Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
po mom misljenju mozda i najbolji terminator(izuzimajuci drugi deo) gde konacno vidimo prikaz dela toga sta se desvalo u toj buducnosti i steta sto neki od daljih filmova nisu nastavili u ovom pravu....koji je vama omiljeni deo terminatora?

Samo je prvi Terminator, ostalo su manje ili više gledljive budalaštine.
 
Noćas sam, nemajući bukvalno šta drugo da gledam na TV, pustio Čarlijeve Anđele sa Lusi Liu, Kameron Diaz i Dru Barimor...

Bože kakva je ono glupost, u rangu najvećih trešina a njih tri tokom borbi prkose zakonima fizike i bukvalno lete kroz vazduh poput boraca iz kineskih filmova (Pritajeni Tigar...).

U samom filmu je sve loše urađeno i samo zato što su glumice tada bile mlađe i lep(š)e film od mene ima mršavih 3/10.

Da nisam imao pregršt slobodnog vremena noćas i jako sužen izbor noćas ne bih ni u ludilu sam odabrao da gledam ovako nešto, ovako je bar vreme nekako prošlo...
 
Meni je za razliku od IT klinke ona uvek cute.

Inače nisam imao nikakvu mogućnost izbora, mogao sam da gledam samo ono što je na TV u tom momentu (od pola pet ujutru).
 
Одгледах Ghosted, добра забава, ништа посебно.
 
Samo je prvi Terminator, ostalo su manje ili više gledljive budalaštine.

Budalaština je da je Terminator 2 budalaština......Mislim da je svojevremeno i po nekim anketama,filmskim kritičarima itd uvršten u jedan od 100 najboljih filmova svih vremena......

Stvarno neverovatan film sa efektima koji su i danas prilično efektni......iako je film iz 1991 godine (?!)

BTW,jedna zanimljivost...da li ste znali da je u Terminatoru 1 T-800 trebalo da glumi nemački glumac Jürgen Prochnow? (kapetan iz Das Boot)

images


Čovek nije bio nabildovan kao Švarceneger,ali po meni bi i on bio odličan kao terminator :)
 
Poslednja izmena:
@Ulrich apsolutno se slazem.
I prvi i drugi deo su odlicni, s`tim sto je meni licno drugi deo nesto bolji.
Nacin na koji onaj T1000 koga glumi (fenomenalni) Robert Patrick koristi svoje tecne sposobnosti su primer kako pametno i efikasno treba koristiti super moci u onim detinjarijama od superherojskih filmova.
Scena kada se bori sa Svarcijem, i kada ga T800 prikuca za zid, T1000 ne gubi vreme okrecuci se nazad ka T800, vec se samo "pretopi" tako da je okrenut ka T800.
Mali ali meni vrlo bitan detalj.
Isto kasnije u filmu, T800 udara i probija T1000, i T1000 se tako pretopi da ispada kao da ga je zavrnuo za ruku..
Isto kada T1000 dodje do onih resetki u onoj bolnici, i kada se samo pretopi kroz njih (kao demonstracija svima prisutnima u kakvom su zapravo sranju) ... ali se zaglavi pistolj koga nosi, pa ga samo provuce posto to naracno nije deo njega.
Ona jurnjava po mraku sa helikopterom kada prolazi ispod nadvoznjaka... cist stunt masterpiece koji danas ne mogu ljudski da izvedu ni sa CGI-em.

Film je inace pun odlicnih detalja ali eto ovih se uvek setim kada mi neko spomene T2.
 
T2 je bog otac, T1 je totalno drugi žanr. Može se reći da je razlika kao u Alien 1 i Alien 2, gde je kec horror a 2 akcija tako i kod T. T1 ima tu intenzivnu atmosferu, danas je to izgubilo na intenzitetu ali tih godina je bilo da prsne lobanja. I naravno T2 koji i dan danas ima bolje efekte od 99% CGI sranjca koja se štancuju. Iza scena T2 je fenomenalan da se vide modeli i maske koji su korišćeni.
 
Tako je.
Imali su tad strucnjake za osvetljenje i senku koju ja ne videh prirodnu uopste nakon filmova snimljenih post 2010. SVe zamracuju nekom postprodukcijom i tako fake izgleda da se hvatas za kesu da se ispeglas cim pocne film.
Koristili su i muziku da pojacaju taj suspense o kome pricas, diskretno da ne smeta gledaocu , ali opet kao indikator koliko je neko zao, ili hladnokrvan, a i da adekvatno proprati scenu.
NIje bilo comedy reliefa na svakih 15 sekundi, osim eto nesto tog tipa sto sam spomenuo:

"Isto kada T1000 dodje do onih resetki u onoj bolnici, i kada se samo pretopi kroz njih (kao demonstracija svima prisutnima u kakvom su zapravo sranju) ... ali se zaglavi pistolj koga nosi, pa ga samo provuce posto to naracno nije deo njega."

Svakako mnogo dostojanstvenije temi filma nego...
EcVtU-9XkAAo_iP.jpg
 
Pa da taj trenutak u T3 ako se ne varam je sunovrat franšize.

T1000 je najzlikovac svih vremena, njegov vizuelni efekat koliko god je cool mnogo više je funkcionalno efektivan i zastrašujuć.
Kad sam imao 9 godina gledao sam Aliene na TV politika i trnuo bilo mi nezaboravno dobro. Naravno T2 i T1 gledani lagano. Vodeći se onime što je meni drago zeznem se i pustim klincu pre koju godinu T2, strah je razvio od T1000 kada ubije staratelja tako što se u starateljku transformiše. Nije to bio strah od scene nasilja već psihološki strah od mogućnosti da T1000 može biti bilo ko od nas.
 
Na suprugu smo mu se ložili još mnogo pre nego što je to postala, dok je bila nastavnica u Seranovima a znamo je i iz FF serijala a pošto spominješ supruge mogao si i "tračaru" da pomeneš...
Elsa Pataki je bila inspiracija pardon Muza velikog Bigasa Lune u njegovim opusu neposredno pred smrt...
Ja je zapazih u peruanskom filmu Mancora...
 
Tako je.
Imali su tad strucnjake za osvetljenje i senku koju ja ne videh prirodnu uopste nakon filmova snimljenih post 2010. SVe zamracuju nekom postprodukcijom i tako fake izgleda da se hvatas za kesu da se ispeglas cim pocne film.
Koristili su i muziku da pojacaju taj suspense o kome pricas, diskretno da ne smeta gledaocu , ali opet kao indikator koliko je neko zao, ili hladnokrvan, a i da adekvatno proprati scenu.
NIje bilo comedy reliefa na svakih 15 sekundi, osim eto nesto tog tipa sto sam spomenuo:

"Isto kada T1000 dodje do onih resetki u onoj bolnici, i kada se samo pretopi kroz njih (kao demonstracija svima prisutnima u kakvom su zapravo sranju) ... ali se zaglavi pistolj koga nosi, pa ga samo provuce posto to naracno nije deo njega."

Svakako mnogo dostojanstvenije temi filma nego...
EcVtU-9XkAAo_iP.jpg
https://www.ultimate-guitar.com/new...ts_of_some_of_biggest_movies_of_all_time.html

Danas je drugačije, minimum truda, amaterski CGI i što više PC sranya i eto pedofliks ''hita''.
 
Quantumania ..gledao sa premotavanjem nekih 1h i ne mogu da se na čudim da je ista Marvel ekipa koja je snimila iron man,endgame,cap snimila ovo đubre u jednoj zelenoj sobi verovatno .Nisu ni videli sunca uopšte .nema ocene ,ovo se zaobilazi u širokom luku .
 
Одгледах Изазов у биоскопу, има емотивних сцена, снимци Земље из свемира одлични, али филм свеукупно није ништа посебно, посебно што траје два и по сата, могли су то краће доста. Али руси ко руси 🙂
 
Quantumania ..gledao sa premotavanjem nekih 1h i ne mogu da se na čudim da je ista Marvel ekipa koja je snimila iron man,endgame,cap snimila ovo đubre u jednoj zelenoj sobi verovatno .Nisu ni videli sunca uopšte .nema ocene ,ovo se zaobilazi u širokom luku .
Slično mišljenje imam. Kao side quest unutar tog Marvel univerzuma, i to ne baš dobar side quest.
 

Unbroken​

Po istinitoj prici,vise nego dobar.8/10
 
IMDb: : The Gingerbread Man

Old school triler iz tog perioda koji je tada verovatno i bio napet međutim sa ove tačke gledišta je prilično predvidiv.

Odlična garnitura glumaca je plus filma.

Sa druge strane, šteta što se poslednjih godina pored silnih superhero filmova, ovaj žanr trilera skoro potpuno izgubio (uz poneki izuzetak iz nižeg segmenta).

Sve u svemu rekao bih 6/10
 
Poslednja izmena:
Kakve su Munje? Prvi deo sam gledao kao tinejdžer :)
 
Gledao Munje, bez nekih prevelikih očekivanja, i mogu da kažem da je super film! Išlo je nas par "matoraca" i lepo smo se ismejali.
Nije za ljude koji su izgubili i ono malo pozitivnosti i optimizma što su imali pre 20-ak godina. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno