Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene trenutno zanima samo šta će da iznedri ovaj mladi ludjak...
 
I ja sam da odgledao večeras zbog preporuka sa ove teme, ali nisam oduševljen.

Film o Majklu, a sve što smo čuli i videli od njega su "Hello?" kad mu keva prebaci telefon i nekoliko scena u kojima ne govori ništa i ne vidi mu se lice? Čak mi i nije loša ideja, jer nema tog glumca koji može da skine Majkla, ali te scene nisu dobro urađene. Film deluje niskobudžetno i poluamaterski.
 

lep i tuzan film. Malisa je odglumeo a 10ku.
 
Тражим међу глумцима неког ко се зове/презива Малиса... Нема таквог. МалиШа. 😁
 
Koga zanima kako je nastala Najk kompanija nek procita knjigu Umetnost Pobede od Fil Najta (osnivaca Najk-ija), veoma uzbudljiva i zanimljiva knjiga (ima je kod nas pod ovim imenom).
 
Film Roditel 2021

Neopravadano malo ocena na IMDB


Film je realan, a zbog toga i veoma strašan.
 
I ja sam da odgledao večeras zbog preporuka sa ove teme, ali nisam oduševljen.

Film o Majklu, a sve što smo čuli i videli od njega su "Hello?" kad mu keva prebaci telefon i nekoliko scena u kojima ne govori ništa i ne vidi mu se lice? Čak mi i nije loša ideja, jer nema tog glumca koji može da skine Majkla, ali te scene nisu dobro urađene. Film deluje niskobudžetno i poluamaterski.
Film uopšte nije o Majklu.
Baš zbog toga taj deo gde njega ne prikazuju je odlično urađen, jer nije deo priče tj. ne toliko bitan deo koliko jesu bili njegovi roditelji.
 
Black Phone

Na osnovu trejlera sam mislio da film ima potencijal… na kraju ništa specijalno. 6/10
 
Nocebo (2022)

Hororčina bez litara krvi i glupih jump scena.
Kroz ceo film se oseća neprijatnost, jeza i strava koja kulminira u završnici filma.
Klasičan lavkraftizam. Velika preporuka.
Ocena je 7 ali je gluma vrhunska tako da

8/10
dobar.
 
I ja sam da odgledao večeras zbog preporuka sa ove teme, ali nisam oduševljen.

Film o Majklu, a sve što smo čuli i videli od njega su "Hello?" kad mu keva prebaci telefon i nekoliko scena u kojima ne govori ništa i ne vidi mu se lice? Čak mi i nije loša ideja, jer nema tog glumca koji može da skine Majkla, ali te scene nisu dobro urađene. Film deluje niskobudžetno i poluamaterski.
Gledao sam intervju koji su dali Aflek i Mat, na filmu su saradjivali sa Dzordanom, on sam je rekao koja glumica ce glumiti njegovu majku. Jos ga nisam gledao, u filmu i neocekujem Dzordana jer Dzordana moze da glumi samo Dzordan.
 
@tozovac
10/10 za zajednicke scene ramena/rukava statiste i De Nira/ Pacina!
Cak ni u zadnjoj sceni se ne vidi nista osim rukava.. plac
Inace, ima toliko boljih heist filmova od njega.
Dobar flm, za preporuku, ali je izhajpovan do bola zbog njih dvojice...
Pacino se dere da bi naglasio poentu (kao i usvakom filmu), De Niro je po meni mnogo bolje i stalozenije izneo ulogu.

EDIT:
Ako je kompromis bio do rezisera, a jeste... onda mozda bolje da se pogleda:
The Last of the Mohicans

Em za klasu bolji glumac od obojice, em nema kompromisa kao u Heat-u..
Pride je Denijelu to jedan od "losijih" filmova!
 
Poslednja izmena:
@tozovac
10/10 za zajednicke scene ramena/rukava statiste i De Nira/ Pacina!
Cak ni u zadnjoj sceni se ne vidi nista osim rukava.. plac
Inace, ima toliko boljih heist filmova od njega.
Dobar flm, za preporuku, ali je izhajpovan do bola zbog njih dvojice...
Pacino se dere da bi naglasio poentu (kao i usvakom filmu), De Niro je po meni mnogo bolje i stalozenije izneo ulogu.

EDIT:
Ako je kompromis bio do rezisera, a jeste... onda mozda bolje da se pogleda:
The Last of the Mohicans

Em za klasu bolji glumac od obojice, em nema kompromisa kao u Heat-u..
Pride je Denijelu to jedan od "losijih" filmova!
Plus jedan od najupečatljivijih main title i scena praćenih instrumentalom..

 
Guardians of the Galaxy Vol. 3
ZN8Gi6Cm.jpg

Odličan završetak Čuvara, verovatno najbolji marvelov film još od A:Endgame.
Nijedan lik nije zapostavljen što je prilično impresivno jer ih ima dosta i svako je dobio svojih pet minuta slave, čak i neki sporedni likovi.
U principu, naracija i priča funkcionišu od početka do kraja što obično nije slučaj sa ovim superherojskim filmovima, humor je dobar, nije preteran, ne davi i ne obesmišljava priču kao u Thor: Love and Thunder.
Specijalni efekti su zapravo prilično dobri, kao i pojedine akcione scene. Par puta sam pomislio kako su atraktivno odradili neku borbu.
Glavni negativac je slab, bez bilo kakve dubine ali to sam i očekivao. Hemija među likovima toliko odlično funkcioniše da sam posle filma na trenutak bio u iskušenju da ponovo instaliram igru GoTG jer sam još želeo da ostanem u tom univerzumu.

Koliko sam pročitao ovo je Gunov poslednji marvelov film pre nego što se prebacio u DC tabor, ko zna, možda nešto i uspe na napravi od tog DC bućkuriša.
Ukratko, kome se dopadaju prva dva dela voleće i ovaj, a verovatno je i najbolji u celoj trilogiji.

Od mene 8/10.
Apsolutno saglasan, ako gledamo samo superherojske filmove ovo zaslužuje možda i veću ocenu nego što si dao.

Samo da se nadovežem, posle dosta vremena sam uživao u Marvelovom filmu. Pre Guardians-a sam gledao Antman-a i to je možda najveće đubre koje sam pogledao u poslednjih godinu dana. Razmišljao sam da izađem iz bioskopa.

Za razliku od toga, ovaj film ima harizmu, simpatičan je i drži pažnju. Muzika opet pogođena kako treba, a to sam i očekivao od Guardians-a.
 
Gledao sam intervju koji su dali Aflek i Mat, na filmu su saradjivali sa Dzordanom, on sam je rekao koja glumica ce glumiti njegovu majku. Jos ga nisam gledao, u filmu i neocekujem Dzordana jer Dzordana moze da glumi samo Dzordan.
 
+1 za evil dead rise.

Nije da je sad bas predobar horror, ali sasvim korektan sa nekim bas gotivnim momentima.
Takodje bih naglasio kao za još neke da je veliki plus sto traje oko sat i po, tj nisu ga razvlačili više nego što treba.

Keva ko stvorena za ulogu, a za onog malog sam odmah pomislio da je they/them, pa se po prvi put u životu prevario 😄
 
Calibre 2018

Pre neki dan odgledah ovaj nahvaljeni film, koji je obecavao navodno neocekivani obrt
Meni je ovaj film ozbiljno glup, smatram da recenzije online i ocene nemaju veze sa realnoscu.
 
MV5BYzE1MWRkODQtNzdjZC00ODEyLWJkNDMtYzFiZjljNDIwNzRkXkEyXkFqcGdeQXVyMzQwMTY2Nzk@._V1_FMjpg_UX1...jpg
Veoma zanimljiv mali indie sf filmcic. 90 min je tako brzo proletelo. Film se sastoji iz tri poglavlja (delova). Prvi deo me je tako brzo prikovao za ekran, mozda zato sto mi je pomalo slican sa kultnim " The Man from Earth" (dug razgovor nekoliko ljudi na samo jednoj lokaciji). Drugi deo je mozda i malo slabiji deo filma. Nije toliko los kao ostali delovi filma ali mnogi ce se mozda pomalo smoriti jer ovo nije film za svakoga. Tema filma mozda nije originalna ali je aktuelna itekako. Treci deo filma je savrsenstvo.
Finale 👌. Preporuka: Nikako ne gledati trailer niti istrazivati nesto o filmu.
Ocena 8/10.
 
Poslednja izmena:
Na kraju iz pet puta i pet odvojenih parcijalnih gledanja sam uspeo da odgledam D&D (više-manje sam uspevao da izguram između 15 min do pola sata po gledanju)...

Ovo je blasfemija za svakoga ko je iole prošao pored D&D franšize bilo kroz knjige, igre, board igre...

Ja lično i nisam neki D&D fan.
Da, odigrao sam sve Black Isle Studios naslove iz franšize (BG 1&2, IWD 1&2), više sam čitao knjige iz Forgotten realms edicije (pogotovo Salvatorea), board game sam svojevremeno odigrao maksimalno do 10 sesija, dakle nisam neki fanboy, ali ovo je ljudi previše...

Plitko, neuverljivo, loše i netačno dizajnirski i scenografski urađeno, klišerizirano, neuverljiva radnja, tupavi dijalozi...

Underdark i Menzoberanzan su tragično loše dizajnirani (hvala bogu da tih scena nema više u filmu), što je razočaravajuće obzirom koliki pisani i grafički lore postoji na tu temu...

Po mom mišljenju ovo g.vno od filma se ne može svideti ni nekom ko nije upoznat sa D&D svetom jer sem te franšize film i nema čime da na prevaru namami gledaoca da ga pogleda.

Sve u svemu od mene 1,5/10.
 
Evil Dead Rise

Film mi se dopao, ali imam zamerku što ćerka liči na sina, sin na ćerku, najmlađa se valjda još nije odlučila šta će biti.
Majka battlesbian, sestra joj greškom trudna ostala zaljubljeno prateći neku pevačicu.
Gledaću ga opet u nekom maratonu sa prethodnim delovima.
 
Air, lep filmic, 8/10.
 
The Pope's Exorcist(2023)

Ova tema je toliko puta prežvakana u filmu, da kad god vidim da izlazi novi film na ovu temu uglavnom ga ni ne pogledam. Ovde sam napravio izuzetak zbog Russell-a. Solidan film, gluma tu i tamo, naravno Russell je odličan, i veći deo filma je on nosio, takođe nisam znao da dobro barata sa Italijanskim. Sve u svemu, nije loše.
 
Italijanski mu ostao iz vremena dok je bio gladijator.
 
Elephant (2003)

Kod nedavnih događaja (inače), sa strašnim posledicama nekako je uobičajeno da se posveti pažnja toj vrsti tematike na polju filma u smislu zašto se to uopšte dešava i ono glavno na žalost, zašto se to i nama dešava?
Uglavnom su to kod mene bili dokumentarci, mada i fimovi tipa Utoja, Kevin, Poliethnika, Nitram i možda još nekog...
Elephant mi je jedan od propuštenih i sam po sebi nije film rađen po istinitom događaju ali je inspirisan najpoznatijem slučajem u Americi (Columbine high school shooting-om), što znači da ima elemenata iz Columbine masakra ali je režiser je ovde više pažnje posvetio likovima (deci), kojima se putevi ukrštaju kroz taj jedan školski dan, gde je tim dugim kadrovima, načinom snimanja i montažom, stvorena atmosfera pred ono što će se desiti. Težak film ali mi je bilo još teže sve to ispratiti nakon ovoga što se desilo kod nas.
Nešto sam na kraju razmišljao i došao do zaključka, od kako su prestale da se nose patofne u školu, sve je otišlo dođavola...
 

Ovo kao da sam gledao Wolfenstein sa William J. Blazkowicz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno