Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Price su bile da su sve odvojeno snimali, pa cak i scenu u kafiću ali to je sve patka. Jesu se mrzeli tada.
Ali su se poštovali i pomirili na kraju. Mislim, držali su se za ruke.;) Isto bi se desilo i u Kolateralu da se Džejda nije našla između.:)
Oba Menova filma su mi vrh, dosta slični završeci sa upečatljivom muzikom.:cool:
 
Avatar: The Way of Water

Sreća pa su pustili opet u IMAX 3D, jer ovaj film je za bioskop.

Odličan sto se audio vizuelnog doživljaja tiče, tu je čista 10ka ali priča je manje više copy/paste, tako da je po tome prvi deo ostavio bolji utisak. Jaka 7ica ovako.
 
2001: Одисеја у свемиру.
На којим ли је дрогама био Стенли Кјубрик? Од мене чистих 2/10 и то због визуелних ефеката за које је и освојио оскара.
Додуше, ту је и "На лепом плавом Дунаву", па можда може и 3/10.
 
Avatar za efekte 10-tka, a za film kao film jedva 4, sve ukupno jedva prolazno, staromodan sam šta da se radi, hoću od filma da bude nešto više od jednokratnog audiovizuelnog fiksa.
----------
Solidan a original još solidniji, nešto slično kao i Tom Hanksova verzija A Man Called Otto.
 
2001: Одисеја у свемиру.
На којим ли је дрогама био Стенли Кјубрик? Од мене чистих 2/10 и то због визуелних ефеката за које је и освојио оскара.
Додуше, ту је и "На лепом плавом Дунаву", па можда може и 3/10.
Ne razumem zašto misliš da je Kjubik bio na drogama dok je pravio ovaj film? Snimao je film po knjizi...čak je i Klark i učestvovao u stvaranju samog filma tako što je morao da napiše instrukcije za upotrebu WC-a u bestežinskom stanju...to uputstvo se vidi par sekundi u filmu....
 
Avatar: The Way of Water 5/10. Razvučeno "bro" đubre sa finim efektima. Uvertira za ostale delove koje verovatno neću ni gledati.
 
2001: Одисеја у свемиру.
На којим ли је дрогама био Стенли Кјубрик? Од мене чистих 2/10 и то због визуелних ефеката за које је и освојио оскара.
Додуше, ту је и "На лепом плавом Дунаву", па можда може и 3/10.
Kad procitas knjigu po kojoj je uradjen film shvatis da Stenli nije uspeo kompletnu pricu knjige da prenese u film a mozda mu to nije ni bila namera...
Ne razumem zašto misliš da je Kjubik bio na drogama dok je pravio ovaj film? Snimao je film po knjizi...čak je i Klark i učestvovao u stvaranju samog filma tako što je morao da napiše instrukcije za upotrebu WC-a u bestežinskom stanju...to uputstvo se vidi par sekundi u filmu....
A i dan danas se koristi kao uputstvo na ISS...
Avatar za efekte 10-tka, a za film kao film jedva 4, sve ukupno jedva prolazno, staromodan sam šta da se radi, hoću od filma da bude nešto više od jednokratnog audiovizuelnog fiksa.
----------
Solidan a original još solidniji, nešto slično kao i Tom Hanksova verzija A Man Called Otto.
Slazem se i meni je spanska verzija je prilicno bolje odradjena naturscici koji su glumili su nekako prirodniji a i prica je realnija...
 
Secam se kad se originalni Napad na stanicu 13. iz 70 i neke davao u Tuckwoodu, kakav film.
Taj film definitivno nije za Tuckwood to je za bioskope tipa Partizan, Kosmaj, 20 Oktobar I i II... eventualno za Sumadiju ili moju Rakovicu...


Elem upravo uz poprilivno FWD pogledah Ghosted

Ana de Armas kao da stari na neki cudan nacin...
Brodi prosto nije za glumu...
Kapetan amerika (ne znam ime glumca) je spao na niske grane...
Kaze u opisu filma akcija/avantura mada vise lici na neku romanticnu komediju ili low budget Mr. & Mrs. Smith...
Sve u svemu mrtva trka sa onim filmom gde glume Sandre Bulok i onaj XXL denser (opet ne znam ime glumca)...
Necu davati ocenu...
 
Poslednja izmena:
Nope, mislio je na Chaning Tatuma u Lost City a prvi je Chris Evans.

bez obzira što mislim da si se namerno malo zezao kada si napisao imena glumaca
 
^ Chris Hemsworth i Ryan Reynolds.
Ma promasio si ja sam rekao kapetan amerika
Ovoga sto glumi Tora znam on muz Elze Pataki i u SNL je "Dong Juan De Dark Hole".
Sto se tice zelene svetiljke i njega znam tako da nije on...
Elem film sa Sandrom Bulok je "Izgubljeni Grad", ona glumi pisca i zavrsi u nekoj dzungli sa misicavim macorom koji glumi u par filmova Magicnog Majka XXL.
 
Poslednja izmena:

Da upozorim da ne gledate ni slucajno ovo smece
Ocena 4 na IMDB... sve preko 1 je ratni zlocin za ovo: imam 50$, GoPro i jos 3 budale koje snimam, djubre.
 
Ma promasio si ja sam rekao kapetan amerika
Ovoga sto glumi Tora znam on muz Elze Pataki i u SNL je "Dong Juan De Dark Hole".
Sto se tice zelene svetiljke i njega znam tako da nije on...
Elem film sa Sandrom Bulok je "Izgubljeni Grad", ona glumi pisca i zavrsi u nekoj dzungli sa misicavim macorom koji glumi u par filmova Magicnog Majka XXL.
Greota je sto Reynoldsa povezujes sa Green Lanternom umesto npr Deadpoolom, al boze moj.

Svakako je Martinov spoiler ubo suštinu mog komentara 😀
 
Greota je sto Reynoldsa povezujes sa Green Lanternom umesto npr Deadpoolom, al boze moj.

Svakako je Martinov spoiler ubo suštinu mog komentara 😀
Mislim da niko nije shvatio zato navodim ime supruge umesto imena glumca ali Boze moj...
A ovo za RR je samo da se zna da om ima i promasaja a ne samo "mrtav bazen"... ili je mozda "bazen mrtvih"...
 
Na suprugu smo mu se ložili još mnogo pre nego što je to postala, dok je bila nastavnica u Seranovima a znamo je i iz FF serijala a pošto spominješ supruge mogao si i "tračaru" da pomeneš...
 
Price su bile da su sve odvojeno snimali, pa cak i scenu u kafiću ali to je sve patka. Jesu se mrzeli tada.

To sto si okacio je behind the scene, nemaju nijednu zajednicku scenu u filmu, ali nijednu.
pogledaj opet ako mi ne verujes :)

Heat je jedan od najprecenjenijih filmova. Obozavam obojicu, pa cak i treceg, ali ne radi
EDIT: Mene bar ne radi
 
Poslednja izmena:
Svarci nije nemac, ali ok.... nije ni Hicha bio 🤣
Ovo nemacko linkovanje na imdb traje dugo na forumu, treba to da se resi, tj. da postoji neka solucija sto bi rekli...

Da ne bude offtopic: Mad Max: Fury Road
7/10 samo zbog nekih scena, inace dosadan film
cemu ona Nestle scena sa vodom..
 
Poslednja izmena:
po mom misljenju mozda i najbolji terminator(izuzimajuci drugi deo) gde konacno vidimo prikaz dela toga sta se desvalo u toj buducnosti i steta sto neki od daljih filmova nisu nastavili u ovom pravu....koji je vama omiljeni deo terminatora?

Ne znam za druge...
Svaki njen deo (mislim na terminatoricu Kristanu). Potražite film i bacite pogled oko sedme minute ako ne verujete.
Pogledajte prilog T3.mp4
Ako već treba da me terminišu, neka to bude ona kao u ovoj sceni. Kakav klimaks, Švarci srećkoviću.

Ako izdvajam neki film, to bi bio Genisys. Komedija živa. Kajl i Sara potpuno drugi glumci a ipak Kajl nosi original sliku (Linde Hamilton) i odmah je prepozna. Ili napori Švarcija da objasni paradokse putovanja kroz vreme. Mada mi se dopalo što je Džon prešao na tamnu stranu, za razliku od onog Skajvokera (svaka čast njegovom ocu).
 
To sto si okacio je behind the scene, nemaju nijednu zajednicku scenu u filmu, ali nijednu.
pogledaj opet ako mi ne verujes :)

Heat je jedan od najprecenjenijih filmova. Obozavam obojicu, pa cak i treceg, ali ne radi
EDIT: Mene bar ne radi
Zato sam i okačio da se vidi da su njih dvojica u sceni u kafić pošto se u filmu vidi samo potiljak sagovornika.
 
@tozovac Јесте да су ове feelgood спортске драме све на исту фору али ја волим да их погледам, ова конкретно доста подсећа на Афлеков" Way back" између осталих.
Сада морам погледати и шпанску верзију пошто мислим да је боља од америчке по неком неписаном правилу.
Од мене 6,5 /10 за ово да не буде off.
Koji je spanska verzija, kako se zove da bi ga mogao naci ... ?
Daj link na imdb.
 
 
Ja pomislio da postoji spanska verzija Way back, a za španske Šampione znam, odgledao, lep i izuzetno emotivan film.
Mene fim treba da zabavi ili da me pogodi da bi mi se svideo, ne volim da mislio previše kad film gledam, a ako se i udubim u smisao mora da bude zanimljivo, da privuce i zaintrigira.
Campeones su ispunili jedan od osnovnih usluva, pogodio me je emotivno.
Film svakako za preporuku.
Videcemo kakav je s Wudijem...
 
2001: Одисеја у свемиру.
На којим ли је дрогама био Стенли Кјубрик? Од мене чистих 2/10 и то због визуелних ефеката за које је и освојио оскара.
Додуше, ту је и "На лепом плавом Дунаву", па можда може и 3/10.
Tako je.Drži se ti ,,Žikine dinastije". Tu je sve jasno.
 
The Wizard of Lies (2017)

Pominjan ovde u par navrata i znam da sam se nosio mišlju prvo pročitati knjigu od Harry M. Markopolos-a, "No One Would Listen" čoveka koji je bio istražitelj u slučaju Berni Madoff-a,
ali knjigu još nisam završio i traži malo poznavanje materije, te sam više vremena provodio na netu oko termina i tekstova vezanih za fondove, finansije i berze nego na knjigu.
Što ne znači da je neću završiti, ali pošto me sama oblast izuzeno zanima, pogledao sam manje više sve bitne filmove i dokumentarce na ovu temu kako one u vezi kraha berzi 2008 tako i oko raznih malverzacija.
I tako reših da pogledam film koji sam odavno planirao i mogu reći da mi je ispunio očekivanja i ne bih mogao biti previše strog oko ocene, iako filmovi, serije urađene po isitnitim događajima nemaju baš neku prođu kod mene, ali ovom ću ipak dati 7/10 što je tu negde kao i narodne imdb ocena.
E sad, kod ovakvih skandala uvek se stvori roj pitanja, jednom rečju, nevera! Ali kako odmičem sa knjigom tako i stvari postaju jasnije... Bukvalno, jedna vrsta nauke, što se tiče fondova, berzi i ostalog.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno