethodne delove, ovde ima manje humora a i to što ima kao da je presečeno. verovatno ima veze sa time što u pisanju scenarija nije učestvovao Paul Rudd, inače glavni glumac. efekti, iako se štedelo zbog Black Panther: Wakanda Forever (2022), i montaža su dobri.
ovo dođe uvod u naredni Avengers film (očekuje se za 3 godine :eek:), zajedno sa naznakama u prethodnim MCU filmovima koji su se pojavili nakon, za sada, poslednjeg Avengers
 
Седам и по, давно сам га гледао и заборавио, малопре поновио, одличан! Какве приче! У већини прича сам се видео, макар делимично. Не волим много домаће филмове, али овај је стварно одличан! Духовит, а јака порука.
Ко није гледао, препорука.
 

Ovakve filmove zakonom treba ograničiti na max sat i po, i ni minut više.
Gledljivo, može se reći i dopadljivo iako se podosta svodi na reciklirani humor i netflix standard akciju. Uglavnom, za razbibrigu može proći, s tim da već pred kraj pažnja biva značajno na testu.
 
Доста добар, ништа уау, али добра идеја. Спејси на нивоу.
 
Филм који има душу.
8/10
 

Iznenađujuće dobar 👍
 
Odgledao sinoc The Last Samurai prvi put posle 19-20 godina.

Jao bre kakva filmchina. Kao klinac kada sam ga gledao nisam mogao da primetim i cenim suptilne poruke.
I toliko sam ga davno gledao da sam ga maltene zaboravio.
Sve je na mestu i akcija i prica i gluma i kamera i patetika u stilu Spilberga, ali taman.
Top 2 najbolje uloga Kruza (ova i Tropic Thunder).

Jedina muka je sto posle filma sam krenuo da razmisljam sta se desilo sa chashtju.
Isto nestade kao i osmeh na fotografijama.
9/10.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno