Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Odličan! (y)
 
The Box (2009) . 6/10, nije mi nesto legao.
Probaj Exam 2009
 
Prvi put ga gledao u lokalnom bioskopu (koga naravno više nema), za tadašnje pojmove je otprilike prosečan a za današnju produkciju je filmčina.
 
Добра глумачка екипица, са женске стране, по мом мишљењу бољи од претходног дела који ми је био доста лошији.
6,5/10
 
Добра глумачка екипица, са женске стране, по мом мишљењу бољи од претходног дела који ми је био доста лошији.
6,5/10

Tako bih nekako i ja rekao, bolji dosta od prethodnog, likovi bar nisu načisto za zaborav. Sve je ok dok ne krene konačno skidanje maski, kraj su dosta usrali.
Preživi kad ga nabode u usta i onda umre kad mu bace televizor na glavu, ma daj. Porodica ludaka deluje baš bezveze. I onda gomila likova koji je trebalo da umru zapravo prežive.
 

Plane prolazna ocena i to samo zbog Butlera. Luke Cage se nije snašao u datoj ulozi ,nema on tu badass harizmu , nije se baš snašao ni u marvelovoj seriji .5/10
 
O Lobo Atrás da Porta

Uh sunce ti!
Godinama čamio na hardu jer nijedan dostupan titl nije odgovarao verziji koju sam imao, i vrlo malo je falilo da ga eliminišem.
Sreća, pa sam uz malo truda uspeo doći do odgovarajuće verzije filma i konačno pogledao.
U pitanju je brazilski film od kojeg nisam očekivao ovako dobar zaplet koji na oko deluje viđeno, i jeste, jer u prvih pola sata se stiče utisak da su sve karte na stolu i delovalo je da nema mnogo prostora za neki manevar ili priču koja će promeniti odnos prema filmu. Ali sam se prevario...
U principu film je sastavljen iz flešbekova aktera, i imao sam jako realan utisak kao nekog gosta koji sedi u policijskoj stanici i sa strane prati informativni razgovor random likova koji iznose svoje verzije priče, koje su naravno očišćene i omekšane od bitnih pojedinosti koje su dovele do razloga zašto su tu gde jesu.
Biću surov, iako je film baziran na istinitom događaju da se završio ma kako drugačije, ne bio to bilo to... 8/10

 
О D&D сам чуо само по Америчким филмовима и серијама па о томе не могу да коментаришем. Што се филма тиче одличан, забаван, опуштајућих 2 сата и кусур, глумачка екипа одлична, са добрим CGI, нема непотребних slo - MO сцена и осталог крша, Хју Грант се претпалтио на ове "роле" које му добро леже. Сложио бих се са оценом на IMDB - у. 7,5/10.
 
Bilo je D&D filmova i ranije ali su svi bili baš niskobudžetni i u skladu sa tim dosta loše i urađeni (priča, režija, glumačka ekipa, efekti)...

Ovo je ipak nešto na sasvim drugom - znatno višem nivou i rekao bih da su u scenario uključeni ljudi kojima pojmovi Faerun u celini, Sword Coast i Icewind Dale sa sve Neverwinterom, Waterdeepom i Baldurs Gate etc. nisu nešto što čuju prvi put...

Ne bih imao ništa protiv bar još jednog nastavka sa ovom dužinom.
 
Poslednja izmena:

Neko ga je možda skoro pomenuo pa se setih i ja ponovo da ga pogledam.

Sad već klasik može se reći
 
MV5BMzQzMDlmYjgtZTcyNy00YTg5LTk5OGUtMmY1YWY4YmE0MjQyXkEyXkFqcGdeQXVyNjMwMjk0MTQ@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg
 
Where the Crawdads Sing - Kadrovi, forografija, kamera, predivna. Glumci dobri. Glvana glumica nosi film. Ali je sve onako, lagano. Poprilicno dosadno. Dopast ce se ljepsoj polivici vise nego muskoj populaciji. Nije film promasaj samo za mene spor i monoton.

 
Wild Tales 2014
drama triler
Argentinski film koji se sastoji od šest kratkih priča,a sve su priče povezane temom osvete.Film je izvanredno režiran i snimljen,a priče su zanimljive i intrigantne.Preporuka za sve koji vole pogledati kvalitetnu dramu sa elementima trilera.
Ocjena 8/10
IMDb: : Дивље приче
https://www.imdb.com/title/tt3011894
 

Prilozi

  • MV5BNGQzY2Y0MTgtMDA4OC00NjM3LWI0ZGQtNTJlM2UxZDQxZjI0XkEyXkFqcGdeQXVyNDUzOTQ5MjY@._V1_.jpg
    MV5BNGQzY2Y0MTgtMDA4OC00NjM3LWI0ZGQtNTJlM2UxZDQxZjI0XkEyXkFqcGdeQXVyNDUzOTQ5MjY@._V1_.jpg
    185.7 KB · Pregleda: 12
Ghosted ...nisam očekivao ništa niti imao pojma o čemu se radi ,video sam po slici da je cap America i prelepa Ana i dao sam mu šansu .Priča šuplja ali kadrovi i zabava ne staju u toku celog filma .Tek koliko glumaca iz Avendzersa se pojavljuju ,imao sam osećaj kao da gledam mix Uncharted/Avendzers/Mr. & Mrs. Smith .
Odlična zabava.
Preporuka

 

Ovo važi za jedan od boljih horora iz poslednjih par godina.....ali po meni,kako film odmiče radnja se "raspada...početak je odličan,sredina onako,dok na kraju se sve nekako "gubi"...




Pravi kliše za horor komedije (da ne kažem parodije) iz 80tih godina......jeste da je radnja malo besmislena,film prepun nelogičnih i glupih ponašanja likova,ali ipak nekako zabavan za gledanje,naročito ko voli takve filmove iz 80tih...




Odmah je jasno da je ovo film B produkcije,ali i ima zanimljivu radnju i ideju (zasnovanu na nekim istorijskim momentima)...ostareli Dolf,po meni, solidno nosi ulogu....ali skoro sve ostalo u filmu je dosta slabašno....efekti su loši.u filmu ima dosta istorijskih neautentičnosti,film obiluje nekim glupostima i nelogičnostima itd....ali ipak,film mi je kako tako držao pažnju do kraja....naravno ne treba očekivati ni deo legende kakav je Das Boot,ali ipak film može da se gleda....
 
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves(2023)

Poprilicno razocaran filmom, predug, isprazan, karikature nezanimljivih likova. CGI jeste bio solidan, ali to je otprilike to. Jeste bilo 2 dobre fore u celom filmu, a jedna od njih je bila u trejleru. 3.5/10

The Pope's Exorcist(2023)

Prijatno iznenadjen, zabavan i zanimljiv, mada ga ne bih okarakterisao kao horor. Nisam znao da Raselu tako dobro ide italijanski jezik. 6.5/10.
 

Smešan i zanimljiv na momente ali u celini utisak meeh.

5/10
 
Tačno,ukusi su različiti...

Meni "Napad na stanicu 13" deluje kao neko niskobudžetno njesra od pre "100 godina"(prepuno shit nasilja,glupih frizura i garderobe popularne 70tih )......mnogo bolji mi je Karpenterov "Stvor"


A još bolji legendarni Mad Max 2: The Road Warrior (ako ćemo već da povlačimo te klasike iz davnina)


Btw,oba filma su bolje ocenjena na IMDB-u od one Karpenterove amaterske budalaštine iz 70tih...
 
O tome se radi
 
Meni "Napad na stanicu 13" deluje kao neko niskobudžetno njesra od pre "100 godina"(prepuno shit nasilja,glupih frizura i garderobe popularne 70tih )......mnogo bolji mi je Karpenterov "Stvor"

Po nekoj logici bi Stvor trebalo da ti bude gore njesra. Shit nasilje + neka karakondžula koja najverovatnije i ne postoji. Frizure im ko da tamo ne postoje frizerski saloni i garderoba popularna samo na Antarktiku... užas!

A još bolji legendarni Mad Max 2: The Road Warrior (ako ćemo već da povlačimo te klasike iz davnina)

Ako se po frizurama film poznaje, onda je Mad Max 2 legendaran. Posebno ako se parkira pored Mad Max 3 i one novije splačine. Sa Mad Max i dva pomenuta Karpentera ne može u istu fijoku.

Btw,oba filma su bolje ocenjena na IMDB-u od one Karpenterove amaterske budalaštine iz 70tih...

On d adr hend, protiv ovakvih argumenata se ne može.

Enivej, došlo mi da repriziram dva surova klasika pa ako ko nije gledo da preporučim - Lone Star i Blood Simple
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno