Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^Nisam gledao film, kad sam pisao post drugar je bio kod mene i posto znam da voli horore ja ga pitam neka preporuka kaze on koliba u sumi ;) iskreno ne volim horore tako da ga ne planiram gledati.
 
Ja sam poceo da delim ljude na one koji kapiraju i ne kapiraju Cabin In The Woods :) veoma dobra podela za neke privatne kategorizacije ljudi (bez uvrede ikome upucene)

Ja sam uzivao gledajuci ga. Skroz zanimljiva ideja, da ga nisu zavrsili, lagano su mogli da naprave xx delova, jako zanimljiva cudovista na kraju :D
Retko koji horor ima toliko glasova i toliku ocenu na imdbu.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ja ga nisam razumeo, ili se nisam trudio da ga razumem.
Gledao sam ga sinoc, i cim cu pocela ona stvorenja da se dizu iz zemlje, doslo mi je da prekinem, ali sam nekako odgledao do kraja. Mozda se nisam ni trudio da ga razumem.
A gledao sam ga samo zbog ocene na IMDB i jos se cudim kako je ovako los.
 
Bad Boy Bubby

Prvo ovo nije film koji mislite da je. Nemojte da ga gasite, jer sam ja mislio da to uradim. Prva trećina je veoma teška za gledanje. Ali posle toga postaje sve lakše. I film je odličan. Neverovatno mi je da nisam znao za njega, do pre nekoliko dana na ovom ili SK forumu.
Glavni glumac je toliko dobar, da ozbiljno se ne vidi da glumi. Ispalo je da je film o mnogo čemu, o celom životu praktično.
I ovde ima svega par ljudi koji će ga odgledati, i još manje koji će ga shvatiti i ceniti. Što je veoma žalosno.
 
CITW je film koji je ceo jedan veliki vic. Zanr zapravo nije horor, zanr je satira.

"Dobra riba, nevina riba, sportista, dvorska luda i intelektualac idu u kolibu na brdu... "

bukvalno premisa je metafora kao uvod u vic. Tako se i gleda, ne gleda se kao Insidious, Ring i ostalo. Gleda se kao "Drag Me To Hell meets Tarantino"

Film je prepun referenci koje prozivaju danasnje .. sve. Medije, kulturu, civilizaciju, odnose, musko zenske odnose, ideologije. I pritom je osmisljen kao prica u prici, u prici. Whedon je napravio odlican film, pun satire koji tera na razmisljanje, i pritom je duplirao ulozeno sto se u holivudu smatra uspehom. I veoma veoma je retko.
 
^ amin.
 
Generation Iron, za sve ljubitelje body building-a obavezno stivo.
 
Oldeuboi.
Ko me terao da ga gledam. To mi je prvo palo na pamet, ovo mi je za sada jedini film koji necu oceniti.
Treba upozoriti ljude da ovaj film nije za svakog. Film je u najmanju ruku bolestan.
Mnogi su ga ovde preporucivali kao obavezno stivo, a obzirom da ne volim da citam o filmu pre gledanja, da ne bih video neki spojler, nisam ni slutio o cemu se radi.
Svakako oprez onima koji nisu gledali.

Gledaj opise i na rottentomatoes.
Tamo lepo piše:
Violent and definitely not for the squeamish, Park Chan-Wook's visceral Oldboy is a strange, powerful tale of revenge.

The Cabin In The Woods

Kakvo je ovo s*anje od filma, ne mogu da verujem. Ovo je horor za decu uzrasta od 7-10 godina.
Ako je neko planirao da pogleda ovaj film, neka ga slobodno preskoci.

Ugh?
Nema ovde šta da se shvati. :D
 
Poslednja izmena od urednika:
My Left Foot

Onako filmčić, melodrama uglavnom.
Istina priča, koliko je sad pitanje o čoveku koji je rođen sa cerebralnom paralizom. I može da koristi samo levu nogu/stopalo. Odakle i naslov.
Priča prati njegovo mučenje od detinjstva, ruganje, maltretiranje i ponižavanje. Do trenutka dok ne postane slikar, a kasnije i pisac. Gde se njegovo mučenje nastavlja, jer nikako da ima uzvraćenu ljubav.
Što do kraja na kraju i nađe.
 
Ne znam jel gledao neko Battle Royale: http://www.imdb.com/title/tt0266308/

Pokusavam jos da ga razumem jer kao i dosta japanskih ostvarenja ima u sebi skrivenu dozu filozofije i pogleda na svet...ali od mene 8/10

O da, inace glumci tj. deca su sva onih godina kojima su predstavljena u filmu..tj. nisu uzimali glumce u 30im koji izgledaju mladje kao sto znaju da rade u Holivudu..
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao Hunger Games jos...
 
Hunger Games je noviji, ovaj je iz 2000.
 
My Left Foot

Onako filmčić, melodrama uglavnom.
Istina priča, koliko je sad pitanje o čoveku koji je rođen sa cerebralnom paralizom. I može da koristi samo levu nogu/stopalo. Odakle i naslov.
Priča prati njegovo mučenje od detinjstva, ruganje, maltretiranje i ponižavanje. Do trenutka dok ne postane slikar, a kasnije i pisac. Gde se njegovo mučenje nastavlja, jer nikako da ima uzvraćenu ljubav.
Što do kraja na kraju i nađe.

Daniel Day-Lewis je dobio oskara za tu ulogu i bogami zasluzio ju je za svaki odigrani kadar.
 
Daniel Day-Lewis je dobio oskara za tu ulogu i bogami zasluzio ju je za svaki odigrani kadar.

Ne baš svaki, naročito u prvim scenama je očigledno preterivanje. Ne deluje prirodno, ako mu pogledaš oči vidi se. Očekivao sam mnogo više od filma u celini.
 
Pa dobro mozda sam malo preterao u vezi kadrova.
 
Svi popustaju pred velikim cadobnjakom... :d

Westworld - zanimljiv film, najvise ideja, a i nije lose odradjen. 7/10 - moze da prodje.
 
Knowing

Brate..
 
Spremam se da gledam Pompeii, moram nekako da ubijem vreme na poslu. Gledao neko?
 
Stavio sam da skidam taj Cabin in the woods, kad ga već toliko spominjete da vidim i ja šta je to :)
 
Imas i edit opciju, ne mora post za postom, a za Pompeii pogledaj par strana unazad.
 
Need for speed.
ocekivao sam malo vise. Svakako nije los film, ali nije bas na nivou. Ovakvi filmovi treba malo da podignu adrenalin. Jednostavno nema opakih scena koje bi se pamtile.
6/10
 
Nema, sto posto, casna pionirska :)
 
U komsijinu majku se kunu, treba im verovati ;)
 
Evo gledam Battle Royale, izgleda mi kao Hunger Games meets Odlboy.
Nisam siguran da li mi se sviđa, ali je svakako poremećeno i krvavo.
 
Pompeii - 4/10 , i ovo je visoko, samo zato sto volim istoriju i gledao sam dokumentarce i simulacije o ovom dogadjaju. Neke simulacije u dokumentarcima su izgledale bolje od ovih efekata, ali verovatno im je i budzet low.
kako je krenuo dijalog na kraju, ocekivao sam jos jednu "Titanik ending" scenu, dobro je sto nisu krenuli u tom smeru (na tom konju :) )
 
verovatno im je i budzet low.
kako je krenuo dijalog na kraju, ocekivao sam jos jednu "Titanik ending" scenu, dobro je sto nisu krenuli u tom smeru (na tom konju :) )

Budget: $100,000,000 (estimated)
Jedva nakupili iz kasice prasice, od usta odvajali ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno