Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nisam puno ocekivao ali mi se ipak bas svideo, odlicno docarana atmosfera iz tog perioda, jedna od boljih Bredlijevih uloga.
 
@tozovac
10/10 za zajednicke scene ramena/rukava statiste i De Nira/ Pacina!
Cak ni u zadnjoj sceni se ne vidi nista osim rukava.. plac
Inace, ima toliko boljih heist filmova od njega.
Dobar flm, za preporuku, ali je izhajpovan do bola zbog njih dvojice...
Pacino se dere da bi naglasio poentu (kao i usvakom filmu), De Niro je po meni mnogo bolje i stalozenije izneo ulogu.

EDIT:
Ako je kompromis bio do rezisera, a jeste... onda mozda bolje da se pogleda:
The Last of the Mohicans

Em za klasu bolji glumac od obojice, em nema kompromisa kao u Heat-u..
Pride je Denijelu to jedan od "losijih" filmova!
Od Mana Manhunter preteča Hanibala, Jaganjaca i Crvenih Zmajeva
 
Деловало је као Фински Рамбо по трејлеру, тако и би. Очекивао сам добру забаву а више је било мучење, од Немаца који причају Енглески са немачким акцентом до нереалних сцена типа паклене улице. Нека буде 6/10 због бруталних сцена и добрих ефеката којих има доста,али разочарао по мом мишљењу.
 
Moram da se slozim sa komentarom iznad, SISU je bolji na trejleru nego uzivo. Ono, ocekivao sam over the top ali ispalo je u nekim stvarima isuvise naivno.
 
Pa meni je Sisu iznenadio, surov, scene borbi dobre, najave ovog filma su bile jos davno i da je snimljen za 6 miliona, sto je realno za ovakav film vrlo malo, a ispao je mnogo bolji i za filmove koji imaju 10x veci buzet, inace Tarantino stil skroz, da je ovo on potpisao bio bi veci hajp.
 
Kad sam video Sisu u biblioteci, samo sam skrenuo pogled, ali se sada razmisljam da mozda ipak nisam trebao.
 
Sisu sam ugasio posle 45 minuta mučenja. Trejler fantastičan, film katastrofa... 1/10.
 
Bruno Reidal, Confessions of a Murderer (2021)

Francuska 1905 godina. Dečak od svojih 17 godina brutalno je ubio dete. Film se bavi Brunovom ispovešću prikazanu kroz tri perioda odrastanja i sopstvenog mentalnog propadanja pred tročlanom doktrorskom komisijom koja pokušava shvatiti neobjašnjiv poriv koji je rezultirao svirepim ubistvom dečaka...

Inače, film je baziran po istinitom događaju na osnovu pronađenih Brunovih spisa i nije nužno praviti paralele sa današnjicom (tim maloletničkim ubistvima), ali, paralele se itekako mogu povući iako je prikazan period od pre sto i kusur godina. Glumac Dimitri Dore je svojom pojavom i glumom načinio ovaj film još težim, crnju pojavu nisu mogli naći, što znači da je bio odličan za ovu ulogu. Ko voli Hanekea ovo ne bi trebalo da propusti. Ocena na imdb-u mi deluje nisko u odnous na prikazano, što je i razumljivo jer je film dosta eksplicitan pa je određenoj populaciji bio odvratan i negledljiv.
Eto, neki moj utisak je bio oko sedmice, ali može to ići i na 8/10
 
To catch a killer, au, kakvo woke "remek delo", ekipa veoma diverse, delom Kad jaganci utihnu, delom Sakupljač kostiju - zaobići u širokom luku
Paint - zašto je ono neko pravio i kakav je smisao da napraviš nešto po nekoj naširoko poznatoj ličnosti i onda nabacaš sve što nema veze ni sa čim
Air - za nijansu bolji
edit: sad video da kolega iznad komentarisao isto ovaj prvi film, eto, različiti ukusi.
 
Sisu sam ugasio posle 45 minuta mučenja. Trejler fantastičan, film katastrofa... 1/10.
Ne bih se slozio. Ne znam stvarno sta si ocekivao nakon trailera kada se videlo da je klasican over the top film.
Meni je pao kao budali samar. Ima momenata kada se pretera, ali da podsetimo - ovo je film, a ne dokumentarac.
Ne trudi se previse a ono sto pokusava radi poprilicno dobro.
Posebno sam fasciniran scenografijom , kao i sminkom i garderobom. Gluma nije za oskara ali na kakav smo NEkvalitet naviknuti, nije ni daleko od istog.
Efekti vise nego solidni , muzika solidno prati film (bez preterivanja - precenjeni Hanz Zimmer nivo).

7/10 od mene bez problema. Lepo me je opustio i pravo je osvezenje gledati nesto sto nije klise nad kliseima od akcije.
 

Ideja za film i nije losa, al je po meni lose realizovana, dosadan je, otegli su ga maksimalno, a Jordan kao da je dete iz dzungle koje ne sme da se okrene ka kameri inace ce umreti :) od mene 2/10.
 
Njegova keva je vazniji lik u filmu. Zahvaljujuci njoj, sportasi dobijaju procenat na svaki prodati komad robe koji nosi njihovo ime. Nike je prvi pristao na takav ugovor i promenio svet sporta za sva vremena.
 
Ja Dzordana neocekujem u ovom filmu, postoji Last Dance i dosta stvari prikazane u njemu, tako da mene zanima kako je doslo do tog istorijskog potpisivanja i kako se promenio svet sporta tj. bukvalno kako ga Dzordan promenio.
 
SISU je do jaja!
Kamera, uglovi iste,... chicha madafaka, svabe, ma sve diliveruje!
7/10

Da mi je to tast, ja bi se odmah razveo... ili pak ne bih smeo :))))
chicha je evil dead, mora se raskomada na froncle
 
Poslednja izmena:
Jesam! :LOL:
Vredi.... ne zbog... ah nebitno:ROFLMAO:
Ako napisem "preporuka za SISU, mislice da se zajebavam ili trazim ban, ili preporucujem istoimeni film" :)
Preporuka za SISU!
(ne mogu da linkujem opet, samo guglajte SISU)
 
Poslednja izmena:
Mare, moderator je car! Da ne reaguje na SISU... pricamo o filmu SISU...
Mod je Jaksa, .. postoji film SISU, reagujemo svi na istu, dakle nema problema. MUski forum, muska pravila.
Ali recimo kada bih trazio mane filmu SISU, vrv bih pomenuo plasticne hirurge sa Novog Beograda,
Ahhhh, gde da pobegnem... :)
mislim na sjajne scene zasivanja ...
 
Poslednja izmena:
Moja "fora" apropo filma od pre par dana je izgleda bila toliko suptilna, niko nije izvalio 😅
 
Кад је недостатак бољих филмова ја пустим ово и уживам, многима се није свидело а ја ево обновио чини ми се 4.пут 😀
И даље сам се забавио као кад сам гледао први пут.
8/10
 
Gresis! U ovoj temi nikada niko nije bio permabanovan!
Reci sta mislis, nece niko da zameri.. 💪
{/navlacenje na tanak led] :ROFLMAO:
:ROFLMAO::ROFLMAO:... znam, djubre sam :love:
Sve dok ne ugrozavas druge, po meni je sve ok, tj. iznosis samo svoje misljenje
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno